Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zdravlje kod tinejdzera - POMOC
PostPoslato: Pon Jul 01, 2013 6:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 3:32 pm
Postovi: 52
Postovani,

imam 15 godina i 79 kg.. Visok sam 144...

Od pre godinu dana su mi se javili problemi. Pocelo je cestim bolovima u stomaku, u predelu pupka, i onda su me doktori poslali da uradim krv. Rezultati su, nazalost, bili skoro pa uzasni. ALT mi je bio uvecan, i bio je 76, a dozvoljeno je 25 (to je neki jetrin enzim), i secer mi je bio 7,2. Poslat sam kod endokrinologa koji mi je dao da pijem TEFOR i LETROX i rekao da moram na DIJETU. Tada sam imao 14 godina i 89kg. I zakazao mi je konktrolu za 6 meseci. U tom periodu sam smrsao 10kg, a kada smo ponovo radili rezultate, ALT mi je ostao skoro isti (tefor nije dao rezultat) malo se snizio, ali nista specijalno i sada je bio 73, a secer mi varira. Cesto merim kuci, nekada bude 3, 4, a nekada bude i 7. (a koliko znam nikada nije prelazio drasticno sedmicu). Za mesec dana idem ponovo na kontrolu, ali se plasim da mi se stanje nije poboljsalo... Da, da ne zaboravim, doktor je rekao da imam INSULINSKU REZISTENCIJU, i POCETAK DIJABETESA, ali da ovo drugo moze da se izleci i da ne postane dijabetes. Plasi me rezistencija...
Osim ovoga imam i bolove u predelu oko pupka (traju vec godinu dana, ali ti bolovi nisu onako pravi bolovi, vec nesto tupo i jedva primetno, ali dovoljno da me uplasi. Takodje, oni nisu konstantni, vec se javljaju 2 puta u nedelju dana.
I jos jedna stvar... radio sam kucni test na kandidu i rezultati su mi ispali pozitivni, a ispadaju pozitivni samo u slucaju kada kandida predje 100 kolonija, pa me je i to zabrinulo.. sada kada idem na kontrolu reci cu za to, da se otkrije koja je kandida u pitanju. Da napomenem samo da sam ja od skoro po 24h stresom. Popustio sam u skoli od brige... Znam da od KANDIDE, od velikog broja kolonija moze da se dobije RAK, a od rezistencije srcani i mozdani udar, a to su dve najvece stvari od kojih umiru ljudi, pa se jako plasim i ne mogu da prestanem da misli.

LJudi, da li ima sanse za mene da se nekada u potpunosti izlecim i da zivim normalno kao i svi moji drugovi, kao i to da li imam opasnosti od nekih velikih i opasnih bolesti???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zdravlje kod tinejdzera - POMOC
PostPoslato: Pon Jul 01, 2013 6:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pod 1 - te priče o kanditi i raku slobodno zaboravi. Pogotovo ti kućni testovi...

Dalje, što se tiče tvojih tegoba, da li si radio ultrazvuk jetre (tj stomaka celog) i test na hepatitise? I da li je bol baš oko pupka ili i ispod desnih rebara? Jel povezan s nečim, hranom, naporom..?

Nemoj da se brineš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zdravlje kod tinejdzera - POMOC
PostPoslato: Pon Jul 01, 2013 10:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 3:32 pm
Postovi: 52
Dejanbg je napisao:
Pod 1 - te priče o kanditi i raku slobodno zaboravi. Pogotovo ti kućni testovi...

Dalje, što se tiče tvojih tegoba, da li si radio ultrazvuk jetre (tj stomaka celog) i test na hepatitise? I da li je bol baš oko pupka ili i ispod desnih rebara? Jel povezan s nečim, hranom, naporom..?

Nemoj da se brineš


Pozdrav,
Dejane.

Radio sam ultrazvuk pre mesec dana, na uput gastroenterologa, ali jeduno sto su ustanovili je da imam malo masne jetre. Nista vise. Sve ostalo nije uspeo da vidi jer kotsantno imam vise stolice u crevima, a redovno se praznim. Ponekad cak budu i neodredjene stolice. Polu meke.

Bol nije ispod rebara, vec bas dva-tri centimetara od pupka nalevo i nadesno. Ne na gore i dole.

Ne znam da li je povezan sa nicim, sve je poelo pre godinu dana. Ja sam otisao zbog stomaka i sotlice i sve se otkrilo od tada...

Sto se tice hepatitisa nikada niko nije to ispitivao jer svi kazu da je to od ONSULINSKE REZISTENCIJE, mada ne verujem da su svi problemi od ove bolesti.

Ne znam sta da radim, ne mogu normalno da zivim. Polako upadam u depresiju, a imam samo 15 godina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zdravlje kod tinejdzera - POMOC
PostPoslato: Pon Jul 01, 2013 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
A zašto bi upadao u depresiju?
Promeni način života i ishrane, slušaj svog endokrinologa i samo polako redom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zdravlje kod tinejdzera - POMOC
PostPoslato: Pon Jul 01, 2013 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 3:32 pm
Postovi: 52
Zato sto su mi se nagomilale mnoe opasne bolesti, koje sam opisao gore i vise ne znam sta cu... koju cu prvo da lecim... da li cu uopste i da izlecim... to je ono sto me brine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zdravlje kod tinejdzera - POMOC
PostPoslato: Uto Jul 02, 2013 1:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jul 01, 2013 3:32 pm
Postovi: 52
Postovani Dejane,

sve vreme proucavam sta sve pise o hepatitisu.. vidim da je i to, takodje, opasno i da se i topretvara u tomor, ne daj Boze.

Ovako..

da li mozda znate kako se proverava da li je osoba zarazena, tj. da li mozda znate da li se to radi negde u Nisu (u Niskom KC), kao i to da li mi uput moze dati ENDOKRINOLOG ili mora lekar opste prakse?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zdravlje kod tinejdzera - POMOC
PostPoslato: Uto Jul 02, 2013 1:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
O kojim ti opasnim bolestima pričaš??
Iskreno, pre ti treba psiholog/psihijatar da te malo smiri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zdravlje kod tinejdzera - POMOC
PostPoslato: Uto Jul 02, 2013 9:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
markoBGG, ако се не варам ти си много дебео. Дебљина је скоро увек последица лоше исхране. Осим дебљине, последице лоше исхране могу да буде веома незгодне, благо речено. Поред претходног, сама дебљина гуши организам и ремети рад унутрашњих органа.

Треба да регулишеш исхрану и да смршаш што верујем да и сам знаш.

Ти јеси млад, али с обзиром на твоју тренутну ситуацију ипак бих ти препоручио књигу "Алкализуј се или умри". Тамо поред осталог има описаних режима исхране за довођење организма у нормалу.

Погледај на мом сајту w w w . a c a . r s шта сам писао о кандиди, а и шире.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: