Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 12:26 pm
Postovi: 26
pa bilo bi mi puno srce kad bi nam rekla za iskustvo kad se vratis jer i meni je to mnogo vazno i ja sam promenula vec tri dr i ono sita sam lutanj azaista..ne znam odakle si @innana ja sam iz N.S ako sve bude bilo ok sto se tice dr javi mi ljubim te punooo srecnoo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 2:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 12:26 pm
Postovi: 26
@innana
kako se ti osecas posle svega imasli neke simptome?jel te muci karlica jel te boli to ponekad!!ja sam pokusala da spavam al nema sanse ne osecam se ok i tako skoro svako vece nigde ne mogu ovako:((povremeno mi pomogne vrelo tusiranje smiri mi se to malo..verovatno i ne valja to al sta cu kad mi je lakse....:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 4:53 pm
Postovi: 23
Iako imam hronican cervicitis (upala grlica i to solidna) nema ama bas niti jedan simptom. Mislim da sam to vec rekla. Zato sam i savetovala redovne kontrole i briseve na svakih 6 meseci.
Bol koji osecas moze da bude uzrokovan upalom, iritacijom, itd. Ne bi bilo lose da promenis lekara i da trazis drugo misljenje. Takav bol koji opisujes ja ne bih zanemarila. Ne bi bilo lose da to odes na kontrolu, jedan onako opsiran sistematski pregled (kod privatnika ultrazvuk, kolposkopija i PA uz VS je oko 50 eura-znam da nije malo ali bar znas na cemu si). U Narodnog fronta rade sistematski, sve za jedan dan zavrsis, kompletno ti ispitaju sve sto treba, jeste da je i to skupo ali barem odrade sve na jednom mestu i za jedan dan. Visegradska isto ima kako sam cula ok. ambulantu.

(Ja sam inace iz Beograda)

Sinoc sam na TV-u videla mog bivseg doktora koji prica o prevenciji raka grlica materice, a to je ona ista budaletina koja mi je rekla da se Ureaplasma ne leci, to je taj zbog koga nije na vreme odradjeno sve kako treba jer me je 2 godine zavlacio... :evil: Doslo mi je da se smejem i placem u isto vreme...

Sta je dobar lekar? Neko ko zna da postavi dijagnozu, neko kome je stalo da se problem resi i nakon cije terapije pacijentu bude bolje a tegobe uklonjene. Eto to je sve sto trazim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 9:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jun 02, 2006 9:32 am
Postovi: 150
Lokacija: Beograd
Innana, da li si gledala B92,vesti kad si videla doktora?!Sta kaze ureoplazma se ne leci?!!!Strasno, ja sam je izlecila pre 10 godina prema tome ziv sam primer!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 4:53 pm
Postovi: 23
:lol: 8) TV ti je cudo...I odgovor je DA. I tu vise necu da razglabam na temu tog doktora. Otkacila sam ga kad mi je na kraju za recidiv Ureaplasme dao pogresan antibiotik (lepo pise na papiru koji ide uz lek da NE deluje na Ureplasmu i Chlamidiju). I zovem ja idiota a on meni pa sta ima veze to se ionako ne leci...Mislim da je svaki komentar suvisan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ginekologija
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 11:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 12:39 pm
Postovi: 124
Ja sam bas bila kod ginekologa i kaze da ranicu imam verovatno od infekcije ali papa i bris ce biti gotovi tek za dva meseca :( .
A ja jos dobijam (menstruaciju) na vreme, ali da ne pricam....Kad dobijem 3 sata redovno, onda tamno i sporo, onda opet se pojaca itd.
I na to odem ponovo, a on je samo odgovorio "zene su cudo" :evil:
To mi bas nije za utehu.

_________________
Dok stignes na red, promene se pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 12:26 pm
Postovi: 26
i to sto kazes innana sistematski i kod pravog i odgovornog doktora!!!!!
a marija meni nije jasno kako papa i bris za dva meseca??jel taj dr normalan pitam se ja?ja bar znam da papa bude gotov za dva dana kao i bris jedino ako nije antibiogram i biogram on bude malo kasnije?ako je papa i vg.s tebi radjen i treba da bude gotov za dva meseca onda on nije bas pod vaser vagom .....za dva meseca bas su odgovorni alal im...no coment :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odg
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 3:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 12:39 pm
Postovi: 124
Pa zaista ne znam sta da radim. Da li da se prepustim ovom doktoru ili da ih menjam kao carape? :evil:
Ja sam i pomislila da sam i trudna (zbog neredovne menstruacije) a doktor nije ni gledao tu soluciju, samo se skoncentrisao na "ranicu".

_________________
Dok stignes na red, promene se pravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 5:02 pm
Postovi: 24
Cao,
vidim mnoge od vas muci ranica na grlicu pa evo i ja da vam napisem par redova.Naime i ja sam imala ranicu,ali sam je se uspjesno rijesila.Pritom sam postavila ginekologu neka pitanja o tom,pa evo sta mi je rekao.
Dobija se od infekcija,pojacanog sekreta koji nagriza grlic (ako sam dobro shvatila,sto ne garantujem),ima je dosta djevojaka,nije nista strasno ali se obavezno treba lijeciti,a JEDINI NACIN da se trajno izljeci je Crio terapijom grlica.Licno sam to radila tako da mogu da vam kazem da je stvarno jedino to efektno ostalim metodama ona se samo odrzava.Inace ranicu na grlicu sam i otkrila ako sto sam se javila radi pojacanog sekreta,koji je bio normalne boje bez mirisa tako da ocigledno ne moraju da je prate neki posebni simpomi.[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 6:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Sa jednog prijasnjeg posta

Ranica je kod nas udomaceni naziv za erythroplakiju...sto znaci 'crvena mrlja', to je vizualna dijagnoza a ne patoloska ili mikrobioloska...to je inflamatorna infekcija grlica materice.
Postoje dvije faze u zivotu zene kada se 'crvena mrlja', sto predstavlja spustanje viserednog cilindricnog epitela iz cervikalnog kanala na povrsni dio vaginalnog dijela grlica, nalazi KAO NORMALAN NALAZ kod pregleda:
1. u trudnoci
2. u pubertetu i adolescenciji
3. kod zena koje koriste kontraceptivne pilule i depo- proveru

Ja bih radije da se urade cervikalni brisevi na hlamidiju i gonoreju i uradi cervikalni bris i posalje mikrobiologu i prema nalazu lijeci ako je potrebno.
Ako je Vas ginekolog to sve uradio i lijecio Vas antibioticima prema antiobiogramu i Vaseg partnera...a Vi i dalje imate simptome
pojacanog iscjedka, svraba, iritacije u vuvlarnom dijelu...onda bi dosla u obzir neka od metoda tipa krioterapije, laser therapy...ali prije toga bih sve iskljucila i to ostavila kao poslednji korak.
Puno pozdrava
Obgyn

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 16, 2006 2:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 2:40 am
Postovi: 3
da se i ja prikljucim ovoj temi...
nedavno sam otisla kod ginekologa radi pregleda bez ikakvih simptoma bolesti.. na pregledu mi je utvrdjena ranica na grlicu.. ginekolog je video obicnim pregledom.. zatim mi je uzeo vaginalni bris i rezultat je pokazao trecu grupu.. to sam lecila nekim makmiror vaginaletama kojih ima 12.. papa test je pokazao drugu grupu.. radjena je i kolposkopija i ta promena nije mnogo zahvatila... mislim da je predlozio neku krio terapiju.. interesuje me sta je to, koliko traje i kako se time radi?

nisam previse zabrinuta jer je imala i moja sestra, nakon toga je imala dva porodjaja i redovno je kontrolise... samo sam malo radoznala pa ako mi neko moze dati koju informaciju vise u vezi mog slucaja..

p.s. na pregledu su mi utvrdjeni kondilomi koji su uklonjeni laserom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 16, 2006 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 5:02 pm
Postovi: 24
Crio terapija nije nista tako strasno. Zavrsi se pri jednoj posjeti ginekologu. Traje nekih 10 min,nije nesto bolno mada je neprijatno,osjecas sve vecu tezinu u stomaku kao kad dobijes.Koristis neke i vaginalete poslje i ne smijes da imas odnose mjesec dana do kontrole i to je to u principu. Don't worry...
Pisi kako je bilo kad se vratis. Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 16, 2006 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 10, 2006 12:26 pm
Postovi: 26
pa ja ne znam kako je kome na pregledu meni nije ni malo prijatno, bar znam dok sam tusirala ranicu osecala sam tup bol u stomaku i zato ne volim ni da idem, osecaj sramote je odavno iscezao.....ne znam kome je prijatno kad ga neko cereci kad moram tim recima da kazem.......pozz svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 16, 2006 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 15, 2006 5:02 pm
Postovi: 24
Pa nikom nije gust da ide kod ginekologa ukoliko je taj neko psihicki zdrav. Jos manje da se cereci,ali kada se govori o samoj toj terapiji , veoma je efikasna i nije nista strasno!Neprijatan osjecaj je u stomaku,jer ne znas tacno sta osjecas,neka tezina,ali boze moj pa mora malo.Mislim da niko ne prica o uzivanju pri posjeti i pregledu ginekologa i o neprijatnosti pri istom.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 25, 2006 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 20, 2006 3:04 pm
Postovi: 11
Lokacija: Novi Sad
Na pitanje sta je eritroplaknija receno mi je da je ranica na grlicu materice. Da li se bez uradjenog papa testa treba plasiti ovoga???


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 156 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: