Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bubuljice
PostPoslato: Sre Jan 23, 2013 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2013 10:47 pm
Postovi: 3
Ja imam 21-u godinu i imam problema sa aknama. Imam ih jos od 15-te godine. Idem na svaka 2 do 3 meseca kod kozmeticara, nekad i redje, zato sto me mnogo boli kada mi ciste lice. Kada odem kod kozmeticara akne se malo povuku, ali za manje od mesec dana ponovo se stvore i zato ne vidim poentu da vise idem kod kozmeticara i da dajem pare kad se one konstantno vracaju. Koza mi je jako masna i osim sto ih imam po licu, imam ih i po ledjima. Da li postoji neki nacin da ih se otarasim, jer su mi se smucile :x ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Jan 24, 2013 9:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Пробај да регулишеш исхрану и поправиш метаболизам масти. Како оно кажу: "Лепота долази изнутра".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Jan 24, 2013 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2013 10:47 pm
Postovi: 3
Hvala na odgovoru. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Jan 24, 2013 8:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Без "здравих" сокова, газираног пића, којекаквих прерађевина, орбита, лоших чоколада, лоших слаткиша.

Више воде пиј. Ако пијеш чајеве немој да пијеш оне из филтер кесица.

За циркулацију и метаболизам масти одличан и непревазиђен је следећи препарат:
- кашика квалитетног јабуковог сирћета - "Др Андра"
- чаша воде
- кашичица меда - правог меда
Све лепо измешаш и пијеш - два до три пута дневно по чашу.

Не верујем да можеш имати резултата за мање од пола године - док се организам очисти.

Прочитај здравствене савете са мог сајта. Ускоро ћу поставити и интернет линкове везане за здравље. Адреса сајта је у мом профилу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 23, 2013 10:47 pm
Postovi: 3
Hvala na savetu, počeću da pijem to što ste mi predložili, ja baš imam problema sa cirkulacijom, noge i ruke su mi uvek hladne, tačnije ledene. Gazirano ne pijem, i čips i ostale grickalice izbegavam, ali zato jedem mnogo čokolade i začinjenu hranu, a znam da ne bi trebalo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 12:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Чоколаду ти препоручујем црну - без млека и са што више какаа. Можда и ону Пионирову са пиринчем (има жућкаст омот са мимозом) - мени се много свиђа. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Maj 09, 2013 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 09, 2013 9:23 am
Postovi: 4
Pre oko dva meseca uradila sam hormone stitne zlezde i reproduktivne hormone.To mi je trazio ginekolog jer od pre dve godine s prestankom koriscenja ,,DIANE35,,koža mi je katastrofa.Tonu sitnih belih bubuljica po licu,leđima,grudima.A pre koji dan mi se skroz zapusila pora na čelu pa mi je narasla nazovimo je akna kao čir.To sam juce iscedila pa mi je čelo natečeno.To isto mi se dogodilo i prošle godine u ovo vreme.Mada imam nekoliko takvih kuglica koje se nisu upalile:na sredini vrata na jabučici,na stomaku.Bele male bubuljice sam par puta cedila i iz njih obavezo izađe po dve tri providne uvijene dlačice.Bojim se da mi se od njih i stvaraju te upale i čvorići.Bila sam i kod dermatologa i 6 meseci sam se trljala antibioticima i rukavicama ali nije rešen moj problem.I pre Diane35 sam imala bubuljice ali svakako ne u ovoj meri.Jako vodim računa o zdravoj ishrani.Uzela sam i zeolit da pijem od pre mesec dana ali jos uvek ne vidim neke promene.
REZULTATI mojih hormona su OK sem hormona DHEA čije su vrednosti 11,9(metoda CLIA).

Da li mi to možda pravi problem?Šta da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Čet Maj 09, 2013 10:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
nature255, одговорио сам на другој теми једним предлогом.

Нисам ендокринолог, али пошто сам поново наишао на твој текст, мало сам потражио информација о Диани35 и видео да је то веома лош лек. Вероватно због њега имаш те проблеме. Код њега су забележене чак венске тромбозе са смртним исходима.

Тренутно што ти могу препоручити је да почнеш са добрим старим напитком за побољшање циркулације. Три пута дневно треба да попијеш по чашу воде са кашиком јавуковог сирћета и размућеном кашичицом меда. Можда је најбоље да то пијеш после јела, само немој после јогурта.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 09, 2013 9:23 am
Postovi: 4
Hvala na savetu!Baš ću da uvedem i sirće sa medom.Vrlo sam optimistična po tom pitanju!Preko interneta sam naručila i ZEOLIT koji pijem nekih mesec dana,ali nema još uvek nekog poboljšanja.Pretpostavljam da treba da prođe bar nekoliko meseci da bilo šta od prirodnih preparata počne da deluje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice
PostPoslato: Sub Maj 11, 2013 6:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Зеолит скупља метале и токсине по организму, тако да вероватно нећеш ни осетити неко побољшање због њега. Само ћеш да спречиш могуће будуће проблеме. И ја сам га купио и никако да почнем да га пијем. Тја.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 41 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: