Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Adenom Hipofize i ketoza
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2013 2:55 pm
Postovi: 1
Pozz svima, Imam jedno pitanje na koje mi nutricionisti ne mogu dati odgovor vec traze da se konsultujem sa endokrinologom, a pre mesec dana sam bila na kontroli tako da sad ako zakazem pustice me tek za 6 meseci.
Dakle, imam mikro adenom hipfize, samo prolaktinemiju, sad sam radila analize prolaktin je extra, u granicama normale, pijem samo jedan bromokriptin dnevno vec 2 godine od 2,5 , cak se sumnja da je nestao skroz ali cekam magnet pa cemo to i potvrditi.
E sad meni nutricionista ne dozvoljava da idem na visoko proteisku dijetu jer se plasi da kad udjem u fazu ketoze moze biti neki problem zbog bromokriptina, pa mi je trazila konsultaciju sa endokrinologom. Iako to meni nema nikakve logike, jer ja sam skoro pa skinuta sa terapije, a i samo imam prolaktinemiju, al ajde ona je doktor, mozda zna nesto sto ja ne znam, hehehehhe. Salu na stranu, mozete li mi pomoci nekako, da li mi ketoza moze naskoditi.
Hvala u napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Adenom Hipofize i ketoza
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 22, 2013 8:38 pm
Postovi: 17
Ne nemoze ti naskoditi,,...uzivajjj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Adenom Hipofize i ketoza
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 11:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Mislim da je nisko-proteinska hrana cini bromokriptin za nijansu efektivniji, (iz meni nepoznatih razloga), not to ne znaci da ima nekih nus-pojava na visoko-proteinskoj hrani. E sad koliko su visoko-proteinske ishrane zdrave i preporucljive- to je vec diskutabilno- no u SAD imaju neka geneticka testiranja koja pokazuju kakva kombinacija ishrane najbolje odgovara. Mislim (nisam siguran) da vecini iz Sredozemlja ugljeni hidrati dobro dodju. Ponekad s izbacivanjem ugljenih hidrata dodje do pada nivoa hormona kod odredjenih osoba.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: