Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u kukovima
PostPoslato: Pet Okt 11, 2013 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 5:48 pm
Postovi: 4
Javlja mi se bol u kukovima, koji se spusta duz noge,u kolenima i kao da mi bol seta po nogama.Radio sam laboratoriju i vrednosti su u granicama normale,osim povecanih triglicerida.Veoma sam nervozan i ne mogu dugo da zaspim.Imam potrebu da stalno pravim pokrete nogama i da se namestam u razlicitim polozajima kako bi bol bio manji.Isao sam ranije na fizikalne terapije zbog spondiloze i pio i pijem razne lekove protivbolova(brufen,diklofenak,zodol,rapten,movalis,dexomen).Od movalisa mi je malo bolje,bar mi se tako cini.Danas sam u apoteci na preporuku farmaceuta uzeo Rantudil forte.Dosta vremena provodim u lezecem i sedecem polozaju.Ucitelj sam po profesiji.Molim za Vase misljenje i savet.Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kukovima
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 9:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Simptomi dosta podsećaju na problematiku išijadičnog nerva koji zbog dugog sedenja i ležanja može biti previše istegnut i na taj način reaguje.Takodje je moguće da imate neko bubrenje diskusa u kičmenom stubu koji pritiska nerve obostrano i daje ove simptome.S obzirom da je ovo mehanički poremećaj i lek treba da bude adekvatan tj vežbe treba da se osmisle u skladu sa vašim svakodnevnim aktivnostima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kukovima
PostPoslato: Pon Okt 14, 2013 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 5:48 pm
Postovi: 4
Pozdrav!Da li moze neko da prenese iskustva kada je u pitanju lek Arcoxia?Pijem ga po preporuci farmaceuta i rekli su mi da ne bi trebalo da se pije duze vreme.Citao sam o tom leku ono sto sam nasao na internetu,i dobro bi bilo ako bi nam neko dao vise informacija,imajuci u vidu da mnoge ljude muce bolovi i upale u zglobovima.Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kukovima
PostPoslato: Pet Nov 29, 2013 5:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
prof016,

Bolovi u kukovima uobičajeni su za degenerativna oboljenja kukova, dislokacije lumbalnih pršljenova ili dislokacije sakroilijačnih zglobova,(zglob između krsne kosti i karličnih kostiju) te posledičnih spazama okolnih mišića. Međutim, pošto ste napomenuli da imate senzacije duž nogu i dijagnostikovanu spondilozu definitivno se radi o pritisku na nervne korenove koji polaze između lumbalnih pršljenova (donji deo leđa). Stanje nije zabrinjavajuće ali može biti vrlo iritantno naročito ako većinu vremena provodite sedeći ili ležeći, kako kažete.

Možda više informacija možete naći na blogu:

http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com/

ili ukoliko imate još pitanja voljan sam da odgovorim.

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kukovima
PostPoslato: Pet Nov 29, 2013 8:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 5:48 pm
Postovi: 4
Hvala Vam na odgovoru!Mozda jos da mi 5date savet,da li moram izbegavati teze fizicke poslove,i da li i koji lek preporucujete kod bolnih situacija.Da napomenem da kod tezih poslova(rad sa motornom testerom),najpre se javi ukocenost i ogranicenost u pokretima(ne umor),koji se prosiri i manifestuje cak u vratnom delu.Sta ciniti?Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kukovima
PostPoslato: Pet Nov 29, 2013 9:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
Ono što možete da uradite za sebe je da prilikom dnevnih aktivnosti i tokom spavanja primenjujete zaštitne položaje. Po pravilu svaka aktivnost koja prouzrokuje bol treba da se izbegava, bilo da su kućni poslovi ili teži fizički rad. Kao fizioterapeut i hiropraktičar ne prepisujem lekove, ali znam da diklofenak daje dobre rezultate.

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bol u kukovima
PostPoslato: Sub Nov 30, 2013 5:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 11, 2013 5:48 pm
Postovi: 4
Hvala Vam puno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: