Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Koliko dugo smem da pijem Andol 100?
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:09 pm
Postovi: 27
Imam 32 godine, dg:Hipertenzia
Molim vas posto mi je kardiolog-internista uz katopil 2x12.5mg prepisao i Andol 100,uzimam ga 2 godine, zanima me dali Andol 100 ostecuje sluzokozu zeludca,dali smem da ga pijem,jer imam klizajucu zeludacnu kilu Heatus hernia,koliko dugo smem da ga pijem , a pijem jednu tabletu dnevnu.
Kardiolog kaze da treba da pijem i da je tom mala doza,a gastrolog da netreba da pijem jer ostecuje zeludac, i moze da napravi probleme jer imam zeludacnu kilu.
Postoji li zamena leka koja ne ostecuje zeludac-Kardiospirin?,inace pijem to jer imam blagu hipertenziju 90/130,nekad zna da bude i 100/150-ali retko, a lekovima uspem da drzim na 85/125,ili cak 80/120,mada posto koristim i rivotril,zna cesto sada pritisak da mi bude 80/120,pa nekad i nizi, a dok sam pio ksalol bio je uglavnom 85/125,a znao je da bude i 90/130 bez obzira sto redovno uzimam lek?
Pomoc?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:09 pm
Postovi: 27
I jos jedno pitanje,moze li klizajuca zeludacna kila-Heatus hernia da pravi probleme sa krvnim pritiskom pa i da stvara stanje aksioznoti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 24, 2006 11:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Pa 100mg aspirina stvarno nije velika doza, ali kod ljudi preosetljivih na aspirin i ona može da da probleme. Ukoliko nemate crne stolice, tačkasta krvarenja po koži, modrice iz čista mira posle pijenja aspirina, onda je verovatno da vam ta doza ne smeta i da možete da nastavite.
Zamena za aspirin je Ticlodix, ali je aspirin najefikasniji lek te vrste.
Hijatus hernija, pogotovo malo veća, može da vrši pritisak na srce, da dovede do aritmija, pada pritiska i tako dalje. Ukoliko je hernija kriva za to onda se tegobe javljaju uglavnom posle jela, u ležećem položaju.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:09 pm
Postovi: 27
Od kad pijem Andol 100,znaci ponekad me boli zeludac,ali to nemora da znaci da je od tog leka, buduci da pijem i katopil i rivotril, nemam one siptome odnosno nuspojave koje ste mi rekli,sto se tice heatus hernie ,nekad zna da se naduva stomak posle jela-ili nadimanje,cesto puta posle rucka-posle pola sata legnem da odspavam i nemam nikakve probleme,sto je jos zbunjujuce najvise mi odgovara da spavam na stomake, i cesto u snu ruke drzim iznad stomaka oko glave,i kad se probudim,ne boli me stomak,redovno jedem,jedino stolice su neredovne i nekad po 2-3 dana nemam veliku nuzdu,prvi put kad sam snima heatus herniu imao sam je u velicine zelenog oraha-klizajuca,posle sam pio malo sok od kupusa,postio sa redukujem telesnu tezinu,posle toga prekida posta recimo sutradan pojeo sam uvece tri-4 palacinke sa kremom i posle toga lego da spavam,ujutro oko 5 sati probudio me jak bol iu abdomenu i zeludcu i muka-a tada sam pio amlopin,ustao sam da popijem vode ali mi je toliko bilo muka i teske su mi bile noge-kao od olova, i onda sam se onesvestio,posle 1-2 minuta osvestio sam se sam, supruga mi je samo podigla glavu, i kad sam se prisigao,rekao sam da je sve u redu-ali jedva jer nisam imao snage i opet se onesvestio,posle 30 sek vratila mi se svesr,osecao sam se veoma slabo, i na sva pitanja moje supruge samo sam pokazivao da mi odgovara da cutim i da nirujem,kad sam otisao u hitnu,uzeli su mi krv izmerili pritisak 95/125,secer je bio 6.2,dali su mi infuziju.Posle toga mesecima po ispitibanjima osecao sam slabost u nogama a pre toga i posle kao zanosenje,nije vrtoglavica iako su lekari rekli da imam blagi spontani vertigo, mene je zanosilo u jednu ili drugu stranu ali sam mogao to da osetim i nije se primecivalo u hodu,.Na skeneru mozga hvala bogu nema nista-mislim nalaz u redu,na EEG glave nalaz u granicama normale,dopler krvnih sudova vrata shodno godinama-u granicama normale,.....sve u granicama normale, na kraju posle ta dva kolapsa ja ispadoh hipohondra,ali ono sto je zanimljivo,posle tog pada i kad sam snimio zeludac ponovo isti doktor koji mi je rekao da ima kilu,sad mi je rakao da je namam, da imam neke kao zadebljanja koja mogu da stvaraju probleme kao kila ali nemam kilu,dali se ona povukla-ispraznila neznam ni sam ali tada je nisam imao???
Mene je zanimalo ako kila zna da podize i spusta pritisak,posto sam cuo sa moze da pritiska nerv parasimatikus znaci ona moze da mi podize pritisak i kad bih nju resio mozda bih mogao da prestanem sa uzimanjem lekova o snizavanju pritiska,ali lek za kilu nema.
U svakom slucaju hvala na odgovorima, to sam pitao za andol jer ako ja imam 32 godine i pijem andol od 30-te ,jel to znaci da cu jos najmanje 30 godina da pijem andol,pitam zato sto znam da je jedan doktor koji je bolovao od hipertenzije i pio dva andola,na kraju posle par godina veoam ostetio zeludac.
Drugo,znaci kad se posecem krv je redja i kao vodenasta,naravno da zarasta rana,a ranije je bila gusca i tamnija.Dali ima efekta piti andol 1 na dva dana,ili ipak se pridrzavati terapije,dok doktor ne promeni terapiju, ili dok gastrolog ne preporuci da prestanem to da pijem, jer kardiolog-internista Savo Radosavovic Iz Uzica-cuveni kardiolog koji je sada u penziji i radi privatno mi je napisao tu terapiju katopil 2*12,5mg i 1X andol100,i mogu da kazem da mi se prilicno sredio pritisak recimo 85/125,inace je stalno bio 90/130 ili ponekad 95-100/140-150.
I zanimljivo je otkad pijem rivotril pritisak je pao na 80/120,nekad 85/125, a zna i da padne na 75/110,ali uglavnom je oko normale, a i vrtoglavice-odnosno konkretno zanosenja udesno ili ulevo su se uveliko smanjila skoro nestala.
Hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: an dol 100 mg
PostPoslato: Sub Jul 22, 2006 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 23, 2004 5:06 pm
Postovi: 246
vec sam nekom odgovorio nedavno se pojavio BAYEROV aspirin 100mg protekt, taj ne bi trebalo da iritira zeludac.probajte


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: