Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problemi sa kiselinom
PostPoslato: Čet Avg 18, 2005 7:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2005 6:03 pm
Postovi: 97
Molila bih nekog ko ima iskustvo sa problemima sa kiselinom ,mucninom i bolovima u zeldcu da mi preporuci neku ishranu dugo vec pijem tablete ali nista cim preskocim tabletu opet isto.Pokusala sam da sam isprobam dijetu ali ocigledno negdje grjesim cim nema rezultata .PA VAS MOLI AKO NEKO ZNA BILO STA ZA KISELINU NEKA MI PREPORUCI :Ja sam cak pila i sirovi grah po 5 dnevno ali nista .Unaprid zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 23, 2005 11:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
Dobri lekari obicno kazu da slusate svoj zeludac (barem meni su tako rekli kada sam imala dva cira, a jos uvek imam hronicni gastritis sa povecanom kiselinom). Meni obicno pomogne kada pojedem nekoliko zrnaca integralnog pirinca, iz nekog razloga, on sakupi tu kiselinu. Zvuci neverovatno, ali pomaze mi i koka-kola. Opet, nekim ljudima pomogne korica suvog hleba. Znam sta meni prija i sta mi ne izaziva gorusicu, dok neki drugi ljudi sa istim problemom hoce da od tih namernica umru od muke.

Davno sam digla ruke od opstih dijeta za gastritis, jer sam se (bolno) osvedocila da treba da slusam samo svoj zeludac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 11, 2006 5:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 4:35 am
Postovi: 34
Lokacija: bgd
Velika vecina ljudi sa tim problemima ima HELIKO bakteriju u sluznici zeluca, i tu sledi terapija HELIKOCINOM (antibiotici) i OMEPROLOM (blokator kiseline) 12 DANA. Ne znam koji procenat posle izvesnog vremena mora da ponovi terapiju, ali ako ne resi problem nema druge.
Da li ste vec isli na gastroskopiju?

U svakom slucaju farmaceutske kuce debelo zaradjuju na antacidima, a njih ima raznih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 25, 2006 2:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 9:37 pm
Postovi: 19
Lokacija: Mladenovac
Meni pomazu bademi,lek za dugorocnije resnje nemam.

_________________
...panta rei...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 12:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni pomaze mleko, a nekada mi je pomagala i kisela voda, sto na zalost nije vise slucaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 08, 2006 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 4:35 am
Postovi: 34
Lokacija: bgd
Mleko treba, a gazirano i mnogo slatkisa, bas kao i kiselog - ne. Hrana bogaata magnezijumom (koji upije visak kiseline) kao sto su jabuke, pomorandze, kakao, ... je dobra.
Imate po apotekama GASTROHERBAL -kineska medicina, odlican i skup (325 din za jako malo kapsula, na bazi lekovitog bilja)- poboljsava prokrvljenost i jaca sluznicu zeluca, a istovremeno smanjuje pepsin .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 13, 2006 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 11, 2006 7:58 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Meni je za kiselinu najbolji Venter. Prasak koji se rastvara u vodi i pije pre jela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 14, 2006 9:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja sam cula da su za to dobri samponi-alfo gel, i strogo pridrzavanje dijete...a mleko i gazirana pica-nikako...
Izgleda da je kod svakoga drugacije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 16, 2006 12:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 13, 2006 10:27 pm
Postovi: 34
I ja sam imala problem sa kiselinom. Problem je nastao posle duze terapije Amracinom - tetraciklinom. Dosta kasnije mi je uradjen test na Heliko bakteriju i naravno bila je prisutna. A simptomi su bili stvarno katastrofalni i tesko sam podnosila mucninu, uzasan bol i kiselinu u zeludcu. Pazila sam na i ishranu ali kada je doslo do toga da mi je bilo muka od tosta i caja otisla sam kod doktora i rekla sam radite mi sta znate samo da ove moje muke prestanu. Cak sam izdrzala i " gutanje sonde"... sva sreca dobila sam lekove tj. antibiotike ali ovog puta sa zastitom za zeludac. Sve je trajalo oko mesec dana ( sva sreca pri samom pocetku terapije sam osetila da mi je mnogo bolje ) i sada, evo nemam vise velikih problema. Naravno, ne moze odjednom to ni da se izleci: i sada osetim s vremena na vreme pojacanu kiselinu ali priznajem da sam ja kriva.Najbitnije je, a to je sigurno, da se jede umereno i nikako masno,ljuto,slano, slatko.... mislim moze sve to ali u manjim kolicinama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 16, 2006 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 4:35 am
Postovi: 34
Lokacija: bgd
ima dosta cajeva protiv viska kiseline, gastritisa, cira, buduci da imam problem kao i mnogi pio sam ih; caj protiv cira pored mnogih travki sadrzi i slatki koren, medjutim slatki koren ima i nezeljena dejstva (da sad ne navodim), a mnogo pomaze, resenje je (standardizovani) DE-GLYCYRRHIZINATED LICORICE ROOT EXTRACT
p.s. preparat ima i kalcijum karbonat (antacid), te glicin koji je takodje protiv zeludacne hiperkiselosti

_________________
Wonder laboratorije prave izvrsne proizvode i prodaju ih po fer cenama. Najnižim mogućim! Provereno stižu poštom iz USA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 13, 2006 10:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 9:09 pm
Postovi: 31
Od ranog detinjstva imam problema sa kiselinom. Lekove ne pijem, ali problem regulisem ishranom. Ne pijem gazirana pica i mleko, izbegavam cokoladu; kada imam napade mucnine, pomazu mi bareni krompir i plazma keks. O zacinjenim jelima mogu samo da sanjam, tako da se moze reci da zivim na nekoj dozivotnoj dijeti. Ponekad i ja zgresim, tada uzmem Rennie tablete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Sre Mar 29, 2006 11:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 25, 2006 3:09 am
Postovi: 107
Annamaria,

Tablete Gelusil-lac smanjuju kiselost zeluca (baznog su karaktera). Obavezno izbaci iz upotrebe svaku vrstu gaziranih pica (koka-kolu, kiselu vodu, gazirane sokove) i slatkisa. Bademi su takodje dobri za smanjenje kiseline.

Za dorucak je najbolje da uzmes zitarice - razne varijante Frutine, Optime i sl. kako ne bi iritirala zeludac, i kako bi ujedno oblozila unutrasnji zid tankog creva vlaknima (kojih u zitaricama ima najvise) i na taj nacin ih zastitila od dejstva zeludacne kiseline.

Najbitnije je da ne prenatrpavas zeludac hranom. Velika kolicina hrane a narocito tesko svarljive hrane, znaci da ce zeludac produkovati vise kiseline kako bi pomogao varenje.

Probaj da uneses promene u ishranu, ali nemoj ocekivati poboljsanje posle 7 dana. I tvoj organizam mora da se prilagodi novom rezimu ishrane, pa mu daj malo vremena. Poboljsanje bi se moglo ocekivati posle mesec dana.

Pozdrav, mr M.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 05, 2006 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 11, 2006 4:35 am
Postovi: 34
Lokacija: bgd
antacida ima raznih, gelusil je dobar ukoliko osoba nema hemoroide, zatvor, medjutim ukoliko ima, njegovo abrazivno dejstvo moze da naskodi;

sto se tice vlakana ne sme se preterivati, pun zeludac zitarica takodje moze da deluje abrazivno, tako da je bolja blaga hrana kao npr. griz. za oblaganje, a i ptotiv upala uzeti kantarionovo ulje pre jela, a izmedju laneno seme, ili njegovo ulje.

sto se tice flasiranih voda, bazna je prolom voda, tako da nju treba uzimati.

_________________
Wonder laboratorije prave izvrsne proizvode i prodaju ih po fer cenama. Najnižim mogućim! Provereno stižu poštom iz USA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 20, 2007 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2007 10:28 pm
Postovi: 1
Pojačano lučenje kiseline je nešto protiv čega se dugo borim ali bez uspjeha nekog očiglednog i dugotrajnijeg.
Mislim da je stvar higijene života do sada bila a od sada kada je već oštećena sluznica je stvar medikamenata koji i nisu baš donijeli dugotrajnije poboljšanje. (Do sada nekoliko puta na gastroskopiji)
Medicinar sam i poprilično upućen u mnoge stvari ali me ljekari svojim lakonskim rješenjima i prijedlozima prilično frustriraju i nešto znam da moram da promjenim ali još tragam šta bi to bilo. Rađen je i helikobakter test jednom bio pozitivan a još više puta negativan. Sluznica hronični gastritis
i znam samo da sam jednu čitavu godinu i više bio miran poslije terapije s lansoprazolom ali takav se uspjeh nije ponovio.
Postoje priče o gastroherbalu kao preparatu čisto biljnog porijekla ali treba probati.
Tačno je da je prolom voda jako dobra jer je ph čini mi se oko 8 dakle baza ne prejaka ali baš dovoljna da pomogne.
Mnogo ljudi ima sličan problem i niko se baš nekako u toj slici stanja statistički ne snalazi jer se ne zna šta je pravi uzrok.
Higijena života kao najveći problem čak i genetiku upetljavaju u tu priču jer je to sad IN tvrditi takve stvari. Treba pogledati šta se drugdje preduzima i ja se bacam u tom pravcu jer zapadni svijet sve riješava daleko radikalnije i s manje konzervativne terapije nego li u nas.
U svakom slučaju sajt je vrlo dobar jer su ljudi dobronamjerni i svako iznosi svoje iskustvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problemi sa kiselinom
PostPoslato: Pet Mar 21, 2014 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2014 7:28 pm
Postovi: 1
NAKON 20 GODINA MUKA SA KISELINOM SVI PROBLEMI NESTALI SASVIM SLUČAJNO

Dakle, još pre dvadest godina sam imao nekontrolisane količine kiseline u želutcu. Posetio sam sve moguće eksperte gutao kamere, uzilali su uzorke, testirali na bakterije, i na kraju mi rekli da je sve na nervnoj bazi i da treba da prestanem da se nerviram.

Prestadoh ja da se i nerviram, koliko je to uopšte i moguće ali svremena na vreme opet muke. Sve sam lekove pio i sve je samo delimično pomoglo.

I šta se desilo. Uvek sam bio alergičen na neke polene i trave ali godinama nikako da odem da se istestiram i da konačno prestanem da kijem u proleće. Ove godine se nakaknim te odem da se istestiram i test pokaže da sam pored visoke alergije na ambroziju veoma alergičen na RAŽ!

Ni ne misleći o kiselini, reda radi prestadoh da jedem crni i polubeli hleb i da pijem crno pivo.Generalno sve što mi izgleda da sadrži raž. Evo već 6 meseci nema kiseline, nema muka. I dalje se ja i nerviram ali sad mogu i da večeram, nema kiseline i ne budim se noću u grčevima da popijem po pet šest tableta.

Ljudi nema je više!

I dalje ne mogu da verujem da lekari nemaju pojma o mogućnosti da želudac reaguje na alergiju na raž čime nastaje teža forma gastritisa koju sam imao.

Morao sam ovo napisati jer sam siguran da neko od vas verovatno ima slične muke.

Eto.

Testirajte se na alergije i prestanite jesti i piti ono što vam ne odgovara.

Pozdrav

Vlada


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: