Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 13, 2010 12:24 pm
Postovi: 34
Postovani,imao sam polipe na debelom crevu i zelucu,te sam ih odstranio polipektomijom marta meseca 2010 u Klinicki centar Srbije i zakazali mi kontrolu za mart 2011.godine.Pre 15 dana me poceo uzasno boli stomak,nikad gore mi nije bilo,a pre 7 dana sam imao cak i krvavu stolicu,za pun lavor krvi (krvario sam od 20 h pa sve do 04 ujutru).Sada mi se stanje popravilo i nemam nikakvih tegoba.Da li su se mozda polipi pojavili na istom mestu i da li moze da se pojave za 4 meseca (tj.u kratkom vremenskom razdoblju)?Molim za vasu preporuku sta mi je i da li bih trebalo opet da uradim kolonoskopiju i gastroskopiju?Da li nesto steti organizmu ako uradim u kratko vremenskom razdoblju navedene preglede,sa tim sto sam ih radio pod analgosedacijom,a i sada bih?Inace novembra 2003.godine operisao sam debelo crevo,tj.polipe.Moja dijagnoze glasi - Dg.St.post proctocolectomiam cum ileo-ano (J-Pouch) anastomosis pp polyposis hereditaria coli. (D 12.6).Nosio sam kesu koju sam skinuo 2004 godine novembra meseca.I dalje imam prolivaste stolice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 7:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Ne razumem to. Kako polipi na debelom crevu, a debelo crevo vam je odstranjeno 2003 godine? Po navedenoj dijagnozi odstranjeno vam je celo debelo crevo još 2003. godine?

Trebalo je da se javite nekom lekaru kad je počelo to krvarenje, a pogotovo pošto je bilo tako masivno ("pun lavor krvi"), moguće je da je došlo do velikog gubitka krvi, a i treba naći uzrok krvarenja. Pošto ste sad bez tegoba, ne bi bilo loše da uradite barem krvnu sliku da se vidi da niste anemični posle svega toga.

Ne bi škodilo da se ponovo urade navedeni pregledi u analgosedaciji, tj. češće izvođenje tih pregleda nema neke posledice.

Posle totalne kolektomije, normalno je da imate više prolivastih stolica dnevno (oko 4, do 8 čak). Debelo crevo, između ostalog, služi da apsorbuje vodu iz crevnog sadržaja koji stiže u njega, pa je to razlog za tu situaciju, mada verujem da to već znate.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 13, 2010 12:24 pm
Postovi: 34
Greska u pisanju!
Nisam imao polipe na debelom crevu nego na patrljku rektuma dugackom 4 cm.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 13, 2010 12:24 pm
Postovi: 34
kopaonik je napisao:
Greska u pisanju!
Nisam imao polipe na debelom crevu nego na patrljku rektuma dugackom 4 cm.

A krvnu sliku sam uradio i ona je u redu,kao i sedimentacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 1:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
kopaonik je napisao:
Postovani,imao sam polipe na debelom crevu i zelucu,te sam ih odstranio polipektomijom marta meseca 2010 u Klinicki centar Srbije i zakazali mi kontrolu za mart 2011.godine.Pre 15 dana me poceo uzasno boli stomak,nikad gore mi nije bilo,a pre 7 dana sam imao cak i krvavu stolicu,za pun lavor krvi (krvario sam od 20 h pa sve do 04 ujutru).Sada mi se stanje popravilo i nemam nikakvih tegoba.Da li su se mozda polipi pojavili na istom mestu i da li moze da se pojave za 4 meseca (tj.u kratkom vremenskom razdoblju)?
NEMOGU, AKO SU ODSTRANJENI U POTPUNOSTI NEMOGU SE JAVITZI ZA TAKO KRATKO VREME A I DA SE JAVE NE ZNAČI UOPŠTE DA ONI UZROKUJU TAKVO KRVARENJA ČAL ŠTAVIŠE ONI NIKAD NE PROUROKUJU MASIVNA KRVARENJA IZ DONJEG GIT-a

Molim za vasu preporuku sta mi je i da li bih trebalo opet da uradim kolonoskopiju i gastroskopiju?
KRATKA REKTOSKOPIJA JER IMATE SAMO DEO REKTUMA KOJI SE DIREKTNO NASTAVLJA NA ILEUM BI BILA DOVOLJNA, A ZA TO IMATE I DRUGE USTANOVE KOJE TO RADE I KOJE SU DOSTUPNIJE KAO NAPRIMER KBC ovi koji ioanko SAMO LENCARE.

Da li nesto steti organizmu ako uradim u kratko vremenskom razdoblju navedene preglede,sa tim sto sam ih radio pod analgosedacijom,a i sada bih?
NEĆE VAM SE NIŠTA DESITI, MOGU DO 3 KOLONOSKOPIJE DA SE RADE AKO REBA u 48h, a KAMOLI OVA VAŠA KRATKA REKTOSKOPIJA!

Inace novembra 2003.godine operisao sam debelo crevo,tj.polipe.Moja dijagnoze glasi - Dg.St.post proctocolectomiam cum ileo-ano (J-Pouch) anastomosis pp polyposis hereditaria coli. (D 12.6).Nosio sam kesu koju sam skinuo 2004 godine novembra meseca.I dalje imam prolivaste stolice.
PROLIVASTE STOLICE IMATE JER IMATE SHORT BOWEL SINDROM - NEMA TE DEO CREVA IZATO SU VAM STOLICE ČEŠĆE I RETKE - TO JE UOBIČAJENO



Sve u svemu vi imate hereditarnu adenomatoznu polipozu kolona koja često alterira u karcinom, zato vam je o odstranjeno deb.crevo.
Trebate ponavljati gastroskopije na 6meseci za svaki slučaj.
Sumnjam da je to bila krv u stolici.
Kakav vam je Hgb, MCV i Trombociti iz KS?
Ako i jeste bila krv u stolici onda ste kandidat za endovideo kapsulu za ispitivanje tankog creva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 13, 2010 12:24 pm
Postovi: 34
13th.wizard. je napisao:
kopaonik je napisao:
Postovani,imao sam polipe na debelom crevu i zelucu,te sam ih odstranio polipektomijom marta meseca 2010 u Klinicki centar Srbije i zakazali mi kontrolu za mart 2011.godine.Pre 15 dana me poceo uzasno boli stomak,nikad gore mi nije bilo,a pre 7 dana sam imao cak i krvavu stolicu,za pun lavor krvi (krvario sam od 20 h pa sve do 04 ujutru).Sada mi se stanje popravilo i nemam nikakvih tegoba.Da li su se mozda polipi pojavili na istom mestu i da li moze da se pojave za 4 meseca (tj.u kratkom vremenskom razdoblju)?
NEMOGU, AKO SU ODSTRANJENI U POTPUNOSTI NEMOGU SE JAVITZI ZA TAKO KRATKO VREME A I DA SE JAVE NE ZNAČI UOPŠTE DA ONI UZROKUJU TAKVO KRVARENJA ČAL ŠTAVIŠE ONI NIKAD NE PROUROKUJU MASIVNA KRVARENJA IZ DONJEG GIT-a

Molim za vasu preporuku sta mi je i da li bih trebalo opet da uradim kolonoskopiju i gastroskopiju?
KRATKA REKTOSKOPIJA JER IMATE SAMO DEO REKTUMA KOJI SE DIREKTNO NASTAVLJA NA ILEUM BI BILA DOVOLJNA, A ZA TO IMATE I DRUGE USTANOVE KOJE TO RADE I KOJE SU DOSTUPNIJE KAO NAPRIMER KBC ovi koji ioanko SAMO LENCARE.

Da li nesto steti organizmu ako uradim u kratko vremenskom razdoblju navedene preglede,sa tim sto sam ih radio pod analgosedacijom,a i sada bih?
NEĆE VAM SE NIŠTA DESITI, MOGU DO 3 KOLONOSKOPIJE DA SE RADE AKO REBA u 48h, a KAMOLI OVA VAŠA KRATKA REKTOSKOPIJA!

Inace novembra 2003.godine operisao sam debelo crevo,tj.polipe.Moja dijagnoze glasi - Dg.St.post proctocolectomiam cum ileo-ano (J-Pouch) anastomosis pp polyposis hereditaria coli. (D 12.6).Nosio sam kesu koju sam skinuo 2004 godine novembra meseca.I dalje imam prolivaste stolice.
PROLIVASTE STOLICE IMATE JER IMATE SHORT BOWEL SINDROM - NEMA TE DEO CREVA IZATO SU VAM STOLICE ČEŠĆE I RETKE - TO JE UOBIČAJENO



Sve u svemu vi imate hereditarnu adenomatoznu polipozu kolona koja često alterira u karcinom, zato vam je o odstranjeno deb.crevo.
Trebate ponavljati gastroskopije na 6meseci za svaki slučaj.
Sumnjam da je to bila krv u stolici.
Kakav vam je Hgb, MCV i Trombociti iz KS?
Ako i jeste bila krv u stolici onda ste kandidat za endovideo kapsulu za ispitivanje tankog creva.


Labaratorijski rezultati su mi sledeci (od 10.08.2010):
1.Eritrociti 4.27
2.Leukociti 7.02
3.Hemoglobin 135
4.Sedimentacija 10
5.MCV 91.8
6.Trombociti 407
A krv i jeste bila u stolici,cak mi i stolica bila crne boje.

A saljem vam i nalaze duodenoskopije i donje endoskopije,koji su radjeni u KCS-Klinika za Gastroenterologiju:
DUODENOSKOPIJA (24.03.2010): U zelucu u forniksu nekoliko "bradavicastih" zacetaka polipa.Antrum bez promena.Duodenum,postbulbarno dva nabora adenomatozno izmenjena u smislu LST lezija na povrsini od oko 1/3 nabora.Pored toga jos nekoliko sesilnih promena velicine oko 5-8 mm.Uzete biopsije sa promena u duodenumu.

DONJA ENDOSKOPIJA (23.03.2010): Inspectio-palpabilne neravnine rektuma.Uradi se rektoskopija i skopija poucha.U rektumu veci broj polipa velicine od nekoliko do 3,najveca precnika izmedju 1.5 i 3 cm.Svi polipi elevirani i elektrosekovani (veci 5-6),a manji koagulisani argon plazmom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 10:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
Ako je stolica bila crna onda je iz gornjeg dela GIT-a, a sveža krv znači iz tankog creva krvarenje/jer nemate deb.crevo/.
Međutim sadašnji rezulatati ne pokazuju anemijski sindrom , Tr su malo viši pri gornjoj granici što je jedino sumnjivo da je krvarenja bilo.
Proverite KS iz prsta za jedno 7 dana pa opet za 2 nedelje čisto da vidite tenedenciju kretanja Hgb, MCV i Er . Trombociti vam netrebaju pošto se ne vade iz prsta.
Ako dolazi do polaganog pada u konc.Hgb ili pada u Er zakažite u KCS endovideo kapsulu da se vidi tanko crevo - moguće prisustvo polipa koji spontano krvare u tankom crevu.
Ako vam se ponovo desi prisustvo krvi u stolici morate ići hitno na endovideo kapsulu jer je moguće prisustvo angiodisplazije koja se tim pregledom može uhvatiti samo posle ili za vreme krvarenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Uto Sep 17, 2013 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 15, 2013 5:21 pm
Postovi: 2
Zanima me da li se polipektomija radi pod anastezijom i da li jako boli. Moja mama treba da ide u ponedeljak i ima veliki strah. unapred hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 11:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
polipektomija na debelom crevu ne boli, boli sama kolonoskopija.
zato pacijent ima izbor da bude u analgosedaciji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Polipi na debelom crevu
PostPoslato: Čet Sep 19, 2013 6:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 6:00 am
Postovi: 48
Lokacija: Beograd
tanja gajdos je napisao:
Zanima me da li se polipektomija radi pod anastezijom i da li jako boli. Moja mama treba da ide u ponedeljak i ima veliki strah. unapred hvala :D

moja majka je radila polipektomiju u KC Srbije,dali su joj neku lokalnu anesteziju,nista nije osetila,mada,kazu i bez anestezije-nista ne boli.
nju smo zahtevali,jer je majka zaplasena od kolonoskopije koju smo radili u euromedik-u u alekse nenadovica,gde su nam pri zakazivanju rekli da daju lokalnu anesteziju,da je pregled neprijatan,ali da nista nece boleti....nikakvu anesteziju nisu dali,slagali su je,a bolelo je,sve zvezde je videla.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: