Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Apr 28, 2012 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 28, 2012 7:36 pm
Postovi: 2
Imam 32 godine.Pre 2 godine, sam nacinio nezgodan pokret vratom i pri tom mi se javila jaka mucnina i "vrtoglavica". Ovo je nastavilo da se cesto desava i traje po nekoliko dana, par dana pauze, pa se ponovi.Vrtoglavica nije bila karakteristicna(da mi se okrece vidno polje). Osecaj je bio kao da neki impuls krene od glave kroz cijelo tijelo i na djelic sekunde kao da gubim kontrolu nad ekstremitetima i ravnotezom. Desavalo mi se i da mi noge "propadaju" te da zapinjem dok hodam.To sve prati blaga mucnina i osjecaj gadjenja(ne i povracanje).Nekad zna i da mi trne donja vilica, i pojacan mi je apetit za slatko, a istovremeno mi se i gadi hrana. Ako se krecem tokom tog perioda jako se preznojavam.
Primjetio sam da mi smeta dugotrajno sjedenje pred racunarom.

Bio sam na pregledu kod neurologa. On mi je uradio dopler krvnih sudova vrata i uoceno je da je jedna a.vertebralis slabo razvijena i na dopleru se cuje nepravilan zvuk protoka krvi kroz nju.
Prepisao mi je Stugeron da probamo sa tim. Stugeron mi je znacajno pomogao, ali samo dok ga pijem. Kad ga prestanem piti poslije 15-ak dana pojacaju mi se napadi.

Uradjena mi je i magnetna rezonanca i ona je potvrdila da mi je desna vratna arterija slabo razvijena.
Neurolog mi je rekao da se to kompenzuje kroz druge krvne sudove. Nije siguran sta je uzrok svega, ali pretpostavlja da moze biti problem na nivou mikrocirkulacije jer pozitivno reagujem na Stugeron. Medjutim, problem je sto Stugeron ne bih trebao stalno piti, a nista mi drugo ne pomaze.

Ako neko ima neko iskustvo ili savjet, volio bih da ga napise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Uto Maj 08, 2012 9:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 11:17 pm
Postovi: 19
Posto imam puno iskustva u lecenju vaseg problema ja vam se necu predstaviti zbog moderatora da ne ispadne da se reklamiram ali cu vam napisati moje vidjenje kako mozete brzo da resite vas problem vrtoglavice bez lekova.Svi vasi simptomi ukazuju na losu cirkulaciju krvi kroz cervikalnu tj. vratnu kicmu koja je izazvana naglim trzajem vratne kicme i dislokacije ili pomeranjem prvog vratnog prsljena tj. Atlasa.Vi pre toga niste imali problema sa vrtoglavicama sto ukazuje da su vam arterije i krvni sudovi jako ocuvani.Dopler krvih sudova vrata i arterija se radi na sredini vratne kicme a protok krvi usled pomeranja atlasa (prvog vratnog prsljena) je zaustavljen u potiljacnom delu gde se nalazi sam prsljen.Sto znaci da postoji jak pritisak na arterije u potiljacnom delu sto je nemoguce videti tek tako na dopleru ili magnetnoj rezonanci.Vi imate jedan staticki poremecaj vratne kicme koji konstantno vrsi pritisak na vertebralne arterije i koji nazalost bez vracanja tj. namestanja atlasa na svoje mesto nikad nece proci.Da vam atlas nije na mestu pokazuje i to sto prilikom pomeranja vrata i glave u jednu stranu dolazi do toga da se bolovi i vrtoglavica pojacavaju.Pored arterijske cirkulacije mozak se hrani i preko sitnih krvnih sudova vrata koji ne mogu zamene nikako arterijsku cirkulaciju ukoliko postoji neki staticki poremecaj u vratnoj kicmi koji pritiska arterije.Strugeron forte je slovenacki lek koji ima slicno delovanje kao aspirin,andol i ostali. na sirenje krvnih sudova vrata,ali kad prestane njegovo dejstvo a to je nekoliko sati vasi krvni sudovi se skupljaju u svoje prethodno stanje i onda zbog lose arterijske cirkulacije dolazi do zastoja i protoku krvi do glave i vrtoglavice.Cela zvanicna medicina se bazira na ublazavanju posledica a ne na lecenju uzroku problema.Konkretno kod vas lecenje vrtoglavica pocinje i zavrsava se time sto se pojacava trenutno cirkulacija sitnih krvih sudova sto je totalno pogresno.Iz mog iskustva koje je jako veliko pomeren atlasa kao sto je kod vas i neka degenaratina promena vratne kicme moze da napravi sve ove probleme koje navodite.Tu jedino progresivne rezlutate daje REKLAMA i istezanje vratnih misica.Centar za ravnotezu je nerv koji zahteva odredjenu kolicinu krvi i kiseonika koja dolazi do njega putem krvi iz vertebralni arterija,karotida i sitnih krvnih sudova vrata.Ukoliko postoji poremecaj u nekome od njih a uglavnom su to vertebralne arterije i vratna kicma (atlas) onda mozak sam pravi kompenzaciju i pojacava cirkulaciju kroz karotide i sitne krvne sudove vrata tako sto promeni ritam srca tj. ubrza rad srca praveci pri tom tahikardiju ili aritmiju.Nesto vise o ovom problemu i lecenju vrtoglavice mozete procitati na jednom sajtu koji se zove namestanje atlasa gde mozete jos malo saznati o adekvatnom lecenju vrtoglavice.


Atlas je prvi vratni pršljen koji podupire glavu i predstavlja most izmedju glave i vratne kičme. Svaka statička promena atlasa izaziva telesne i psihicke tegobe i deformacije vratne i celokupne kicme koja se prilagodjava njegovom nepravlinom polozaju. Kod 90% ljudi on nije u svom ležištu i rotiran je udesno. Zbog nepravilnog položaja atlasa, na koji naleze lobanja, dolazi do konstantnog pritiska na kičmenu moždinu koja prolazi kroz njega, na vratne nerve, misice vrata i vertebralne zadnje (vratne) arterije, što otežava protok krvi do mozga. Posto je atlas slabo pokretan prsljen, on se ceo pomera sa lobanjom, kao da su celina. Sve dok je u nepravilnom polozaju, glava se teze pomera u stranu i unazad, vrat i glava se zbog rotacije atlasa krive u jednu stranu, vratni trapezasti misic se skracuje sa jedne strane, uzrokujući time skoliozu vratne kicme, koja izaziva razna degenerativna oboljenja (spondiloza, cervikalni sindrom). Zarotirani atlas takodje prouzrokuje jak spazam i bol u misicima gornjeg (potiljacnom) i donjeg dela vrata, ramenom pojasu i bol izmedju lopatica, krckanje u vratu prilikom rotacije glave, vrtoglavice, glavobolje, migrene, trnjenje ruku, aritmiju i tahikardiju. Kardiovaskularni problemi nastaju iz prostog razloga sto zarotirani atlas pritiska konstantno jednu od vratnih arterija i zbog lose cirkulacije i slabe prokrvljenosti vratne kicme mozak sam nesvesno povremeno ili konstatno menja i pojacava ritam srca kako bi dobio potrebnu kolicinu krvi i kiseonika iz ostalih vratnih arterija (karotida). Zbog nepravilnog položaja atlasa krivi se kompletna kicma, koja se prilagodjava krivoj skolioticnoj vratnoj kicmi i zarotiranom atlasu i oblikuje se prema njemu i samim tim cela se deformiše i krivi, što prouzrokuje skoliozu - krivu kičmu, bolove duž celih ledja, pogrbljenost u grudnom delu kicme (kifoza), bolove u extremitetima, uklještenje i jak prtisak na vratnim nervima (neurovegetativna nervoza) i arterijama, bolove u kukovima, kolenima, krivljenje i deformaciju karlice i razlicitu duzinu nogu prouzrokovanu krivom kičmom (skolioza). Cela simptomatologija zarotiranog atlasa svodi se na to da dok god on nije u svom idealnom polozaju zajedno sa lobanjom, uzrokuje dvadesetcetvorocasovno krivljenje glave, koja zbog centra za ravnotezu tezi da zadrzi vodoravan polozaj, zbog čega i nastaje problem. Ako glavu drzite pravo, a atlas ne naleze pravilno na lobanju, cela kicma i skelet se vremenom deformisu i prilagodjavaju krivom zarotiranom atlasu.
Metode vraćanja atlasa - terapije

Prilikom vraćanja atlasa na svoje mesto dovoljna je samo jedna terapija u trajanju od 5 do 10 minuta. Metoda vracanja atlasa je nemedicinska i totalno bezopasna jer konstatacijom da je atlas zarotiran ulevo ili udesno, odnosno guranjem jednog dela, on se samo moze vratiti u svoj polozaj i leziste iz kog ga je jako tesko i cak nemoguce tek tako vratiti ponovo u nepravilan polozaj. Kiropraktikom i jakim pritiskom rukama sam atlas je skoro nemoguce pomeriti. Atlas se iskljucivo vraca pomocu specijalnog vibro aparata koji ga uz jak pritisak stimulise da se sam postepeno vrati u svoje leziste. Uzroci zarotiranog atlasa su uglavnom genetske prirode ili neke povrede (saobracajni udes, pad na glavu i udarci u predelu glave i vrata koji ga usled naglog trzaja delimicno izbace iz lezista). Losa cirkulacija i mnogobrojne neuroloske smetnje su izazvane losim položajem atlasa. Ljudi kod kojih je atlas od rodjenja u pravilnom polozaju ili je naknadno pravilno namesten imaju veoma dobru opstu cirklaciju, pravu i jaku kicmu, jak imuni sistem, rumenilo lica, misici su jaki i aktivni i tesko se zamaraju, kvalitetan san i jos mnogo toga. Ljudi kod kojih je zarotiran prepoznatljivi su po bledilu lica, hladnim sakama i stopalima, osamucenosti, brzom zamaranju, nesanici, ucestalim glavoboljama i vrtoglavicama, teskom savijanju i ispravljanju tela, bolovima pri pomeranju glave i vrata, otezanom disanju, depresivnosti, nervozi, otezanom radu svih organa, jer je prisutan pritisak na kicmenu mozdinu, sto u vecini slucajeva uzrokuje jos mnogo tegoba. Prilikom vraćanja atlasa na svoje mesto dovoljna je samo jedna terapija i on ostaje trajno u svom ležištu,ali je isto jako bitno rasteretiti celu kicmu, misice i sve vratne prsljenove (kiropraktikom, istezanjem, masazom) pre namestanje atlasa i tada je oporavak mnogo bolji i brzi. Vracanjem atlasa u prirodni polozaj omogucavamo kičmi i telu da se sami regenerišu, kičmena moždina i vratni nervi, kao i arterije se oslobadjaju pritiska, poboljšava se cirkulacija krvi (kiseonika) do mozga, vraca se srcani ritam ako je bio narusen. Kičma se sama ispravlja, ledjni mišići koji su bili u spazmu se opuštaju, noge i karlica se sami po sebi nivelišu. Dolazi do samoregeneracije celog organizma zahvaljujući ispravnom položaju atlasa, kao i značajnog poboljšanja moždanih funkcija, imunog sistema i psihičkog stanja.

Simptomi zarotiranog atlasa su:

glavobolja
vrtoglavica
migrena
bolovi u vratu
krckanje u vratu prilikom rotacije
spazam misica
kriva kicma
bolovi u rukama i nogama
bol izmedju lopatica
bol u potiljačnom delu
otezano disanje
osamućenost
bledo lice
hladne ruke i noge
bol u ramenom pojasu
trnjenje prstiju šake
otežano pomeranje vrata i glave u jednu stranu
problemi sa vidom
kardio-vaskularni problemi
tahikardija
aritmija
neuro-vegetativna nervoza
otežan rad svih organa
bol u kičmenoj moždini
neuroza
napetost
depresivnost
nesanica
sveopšta loša cirkulacija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Čet Maj 10, 2012 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 11:17 pm
Postovi: 19
Ovde mozete pogledati malo vise o lecenju vrtoglavice www/* REKLAMA *.in.rs i resavanju vaseg problema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 2:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 11:17 pm
Postovi: 19
Izvinjavam se sajt je je www.* REKLAMA *.in.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pet Okt 19, 2012 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 5:17 pm
Postovi: 7
Imam skoro isti problem kao zoks79.

Kao što on reče, ta vrtoglavica se manifestuje više kao neki impuls koji osetim u slepoočnicama, glavi, onda krene da mi se vrti, osetim neki pritisak i vrelinu koja mi udari u lice (pri tom sam bleda a imam utisak da sam crvena kao paprika) malaksalost, i naravno - panika. Inače sam anksiozna, uzimam zoloft i rivotril, ali i pored rivotrila koji je antiepilptik i koji bi trebao da reši problem sa vrtoglavicama, ja ih i dalje imam...
Meni zapravo treba savet odakle da krenem.
Dobila sam uput za vađenje krvi, to ću obaviti u ponedeljak. Šta dalje? Kardiolog, dopler krvih sudova, neurolog, snimanje srednjeg uva... ? kad krenem da nabrajam nikad kraja. Proveravala sam hormone štitne žlezde, oni su u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Okt 20, 2012 4:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Psiho terapeut,ovo dosta lici na napade panike.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Ned Okt 21, 2012 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 5:17 pm
Postovi: 7
terapeut, ako se odgovor odnosio na mene, da - imam napade panike, anksiozna sam to sve stoji. Imam dijagnoze F32.0 i f40.
Međutim, ja osećam da fizički sa mnom nešto nije u redu. Razumem ako je sociofobija, da imam "stege" oko čela, da mi krv jurne u lice, da mi se manta, da imam taj neprijatan osećaj u želucu. Ali meni se to svakodnevno dešava! Bez obzira da li sam sa ljudima ili ne. I bez obzira da li sam u situaciji koja mi je potencijalna "opasnost" (supermarket, zubar, svadba, veselja..)
Zato kažem, ne znam odakle da krenem sa lekarima. Meni se napad panike javlja na najmanju fizičku manifestaciju, a problem je što ih imam puno. Počevši od:
- vrtoglavice (najviše vuku u stranu i moram da se uhvatim za nešto (sto, stolica), i naiđe kao impuls kako je zoks opisao)
- osećaj da mi je krv jurnula u lice i osećaj temperature u licu (pri tom sam bleda, ne pocrvenim)
- tahikardije (nekad iz čista mira, dok ležim), ponekad i preskakanje srca
- opšta slabost, malaksalost (ne toliko često, ali da)
- osećaj težine u glavi
- osećaj pritiska u čelu i pri vrhu nosa,
- osećaj pritiska u predelu očiju i slepoočnica,
- osećaj gušenja u predelu štitne žlezde (hormoni su sasvim u redu kao što rekoh),
- osećaj lebdenja

I znam da su ovo simptomi anksioznosti, ali poznajem sebe suviše dobro kad znam da je anksioznost a kad nešto drugo.
Dakle: da li je anemija? Da li je problem srednjeg uha? Da li imam neki problem sa očima, sa očnim pritiskom? Da li je u pitanju srce? Da li su sinusi? Da li su suženi krvni sudovi... itd...
Dakle ja moram da obavim gomilu pregleda a prosto ne znam odakle da krenem... doktori me uveravaju da je sve na nervnoj bazi, ali nije. Jer nema razloga za to. Živim normalan život... pijem zoloft a nisam depresivna. Nisam ni sub depresivna. Smejem se, uživam u životu, u sitnicama, zahvalna sam na svemu što imam... Imam želju da idem svuda, da se družim, ali ne mogu jer mi fizičke smetnje ne dozvoljavaju... čim se malo opustim, eto nekog simptoma da me sputa. Razumela bih i prihvatila bih anksioznost kao uzrok da mi se dešava u potencijalno "opasnim" situacijama, ali meni se to dešava i kod kuće, i dok sam sama, i dok se opuštam... stalno.. svaki dan. E onda me to baca u jednu vrstu depresije i tako u krug...začarani krug...
Sve u svemu izvinite na malo dužem postu, ali počinjem da ludim od svega ovoga, besna sam što ne mogu normalno da funksikonišem i jedva čekam (Bože me oprosti), da mi kažu: imaš problem sa srcem, evo ti lekovi! I da ovo prestane! Krenuću od lekara do lekara pa šta bude biće.

(i samo da napomenem, vrtoglavice me izluđuju najviše od svega! Razne vrste vrtoglavica,imam ih sve).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 8:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Psiho somatski odgovor organizma na psihicku tenziju moze se manifestovati onako kako ste vi opisali.Uz terapiju koju uzimate pokusajte da savladate tehnike relaksacije koje vam dobar fizioterapeut moze pokazati i obuciti vas kako da sami primenjujete.Predlazem vam da prvo pokusate sa ovakvim pristupom jer cete od silnih analiza koje pominjete sigurno uci u jos goru klinicku sliku.
Samo da vas upozorim tehnike relaksacije su delotvorne ,ali samo uz odgovarajucu terapiju,a ne same po sebi.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 5:17 pm
Postovi: 7
Terapeut, hvala Vam na odgovoru.

Ako imate neku preporuku za dobrog fizioterapeuta u Novom Sadu molim Vas pošaljite mi u privatnoj poruci.
Ono što ću sigurno uraditi od analiza je vađenje krvi jer već imam uput, pokušaću i sa fizioterapeutom i nadam se da će ovo stanje već jednom prestati jer ovakav život nije život već svakodnevna borba sa simptomima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 4:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
nazalost u NS-u ne znam nikog ...samo u BG-u.pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pet Nov 30, 2012 12:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 11:49 am
Postovi: 3
Već dugo tragam po ovom i ostalim forumima, resavajući svoj zdravstveni problem, i tek sada sam dosla u iskusenje, da se registrujem na ovaj sajt i kažem šta mislim. Moja priča je duga i ne bih da davim, pored kojekakvih problema koje imam, vrtoglavica je jedan od onih koji mi zagorčavaju život i ruše njegov kvalitet. Kada sam krenula na ispitivanja, rekli su da sam savesna po pitanju zdravlja, kada su videli da su svi rezultati u redu a ja i dalje nisam dobro, poslali su me kod psihijatra gde su mi na osnovu 2 minuta razgovora zalepili dve F dijagnoze. Poverovala sam, gutala terapiju, slušala terapeuta, nadajući se poboljšanju i.......ništa.Čak i dok sam koristila terapiju, neki simptomi nisu nestali. Onda sam dobila i etiketu hipohondra-manje mesto, svi se znaju,tako to ovde ide. Ni to mi nije smetalo, samo da budem ona stara ja, koja do tog perioda nije imala karton kod lekara. A sve je pocelo, posle jedne operacije u totalnoj anesteziji.Tri godine, kod svih specijalista, simptomi kao svi navedeni u jednom ovde postu, i još pokoji. Svaki specijalista na svoju vodenicu, ali kad vidi da je sve u redu pošalje me kod psihijatra.Za sve to vreme, sve me boli i loše mi je, ali niko ne spominje ortopeda ili fizijatra,a ni meni samoj ne pada na pamet, jer sam od raznoraznih pretpostavki na smrt preplašena, najteže su mi pale neurološke, jer emng pokazuje blažu miopatiju. Novca i novca potrošeno na specifične analize, dok nisam stigla na pretragu koja je pokazala probleme sa nekim delovima kičme a najviše vratnim, i pomeren atlas. Čitajući vaše postove, konačno sam odahnula, jer vidim da nisam jedina i stručniji od mene su lepo objasnili da svoj ovoj muci razlog može biti baš taj. Preklinjem psihijatre, psihologe i terapeute te vrste, da isključe prvo sve druge mogućnosti, naročito ovakve, rešive pre nego što posegnu za terapijom koja ubija i ono malo svesnog što nam je ostalo,pošto u ovakvim slučajevima ne znam koliko je opravdana. Gde je preko potrebna i gde leči uzrok a ne posledicu, apsolutno je u redu. Lako je sve prozvati depresijom ili paničnim napadom, možda je nekad to bolest sama po sebi a možda je nekad samo posledica nekog rešivog stanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Dec 08, 2012 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 11:17 pm
Postovi: 19
O lecenju vrtoglavice i namestanju atlasa o kome sam dosta pisao u ovoj temi mozete pogledati na * REKLAMA *.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Dec 08, 2012 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 11:17 pm
Postovi: 19
* REKLAMA * . r s


Poslednji put menjao kifoza.in.rs dana Sub Dec 08, 2012 12:10 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Dec 08, 2012 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2012 11:17 pm
Postovi: 19
kucajte na google skolioza i udjite na prvi sajt koji vam izadje,kad udjete u taj sajt u gornjem desnom uglu imate izlinkovana 3 sajta i izmedju ostalog sajt namestanje atlasa gde se mozete informisati malo vise o toj temi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Dec 08, 2012 10:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
@ ivana27 Namestanje atlasa nema naucnu podlogu u smislu da niko jos nije uspeo da objasni i dokaze kako atlas ,uz pomoc kojih struktura ostaje namesen,sta ga sprecava da se vrati na mesto na kome je proveo dugi niz godina?
Tako da nemojte bacati pare na nesto sto ne moze da vam trajno resi problem,a moze poprilicno da vam pogorsa stanje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: