Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 1:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Ma to sa kukom je kako lekari kazu beznacajno.

Ali ja sam siguran da kada sam povredio koleno istegao (ali manje) neki ligament na kuku. Tako da malo krcka kada odradim punu fleksiju (90+ stepeni). I tu se onda stvara povreda hrskavice - tj vec je stvorena ali me skoro nikada ne boli osim kada je lose vreme.

Ako mu se pogorsa stanje kuka idem u prognosticare?

Kako je stanje kod tebe?

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 1:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Stanje je takvo da sam svaki dan srećan što sam uspravan...Na meni ne postoji deo tela koji na sebi ima hrskavicu a da nije oštećen i da me ne ne boli...Ali moj slučaj je krajnje specifičan, bolje da ne plašim ljude...

Meni tvoje stanje nije jasno, mlad si dečko i kažeš da je to došlo "samo od sebe", što nije moguće.

Ali ako je zaista došlo bez nekih spoljnih agenasa, onda je dobro da pratiš stanje i ostalih zglobova, jer ako su jedni popustili postoji verovatnoća da će i drugi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 8:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
tamaraft je napisao:
Profesor Olga Popovic!


Aha lepo - jel ona - http://www.youtube.com/watch?v=isxh-i3iMYI

Pise za novine sto je malo cudno za jednog lekara - http://www.politika.rs/rubrike/spektar/ ... 38.lt.html. Svejedno niu losi saveti - za pocetnike.

Postoje naravno razlicita misljenja - ali kredibilitet fizijatara je kod mene najmanji od svih vrsta lekara.
1) Ne prepoznaju osnovne kostane promene
2) Neki ne znaju da citaju rendgenske snimke
3) Neki od njih su idioti - docent sa fizijatrije klinickog fakulteta me je ubedjivao kako plima i oseka potice od magnetnog polja meseca. Ej docent - i tako redom.

Sto se tice ovog clanka iz politike - on je samo reklama za njenu ordinaciju.

Ovo je ocigledno reklama i sales pitch -
Citiraj:
Često se može čuti da su bolesti zglobova i mišiča neizlečive, a da se medikamentima samo ublažava bol. To nije tačno. Osim široke palete lekova kojima se može kontrolisati i zaustaviti bolest, pod uslovom da ih pacijenti redovno uzimaju, postoji i niz fizijatrijskih mera kojima se dopunjuju efekti medikamentnog lečenja.


Ovde sama sebi protivreci - naravno ne znam je ali po ovome bih joj dao iq oko 90 - znaci ona kaze da nije tacno da su bolesti zglobova i mišiča neizlečive -a onda kaze da se sa svim efektima moze - kontrolisati i zaustaviti bolest.
Mislim da je svima jasno da kontrolisati i zaustaviti bolest nije jednako izleciti.

Toliko o njenoj strucnosti - ali izvodi iz knjige mogu da budu i tacni jer to nije ona smislila nego je prepisivala iz stranih knjiga.

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 8:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Omega je napisao:
Stanje je takvo da sam svaki dan srećan što sam uspravan...Na meni ne postoji deo tela koji na sebi ima hrskavicu a da nije oštećen i da me ne ne boli...Ali moj slučaj je krajnje specifičan, bolje da ne plašim ljude...

Meni tvoje stanje nije jasno, mlad si dečko i kažeš da je to došlo "samo od sebe", što nije moguće.

Ali ako je zaista došlo bez nekih spoljnih agenasa, onda je dobro da pratiš stanje i ostalih zglobova, jer ako su jedni popustili postoji verovatnoća da će i drugi.


Lepo sam reko sam da sam ostetio krskavicu na kolenu (puno) i malo na kukovima zbog prevelikog odraza. Visina 1.70 - a mogu da zakucam - znaci odraz preko 100 cm. A preterivao sam sa skakanjem (svako vece par sati). Slicne stvari su se desile nekim kosarkasima sa velikim odrazom npr vinsu karkeru,jordanu i kobi brajantu naprimer. Naravno oni su imali 20-tak 3--takcentimetara vise od mene.

_________________
glukozamin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 5:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 5:06 pm
Postovi: 3
Želim samo da vam prenesem svoja iskustva sa MADU magnetima. Prije nešto više od godinu dana dijagnostikovana mi je koksartroza oba kuka, možda je bitno i to da kažem da imam 26 godina. Naravno svi su mi rekli da se liječi operativnim putem i nikako drugačije. Ipak probala sam raznorazne tablete, vitamine, narodne lijekove, ali na kraju saznam i za te famozne magnete, ponegdje nađem na forumima da neko i pohvali taj izum, ali taj neko su ja vjerujem oni, iz te njene ordinacije. Uvjerila sam se sama u neuspješnost i lažno predstavljanje same doktorice i njenog tima. Bitno je uzeti samo novac i prodati mladoj osobi lažnu nadu. Uzeli su mi 750 € i napričali svašta. Naravno ni traga od poboljšanja, iz dana u dan mi je bilo samo gore. Tražila sam da mi vrate novac, izmotavali su se i svakakve gluposti pričali, i da, još da kažem da mi je rekla da ni slučajno ne idem na operaciju, da treba samo kod nje da se liječim, u prevodu samo da njoj nosim pare. Na kraju vratili su mi manje od pola iznosa koji sam im dala, a ja njima njihovo smeće. Na operaciju sam otišla u oktobru prošle godine, sad se osječam odlično, normalno živim. U istom aktu uradili su mi oba kuka.
Ovom prilikom samo želim da kažem ljudima koji imaju problem kakav sam ja imala da ne bacaju novac na svakakve gluposti i da vjeruju samo provjerenim stručnjacima, a hvala Bogu ima ih još uvijek u našoj zemlji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 5:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Polako, daj malo više detalja o bolesti i opiši simptome koje su imala.

Najpre, otkud koksartroza sa 26 godina na oba kuka?

Možda nije bilo pomoći pa ni ti magneti nisu mogli da pomognu. Kakve si imala simptome, koliko jake si imala bolove pre operacije, kada su ti se bilovi javljali, jesi li merila debljinu hrskavice?

Lično, mislim da magnetna terapija ima svoj smisao ali nikako sa MADU magnetima, jer su to veoma slabi magneti da bi bilo šta postigli, naročito kod koliko tako dubokih tkiva kao što su kukovi.

Daj malo više detalja o svemu.

Osim ovoga gore, reci koliko si nosila te njihove magnete i kako su ti uopšte prihvatili da im ih vratiš, čuo sam da to ne prihvataju nikako, i da nikome ne vraćaju pare?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 5:06 pm
Postovi: 3
Od kud artroza sa 26 nije više ni bitno, znam od kuda i kako ali nebitno je sad da o tome raspravljamo, Dušanka je rekla da se to može liječiti i izliječiti, koji god da je razlog, a znala je sve, sve sam joj rekla i objasnila, do u detalje svaki svoj problem.
Rekla je da će pomoći, ODMAH, nakon prvog tretmana rekla je da ću osjetiti olakšanje. To olakšanje nikad nije došlo.
Bolove sam imala oko godinu dana, a magnete sam nosila nešto više od 2 mjeseca.. Nisam htjela više da čekam ni dana, jer nisam mogla da čekam, nisam više mogla da živim sa tim bolovima, nisam mogla da spavam, nisam mogla ni po stanu da hodam, nisam mogla ništa. Osjećala sam iz dana u dan samo pogoršanje. Rekla je kad sam je pitala zašto je meni samo gore, da to pogoršanje mora se pojaviti da bi se kao pojavilo poboljšanje. Ali meni je bilo sve gore i gore i gore, nikada bolje.
Kad sam prvi put bila kod nje insistirala je da uzmem oba magneta a ja sam htjela samo jedan jer sam mislila ako pomogne za jedan lako je doći i uzeti i drugi. Ali ne, ona je insistirala da uzmem oba. I uzela sam. Zato sam insistirala da mi vrati pare. Nije me uopšte interesovalo što su nekoliko puta rekli da pare ne vraćaju. Ja sam joj rekla da sam ja pare pozajmila i da ja moram da ih vratim a meni pošto magneti ni na jedan minut nisu pomogli mene ne zanima kako će da mi vrati. I vratili su ali manje od pola.

Bolovi su se na početku javljali poslije pješačenja, pa na kraju više nikad bolovi nisu ni prestajali, i danju i noću, bilo koja aktivnost bila je skoro nemoguća.

Debljinu hrskavice niko nije mjerio jer kad sam prvi snimak napravila vidjelo se da je ima malo, poslije na nekim mjestima nije je ni bilo.
Ja sam samo razočarana u njih jer je obećavala i preko telefona i kad sam bila kod nje da će to da pomogne, a kad sam ih vratila nije ni bila u ordinaciji. I što mi je stalno ponavljala da operacija nije za mene da to nikako ne radim..... A razlozi su zato što je to kao teška operacija i zato što se te kao proteze moraju mijenjati svakih 10 godina, što uopšte nije tačno. Proteze koje se sad ugrađuju mogu da traju doživotno ako se vodi normalan život i ako se pridržavamo nekih običnih uputstava kako da ih čuvamo da bi trajale što duže. I operacija i postoperativni oporavak uopšte nisu teški, bar meni nije bilo teško. Da sam znala da je tako i prije bih to uradila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 11:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Auh, izgleda da si baš ljuta na Dušanku, tačno je da ona malo (previše) preteruje, ali mnogi drugi su još gori.

Smatram da njena ideja sa magnetima nije loša, ali je realizacija loša, magneti su vrlo lošeg kvaliteta, a marketing je previše agresivan i iritabilan (meni barem), a onaj čiča koji prodaje magnete je naročito iritabilan (što je najzanimljivije, to je njen suprug) i previše laže.

Ali najgore od svega je ta cena za te magnete koja totalno nehumana. Realna cena za takve magnete je oko 10 puta manja, nikako više od toga).

Reci molim te kako je nastala ta koksartroza (nema oko toga rasprave naravno), glavni razlog što te to pitam je zato što je moglo biti nekog drugog leka.

Ali drugi, mnogo važniji razlog od toga je, što ako su ti kukovi otišli sa 26 godina, to bi moglo da znači da su ti i neki drugi zglobovi u lošem stanju i onda zbog njih moraš veoma da vodiš računa i da ih čuvaš.

Ako ti je iz bilo kog razloga neprijatno da to kažeš na forumu (mada nema razloga za to), možeš da mi to kažeš preko privatne poruke (naravno, ostaće u poverenju).

Sve najbolje i drago mi je što se makar sada dobro osećaš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Sub Feb 19, 2011 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 19, 2011 5:06 pm
Postovi: 3
Ma nema tu mnogo mudrolije oko toga šta je razlog, to je od prilike, na neki način, moja "sudbina" :) , imala sam te predispozicije još od rođenja, ali je zanimljivo to što nikad prije nisam imala problema dok se bolovi nisu pojavili odjednom, ničim izazvani, i nikad više nisu prestali, do onog mometa kada sam dobila spinalnu anesteziju :D , i hvala Bogu nikad se više nisu pojavili.
Da, veoma je iritantan nastup i njen i onog gospodina koji kao radi sa novcem, jer ona kao ne naplaćuje, on je zadužen za finansije, a i one neke mlađe nazovimo doktorice, koja radi tu u ordinaciji, i više je se trudila da mom mužu maše golim nogama pred očima nego da nešto radi pametno.
Cijena jeste zaista nehumana, sve je nehumano, i sam pristup pacijentu kada obećava da će to sve da pomogne, da će sve to da bude u redu....
Ljuta jesam, jer sam shvatila da je veoma malo ljudi danas koji će da se zauzmu za svog pacijenta, a ne kao ona kojoj su bitne samo pare i ništa drugo. Nije mi jasno kako može da gleda pacijenta u oči i laže! Ne samo ona, nego i većina drugih doktora.
Sada sam dobro, sada sam odlično, zahvaljujući mom dragom doktoru sada mogu normalno da živim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Sre Apr 17, 2013 8:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Postovani doktori, ili ko je imao iskustva sa primenom magneta, imam pitanje.
Naime, moja mama je konacno krenula na rehabilitaciju, i ovo joj je treci dan. Tretman traje 2 sata, od toga malo vezbe, malo magneti, masaza, i struja.
E sad, pojavile su se glavobolje posle prvog dana i posle danasnjeg vezbanja i magnetoterapije, pa me zanima da li nesto od njene terapije moze da uzrokuje glavobolje?
Mama ima trombozu u nogama, i kada je pitala da li to smeta magnetoterapiji, to jest, da li je za nju stetno, receno je da ne smeta, naprotiv, moze da joj pomogne?!
Da li je to tacno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 11:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
Postovani poznavaoci medicine,
tragajuci za tekstovima na temu,sam naisao na ovaj sajt!Nisam siguran da mnogo iznesenog odgovara istini,ili,da se slaze za ozbiljnim naukama!Recimo,osciloskopima se nikako ne moze kontrolisati niti registrovati magnetno polje,cak nisu ni namenjeni tome!Mobilni telefon emituje polje visoke vrekvencije,ali,visa frekvencija nikako ne znaci vecu struju,jer ne postoji zavisnost imedju struje i frekvencije/ovo sve,uz duzno postovanje,samo da bi smo bili tehnicki korektni!
Sam naslov teme MAGNETNA TERAPIJA je viseznacan i diskusija neadekvatna,jer,magnetnu terapiju delimo grubo na terapiju stalnim magnetima (po mojim iskustvima cista glupost,mamipara!Mada,postoje autori koji pisu da su registrovali promene u dejstvu stalnog magneta na organiazam u zavisnosti od orijentacija POLJA ,gde ovo ne treba pobrkati sa orijentacijom pola magnetnog polja,po mom skromnom sudu i iskustvima ne isplati se uopste trositi ni vreme ni novac na stalne magnete jer nisu ni izdaleka efikasni u akutnim fazama),i na terapiju promenljivim magnetni poljem sto je vec izuzetno dobro/provereno/,mada se i ona dalje deli na terapiju sa imppulsnim poljem kod koga se magnetni polovi ne menjaji,i na impulsno polje kod koga se svakimm narednim impulsom menjaju polovi!
Meni licno je noga u kolenu bila skoro paralisana,nisma mogao ni da vozim!Koristio sam kondroin/glukozamin,ali,do drasticnog poboljsanja je doslo tek kad sam uporedo sa uzimanjem leka kkoristio terapiju elektromagnetima.Prosto,cim mi je terapeut postavio elektromagnet na koleno bol je prestajala za trideset sekundi.Nisam uspeo da saznam osobine tog uredjaja,terapeut je medicinar pa ili niije znao elektricne karakteristike uredjaja ili nije hteo da mi ih kaze,svejedno!Onda sam po starom "dobrom" obicaju,na to i zaboravio jer sam godinama bio dobro,ali...od skoro se vratilo i dosta je gore!Onda sam u zelji da sam napravim uredjaj za terapiju poceo da tragam za performansama koje treba da zadovolji jedan takav uredjaj poceo da tragam za naucnim radovima na ovu temu ne bih li dosao do podataka koje ne znam,potrosio meseci guglajuci/i nasao sam nista ili svasta nesto (okruglo pa na cose-narodski receno)!Doduse nije bas sto posto tako,ima tu radova i grafikonna,ali niceg konkretnog u sustini bar na zapadu!Kod brace Rusa ima dosta konkretnog,vise nego iz zapadnih izvora,ali opet po eni nedovoljno,mada,ima vrlo korisnih smernica.U principu,radi se o vrlo glupavom i primitivnom uredjaju sa stanovista elektronike,konstrukcija elektronskog dela je krajnje prosta!ono za cim sam tragao konkretno je,koja snaga polja je potrebna,kolika je duzina impulsa,dali je impuls jednoznacan po polaritetu ili je modulisan nekom frekvencijma,i a ako jeste-kojom?
Ja ovime molim svakoga ko ima iole kakav podatak na oovu temu da to podeli,a sam sam spreman da podelim sa Vama sta znam!
Privatna mala klinika za terapiju gde sam doziveo opisano iskustvo je zatvorena,i ti ljudi vise nisu u moom gradu tako da nemam nikakv kontakt ni mogucnost da nadjem teljude.Ono sto je vazno,dok sam isao na terapiju,terapeut mi je rekao,da se pod uticajem promenljivog magnetnog polja,kondorin dvadeset puta brze ugradjuje u hrskavicu,po poboljsanju koje je kod mene nastupilo ja sam spreman da u to verujem.U medjuvremenu sam napravio jedan uredjaj koji sada koristim,ali je dosta limitiran sa izborom impulsa i snage proizvedenog polja,medjutim,pri kraju sam sa izradom uredjaja koji ce zadovoljiti sirok raspon duzine impulsa i odnosa signal/pauza,kao i sirok izbor modulisucih frekvenciju pa nameravam da sam trazim sta mi je dobro.
Ovim svakako ne zelim da sugerisem bilo kome da sam ekspiremntise,vec je ovo moj licni izbor,a ako bilo ko nesta radi potaknut mojim pisanjem onda to cini na svoju odgovornost.
Pre odlaska na terapiju sam pokupovao sve raspolozive magnete i koristio ih bez efekta.Neko pomenu "skupu izradu" magneta,greska,snazni magneti (neodijumski) se ne prave,kopaju se kao ruda!Magnetizam je dosta slabo istrazen u odnosu na neke druge pojave!Beznadeno malo!Dodao boh jos,da elektromagnetnu terapiju,nikako ne treba mesati sa terapijom elektromagnetnim poljem (MD Raymond Rife),sto je ivanredna stvar,ali,za borbu sa virusima,kancerima itd...nije za hrskavicu...
Izvinjavam se sto je post veliki kao RAT I MIR,to je napisano u nadi,da cu saznati ono sto mi nedostaje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 2:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Велики текст са доста грешака. Једна од већих је та да се неодијумски магнети копају као руда. То није тачно. Неодијумски магнети су керамички вештачки магнети. Осим тога, није мамипара јер магнети коштају око евро и по. Надам се да је довољно.

Још једино што желим да додам је да је терапија сталним магнетним пољем потпуно приридна, без лоших ефеката и веома ефикасна. Једини проблем је што се магнети морају носити бар 8 сати свакодневно, а за неке примене најмање 20 сати свакодневно. Примера ради, целодневним ношењем, за годину дана хрскавица у куку се потпуно регенерише.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Uto Jun 04, 2013 5:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
Није неки ,али одговор јесте!Керамика је парамагнетни материјал, а нај јачи магнети се ипак копају,па је данашња техника смислила посебну технологију да их сече због јаке адхезије....мада,није то тема,ово је тема за неког ко би да "осцилсокопом мери поље" или да уврежи мишљење да јачина струје зависи од фреквенције...Ако је у мом тексту "много грешака",онда си тврдње под наводницима плод тоталне техничке неписмености!Сваку од изнетих тврдњи сам спреман да потврдим научним радовима који се могу наћи на нету,а покажите ми молим Вас како се осцилоскопом мери поље,или рецимо график функције или једначину која показује да зависност вредности струје од фреквенције.Верујем,да би се такав доказ добила Нобелова награда!Ако неки делови текста кваре нечији "бизнис",то му не обезбеђује право на изношење тврдњи које ће оборити основац са добром оценом из физике!Причајмо као озбиљни и стручни људи,свако у свом домену наравно,не бих о неким показометрима и сл...
Мој текст је мало и провокативан можда,мада заиста трагам за подацима које сам навео!Али,постоји рад са Војно медицинске академије у вези са коришћењем импулсних магнетних поља,но, недостају подаци који ме занимају!Потражите по нету мало озбиљније па се јавити са "уоченим грешкама малим и великим"...овако је превише паушално да би било озбиљно схваћено,да не кажем другачије,(остаћу културан)...
Ни импулсна поља немају пропратне појаве,оси што их је забрањено користити ако постоје еллектронски и/или електрични инпланти...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Sre Jun 05, 2013 10:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Грешке:
1. Зашто сте уопште разматрали варијанту мерења мегнетног поља осцилоскопом? То је као да сам ја говорио да се вагом не може мерити влажност ваздуха. Нема везе једно са другим.
2. О контролисању магнетног поља осцилоскопом да и не говорим. Да ли ја могу водокотлићем да контролишем светло у мојој соби, је адекватно питање.
3. Фреквенција са интензитетом струје нема никакве директне везе и смешно је о томе разговарати. Наравно, струја зависи од њене фреквенције код кондензатора и тако даље. Да ли сте чули за реактивну отпорност?
4. Терапија сталним магнетима није чиста глупост, како сте рекли
5. Терапија сталним магнетима није мамипара јер је скоро бесплатна - евро и мање по магнету.
6. Оријентацију поља не треба побркати са оријентацијом пола магнетног поља - каква је ово изјава?!
7. Осим претходног, магнетно поље нема полове. Магнети их имају.
8. Не исплати се трошити ни време ни новац на сталне магнете јер нису ефикасни у акутним фазама - још једна грешка, вишеструка.
9. Терапија променљивим магнетним пољем - то не постоји. Променљиво магнетно поље се зове електромагнетно поље.
10. Терапија електромагнетним пољем јесте испитана и зато се и користи јер има веома слабог ефекта.
11. Импулсно поље код кога се полови мењају и не мењају? Поље нема полове, а нарочито електромагнетно поље нема полове. Да ли постоје ћошкови на лопти?
12. Бол престала за тридесет секунди под утицајем електромагнета? Ма хајте.
13. И после тих пар минута терапије, годинама сте били добро? Опет!
14. Импулс једнозначан по поларитету?
15. Снага поља? Које је мерна јединица за то?
16. Импулс модулисан неком фреквенцијом?
17. Покуповали све расположиве магнете? А какви су то сви расположиви магнети?!
18. И користили их без ефекта? Па ако сте их оставили у подруму, то је сасвим нормално.
19. Неодијумски магнети се копају? Тотална глупост. То је керамика и то веома крта. Пресован материјал. Ко је икада видео поломљен неодијумски магнет доста тога му је постало јасно.
20. Електромагнетну терапију никако не треба мешати са електромагнетним пољем (Рајф)? Ова Ваша изјава показује недостатак елементарног знања из области електромагнетике.

Из Вашег другог поста:

1. Керамика парамагнетни материјал, јесте али она од које се праве тањири.
2. Најјачи магнети се копају. Опет погрешно.
3. Какво сечење магнета? Неодијумски магнети се пресују и тако праве.
4. Импулсна магнетна поља? То не постоји.
5. Импулсна поља немају пропратне појаве? Ако узмем да се ради о импулсним електромагнетним пољима (због претходне тачке) могу да кажем да су изузетно лоша по организам човека. Најгори је проблем постојање огромног броја хармоника који не могу да се контролишу.

Ето.
Нисам баш могао све детаљно да објашњавам, али надам се да ће читаоцима бити јасно шта сам у којој тачки хтео да кажем.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: magnetna terapija za lecenje artroze
PostPoslato: Čet Jun 06, 2013 7:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 03, 2013 11:07 pm
Postovi: 33
Lokacija: BGD
Оппет пуно приче а мало реченог!
Нисам због овога дошао на форум али идемо редом:
1.У неком ранијем посту на ову тему,неко је написао да се осцилоскопом контролоше магнетно поље (погледати)...
2.Исто тако,у претходном посту је неко изјавио да су струје високе фреквенције због високе фреквенције и струје велике јачине ...
3.Терапија сталним магнетим у акутној фази јесте чиста глупост јер су електромагнети далеко ефикаснији и брже доводе до побољшања....Тачно је да постоји побољшање од терапије сталним магнетима и то је најстарији вид терапије!Али,људска врста је током векова развила способност и потребу да истражује и унапређује технике и знања свуда па и на овом пољу.Струјом се огу произвести стална-непроменљива поља јача и од неодијумских магнета,али,истраживањама се дошло до непобитних резултата,да су код променљивих магнетних поља много више изражени терапеутски резултати него што је то случај са магнетним пољима сталних магнета,тако да,од хиљаде различитих уређаја за магнетну терапију који се производе у свету,НИ ЈЕДАН НЕМА КАО ОПЦИЈУ СТАЛНО МАГНЕТНО ПОЉЕ!НИ ЈЕДАН!!!!Подвучено,НИ ЈЕДАН ЈЕДИНИ!!!
АМИН - што се поља тиче!
4.Не продајем магнете па не знам цене баш тачно,али,давно сам понешто од магнета купио и није ми било баш јефтино!Уређај за електромагнетну терапију купите једном,и дође време кад је терапија заиста бесплатна,отплати се кроз експлоатацију,и што није безначајно,примена траје пола сата дневно...
5.За оријентацију поља и оријентацију полова-ако није јасно одна недостаје мало конкретног образовања из области магнетизма па ћу прескочити објашњење као преопширно....
6."...Терапија променљивим магнетним пољем - то не постоји. Променљиво магнетно поље се зове електромагнетно поље..."...е ово је тек нонсенс који не може да издржи ни реторичку а камоли стручну проверу!!!Бисер морам рећи!Сад улазимо у причу за забавиште или популаристичку сторију за неписмене,обично то не радим,али,ако горња тврдња пролази на овом сајту-онда је оправдано речи следеће:Замислимо да смо на болно место ставили стални магнет од (узмиммо округле бројеве) рецимо 100 Гауса,али,да је магнет такав,па да на себи има дугме и да му се јачина може мењати.Па једну секунду држимо 100 Гауса,друге секунде укључимо 200 Гауса,па опет вратимо на 100...и ето терапије магнетним пољем променљиве јачине!!!(Надам се да је јасно)!!!ОВО СТАЛНИ МАГНЕТИ НИКАД НИСУ МОГЛИ НИТИ ЋЕ МОЋИ,А ЕЛЕКТРОМАГНЕТИ РАДЕ СА ЛАКОЋОМ!
Други случај:Замислимо да је на болном месту стални магнет коме (претпоставимо) северни пол стоји окренут на доле,а јужни на горе и то рецимо стоји тако једну секунду!Сада,окренемо магнет,тако да је јужни пол окренут на доле а сверни горе опет једну секунду,па све у кругу...и "ЕУРЕКА",мењају се полови у односу на пацијента,па кожемо говорити о пољу које мења полове те на тај начин из реченог и/или предоченог,опет имамо ситуацију коју стални магнети НИКАКО НЕ МОГУ да задовоље,а електромагнети то могу СА ЛАКОЋОМ и то чак и на милионе промена у секунди!!!А мењање полова на описан начин,се помиње као императив у терапији магнетима-постоваћу научне радове на форум у прилог овој тврдњи!!!
7.Импулсно поље је просто схватити,замислимо "магнет" који је час магнет а час није магнет,и све у круг-има магнета нема магнета,то је терапеутски захтев који се струјом најлакше постиже (нешто друго је теже),укључимо струју-имамо магнет,искључимо струју-нема магнета!За стручније читаоце,овде свакако није крај описа импулса,имамо импулсе где се мењају полови,где се мења јачина поља па чак и смер поља,као и импулсе у којима је комбиновано више од описаних појава одједном!(Импулси могу бити синусоидални,правоугаони,трапезни,четвртке,итд...око овога се у свету још веома много истражује и то је практично једино поље где има места за побољшања,остало се зна)!
8.Образовање ми не дозвољава да коментаришем "ћошкове на лопти",то ћу оставити одговарајућим стручњацима јер ту себе не видим никако!
9.ДА!Већ код прве терапије бол је нестала за отприлике тридесет секунди по постављању електромагнета на колено!Бол се враћала када се магнет искључи,али после треће терапије није више било бола,и то је трајало код мене дванаест година,а ишао сам на десет терапија!За ово (да смо на суду не дај Боже),постоје сведоци,нисам само ја ишао на терапију.
10.Импулс може бото једнозначан по поларитету!То значи да је један од полова увек исто оријентисан!(Описано горе негде).Ако не мењамо смер струје,онда су полови увек на истом месту електромагнета,(ово је лакше разумети-консултовати уџбенике за физику за основну школу)електромагнети могу и то и раде-хиљадама пута у секунди мењају полове,док стални магнети овде имају нерешив проблем и неће моћи да га реше никада а можда ни тад!
11.О мерни јединицам консултовати Википедију,тамо се стичу енциколпедијска знања!
12.О врстама сталних магнета у облику срца,наруквица,чак и накита да не причамо,комерцијала је чудо посебно кад наиђе на комерцијални одзив!
13.Електромагнетну терапију не треба мешати са терапијом електромагнетом заиста!За о ву тврдњу имам и нешто школе и нешто диплома,(извињавам се што оово кажем)!Доктор Рајф (Royal Raymond Rife),је и рак лечио електромагнетним пољима око три мегахерца негде,али,то је поље које има две компоненте,електричну и магнетну.Разликују се пре свега по начину генерисања и зрачења,и по манифестацијама свакако!Електромагнетним пољима гледамо телевизију,телефонирамо мобилним,слушамо радио,подгревамо храну у микриталасним пећима итд...али.магнетним пољима дизалице подижу терет!
Са Вама ћу се сложити да је неразумевање разлике између ових поља недостатак елементарног нивоа знања електротехнике,и додаћу да је неко у овој причи залутао,и неодмерено преценио своје "знање" и спустио га испод границе неукости!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 132 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: