Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u kuku.Hipohondar?
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Imam 40 godina i od jula prosle godine imam bolove u desnom kuku.

Sve je pocelo sa bolom u levoj nozi koja se protezala duz kuka i butine do nivoa kolena.Nimulid, diklofenak nisu ni najmanje skinuli bolove.
Posle jednog vezbanja sa fizijatrom u avgustu koji vazi za dobrog u Beogradu i koji mi je pre 5 godina pomogao kod ukocenosti vrata za jedan tretman), po preporuci pijem movalis koji mi takodje nije pomogao, ali mi se u to vreme bol seli u desni kuk koji jos uvek imam.

U avgustu radim rtg snimak : Sakralizacija L5, uzi diskvertebralni prostor Th12-L1. L1-L2 (prenosim sa rukom pisanog nalaza, pa nisam bas sigurna da je tacno...), bez drugih RTG promena. Moguca diskartroza na tim nivoima. Hipoplazija XII rebra, osteoartroticne promene sakroilijacno.

Preporucen mi je tetrazepam, koji mi definitivno nije prijao(bol se nije smanjila, a nisam mogla da spavam), jedino sto je moglo da mi ublazi bol je bio Lorazepam, koji sam pila kratko vreme, pa sam prestala, plaseci da se naviknem.
Ah da, primila sam i 5 injekcija movalisa, 10 OHB12 i 5 injekcija B6, ali mi to nije skinulo bolove.
Napominjem da sam zbog toga bila jako nervozna (sada sam malo prihvatila stanje), i da se bol u desnom kuku setala od trticne kosti, do spoljasnjeg dela kuka, u delu zgloba kuka, sedalnom delu, svakog dana na drugom mestu.
Posle jos par vezbanja sa mojim fizijatrom u oktobru,(jer mi u domu zravlja nisu odredili) –pravim pauzu i primecujem sledece:
Za vreme vezbanja imam neznatne bolove, izuzetno sam pokretna i covek mi kaze da bi mi dao vrlo visoku ocenu, ali kasnije osecam jace bolove (mozda zbog upale misica...).U vreme nevezbanja novembar-decemabar bol mi se maltene smirila, da bi se pojavila u trticnom delu kada sam opet privatno otisla u ordinaciju Centar gde su mi radili istezanje na nekoj spravi i dva puta tretman sa strujom i laserom.
Kao da mi je to iziritiralo taj deo, pa prestajem sa tretmanom. Kasnije imam smirenje bola, koja mi se pojavljuje posle duze setnje Adom posle nove godine (nekih tri sata).

Trenutno opet vezbam sa fizijatrom, medjutim, posto su njegove vezbe dosta zahtevne (mada meni prijaju za vreme vezbanja), a to je jednom nedeljno, ja u pauzi osecam jake bolove u celom desnom kuku (levi je hvala bogu miran), ali sam to pripisivala tome sto su mi misici upaljeni.
Medjutim, evo sutra imam treci tretman, ali me zbunjuje to sto mi je prosli put rekao: da neko sa lumbalnim sindromom nema sanse da uradi to sta ja radim, da je mozda problem u glavi (hipohondar), mozda problem sa debelim crevom (imam bolove u levom donjem delu stomaka i kandidu u crevima koju lecim nistatinom) ili mozda Spina bifida, sta je sad pa to? Od svega sam u totalnom hoasu, zelim da najzad prestane to zezanje sa bolovima, i pocnem da zivim normalno.
Da li je moguce da sam stvarno hipohondar?

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Opet ja?
Obzirom da imam bolove na levoj strani stomaka, da li je moguca veza debelog creva i bola u desnom kuku, a najvise trticne kosti, odakle mi i polazi bol prilikom savijanja?

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 4:58 pm
Postovi: 12
Nema kuk veze sa stomakom (osim nekog eventualnog reflektivnog bola), vec samo kicma. Meni uvek pise u nalazu, 'sfinktere kontrolise'. :D
Samo prelom kicme, dakle, reperkuira svuda.

Bol u nozi od kuka moze da ti bude isijaldicni bol. Evo pre neki dan sam osetio taj bol u trticnom predelu, ali sam zakljucio da je od nocne prehlade.

Nisi, bwe, nikakav hipohondar, jer, eto, i meni su se svi slicni bolovi javljali. Naravno, rezonujem da su u pitanju misici, a onda je sve ocekivano, tj moguce od vezbi ili nazeba.

Zivela. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Hvala Marko na odgovoru,

Znam da su mi bolovi u kuku od kicme, medjutim zbunjuje me sto toliko dugo ne prolaze, a ja sam skroz pokretna i fizijatar mi kaze da vise i nema potrebe za radom sa njim.Palo mi je na pamet da ono sto si i ti rekao da je mozda refleksni bol od stomaka, obzirom da me i on boli (a racunam da je to od kandide koju trenutno lecim), ali sa leve strane...

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 20, 2009 4:58 pm
Postovi: 12
Ne moraju biti bolovi u kuku od kicme. Ja sam to naveo jer si mislila da zbog kuka boli stomak, a to je nemoguce (sem refleksije). A jel si snimala kicmu?

Kako si ti opisala, a sa bolom u nozi, moze biti i isijas, a da nema veze sa kukom. Pogotovo zbog tog sad bola u trtici. A isijas nije nista strashno.

:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Jesam snimala kicmu, nalaze sam napisala gore, mada nisam sigurna da sam dobro prepisala, jer je rukom pisan izvestaj.Uglavnom, po fizijatru i neurologu iz doma zdravlja nije strasno, preporucili su mi prvo tetrazepam, pa sam se naprimala injekcija movalisa, OHb12 i B6 i nista...
Mozda da uradim magnetnu lumbalnog dela, ali trenutno nemam para...

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 28, 2009 8:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Test osteopporoze?

Vishak kilograma?

Da i ste snimali rtg konkretno i samo kuk?

Da li i sada vezbate i idete na fizikaln eterapije?

Sakralizacija nije neshto sto se zapushta i vrlo je verovatno da je ona uzrok bola u kuku, bitno je samo odrzavanje mishicne snage, redovna fizichka aktivnost, regulacija telesne mase, ako je potrebno.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Test na osteoporozu nisam radila, ali u ponedeljak idem (najzad) kod reumatologa, pa ce mi valjda oni to predloziti.

Nemam visak kilograma, 167/68, ne idem na fizikalne terapije, nisu mi ih u domu zdravlja odredili, pa sam samoinicijativno otisla u ordinaciju Centar, kada sam bila u fazi da se bol malo smirila.Medjutim, od tog tretmana strujom i laserom meni se bol u trticnom delu pojacala, pa sam prekinula.
Rtg kuka nisam radila, nije mi predlozeno do sada, kazu mi da je problem u kicmi...uradicu ga.

Vezbam sa fizijatrom kod kuce i dok vezbam nemam apsolutno nikakvih ogranicenja u pokretima, on mi cak kaze da bi mi covek koji je izmislio vezbe (Misel cini mi se) dao vrlo visoku ocenu.Jedino me zateze prilikom vezbanja deo oko trticne kosti i od njega cini mi se i polazi bol.
Meni je i cilj da nastavim da vezbam,to mi jako prija, upravo sam zavrsila seriju od 45 minuta koju mi je odredio fizijatar.

Jedino, me zbunila konstatacija fizijatra da je bol trebala da nestane do sada, i da je mozda uzrok debelo crevo, a cinjenica je da imam povremeno bolove i nadutost na levoj strani stomaka.
Da li je moguca i ova veza?

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 29, 2009 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
:lol: imam 58 kilograma, setih se malopre da mi je neurolog rekao da sam gracilne gradje i pojacano osetljiva na bol...covek je samo pogledao snimak, odmerio od glave do pete, rekao da prosetam do zida i prepisao movalis i injekcije vitamina b, koje mi apsolutno nisu pomogle.

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 3:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
anna03, zašto mislite da ste hipohondar?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 07, 2009 7:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 29, 2008 4:26 pm
Postovi: 29
Lokacija: beograd
Ne mislim ja da sam hipohondar, trazim uzroke da dokazem suprotno...

Bila sam na institutu za reumatologiju ali me je pregledala doktorka fizijatar.Tako je i ona pogledala moj snimak, pa evo da napisem tacno sta je navela: bez spazma PVM LS kicme, pokreti bolni pri krajnjim amplitudama, Lazarevic neg, parestezije i hiperestezije u DE u dermatomu L5, S1, GMS i TR na DE ocuvani.
RTG LS kicme-pocetne spondiloartroticne promene na L4-L5, L5-S1.
Po potrebi paracetamol i lokalno Biofrezze gel, obavezno poceti fizikalnu th u nadleznom DZ.Ukoliko nema poboljsanja uraditi MR LS kicme.
Dijagnoza Sy lumbale obs discogenes , lumboishialgia bill.
Kaze nije reuma, nikakve dodatne analize ne predlaze kod njih na institutu.


E sada, nisam imala jake bolove kada sam bila na pregledu, ali vec sutradan sam celi bozji dan morala da radim za kompjuterom i bolovi se vratise zestoko, posebno tricna kost, cak mi se pojavila i bol nagore u krstima koju ranije nisam imala.Kupim Biofreeze, ohladi mi trenutno to mesto, ali bol se ne smanjuje, cak pocinje da me zari i da se bol se penje.Pijem paracetamol i nista! Sada sam tek poludela.

Ici cu u dom zdravlja, pitanje je kada ce mi zakazati terapije, jedino me cudi, da do sada nista, ali bas nista meni ne pomaze da skinem bol, cak mi je gore kada nesto popijem ili namazem, kao da tek pocinje da gori.
Bolovi mi se smanje samo ako mirujem, tako je bilo i pre vezbanja sa fizijatrom, pojacalo se posle vezbi...

_________________
zivot pun srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 08, 2009 12:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Mrzim lekare već dovoljno i ovako, ali mi je najcrnje kada optuže nekog da je "hipohondar" samo zbog toga što nisu u stanju da prepoznaju pacijentov problem!.

Za izmrcvarenog čoveka koji je došao po pomoć i savet, tako nešto je udarac koji ga dodatno dokusuri.

Zato Vam predlažem, anna03, da se upustite u samostalno istraživanje, najpre svoje dijagnoze, a onda i terapije.

Naravno, naročito ako nemate medicinskog obrazovanja (može i neformalnog) budite spremni da izdvojite veliko vreme, ali moj utisak, lični naročito, ali i iz priča sa drugim ljudima, je da se tako često može bolje i lakše doći do izlečenja ili makar ublažavanja tegoba.

Ponavljam da je ovo samo moje iskustvo, i da nikome to ne preporučujem napamet, nego samo ako ima dovoljno predznanja, poverenja u sebe i vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bolovi u kuku.Hipohondar?
PostPoslato: Ned Apr 14, 2013 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 14, 2013 6:48 pm
Postovi: 1
anna03 vidim da je post napisan davno,ali ja trenutno imam gotovo iste probleme kao ti, pa me zanima jesi li uspela da rešiš svoje probleme i kako.Ja sam uradila i magnetnu i nalaz mi je uredan, a bolovi i dalje postoje.I za mene misle da sam hipohondar, pa onda i ja pomislim da sam luda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: