Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li imam glaukom?
PostPoslato: Sub Avg 04, 2012 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 9:48 pm
Postovi: 3
Zdravo,nov sam na forumu I izvinjavam se ako je tema vec negde otvorena. Da li imam glaukom? Pitam jer imam simptome koji upucuju na glaukom (prstenovi u vidu duge). Isao sam kod ocnog lekara I obavio sam preglede (ocni pritisak,pregled ocnog dna,test na blizinu I na daljinu) I lekar mi je rekao da je sve u redu sa mnom. Naime da li ja sada trebam da budem ravnodusan ili da budem u pripravnosti? Unapred zahvalan :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li imam glaukom?
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 2:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Treba proveriti dnevnu krivu ocnog pritiska i vidno polje.Postoje i ataci,napadi ocnog pritiska,sto znaci da sve moze biti u redu van napada.Periodicni glaukomi su kod glaukoma uskog ugla,zatim Morbus Posner Schlossman itd.Pojava duginih boja je uglavnom znak za glaukom,te morate ici kod subspecijaliste koji se bavi glaukomom,takva je na primer dr.Lula Paraskeva Hentova u Beogradu.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li imam glaukom?
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 9:48 pm
Postovi: 3
Samo da napomenem da mi je ocni pritisak 19 mm Hgi da mi se ponrkad javljaju duple slike. Samo mi je cudno da ako je gledao ocno dno a nije primetio promene na ocnom zivcu onda znaci da ja mozda nemam glaukom. I samo da kazem da sam pregled obavio u vojnoj bolnici u Nisu kod specijaliste I on kaze da je sve u redu sa mnom. A na netu sam nesto nasao da se te duge javljaju zbog otoka roznjace.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li imam glaukom?
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 7:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Najbolje je da pregled uradite onog dana kada vam se pojave dugine boje ili duple slike.Duple slike se mogu javiti kod razrokosti,astigmatizma,zamucenja u providnim medijima oka(roznjaca,socivo,staklasto telo) i kod promena u zutoj mrlji.Edem epitela roznjace nastaje kod visokog ocnog pritiska ali i kod nekih keratitisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Da li imam glaukom?
PostPoslato: Ned Avg 05, 2012 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 04, 2012 9:48 pm
Postovi: 3
Sad sam malo guglao I mislim da imam keratokonus jer su se simptomi poklopili a I da se javljaja za vreme puberteta a ja imam 16 godina I gledao sam da nije toliko opasno a za par dana cu ici kod oftalmolmologa da resim dilemu. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: