Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: sum na srcu
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 08, 2013 12:23 pm
Postovi: 7
Pre nekoliko meseci mi je doktor pri pregledu (bila sam prehladjena) rekao da imam sum na srcu, inace imam 21 god nikada mi ranije to niko nije rekao, pre 2 godine sam imala celokupni lekarski pregled za upis policijske akademije, podrazumevajuci i EKG, gde je sve bilo u redu. Pre dva dana sam imala ultrazvucni pregled srca, gde mi je doktor rekao da sam mrsava pa ne moze lepo da utvrdi razlog suma preko ultrazvuka, ali je video da mi je srcani zalizak malo produzen i uvijen pa je verovatno zbog toga. Vec nekoliko godina unazad treniram i aktivno se bavim sportom. Rezultat:
Aorta je prosirena u korenu do 47mm. Iza korena se meri do 40mm. U predelu arkusa urednih dimenzija. Leva komora normlanih endokavitarnih dijametara ocuvane globalne kontraktilnosti. Bez ubedljivih isada u regionalnoj kontraktilnosti. Desne srcane supljine su uredne. Perikard je b.o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 1:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 08, 2013 12:23 pm
Postovi: 7
Molim tumacenje rezultata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 1:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Колико си то мршава?

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 08, 2013 12:23 pm
Postovi: 7
Visoka sam 176 cm, tezina mi je oko 58-60 kg, varira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 2:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Nalaz je potpuno normalan.Zbog gracijalne konstitucije moguće je da se srčani zalistak ne zatvara najbolje,što za posledicu može imati trivijalnu mitralnu regurgitaciju,koja može biti uzrokom pomenotg šuma(takozvani holosistolni regurgitacioni šum,kada se krv iz leve komore vraća u levu pretkomoru).Šum se najbolje čuje na vrhu srca i širi se ka levoj aksili.
U svakom slučaju nemate nikakvog razloga za brigu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Pet Avg 09, 2013 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
anchika je napisao:
Visoka sam 176 cm, tezina mi je oko 58-60 kg, varira.

Морала би да додаш бар неких 10kg мишића, а можда и више, зависно од тежине твојих костију. Није добро да си тако мршава.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Sub Avg 31, 2013 5:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Uto Sep 17, 2013 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 10:49 pm
Postovi: 5
Imam sum na srcu od 14-te godine, tad su mogli da ga vide samo pomocu ekg-a. Nakon dvije godine preko slusalica su mogli da primjete sum. Tad su mi rekli da se razvijam i da nije nista strasno, iako sam osjecala probadanja s lijeve strane,artimije i kocila mi se lijeva ruka,brzo se zamarala i kada bi mi pozlilo (sto se desilo dva puta da se onesvjestim) usne bi mi pomodrile. Na zadnjem pregledu kod kardiologa kad sam bila receno mi je ako se ponovi da ce mi staviti aparat koji ce pratiti rad srca 24h.
Zanima me da li je potrebno cesto da idem na kontrole,da li moze taj sum da se pogorsa? Posto doktorici svojoj kada trazim uputnicu za internistu i kardiologa kaze da nema potrebe. Danas sa svojih 26 godina :D ponovo mi je pozlilo,osjecam ve par dana bol u prsima,mucninu,otezano disem i malaksala sam,pritisak mi je jako nizak,noge mi oticu i modre mi usne...da li je razlog za brigu i detaljne nalaze? Posto moja doktorica kaze da je to samo virus!!! :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 9:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Šum na srcu je samo posledica nekog stanja.Dakle,koja je Vaša dijagnoza?
Simptomi koje ste opisali jesu ozbiljni i mogu ukazivati na kardiovaskularne smetnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Pet Sep 20, 2013 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 10:49 pm
Postovi: 5
Hypertensio arterialis essentialis (primaria) :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Pet Sep 20, 2013 5:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
Narodski:povišeni krvni pritisak.
Koliko dugo živite sa ovom dijagnozom?Uzimate li terapiju i kakvu?Ukoliko ne(pošto ne vidim da ste o tome pisali) nužno je pod hitno početi sa lečenjem.Svi simptomi koje ste opisali su u vezi sa pomenutim povišenim krvnim pritiskom.
Proveriti i stanje bubrega,ali i pregledati očno dno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: sum na srcu
PostPoslato: Pon Sep 23, 2013 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 10:49 pm
Postovi: 5
Kao prvo da se zahvalim na ovako brzim odgovorima i savjetima. :)
Dijagnoza mi je ustanovljena sa 19 godina,(tacnije 2006 god.)... ne primam nikakvu terapiju, jedino kad osjetim bol receno mi je da uzimam diklofenak tablete i bevipleks B. Tada sam radila sve nalaze i za stitnu zlezdu i bubrege,bilo je ok.

Sada sam jedino dobila tablete za smirenje i konacno uputnice za internistu i kardiologa,pa cekam jos SAMO da dodjem na red! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: