Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Clomid-Clomiphene Citrate
PostPoslato: Čet Jan 02, 2014 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Imam smanjeno lucenje LH i FSH hormona problema na hipotalamusu (premor i neredovan san), kao odlicno lek se pokazao Clomid koji mi je za par dana vratio lucenje ovih hormona a i testosterona. Posto sam krenuo na preglede kod jednog poznatog endokrinologa on mi je rekao da klomid kao sredstvo za duzu upotrebu nije dobar- nije resenje na duze staze nego imaju lekovi za plodnost koji to resavaju. Sad interesuje me zasto je to sa Clomidom slucaj i koji su to drugi lekovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clomid-Clomiphene Citrate
PostPoslato: Čet Jan 02, 2014 3:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Zapravo klomid i nije toliko los, nuspojave u vecini slucajeva su zbog prevelikih doza, blago je toksican za jetru (ali ne u toj meri da bih brinuo), u nekim slucajevima izaziva probleme s vidom tzv "mrlje" koje su opet doista retki slucajevi.
Dovoljna doze je cak i 3X nedeljno po 12.5 mg i kod vecine ljudi LH dostigne maximum. Takodje ponekad je dobro dodati malo AI, tacnije aromasina/exemestana, uz to ti idu mesani orascici (izvor tokoferila) koji povecava osetljivost testica na LH i vijagru koja takodje ima sudejstvo i zapravo poboljsava iskoristenost LH. Sve u svemu rock&roll.

Na duge staze kod nadomjestka testosterona nedostatak je taj sto sa klomidom ne dobijes "osecaj", tj iako je testosteron poprilicno visok, osoba ne oseca sve dobrobiti.

Uglavnom, ako klomid radi za tebe i nemas emocionalne izlive (koji su uglavnom posledica predoziranja) ja bih nastavio s klomidim, dosta je efikasan i nije skup, a nuspojave su izvikane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clomid-Clomiphene Citrate
PostPoslato: Čet Jan 02, 2014 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Jelisej je napisao:
Na duge staze kod nadomjestka testosterona nedostatak je taj sto sa klomidom ne dobijes "osecaj", tj iako je testosteron poprilicno visok, osoba ne oseca sve dobrobiti


Mislim da je u tome i problem, iako su mi LH i Slobodni Testosteron bili na max i preko max vrednosti nisa osecao dobrobiti njih. Osecaj je bio slican kao kad sam imao minimalne. Jedamput sam eksperimentisao i sa jednom dozom Testosterona propionata od 125mg i naredna tri dana sam pio dve tablete Provirona, gde sam osetio sve benefite normalnog i visokog testosterona :) dok sa Clomidom to nisam imao. Da li ima lekova koji povecavaju LH ali sa "osecajem"? Takoferil je vitamin E? Vijagra povecava osetljivost testisa ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clomid-Clomiphene Citrate
PostPoslato: Pet Jan 03, 2014 1:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Pojednostavljeno, uglvnom se sve svodi na par mogucnosti:
1. da covek ostane "naturalac" i da koristi raznorazne pojacivace, sto je u sutini neefikasno i zapravo najskuplja

2. Klomid+ aromasin (mala doza)+ orascici+ vitamin d (dodatna mogucnost je ubacivanje vijagre ili cijalisa koja nesto povecava iskoristenost LH)- ovo za vecinu ne daje "osecaj", tj malo- inace ova kombinacija se koristi za tzv "klomid restart protokol" i radi se o pokusaju da se HPTA funkcija povrati i nekad funkcionise obicno je trajanje oko 3-4 meseca, inace kraca verzija ovoga se trenutno koristi kao tzv "terapija posle kure" tzv PCT kod korisnika AAS, najveca prednost kod terapije klomidom ili nekim drugim SERM-om (tamoxifene etc) je sto HPTA i dalje funkcionise

3. HCG monoterapija- HCG je dosta slican LH i kod sekundarnih (tj kod osoba kojima su testisi funkcionalni i problem je negde drugde) ponekad ovo funkcionise kao hormonalni nadomjestak, no u vecini slucajeva ne, takodje ovde je HPTA zatvoren, tj uz prisustvo HCG-a hipofiza vise ne luci LH

4. Nadomjestak testosterona uz koristenje sintetickog testosterona- ovo u sustini funkcionise fino mada je uvek komplikovano, jer osim testosterona se mora koristiti HCG da bi se ocuvali testisi, takodje HCG stimulise niz drugih hormona
takodje gotovo uvek se mora dodati odredjena doza AI (najbolji je aromasin/exemestane) da E2 ne bih otisao u nebesa
takodje cesto se desava da nadbubrezna i stitna ne mogu da "isprate" novi nivo testosterona pa se i oni moraju dodavati, ovde HPTA vise ne funkcionise


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clomid-Clomiphene Citrate
PostPoslato: Pet Jan 03, 2014 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Jel je problem nemanja "osecaja" kod clomida u tome sto da mozak registruje kao estrogen?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Clomid-Clomiphene Citrate
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Ne znam odgovor na ovo pitanje, mislim da nije zato sto blokira receptore estrogena jer i drugi metodi (npr HCG) koji imaju drukciji mehanizam akcije imaju isti problem kod vecine korisnika.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: