Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Preponske zlezde
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 3:28 pm
Postovi: 20
Pre sest dana kada sam izasao u grad osetio sam kako me prepona na dodir boli, kada sam dosao kuci video sam da mi je ta (valjda zlezda) otekla, ne previse ali se mogla videti. To je kao neka zila koja se proteze na kanalu prepone prema penisu , ta zila postoji I sa druge strane samo sto je ona normalna a ova sa leve strane nabubrila.To me je dva dana bolilo na dodir ali ne I kad hodam ili radim bilo koju drugu fizicku aktivnost.Posle dva dana bol je u potpunosti prestao ali otok je I dalje postojao. Nakon toga pre dva dana otok je skoro u potpunosti nestao, nije se vise primecivao ali se I dalje moze osetiti cak I po malo videti kada uvucem stomak. Danas I juce me je noga po malo bolelà u blizini prepone ali sumnjam da to ima ikakve veze sa otokom jer sam ovih dana aktivno isao na plazu I puno plivao i hodao pa je moguce da je to razlog. I dalje ne znam razlog otoka,prvo sam posumnjao na bruh ali sam cuo da je on mnogo veci I da jako boli tako da sam to iskljucio. Znaci uopste me ne boli u bilo kom polozaju a sada se moze primetiti samo kada uvucem stomak.Sta moze biti uzrok otoka ove po meni zlezde, mozda istegnuce? Sta dalje da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preponske zlezde
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 3:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Postoji mnogo mogucih uzroka ove pojave npr moze biti istegnut misic, ili hernia, ili moze biti uzrokovana malim naslagama masnog tkiva- takodje moze biti neka upala (npr uzrokivana seksualnom prenosivom bolescu) ili cak moze biti alergijska reakcija.
Teoretski moze biti i rak- ali ovo je dosta retko.
Najcesce je neka manja upala, ali u svakom slucaju ako si zabrinut ili ako potraje duze najbolje da obavis razno-razne preglede kod lekara.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: