Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Sre Maj 02, 2012 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
EFUDIX- 21 dan
Napravicu kratak rezime.
Ukupno pecata 37
novih 7
mnogo bolje 11
malo bolje 13
---------------------------
ostalo 6
Ovo je situacija od sinoc.Danas skoro svi izbledaju mnogo bolje. Cak i kod ovih 6 je neka promena,iako su u krastama, izgledaju kao rane koje ce zarasti uskoro. Svrab koji osecam, je nepodnosljiv i traje vec nekih 5-6 sati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Ned Maj 13, 2012 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
EFUDIX 33.dan
7. maja ,prestala sam sa koriscenjem efudixa.. Bila sam kod doktora, svog prvog. Nije reagovala burno. Rekla je: Pa, zasto niste dosli kod mene po savet, ja to preporucjem pacijentima, kada psorijaza eskalira. isto tako , je rekla da se psorijaza ne leci kremama. Kada sam pomenula HUMIRU tj. sandimune, slozila se sa tim. Na zalost u Srbiji je to eksperimentalno, i otprilike, dobija 5 pacijenata godisnje, ali zbog artroze.
Pecati ,vise nisu pecati,to su rane koje su u zarastanju . Koza je osusena i boli. Napravljene su i kraste. Izgleda kao klasicna povreda. Za 30 do 60 dana , trebalo bi nestati. Pojavljuju se novi pecati, ali ne na vidnim mestima. Nadam se da sam malo pomogla. Pozzz....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Ned Maj 13, 2012 3:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:36 pm
Postovi: 46
Uh, ja sad nisam sigurna da li je taj Efudix dobar ili ne. Meni nikada nisu bile važne nuspojave, nego da psorijaze više nema. Ja sam se 16 godina mazala svim i svačim ( uglavnom kortikosteroidnim kremama) pa sam onda otišla i kupila Daivonex mast i sa tim sam NAPOKON suzbila svu psorijazu. Nešto mi je još ostalo ispod kose, jer ne vidim gde treba da namažem, ali to je ništa u poređenju sa onim što sam imala.
Preporučujem Daivonex mast ili kremu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Sre Jun 20, 2012 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
Izvinjavam se ,sto tek sad odgovaram. stari pecati nestaju, ali pojavljuju se novi, pokusacu sa vasom kremom. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Pon Jul 23, 2012 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 23, 2012 3:42 pm
Postovi: 1
helena probaj ovu mast,[DERMOVATE kenocz]cena je oko 500 din.Moras da trazis po privatnim apotekama ili da narucis zato sto je to Madjarska mast.To mi je preporucila jedna farmaceutkinja koja ima privatnu apoteku,tako da mi ju i nabavlja,ja sam imao isto problema.Mast cini cuda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Sub Okt 20, 2012 11:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
Uh, bas sam neodgovorna, izvinjavam se sto nisam ranije odgovorila. Imacu na umu ovu mast, ako mi zatreba. Za sada je stanje dobro. Novi pecati se pojavljuju, ali i ubrzo nestaju, tako da i ne stizem da koristim nista..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Sub Okt 20, 2012 10:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:36 pm
Postovi: 46
Dermovate je stara krema koja ne leči psorijazu, već pomaže da se sa njom živi. Meni je psorijaza , posle 16 godina skroz prošla od daivonex kreme. Nema kortikosteroida i poboljšanja idu lagano, znači vide se za mesec-dva a ne za par dana. Trebalo mi je godinu dana da sve prođe i jedino još na glavi moram mazati a ni ne vidim gde da mažem pa zato i ne prolazi. Kremu mogu svima poslati, a imate je u Nemačkoj i Italiji. Pisala sam i o ovome i u temi psorijaza, pa da se ne ponavljam, ali vredi pokušati samim tim što nije štetna. Proizvodi je australijski Leo-farm, ali mi nije jasno zašto je nema kod nas, nego se moramo svi snalaziti kako znamo.
Ja tačkice koje se pojavljuju uništavam sa sirćetnom esencijom, što peče i to baš mnogo, ali vredi. Na opečenom mestu se stvori krastica i kad otpadne, tu više ( u 80% slučajeva ) psorijaze više nema. Ko ima probleme sa noktima, takođe treba sa ovom esencijom sirćetne iseline da premazuje nokat i to više od mesec dana. Sve dok promene ne prođu. Ima puno svakakvih kombinacija i caka u ovoj našoj borbi, da je najbolje na ovaj način da podelimo sve što smo probali ( ne čuli ).
Svima želim sve najbolje i ne odustajte. Psorijaza nije neizlečiva, ali moramo puno da istražujemo dok ne nađemo način na koji ćemo je se rešiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
Dugo me nije bilo, stanje se ne popravlja ali idemo dalje. Upravo sam dobila od koznog preporuku za daivonex, treba da je posaljem za Austriju kazu da ce moci da se kupi kada imam pecat lekara i da je neuporedivo jeftinija od onih 100 eura koliko traze kod nas. Ali moje drugo otkrice je vrlo bitno za one koji su iz Zajecara i okoline. Postoji bazen sa mineralnom vodom sumpor jod i td u selu Nikolicevo. Bila sam dva puta po 20tak minuta i poceli su pecati da blede. Nazalost nisam mogla ostati duze.
A treca stvar je vrlo bitna i vrlo skakljiva, ali ako nekom uspem da pomognem nije bitno za posledice. Posto imam i polydiscartrozu verovatno ona izaziva i psorijazui. Ovih dana sam po preporuci izasla na blog ulje od konoplje- lijek za rak.Jos uvek istrazujem, ali.... Ulje koje se proizvodi od cveta canabisa je u vecini zemalja priznato kao lek za kancer, artrozu, multiplexsklerozu i td. naravno kod nas ga nema ali ga ima u Evropi. Kad budem imala vise podataka obavesticu vas. Pozdrav Helena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Uto Jun 11, 2013 12:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:36 pm
Postovi: 46
Ju, ju. Gde je daivonex 100 evra? Ovde u Mađarskoj je 30 evra. Ja sam poslala više od 200 kutija po celoj Srbiji, a nekako sam uspela poslati i u Bosnu i Crnu goru. Kakve su to cene jedne kutije od 100 evra?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Pet Nov 07, 2014 1:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2014 1:39 am
Postovi: 1
Ja sam mlada, imam 19 godina a psorijazu imam kako znam za sebe. Mislim da sam je dobila sa nekih 8 godina, možda i prije, ne znam ni sama više. Lijek ne postoji, možete je samo privremeno "ukloniti". Probala sam razne i medicinske i prirodne lijekove, čišćenje organizma raznim čajevima, čak sam je i nekim algama liječila, ali ništa nije pomoglo, uvijek se vrati. U zadnje vrijeme počela sam koristit Belosalic mast i Pantenol (mješala ih) i to mi je dosta pomoglo, ali ni to nije bilo dugoročno. Sada ne koristim ništa, ponekad mjesta gdje je bila psorijaza mažem Dermovate kremom (ono za svaki slučaj). Uglavnom, ono što hoću da kažem jeste ako želite liječiti psorijazu morate neke stvari raščistiti sami sa sobom jer vjerovatno svi znate da se hrani stresom. Zaboravite na sve probleme koje imate, zaboravite i na psorijazu (koristite kreme obavezno, ali nemojte misliti na nju jer se od nje osjećate loše :P ). Uživajte u svakom danu (posebno ako je sunčan), mislite na lijepe stvari koje vam se dešavaju u životu, nedajte ničemu da vas nervira i izbjegavajte stresne situacije koliko god da je to moguće (ja sam student, pa mi uspijeva haha). Kod mene je upalilo, povukla je se i evo ne vraća se više od 2 godine :)

P.S. Ako imate psorijazu u kosi, mjenjajte često šampone. Nije bitno kakav koristite, samo je bitno ga često mijenjate. (Ne znam zašto, nisam proučavala ali pomaže).

Lijep pozdrav. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Uto Mar 03, 2015 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 03, 2015 4:20 pm
Postovi: 1
Dragi gosti, pre desetak meseci dijagnostikovana mi je psorijaza nakon HP analize. Promene su se javile na sakama, prstima i vratu zatim je pocelo da se siri i na lice. S ozirom da mi posao iskljucivo zavisi od ruku i izgleda, odmah sam odbacio savremenu mediciju kao lek i okrenuo se prirodi. Caj chaga koji pijem tri do pet puta dnevno i kokosovo ulje kojim tretiram zahvacene povrsine dalo je znacajne rezultate u rekordnom roku (desetak dana). Ako je doslo do poremecaja imuniteta, moze i vratiti u prvobino stanje, zar ne. Ubedjen sam da cu je izleciti trajno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 112 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: