Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ALKALNA FOSFATAZA 576 ?
PostPoslato: Pon Jul 03, 2006 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 03, 2006 11:48 am
Postovi: 3
zanima me jedna stvar u mojim nalazima krvi imam vrednost za alkalnu fosfatazu 576(H) a referentna vrednost je do 270 za muskarce .Imam 31 godinu gama-GT mi je 76 a referentna vrednost je 8-40, i bilirubin ukupni je 28.4(H), a referentna vrednost je 1.1-18.8. Proradila mi je stitna zlezda T3-12.29, T4-364.27,HTSH-0.00. sto znaci hiper. da li neko moze da mi objasni ove gore navedene nalaze,uradio sam i proveru za hepatitis A, B, C u konzilijumu i sve je negativno. Takodje nemam ni koksaki virus. kazu mi da mi jetra nije u redu, na dijeti sam sve bareno,dobio sam lekove>bromazepan,tiastat,propanolol.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 03, 2006 5:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Da li si tadio nalizu na antitireoglobulinska antitela (to ti je isto vezano za stitnu), ako nisi, uradi obavezno!! Ja bih ti preporucila da odradis i gvozdje i feritin. Da nesto nije u redu sa jetrom, to je cinjenica, ali treba istraziti sta!! Nemoj da se zaustavljas samo na tim analizama. Odlicna stvar je sto nemas hepatitise, ali moguce je da mozda imas masnu jetru, u svakom slucaju radis odlicnu stvar sto si na dijeti.

E da, obavezno uradi i jetrine transaminaze (to su ALT i AST), isto se radi iz krvi.

Znaci odradi: Gvozdje, feritin, antitireoglobulinska antitela, ALT, AST.

A evo, ovde mozes da pogledas, ima interesantnih stvari za tvoju ishranu, i provereno pomaze.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=4998


Javi rezultate kada odradis ove analize.

Pozdrav i sva najbolje! Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 06, 2006 6:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Štitna žlezda: Traba da se uradi anti-TPO, to su antitela na tireoperoskidazu. Eventualno, ako se proceni još i TRAb - Antitela na receptore za hormon koji stimuliše štitnu žlezdu. Ona su imunološki marker Graves-Bazedovljeve bolesti. Takođe treba uraditi i ultrazvuk štitne žlezde da bi se videlo da li ravnomerno uvećana ili postoje čvorići.

Jetra: Samo da napišem ono što još treba da se radi: AST, ALT. Naravno ultrazvuk. Krvna slika se leukocitnom formulom i markerima zapaljenja - fibrinogen i CRP. Na osnovu toga treba da se vidi da li da se rade i imunoglobulini u serumu i AMA - antimitohondrijalana At. Ipak, ovo je sve samo okvirno i za početak, kada nije reč o infektivnom hepatitisu dijagnostika jetre zna da bude komplikovana.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: