Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Pon Jun 24, 2013 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 10:06 pm
Postovi: 11
Zdravo,

Posle operacije na kicmenoj mozdini pojavio mi se jak spazam od desnog kuka i cele noge kao i razne neuroloske senzacije (trnjnje,hladno, toplo,mravinjanje) koje su razlicite, promenljive i vrlo neprijatne dok je spazam stalan ali takodje promenljiv,neprijatan i nekad vrlo bolan. Probao sam svasta ali na kraju sam se zadrzao na lek Lirika i Lioresal(baklofen)....sta vise da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 10:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Мислиш да је то директна последица операције? Да ли си пробао да ослободиш нерв? Неко истезање?

Мислим да треба да се консултујеш са својим хирургом.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Uto Jun 25, 2013 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 10:06 pm
Postovi: 11
Hvala na odgovoru,

Jeste posledica operacije kojom prilikom je ostecen mijalon,omotac nerva za koji su mi rekli da ce se vremenom sam regenerisati,jer nervi nisu osteceni, ali jos uvek,posle dve godine nista. Hirurg kaze samo vezbaj i vezbaj. Ako prekinu nerv onda necu mosi da stojim i koliko toliko hodam sa stakama kao sada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 8:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако ти је потребна бржа регенерација, онда имам сигуран рецепт: стални магнет. Само да се оградим, ту не мислим на онај магнетни накит или којекакве привеске што их каче о врат или сличне глупости. Треба ти нешто овако: http://www.magnet-shop.com/neodymium-ma ... ::245.html

Реци ми тачну локацију где се налази оштећење.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 10:06 pm
Postovi: 11
Operacija je bila na torokalnom delu kicmene mozdine TH 7-8


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 10:06 pm
Postovi: 11
I ko moze da mi garantuje da ce terapija magnetima dati efekte. Bez uvrede,sta sve nisam probao i za vecinu su rekli da ce uspeti i nista. Ni makac. I nije mi zao novca,vec izgubljenog vremena i maltretiranja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 2:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па ни они хирурзи ти нису гарантовали да ће операција бити успешна па си ипак ишао. Чак ти је и живот био угрожен операцијом, али ипак си отишао. Нико ти није гарантовао да ћеш преживети.

Када тако коментаришеш терапију магнетима изгледа немаш баш информације које ја имам. Ако си видео цену магнета за који сам поставио линк, видећеш да је смешно говорити о уложеним парама. Или ти је евро и по много?

Терапија се састоји да магнет на неки начин причврстиш што ближе месту које треба да се регенерише. Тако треба да га носаш бар 20 сати свакодневно. Ако ти то представља малтретирање и изгубљено време, онда немам шта више да кажем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 2:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 10:06 pm
Postovi: 11
Pogresno si me razumeo. Nije meni zao novca vec vremena,cekanja i nadanja. Taj magnet jednostavno moze da se stavi ispod nekog flastera ili slicno. Za koliko se ocekuju rezultati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 2:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Лепо сам те разумео али ти не разумеш дејство магнета. Ја их скоро никада не скидам са себе. Имам пар комада под јастуком, пар у чарапама када сам на послу, седам комада на кичми итд. Када будеш видео колико је то добро, ни ти их више никада нећеш скидати са себе. Само да подсетим - не мислим на магнетни накит и сличне којештарије.

Нагњечење пршљена ми је прошло за неких седам дана, упала кости палца за месец дана, истегнуће мишића подлактице за сат времена. Другарици се хрскавица у куку регенерисала за годину и по....... Зависи од повреде и стања организма. Погледај шта сам писао о магнетима и зглобовима на мом сајту w w w . a c a . r s.

Можеш да га лепиш фластером ако кожа може да ти поднесе лепак.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 10:06 pm
Postovi: 11
Ja sam koristio magnete u onim pojasevima,kaisevima i slicno. Znam ja da su efikasni, ali u mom slucaju zadatak bi trebao da im bude da regenerisu omotac nerva koji prolazi kroz kicmenu mozdinu i da nekim od tih nerava poveca propustljivost sto bi bilo ravno svetskom cudu. A` kako ih nosis na ledjima. Sad cu da pogledam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ако су ти лекари већ рекли да је регенерација могућа, онда ће под утицајем магнета бити сигурна.

Магнете сам залепио на гуртну од ролетне и конопцима учврстио око рамена и струка тако да иде близу кичме.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Niste naveli razlog za operaciju i s obzirom da je torakalni deo u pitanju u kome se diskusi retko javljaju moguci uzrok je tumor ,cista,zapaljenski proces ili neka trauma ,a u svim ovim slucajevima Magnet je apsolutno KONTRAINDIKOVAN!
Spazam je nazalost trajna posledica motornog neurona ,ali se moze staviti pod kontrolu uz pomoć RIP (refleksno inhibitornih polozaja) i PNF tehnike vezbanja,a za sve ovo vam treba vrhunski sertifikovan i obucen fizioterapeut.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Čet Jun 27, 2013 11:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
terapeut je napisao:
.....a u svim ovim slucajevima Magnet je apsolutno KONTRAINDIKOVAN!.....

Да ли би сте били љубазни да бар једном наведете икакву литературу у којој пише да је магнет контраиндикован код тумора?

Да ли да спомињем дијагностику тумора изузетно јаким магнетним пољима? То није контраиндиковано?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Čet Jun 27, 2013 8:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 24, 2013 10:06 pm
Postovi: 11
U pitanju je bila operacija beningnog tumora koji se nalazio u centru KM.Prva operacija je bila na vma,bruka sta su radili,da ne objasnjavam...naravno bezuspesno,a druga u Bernu. Operacija je radjena savremenim neuromoritoringom i svi nervi su,iako nagnjeceni ostali prohodni. Sta znace te skracenice ,,terapeut,, i da li to znaci da spazam moze da se redukuje,stavi pod kontrolom i uspostavi kvalitetniji zivot? Svakodnevno radim vezbe, bio sam u banjama i gde sve ne,ali nista.\U banjama zaista nisu hteli ni mene ni druge koji su imali tumore da tretiraju magnetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SPAZAM MISICA KAO POSLEDICA OSTECENJA NERAVA
PostPoslato: Pet Jun 28, 2013 10:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Термин "магнет" се популарно користе за све живо што у свом називу има слово "м".

На свим физикалним третманима користе се електромагнетне терапије. Нигде нећете срести сталне магнете који се користе у терапеутске сврхе. Разлика између електромагнетне терапије и терапије сталним магнетима је рецимо као разлика између бензина и воде.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: