Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: suvoca vagine
PostPoslato: Čet Okt 07, 2010 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2010 10:50 pm
Postovi: 8
Pozdrav svima, zovem se Dorotea i imam 26 godina.
Moj problem je sledeci
Tokom polnog odnosa ja ne mogu da ovlazim, ni tokom predigre, ovlazim jako malo pa me zato boli odnos, inace sam uska dole.
Moj ginekolog stalno prica istu pricu, stres, docice to na svoje, opustite se, ne razmisljajte itd, ali meni to ne pomaze i iskreno unistava mi vezu.
Citala sam dosta o tome da snizeni estrogen dovodi do suvoce vagine i citala sam o tome da kod suve vagine pomazu dosta vaginalete i kreme na bazi estrogena, citala sam i o VAGIFEM vaginaletama kao i o Gynofit Hidrantni Vaginalni Gel-u.
Interesuje me dali neko ima iskustva sa ovakvim stvarima i da li bi nesto mogao da mi preporuci da koristim?
Unapred puno hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suvoca vagine
PostPoslato: Pet Okt 08, 2010 12:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 1:58 pm
Postovi: 141
Sto ne probate sa lubrikantom? Mojoj devojci i meni je pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suvoca vagine
PostPoslato: Sub Okt 09, 2010 7:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Ako koristite kontraceptivne pilule, one smanjuju kolicinu aktivnog estrogena u krvi, pa dolazi do suvoce. Promenite pilule ili predjite na neki ne-hormonski vid kontracepcije, to moze dosta da pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suvoca vagine
PostPoslato: Uto Okt 12, 2010 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 04, 2009 3:42 pm
Postovi: 24
ja sam tvoje godiste i imala sam oko godinu dana isti problem; smrsala sam i nisam na vreme dobijala - sve se resilo kada sam pocela da pijem kontracepciju, sve se znacajno promenilo. Jednostavno nizak nivo hormona. Prestala sam da pijem pilule nakon 3 meseca i sve je super vec skoro 2 godine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suvoca vagine
PostPoslato: Uto Okt 19, 2010 5:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 07, 2010 10:50 pm
Postovi: 8
Pocela si da pijes kontraceptivne ilule i nestao ti je problem ako sam dobro razumela?
Hvala vam svima puno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suvoca vagine
PostPoslato: Sub Nov 13, 2010 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 4:34 pm
Postovi: 4
dora84t je napisao:
Pocela si da pijes kontraceptivne ilule i nestao ti je problem ako sam dobro razumela?
Hvala vam svima puno :)

I ja imam isti problem...i doktorka mi je isto rekla duga predigra..i sta je znam sve, ali ne pomaze bas.A pritom ja ne pijem pilule niti sam ih ikad pila....i ne znam da li bi mi ih zbog toga prepisala????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suvoca vagine
PostPoslato: Sub Nov 13, 2010 4:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 13, 2010 4:34 pm
Postovi: 4
A da....ja imam 27.I uredan menzis...tako da ne znam u cemu je problem i nikad se to ranije nije desavalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suvoca vagine
PostPoslato: Sub Nov 13, 2010 10:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Duga predigra i lubrikanti na bazi vode!

Nechiji organizam jednostavno ne proizvodi dovoljno sekreta, suza, pljuvachke...prihvatite stanje i koristitie lubrikant, nema potrebe da trpite bol i brinete se zasot i kako kada postoji pomoc!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suvoca vagine
PostPoslato: Pon Nov 15, 2010 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Majmunche je napisao:
Ako koristite kontraceptivne pilule, one smanjuju kolicinu aktivnog estrogena u krvi, pa dolazi do suvoce. Promenite pilule ili predjite na neki ne-hormonski vid kontracepcije, to moze dosta da pomogne.


Ovo je bio moj slucaj. Ja sam malo vise od godinu dana pila Diane 35 pilule i imala sam problem sa smanjenim sekretom tokom polnog odnosa. Uzasan problem! :-?

Prestala sam da ih koristim, i problem je nestao!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: suvoca vagine
PostPoslato: Ned Mar 17, 2013 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 06, 2005 7:59 pm
Postovi: 28
Pozdrav svima,

imam 28 godina i slican ali ne isti problem. Nikada nisam imala problem sa suvocom, ni dok sam davno pila pilule (ne pijem ih godinama).

Nisam imala odnose duzi period - nekoliko meseci, i od pre dva meseca imam redovne skoro svakodnevne odnose. Od tad mi se i javlja sledeci problem, spolja sam potpuno suva! I koliko god predigra trajala, sta god radili nista se ne desava, a sa druge strane sam unutra i previse vlazna! Sad vec vise i ne pokusavamo da "je probudimo" jer smo stvarno sve moguce isprobali pa smo poceli da koristimo lubrikant na bazi vode, koji je zapravo potreban samo na ulazu u vaginu ne i unutra.
To vec stvarno vise pocinje da me izludjuje!

Da li su uzrok suvoce uvek hormoni ili mozda mogu da budu i neke bakterije? Ja nemam nikakvih smetnji mada znam da neke i ne izazivaju neke bas primetne simptome. Da li bi trebalo mozda neke briseve da radim? Sta u stvari da radim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: