Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prolaktin, pomoc :(
PostPoslato: Pet Jun 29, 2012 9:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Vec dugo imam problem sa maljama, preteranim znojenjem, i osecajem napetosti i stresa. Bila sam kod ginekologa UZ uredan, i bila sam na analizu hormona, nalaz je sledeci :
T3 - 1,7
T4 - 98
TSH - 3,2
Prolaktin - 594,7
Estradiol - 32,9
FSH - 4,2
LH - 6,7
Progesteron - 0,6
Testosteron - 0,38
Kortizol - 407,3
Analizu sam radila 2 dana ciklusa, mada tad kao da mi menstruacija skoro da i nije bila pocela, ne znam da li to ima neke veze.
Prestravio me prolaktin.
I ako su mi drugi hormoni u redu, npr.testosteron - otkud mi ova maljavost po telu??
Molim Vas, ako neko zna da mi kaze, ocajna sam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin, pomoc :(
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 12:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
amelil je napisao:
Vec dugo imam problem sa maljama, preteranim znojenjem, i osecajem napetosti i stresa. Bila sam kod ginekologa UZ uredan, i bila sam na analizu hormona, nalaz je sledeci :
T3 - 1,7
T4 - 98
TSH - 3,2
Prolaktin - 594,7
Estradiol - 32,9
FSH - 4,2
LH - 6,7
Progesteron - 0,6
Testosteron - 0,38
Kortizol - 407,3
Analizu sam radila 2 dana ciklusa, mada tad kao da mi menstruacija skoro da i nije bila pocela, ne znam da li to ima neke veze.
Prestravio me prolaktin.
I ako su mi drugi hormoni u redu, npr.testosteron - otkud mi ova maljavost po telu??
Molim Vas, ako neko zna da mi kaze, ocajna sam.

Verovatno imate PCO, a povišeni prolaktin se obično javlja u okviru ovog sindroma. JAvite se endokrinologu da vam reši problem... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin, pomoc :(
PostPoslato: Čet Jul 05, 2012 11:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Bila sam, pregledao mi je rezultate i rekao da prolaktin nije strasan, da u sustini ja nemam nikakav problem, sve je sa mnom u redu. Kao. Ali niko ne razume da malje koje ja imam nisu normalna pojava, nisu normalnog izgleda, neverovatno su jake, tamne, pojavljuju se na mestima na kojima ih imaju muskarci, kad ih depiliram one se sire. Ovo me psihicki ubija, nemam zelju da izadjem iz kuce, osecam se kao nakaza. Molim Vas, recite mi sta jos mogu da uradim, znam da negde postoji uzrok, sta mogu da proverim jos, nemojte mi i vi samo reci da je to eto tako kod mene..na ivici sam nerava. :( Imam 20tak godina, kako da zivim sa ovim, za jos 10 cu se pretvoriti u vukodlaka :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin, pomoc :(
PostPoslato: Čet Jul 05, 2012 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 25, 2012 11:06 am
Postovi: 30
Amelil, jesi li bila kod ginekologa ili endokrinologa?

LH > FSH , maljavost... Meni lici na PCO...

@Zli doktore, ja se izvinjavam sto vam se mesam u pos'o :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin, pomoc :(
PostPoslato: Pet Jul 06, 2012 12:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Ruby, bila sam.. na pregledu kod ginekologa je bilo sve u redu, videla je na UZ folikul, sto valjda znaci da nemam policisticne jajnike, ne razumem se bas..ciklus mi je redovan, samo sto nije tacno 28og dana, ali nemam problem sa tim..radila sam analizu hormona, endokrinolog je pogledao rezultate i rekao da je sve ustvari u redu.U sustini ne zna sta je uzrok tome, ali ja ne mogu da se pomirim sa time jer ne mogu sa ovim da zivim. :(
Mora da postoji nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin, pomoc :(
PostPoslato: Uto Jul 31, 2012 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 31, 2012 12:21 am
Postovi: 3
Amelil, moguce je da je uzrok preterane maljavosti:
1. Genetski. Nisi pomenula da li neko od rodjaka ima slican problem...
2. Sto se tice prolaktina, znam da lekari vole da kazu da je moguce da on skoci od trenutnog uzbudjenja (npr. kada dajes krv na analizu).
3. Takodje, ne znam sta ti je lekar rekao za nivoe kortizola.
4. I jos ovo> moguce je da su receptori folikula dlake hipersenzitivni na androgene...

E da, ne znam ni da li ti je dr radila ginekoloski vaginalnom sondom; na taj nacin se cesto postize bolja slika nego "regularnim" ultrazvukom... Tako da - mozda bi trebalo jos jednom da se pregledas da bi bila sigurna da se ne radi o policisticnim jajnicima...

Mozda bi bilo fino da dodas jos neku informaciju pa bih ti mogla i nesto detaljnije reci... U svakom slucaju, verujem da ti je tesko, ali polako, ne ocajavaj :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prolaktin, pomoc :(
PostPoslato: Sub Avg 04, 2012 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Damselina, hvala na odgovoru..
1. Ne znam da li je genetski, samo moja sestra ima malo malja na bradi, ali nigde vise zaista i to je drugacija vrsta dlake, kod mene ih ima na licu, cak i na jagodicama, bradi, vratu, dekolteu, oreolu oko bradavica i stomaku. izrazito su crne i debele. Ako ih ne depiliram, duzina nije problem- rastu do mile volje. Na rukama su mi duge ali svetle, mada kud koja se pojavi da ima jaci pigment, ali mislim da zato sto ih ne depiliram one su slabije u odnosu na one koje inace depiliram. Sto se ostalih rodjaka tice ne znam kakva je situacija. Sta znaci ako je genetski, tome nema leka ili..?
2. Upravo to mi je rekao.
3. Rekao je da je kortizol u redu.
4. Ne razumem..? :)

Nije mi to radila, ja jos uvek nisam sexualno aktivna.
Kakve bih jos informacije mogla da Vam kazem, sta bi Vam ukazalo na potencijalni uzrok?

Ono sto mi je neobicno je to sto su mi analizu svih hormona radili istog dana u 9h, tj.tad su mi vadili krv. I to bez DHEA i 17oh progesterona..
Na kraju mi je dr rekao da je to verovatno "patoloski" ali ja imam neki bas jak osecaj da neki poremecaj jeste samo sto nisu uspeli da ga otkriju jos uvek,zbog nepotpunih analiza, znam da nesto u mom organizmu ne stima i da nesto izaziva ovo.
Ja pokusavam da se borim, ali ubija me ovo, vec 5 godina unazad nisam na more otisla, cak ni na bazen jer mi je stalno to u mislima i plasim se da neko ne primeti, koliko god da ih depiliram njih nekako ima i vide se, na licu izbeljujem ali to bas i nije zdravno, izvinjavam se na duzini posta ali na ivici sam nerava zbog ovoga.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: