Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Pon Avg 13, 2012 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 10:52 pm
Postovi: 9
Pozdrav svima,

Na zalost poceo sam da ''forumasim'' na najgorem mogucem mestu :( .
Moja mama ima 65 godina i obolela je. Dobila je dijagnozu koju cu nakaciti u nastavku. Doktori u valjevskoj bolnici dijagnostikovali su tumor materice koji je metastazirao na jetru i debelo crevo.
Lecenje bilo kakve vrste nije zapocelo iako je otpustena iz bolnice pre 10 dana. Uzet joj je isecak sa jetre ( sa materice nije bilo moguce zbog velike mogucnosti - verovatnoce unutrasnjeg krvarenja ) kako bi se uradila biopsija, utvrdila priroda tumora, i kako bi konzilijum odredio dalji tok lecenja, ali zbog nedostatka reagenasa u bolnici rezultati do dan danas nisu gotovi!!! Ona kuci trpi ogromne bolove u stomaku, ne moze da spava, jede, oslabila je mnogo.
Treba mi tumacenje dijagnoze sa otpusne liste, iskustvo iskusnijih koji su imali prilike da u blizini imaju bliske sa slicnim dijagnozama, prognoze (ma koliko nezahvalne i surovo realne bile ). Savet za najbolju instituciju ili doktora za ovaj tip tumora. Savet da li da ''bacim bombu'' na valjevsku bolnicu odmah ili da se jos malo strpim?
Molim za pomoc
Otpusna lista, dijagnoza:

Laboratorijske analize:

Vreme Analiza Vrednost Referentne vrednosti Jedinica mere Napomena 25.7.2012. 10:32 WBC 8.0 [4.0-10.0] 10^9/L 25.7.2012. 10:32 LYM% 23.8 [20.5-51.1] % 25.7.2012. 10:32 LYM# 1.9 [1.2-3.4] 10^9/L 25.7.2012. 10:32 MID% 6.5 [1.7-9.3] % 25.7.2012. 10:32 MID# 0.5 [0.1-0.6] 10^9/L 25.7.2012. 10:32 GRAN% 69.7 [42.2-75.2] % 25.7.2012. 10:32 GRAN# 5.6 [1.4-6.5] 10^9/L 25.7.2012. 10:32 RBC 5.43 [3.6-6.0] 10^12/L 25.7.2012. 10:32 HGB 151 [120-180] g/L 25.7.2012. 10:32 HCT 46.5 [35.0-52.0] % 25.7.2012. 10:32 MCV 85.6 [80.0-100.0] fl 25.7.2012. 10:32 MCH 27.8 [26.0-32.0] pg 25.7.2012. 10:32 MCHC 325 [310-350] g/L 25.7.2012. 10:32 RDW 15.6 [11.6-16.5] % 25.7.2012. 10:32 PLT 347 [150-450] 10^9/L 25.7.2012. 10:32 MPV 7.9 [7.8-11.0] fl 25.7.2012. 10:58 CRP 49.3 [0.1-8.2] mg/L 25.7.2012. 10:58 GGT 2403.0 [9.0-36.0] U/L 25.7.2012. 10:58 AMY 71 [25-125] U/L 25.7.2012. 10:58 ALB 38 [35-50] g/L 25.7.2012. 10:58 TP 62 [62-83] g/L 25.7.2012. 10:58 Ukupan Bill 21.7 [3.4-20.5] umol/L 25.7.2012. 10:58 UREA 5.6 [1.7-8.3] mmol/L 25.7.2012. 10:58 GLUC 6.0 [4.0-6.1] mmol/L 25.7.2012. 10:58 Cl 104 [98-107] mmol/L 25.7.2012. 10:58 K 4.1 [3.5-5.1] mmol/L 25.7.2012. 10:58 Na 141 [136-145] mmol/L 25.7.2012. 10:58 ALT(GPT) 108 [5-52] U/L 25.7.2012. 10:58 AST(GOT) 74 [5-35] U/L 25.7.2012. 10:58 CREA 45 [48-110] umol/L 25.7.2012. 11:22 PT(S) 13.6 [11.1-16.1] sec 25.7.2012. 11:22 APTT (1) 27.4 [45.0-75.0] 25.7.2012. 12:40 IZGLED slabo zamu�en 25.7.2012. 12:40 BOJA tamno �uta 25.7.2012. 12:40 PH 25.7.2012. 12:40 RG 1030.0 25.7.2012. 12:40 PROTEINI neg(-) 25.7.2012. 12:40 GLUC mmol/L 25.7.2012. 12:40 KETONSKA TELA 1.0 25.7.2012. 12:40 UROBILINOGEN normalan 25.7.2012. 12:40 BILIRUBIN neg(-) 25.7.2012. 12:40 NITRITI neg(-) 25.7.2012. 12:40 KRV neg(-) 25.7.2012. 12:40 LEUKOCITI 25.7.2012. 12:40 EPITELNE CELIJE 25.7.2012. 12:40 BAKTERIJE


CT abdomena i male karlice

MDCT abdomena i male karlice nativno i sa iv kontrastom , odložen sken Pacijent nije pripreman za pregled male karlice kontrastom per os, ali je pregled urađen zbog indikacija iz UZ nalaza na Ca kolona , a upućen je kao HITAN. desno u pleuralnom kavumu znaci laminarnog pleuralnog izliva uz manju kompresiju pl.parenhima. jetra uobičajenog AP dijametra sa difuzno izmenjenim desnim lobusom hipodenznim promenama koje se postkontrastno rubno prebojavaju i odgovaraju nekrotično izmenjenim sec.depozitima dijametra od 6 do 43mm. U levom lobusu uočava se soliarna lezija iste etiologije dijametra 6mm.Ž. kesa ispunjena hiperdenznim sadržajem, sa prisutnom tečnosti u loži. Prisutna i diskretna separacija intrahepatičnih ž.puteva za levi lobus. holedoh uobičajenog dijametra Perihepatično manja količina slobodne tečnosti. Slezina uobičajenog položaja sa u anteriornom aspektu cističnom promenom koja dopire do susedne crevne vijuge dijametra 72x49mm ddg odgovara implantu koji doseže i do repa pankreasa sa kojim je u kontaktu. U parenhimu slezine koji je uz opisanu cističnu preomenu uočava se hipodenzna zona 17x20 mm koja najpre odgovara sec.depozitu. Levo u konalnoj fasciji diskretna tečnost. Pankreas uobičajenog položja, homogen uz separaciju Wirsunga , bez dilatacije intrapankreatičnog dela holedoha. Desna nadbubrežna žl. uobičajene morfologije dok je leva sa prisutnim mikronopdusima ddg benigna nodularna hiperplazija ddg adenomi. Oba bubrega uobičajenog položaja debljine parenhima , bez staze i kalkuloze uz cistu desnog bubrega dijametra 12mm. Ispod transverzalnog kolona i lijenalne flesure uočava se mekotkivna promena dijametra 63x 23mm uz oko nje još nekoliko dijametra oko 6mm istih karakteristika, sa postkontrastnim prebojavanjem ddg takođe najpre odgovaraju implantima. U loži uterusa uočava se promena dijametra 11,7x9,1cm niskodenzna u segmentima pokazuje niske tečne denzitete a u većem delu viših tečnih denziteta , glatke i oštre konture, u kojoj se postkontrastno uočavaju dominantni krvni sudovi porekla v.ovaricae i to predominantno leve sa spletom u regiji cerviksa, a sama promena ne pokazuje značajno postkontrastno prebojavanje ddg najpr eodgovara u celini tu izmenjenom urerusu ( serozni adenoCa?) ne isključuje se poreklo adneksa mada iste ne uočavam jasno. U Douglasu manja količina slobodne tečnosti. retroperitonealnoparaaortalno pre i interaortikokavalno pojedinačne lgl dijametra oko 6-8mm.Nekoliko pojedinačnih lgl mezenterijalno dijametra 7mm i desno u ishiorektalnoj jami dijametra 11mm. Mokraćna bešika bez pat.promena. Koštane strukture intaktne. zaključak: Tu promena niskodenznih denziteta u loži uterusa, sa implantom anteriorno od slezine i ispod transverzalnog kolona uz metastatske promene u jetri, znake malog ascita i pleuralnog izliva desno. manje verovatno da se radi o tu adneksa.


Ginekološki EHO:

Uz male karlice U predelu uterusa nehomogena tumefakcija promera 120x112x107mm sa hipoehogenim formacijama unutar U maloj karlici prisutna manja količina slobodne tečnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Uto Avg 14, 2012 10:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Nažalost, nije dobro. Primarni tumor na materici je ogromnih dimenzija sa metastazama u limfnim čvorovima, slezini, jetri i debelom crevu.
Savet za najbolju instituciju ili doktora za ovaj tip tumora.- razumem vašu želju da pomognete ali kod ove veličine tumora prosto nijedna ustanova ne može mnogo šta da uradi.

Ne znam šta da vam kažem. Čini mi se da postoji deficit sa reagensima u više bolnica, moja rođaka čeka mesec dana da se pregleda nalaz bronhoskopije u Zemunskoj bolnici ali još ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Uto Avg 14, 2012 10:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 10:52 pm
Postovi: 9
Puno hvala,

Ne znam sta jos da napisem... Svestan sam situacije, ali me situacija u kojoj su mi vezane ruke, situacija nemogucnosti da pomognem, dovodi do neverovatnog ludila. Mozete li mi pomoci savetom sta je najbolje za nju u ovom trenutku, kako bi bar trpela sto manje bolove i kako bi mogla da se oseca kao covek na kraju.
Znam da je surovo, nezahvalno i pomalo bezobrazno pitanje ali Vas molim za prognozu koliko ovakvi pacijenti mogu da izdrze kako bi joj posvetio sto vise paznje. Ovo narocito zbog situacije razdvojenosti ( Ja sa porodicom zivim u Beogradu, moji roditelji na Ubu ). Takodje bih zeleo da moja dva sina ( 4. i 2. god. ) zapamte omiljenu baku, sto vise u sto normalnijem i boljem svetlu ( ovo narocito vazi za starijeg sina koji je dosta vremena provodio sa njom u prethodne dve godine i koji je sve pametne stvari naucio upravo od nje - bivsa uciteljica ).
Da li je to dobro za nju, da li ce joj bar dati osecaj potrebnosti, ispunjenosti... zelje za borbom ma koliko neravnopravna bila, ili ce joj klinci smetati obzirom u kakvom je stanju?

Unapred hvala na odgovoru,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Uto Avg 14, 2012 2:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Znate kako, ne bih da budem diplomata ali je svaki organizam različit. Pridružene bolesti takođe utiču (npr. dijabetes, hipertenzija, bilo koje hronično oboljenje). Sa druge strane, psiha svakog od nas je različita. Moj vam je savet da u ovom stanju ne nasedate na razne reklame i kupovinu nekih skupih alternativnih lekova (mada mislim da će mnogi članovi foruma na ovu rečenicu da se naljute). Ono što možete da uradite za nju jeste da je čuvate od prehlađenih i drugih infektivno zaraženih jer je njoj sad svaka infekcija opterećenje više. Ako imate gde uzmite joj organsko voće i povrće (koje nije prskano), više ribe, sušenog voća... eventualno neke vitaminske suplemente ali da to nikako ne bude zamena za redovan unos voća i povrća.
Što se tiče lekova protiv bolova postoje tri grubo podeljene grupe:
1. NSAIL (tzv. nesteroidni antiinflamatorni lekovi)- brufen, dikolfen...
2. NSAIL + trodon
3. morfin (uključujući i flastere protiv bolova)
Prvu grupu lekova možete kupiti na svoju ruku u apoteci ali drugu i treću grupu lekova morate tražiti jedino preko recepta.
Vi svoju majku najbolje poznajete, znate koliko je i inače tolerantna prema deci pa prema vašoj proceni... nema razloga da je deca ne viđaju ukoliko se ona bude bolje osećala kad krene da uzima lekove protiv bolova.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Sre Avg 15, 2012 12:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
mbranko ja bih uprkos svemu vas posavetovao da se Ljubavlju,Verom i Nadom borite za svoju majku jer Bogu nista nije nemoguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Sre Avg 15, 2012 9:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 10:52 pm
Postovi: 9
Naravno da se vredi i mora boriti i boricemo se...
Najvaznije je i da je ona spremna za borbu, ne predaje se ma koliko slaba bila i ma koliko lose izgledala i osecala se.
Ako imate neke savete za poboljsanje situacije i olaksanje bolova tu sam za prijem.
Danas ili sutra ce izaci i rezultati biopsije koje cu okaciti pa cu moliti za tumacenje...
Hvala na podrsci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Sre Avg 15, 2012 6:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 9:43 am
Postovi: 55
mbranko, ja sam iz Valjeva isto - odmah treba da u Domu zdravlja prebacis karton majcin na kucnu negu. Kucna nega ima ovlascenje da daje lekove za bolove svih potrebnih vrsta i u kolicinama koje trebaju, dolaze u kontrolu bolesnika i da daju inekcije i sve sta treba - nama su bili od velike pomoci dok smo se borili za tatu. Inace, ovako bi za svaku dozu morao da ides kod onkologa, pa kod opste prakse za recept......nikako, odmah prebaci karton - za to ti treba uput od lekara opste prakse tvoje mame.

Drugo - naravno da decu vodis majci, nemoj se ogresiti pa da ih ne vodis da se poji njihovom radoscu dokle god moze. Ova bolest je jako nepredvidljiva, i nikad se ne zna kako ce i sta da se desi, a tebi ce posle ostati ceo zivot da se kajes zasto nisi uradio ili si nesto uskratio svojoj majci.

Ali da se ope vratim na kucnu negu - sve sto ne mozes da izbegnes, ionako ce te stici, ali tvoja majka ne treba da trpi bolove ni u kom slucaju. ODMAH kreni svom snagom da je spasavas od bolova. Moj tata je poceo sa trodonom, brzo je presao na flaster od 100 uz trodone, plus ampule za proboje bola. Bogu hvala, nije se se u tom smislu mucio, sem u jednom proboju bola, ali stalno smo pazili da reagujemo cim on pocne da pokazuje da trpi, a Bog je dao pa nismo dosli u situaciju da ne mozemo da reagujemo.

Ono zivota sto joj je ostalo, moras se boriti da bude sto normalniji - za jacanje da pije noni sok, kombuhu za osvezenje mesto vode, aroniju....Aroniji pocinje sad sezona, verovatno ima i na pijaci, ima i da se kupi kod proizvodjaca. Kostice od kajsije ili sljive takodje. Sve to vredi - nasem tati su recimo do kraja bili dobri rezultati, to je najvise sto mozes.

A i ti sam se drzi i ne junaci se mnogo - ako ti je potrebno i sve to prevazilazi tvoje snage (a po meni je svakom potrebno, bas da bi te snage sacuvao), odmah pocni da koristis nesto sto ce ti ublaziti napetost, i osloboditi zivce prevelikog pritiska (odoval ili slicno, na primer).

Ako ti trebaju jos neke informacije koje ti ja mogu dati ili ti na neki nacin pomoci, slobodno mi se javi porukom. Drzi se, mnogo mi je zao sto si dosao na ovaj forum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Čet Avg 16, 2012 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 10:52 pm
Postovi: 9
Puno hvala na savetima Melody,

ocekujem da ce mi trebati jos saveta u narednom periodu, narocito u vezi VA bolnice, tako da cu te verovatno na zalost cesto svasta pitati. Mislimo isto u vezi klinaca. Tvoje iskustvo koje si mi prenela je izuzetno vredno, korisno, na neki nacin lepo. Tvoj tata je imao tumor na istom mestu? Koliko je izdrzao nakon dijagnoze i u kom stadijumu je otkriven - dijagnostikovan. Saznanje da je izgurao do kraja bez znacajnih bolova je vredno ( U PM ne znam koju drugu rec da upotrebim u ovim slucajevima sem vredno, korisno, znacajno... ). Ako ti nije suvise bolno da pises voleo bih da znam.

Pozdrav,

P.s. I ja nisam iz Valjeva, ja sam sa Uba... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Pet Avg 17, 2012 11:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 9:43 am
Postovi: 55
mbranko, slobodno pitaj sve sto te interesuje.

Tata je imao primarni tumor na debelom crevu, koji je metastazirao na jetru, posle je imao tezak mozdani udar, onda metastaze na pluca, kosti i mozak. Sve zajedno, od prvog snimanja debelog creva je trajalo 4,5 godine, sto je po svim iskustvima koje sam citala nekog prosecno vreme prezivljavanja, kad se otkrije u ovoj fazi. Tata je samo malo zakasnio, ali to je dovoljno bilo.

Inace kad je bio na zracenju u aprilu, doktorka je rekla da je to IV faza i da ima jos nekoliko meseci, ali sve se zavrsilo u junu. Prosto ne znas, zato ti kazem. Tata je poslednjih mesec dana lezao, ali pre toga je isao i borio se - odjednom je pao, psihicki klonuo kad mu na konzilijumu nisu dali hemo jer su ga otpisali pa je i on sam sebe otpisao. I sve je bilo brzo gotovo posle toga - prosto ne zna covek koliko ce sve trajati, to niko ne moze da ti kaze. Mi smo sve vreme bili svesni, posebno na kraju kad je otislo na pluca i mozak, da je kraj izvestan - ali ne moze covek za nekog svog da veruje uopste da ce to biti brzo, mi smo par dana pre smrti obnovili zalihe krema za mazanje iako su neki bliski rodjaci vec bili poceli da ga oplakuju jer su videli da nema spasa. Ali ti prosto gledas, i ne verujes, i nada te drzi valjda sve dok ne pocnes da pratis sanduk.

Mozda cu nekog povrediti sto pricam ovako i ne govorim ti trci tamo, trci vamo, trazi lek - posle svega, ja ne verujem u neko lecenje u smislu da sad treba da tog svog maltretiras i teras da pije sve sto cujes, ali verujem u ljubav i kvalitetno zivljenje poslednjeg zajednickog vremena. Naravno, postoje i oni "izuzetni pacijenti" koji snagom svoje volje i zelje za zivotom, taj zivot i produze. Ti sam znas da li je tvoja mama takva - uvek postoje price da su nekog otpisali, ali je on pio recimo gas (ima jedan travar koji daje takvu terapiju) pa jos zivi. Moj tata nije verovao niti zeleo takve terapije. Pio je ove prirodne preparate za imunitet koje smo mu davali, vitamine i ispostovali smo sve sto je zvanicna medicina dala.

Ali sto se tebe tice - svu ljubav i paznju koju imas prema mami, sad je vreme da pokazes. Ti mozes sto mozes, sto ne mozes nemoj da te jede i moli se Gospodu da dalje On preuzme na sebe. Nemoj je terati da radi ono sto ne zeli - ali ako zeli, ucini sve sto mozes.

Sto se tice bombe za valjevsku bolnicu - sacekaj prvi konzilijum. A onda nabavi atomsku.
p.s. Imas privatnu poruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Sre Avg 22, 2012 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 10:52 pm
Postovi: 9
Posle par dana javljam se sa rezultatima koji nisu dobri. Ona je sve slabija, ne jede skoro i bukvalno nista.Bolovi i povracanje ( gde nema sta ni da se povrati ) konstantni.
U VA bolnici odlozen konzilijum tek za sledecu sredu. Preporuka je bez hemoterap. zbog toga sto je jetra u pitanju i ne bi izdrzao organizam u situaciji gde nema normalne jetre koja bi obradila stetne sastojke terapije. Operacija ne preporucuje se zbog slabosti organizma, ginekoloski nije ni pregledana...
Da ja trazim vezu i prebacujem je za BG? Koliko jos moze da izdrzi ovako?
Nabavio sam joj i Pocela je da pije sibirsku aroniju, a sutra mi stize i lek za imunitet Biobran iz Slovenije.
Sta jos da radim i kako da joj pomognem?

...

Dijagnoza:
Obolenje maligno
C 56 Neo ovarii et uteri susp.cum meta in hepate.Meta in lienis
Meta peritonealis et retroperitonealis.
OP(1.8.2012): Biopsio Tu laparascopica
Icterus
PH(2727,2780-55/2012): Morfoloski nalaz dopunjen raspolozivom imunohistohemijskom analizom, nije konkluzivan po pitanju ishodista tumora, odgovara adenokarcinomu najverovatnije pankreatno-bilijarnog tipa, ali se ne moze iskljuciti ni drugo poreklo, prvenstveno ovarijum.
Pacijentkinja se javlja nakon gore navedene operacije – biopsije. U pripremi nacinjena klinicko – laboratorijska i radioloska obrada.
Nacinjeni: UZ abdomena: Jetra je uvecana, desni lobus 180mm sa brojnim fokalnim promenama velicine do 45mm, sa centralnim nekrozama u pojedinim, izgled M promena upucuje najpre na kolon. U maloj karlici cistican nehomogen tumor velicine 100mm.
Desno bazalno pleuralčn o manji izliv.
UZ male karlice: Upredelu uterusa nehomogena tumefakcija promera120x112x107mm sa hipoehogenim formacijama unutar.
CT abdomena i karlice: desno u pleuralnom kavumu znaci laminarnog pleuralnog izliva uz manju kompresiju pl. Parenhima.
Jetra uobicajenog AP dijametra sa difuzno izmenjenim desnim lobusom hipodenznim promenama koje se postkontrastno rubno prebojavaju i odgovoaraju nekroticno izmenjenim sec. depozitima dijametra od 6 do 43mm. U levom lobusu uocava se soliarna lezija iste etiologije dijametra 6mm. Zucna kesa ispunjena hiperdenznim sadrzajem, sa prisutnom tecnosti u lozi. Prisutna i diskretna separacija intrahepaticnih zuc.puteva za levi lobus. Holedoh uobicajenog dijametra Perihepaticno manja kolicina slobodne tecnosti. Slezina uobicajenog polozaja sa u anteriornom aspektu cisticnom promenom koja dopire do susedne crevne vijuge dijametra 72x49mm ddg odgovara implantu koji doseze i do repa pankreasa sa koji je u kontaktu. U parenhimu slezine koji je uz opisanu cisticnu promenu uocava se hipodenzna zona 17x20mm koja najpre odgovara sec.depozitu. Levo u konalnoj fasciji diskretna tecnost. Leva nadbubrezna zlezda sa prisutnim mikronopdusima ddg benigna nodularna hiperplazija ddg adenomi. Cista desnog bubrega dijametra 12mm.
Ispod transverzalnog kolona i lijenalne flesure uocava se mekotkivna promena dijametra 63x23mm uz oko nje jos nekoliko dijametra oko 6mm istih karakteristika, sa postkontrastnim prebojavanjem ddg takodje najpre odgovaraju implantima.
U lozi uterusa uocava se promena dijametra 11,7x9,1cm niskodenzna u segmentima pokazuje niske tecne denzitete, a u vecem delu visih tecnih denziteta, glatke i ostre konture, u kojo se postkontrastno uocavaju dominantni krvni sudovi porekla v.ovaricae i to predominantno leve, sa spletom u regiji cerviksa, a sama promena ne pokazuje znacajno postkontrastno prebojavanje ddg, najpre odgovara u celini tu izmenjenom urerusu (serozni adenoCa?) ne iskljucuje se poreklo adneksa mada iste ne uocavam jasno.
U Douglasu manja kolicna slobodne tecnosti.
Retroperitonealnoparaaortalno pre i interaortikokavalnopojedinacnelgl dijametra oko 6-8mm. Nekoliko pojedinacnih lgl mezenterijalno dijameta 7mm i desno u ishiorektalnoj jami dijametra11mm.
Mokracna besika bez patoloskih promena. Kostane strukture intaktne.
ZAKLJUCAK:
Tu proemna niskodenznih denziteta u lozi uterusa, sa implantom anteriorno od slezine i ispod transverzalnog kolona uz metastatske promene u jetri, znake malog ascita i pleuralnog izliva desno. Manje verovatno da se radi o Tu adneksa.
Subjektivno zali se na mucninu, malaksalost, slab apetit. Pozutela od pre dva dana. Ima malo bola. Potrebno pribaviti PH nalaz od nacinjene operacije. Sa istim uz kompl.lab analizu prezentacija konzilijumu.
U pravcu navedenih tegoba od strane sluzbe kucne nege i lecenja ordinirati svu potrebnu simptomatsku i suportivnu terapiju.Antiemetike:Klometol tbl3x1 uz Ranisan tbl 2x1. U terapiji bola ordinirati Trama Fort tbl a 50 mg pp.
Laboratorija: SE 43 KKS:Le14,60 Gr11.10 Er5,0 Hb140 Tr453.Biohemija Na132 K2,7 Gluk 7,4 Bil dir422,4 Bil Uk476 Uk.prot. 58 AST120 ALT97 LDH 350 Al.fosf.743 GGT 1987.. Urin bostar sa proteinima 1, bilirubin1. dosta bakterija.
Pacijentkinja se prezentuje konzilijumu – internom radi odluke o daljem lecenju sredom u 12.00h.

Dg. Neoplasma malignum peritonaei et retroperitonaei metastaticum C786


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Sre Avg 22, 2012 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 4:46 pm
Postovi: 18
Moj savet ako ikako mozes prebacuj za BG, bilo gde klinicki ili VMA. Ako je u stanju da odlazi tamo. Ipak vise misljenja nije na odmet. Mom ocu su kod nas u bolnici davali hemoterapiju totalno dugacije nego sto je daju u BG. Kada sam rekla profesoru na VMA kako sve ide ovamo, sledece terapije mu je odredio da prima na VMA. Tako da mislim da su Klinicki i VMA jos uvek neke bolje ustanove u Srbiji koje obracaju vise paznje na pacijente i ne trude se bas da ih ubiju. Zelim Vam sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Sre Avg 22, 2012 2:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 10:52 pm
Postovi: 9
Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MOLIM ZA TUMACENJE / ZABRINUTI SIN
PostPoslato: Pon Sep 17, 2012 11:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 13, 2012 10:52 pm
Postovi: 9
Dragi moji,...
zabrinuti sin je postao tuzni sin u cetvrtak 13.09.2012. Bolest je pobedila u namestenoj utakmici za koju smo znali pobednika unapred. Nijedna kladionica nije primala uplate... :cry: :)
Bio sam na sl. putu, ali sam stigao da dodjem pre nego je mama otisla. Bila je slaba, pri gubitku svesti, ali je znala da sam stigao sa sestrom, sacekala nas, prgovorila par reci sa nama, borila se jos par sati i umrla na nasim rukama. I... sahrana, organizacija,... i prodje par dana,... i ona je jos uvek tu, za nas nikad nece umreti... bla, bla, bla...
U PM, fali, fali, nedostaje...
Dosta patetike, to je pretpostavljam za neki drugi forum, ovde treba dati savet i pomoc ljudima u sl. situaciji...
Ono sto je neverovatno je bol koji sam video da trpi poslednjih par sati zivota. Neljudski bol,...Ona nije imala snage da izgovori moje ili sestrino ime, a ti prodorni jasni krici, krici od bola, taj nas j. osecaj bespomocnosti...to je, to je... to je definicija tuge.
Kako pomoci? Sta je humanije nego umirucem bolesniku ublaziti ili nacisto umiriti bolove? Ne znam da li smem ovo da pisem, mozda mi sutra pokuca policija na vrata, ali ne daj boze da se nadjem u takvoj situaciji, ja cu pomoc traziti ne na Kubi vec u Kolumbiji. Iako nikada nisam probao nista jace od pal mall-a, tankog zenskog, tako cu slatko kupiti cisti kokain, sam sebi dozirati i pretpostavljam uzivati u poslednjim danima.
Ovo je moje misljenje, zadrzavam ga za sebe i imam na njega pravo.
Savet: Ne odustajte, kupujte sve za sta mislite da moze da pomogne, ali na realnoj osnovi, zdravo, ispitano, savetovano od lekara u kog imate poverenje. Ja sam isto radio, svasta sam probao, da nisam, ne bih mogao da spavam do kraja zivota.
Ne nasedajte, ima dosta prevaranata koji pokusavaju i uspevaju da zarade na nasoj najgoroj muci. Moja mama, uopste moja porodica i ja nikada nismo verovali u nemoguce isceliteljske moci i nismo pridavali paznju lekovima tipa: Izlecenje od raka za 15 dana!!!
Kada se, na zalost, priblizi kraj ispitajte sve moguce mogucnosti ublazavanja bolova . Niko ne zasluzuje da umre u najgorim mukama.
Bolnica, bar ne drzavna, ni slucajno. Da jede uzeglu boraniju, grasak, hladan pire pred kraj zivota? Da je sestra obidje svakih pola dana? Da doktor malo pogleda onaj gradjevinski dnevnik okacen sa prednje strane kreveta i mrdne glavom? Ne, hvala. Moja mama je imala najbolju negu od svoje porodice ( seko svaka cast, iznela si veliki teret ), najbolju hranu, najbolju terapiju, najbolju sestru, tj. cerku, organizovanu kucnu negu od strane doma zdravlja; imala je klince, unucice koji su se na neki prelepi nacin oprostili sa njom par dana pred smrt kada se i poslednji put smejala, imala je cerku i sina u cijem je narucju i otisla...
Ne lazite sebe, lazite samo vaseg najblizeg koji boluje ( ja sam imao tu taktiku; Sa mamom nikada nisam pricao o toj temi, uvek nasmejan, pun optimizma, kad udjem u sobu unesem osmeh i vedrinu...). Pricajte o svim mogucim dnevnim temama i glupostima, zagovarajte, zasmejavajte, pomazite... Posle placite...
Zelim Vam svu srecu, borite se...
Pozdravljam Bokily koja mi je puno pomogla savetima, kao i moju valjevku, tj ubljanku koja mi je takodje konkretno - lokalno puno pomogla.
Ja se sada odjavljujem sa ovog foruma.
Nadam se da cu se opet javiti za par godina, kada moje novorodjence, trece dete, nadam se devojcica Vera bude imala problema sa grcicima...

Pozdrav,

Bane


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: