Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Re-ruptura ahilove tetive
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2014 6:31 pm
Postovi: 1
Pre pola godine sam operisao Ahilovu tetivu,u pitanju je re-ruptura...prvo mi je stavljen gips koji sam nosio 10 nedelja,nakon toga sam krenuo na fizikalnu,ali mi je nakon nedelju dana ponovo pukla tetiva,nakon cega sam opersian...zavrsio sam sa fizikalnim terapijama,hodam normalno,lagano mogu da skacem,dizem se na prste,lagano trcim,ali mi je tetiva 3-4 puta deblja nego normalna...doktor mi je rekao da ce na mestu pucanja i spajanja tetive biti zadebljano,ali je meni cela tetiva od pete do lista jako zadebljana i tvrda.Da li je to normalno stanje,i hoce li se vremenom to zadebljanje smanjiti,ponavaljam,pre pola godine sam operisan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Re-ruptura ahilove tetive
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 4:21 pm
Postovi: 32
Nakon operativnog lečenja rupture Ahil-ove tetive često zaostaju ožiljci, fibrozna zadebljanja i priraslice uz stalnu tendenciju širenja ožiljnog tkiva. Ukoliko se ne sprovede pun obim fizikalne terapije, dovoljno dugo i kvalitetno, mogu zaostati ovakve promene kakve opisujete.
Mada moram da napomenem da u određenom procentu i pored svih preduzetih mera i sprovedene FT kako to struka propisuje zaostanu zadebljanja, priraslice, bolovi, redukovan obim pokreta...
Savet bi bio da nastavite se naučenim vežbama, Lioton gel, spolja, mazati tetivu 2 puta dnevno; Multivitamini ili Kolagen complex caps 1x1... Kontrola operatora po potrebi.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: