Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Feb 01, 2011 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2011 8:34 pm
Postovi: 6
tamaraft je napisao:
Ja pishem i pishem a opet podforum pun zbunjenih pitanja!

Jel to neka opshta nezainteresovanost da se sazna neshto vishe o svom telu?

ja se od srca zahvaljujen na tekstovima,svaka čast i hvala na vremenu i trudu i znanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 9:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Dadiska: Moram da ti odgovorim sa svojim iskustvom koji nazalost puno zena deli sa mnom.Naime kontraceptivne pilule su hormoni koji bi po sveopstoj logici trebalo da se daju tek nakon uradjenog hormonalnog testa,Svi smo culi da postoje jos neke nus pojave vezane za antibebi pilule ali u to ne zelim da ulazim jer nisam lekar.Ja sam isto dijagnostifikovana sa policisticnim jajnicima sa 14 godina s tim da nikad nisam imala problema sa menstruacijom ni sa kilazom mozda sa maljavosti jedino.Moje menstruacije traju oko 8 dana i veoma su obilne sto je jako bitno jer mi danasnji ginekolog koji cini mi se ima mnogo vise znanja brani koristenj istih jer spadam u grupu koja ne sme da koristi hormonske kontraceptive jer produzuju menstruaciju.Tadasnji ginekolog mi je sa recima ako zelite ikada da budete majka moramo ovo leciti, bez hormonalnog test prepisala mi je Logest nakon 3 tab pocela sam da krvarim pozvala sam ginekologa koji je rekao da nastavim ,kada sam stigla do pauze krvarenje je nastavljeno(iako nikad pri zdravoj pameti nebi nastavila uzimanje horrmona vec pri prvom krvarenj ja jesam posto sam bila u braku 2 god i zeleli smo bebu a dr me stalno ubedjivala da je to sve ok treba organizmu vremena da se navikne na hormone).Sledeci mesec prepisala mi je Dajen, isto se dogodilo a treci mesec trecu vrstu i isto se dogodilo.Nemoram da ti kazem u kakvom sam stanju bila nakon krvarenja, sva sreca u jednom momentu dr je bila odsutna pa je morao da me primi drugi lekar koji mi je i dan danas lekar i ta dr je skoro pala u nesvest kada je cula sta mi je ova prpisala od tableta i sta mi se sve desilo.Nisu hormoni za svakoga ja sam na kraju uspela da ostanem trudna nakon 6 god pokusavanja i posle porodjaja ciste se nikad nisu vratile.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Sub Jun 04, 2011 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 23, 2010 11:17 pm
Postovi: 3
tamaraft je napisao:

Seks za vreme menstruacije

Nema nikakvog razloga da se zena odriche sexa tokom menstruacije. A evo dobrih razloga da upravo to i uradite: seks i orgazam su se pokazali kao instant lek za ublazavanje mensatrualnih bolova, grcheva i migrene. Cak iako nemate snoshaj ne oklevajte da se mazite sa vashim partnerom. Dodiri i masaza olakshavaju bol, oslobadjaju endorfin iz mozga.

Oralni seks je takodje u redu tokom menstruacije. Neku mushkarci vole ukus gvozdja u menstrualnoj krvi. Povedite samo rachuna da de uduva vazduh u vashu vaginu. Vazduh moze da prodre u krvni sistem, da prodje kroz vene i oshteti srce (da izazove vazdushnu emboliju).

Mnoge zene se ustruchavaju od seksa tokom menstruacije jer se osecaju 'prljavo'. Dijafragma ili kapica za grlic mogu povecati kolichinu krvi tokom odnosa. Stavite peshkir ispod straznjeg dela tela tokom seksa da zashtitite posteljinu.

Mozda ce vam biti neprijatna poza tokom koje dolazi do duboke penetracije, karlichni organi postaju blago otecheni i osetljivi tokom menstrualnog krvarenja.

Uprkos proshirenim uverenjima, MOZETE ostati trudni tokom menstruacije. Ako vam je menstrualni ciklus kratak (21 do 25 dana) ili ako vam ej menstruacija produzena (duza od 7 dana) mozete ovulirati pre nego sto prestanete da krvarite a sperma moze da zivi u vagini do 5 dana. Takodje, ako vam je period neregularan moze biti teshko odrediti tachan datum ovulacije. Stoga, budite sigurni da ste uzeli kontracepciju ukoliko niste spremni na neplaniranu trudnocu. Pene, kreme i gelovi koji se stavljaju u vaginu bice manje efikasni zbog krvi i ne bi trebalo samo oni da se koriste kao kontracepcija.

Tokom menstrualnog ciklusa ulaz u grlic materice i sama materica su pristupachniji. Opasne bakterije koje se prenose polnim putem mogu lakshe da udju u matericu, povecavajuci rizik od ozbiljnih vaginalnih infekcija. HIvirus se takodje prenosi tokom menstrualnog krvarenja. Ako niste sigurni da li je partner inficiran nechim koristite kondom.


Sve u svemu nije da bash 100% shkodi ali ako neko ima problema i vaginalnu osetljivost i mino ciklusa ne bi bilo loshe da se tih par dana suzdrzavaju od penetracija u tkivo vagine...tih par dana iskoristite za druge neznosti i drugachija iskazivannja ljubavi i naklonosti :)

Nije valjda da nemate mashtu :)

Ja sam sada zbunjena,jer sam nedavno negde procitala da nije dobro upraznjavati seks tokom menstruacije,jer se penetracijom krv vraca unutar materice,i moze ostati tu i zgrusiti se,sto nije dobro,javljaju se infekcije.A i da je dosta rizicno i koriscenje tampona iz istih razloga,jer menstruacija nije bas uvek tecna,i to ne upija tampon.Ja sam koristila tampone od kad sam procitala taj clanak,niti koristim tampone niti imam seks dok imam menstruaciju..
E sad ne znm sta da mislim stvarno...
Molila bih tamaru da mi da odgovor da li bas moze da se uprznjava seks za vreme menstruacije ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Ned Jun 05, 2011 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Naravno da moze! :) Ako to zelite :)

Nismo svi isto gradjeni niti istih predispozicija, potreba, anatomije, fiziologije, pa tako ni svaka zena nema istu velichinu materice niti debljinu zida koji se mesechno ljushti i u vidu menstrualne krvi izlazi napolje, niti svi imamo istu kolichinu krvarenja, duzinu trajanja krvarenja, hormonske statuse, oboljenja, moralna ili etnichka ubedjenja, predrasude itd!


Tokom krvarenja je tkivo blago otecheno, ako ste primetili, povecana mogucnost od ostecenja zida vagine pa samim tim i infekcije, zadrzavanje krvi jesu nuspojave svakako, ali ako koristite zastitu i znate da svojim organima 'rukujete' i kontrolisete ih u potpunosti onda nema problema. Isto tako krv i delovi zida materice koji se odvajaju tokom ciklusa svakako nece ostati u vama zauvek :) posebno sto seksualni odnos stimulise zlezde i stvara se mnogo vlaznija i technija situacija u vagini kao i kontrakcije vagine i materice koje se desavaju tokom odnosa i orgazma pa ce to svakako stimulisati izbacivanje krvi i komadica materice.

Ako imate potrebu i nemate nikakav problem vezan za UG trakt svakako da mozete imati odnose tokom ciklusa, a samo je na Vama kao na svakoj osobi na ovom svetu da odluci da li zeli i li ne, sta zeli ili ne!

Nisam ja neko ko bilo kome, pa ni Vama reci Da, mozete, Slobodno, Navalite. Nisam ja svevishnji :) Vi ste jedina osoba koja moze doneti odluku kada je ovo u pitanju!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 30, 2011 11:16 am
Postovi: 3
Sve pohvale za tekst(ove)... Trebalo bi ih grupisati i odstampati, pa deliti po skolama, domovim zdravlja, fakultetima... ma svuda... strasno je koliko nam je populacija neobavestena o svemu!!! I svi da citaju - bez obzira na pol, pa i godine :) Hvala na prosvetlenju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 5:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
tamaraft je napisao:
Naravno da moze! :) Ako to zelite :)
Ovu informaciju da sam ja kad sam usla u brak i tako i zapocela seksualni zivot mnogo lakse i mnogo jednostavnije bi dosla do svog prvog orgazma, jer sam ga upravo tako i dozivela....tad za vreme ciklusa, misleci da sam vrlo, vrlo zlocesta.....tako su nam tada tvrdili i lekari a o predrasudama ne treba ni da pisem....vidim i sad da mnogi ljudi misle da je nehigijenski i opasno pa cak bolesno, a nije ukoliko smo sa svojim zdravim i STALNIM partnerom. Ja sam imala povecanu zelju i bas u te dane izrazenu, sad znam i zasto...a moj suprug mlad, potentan zaljubljen zeleo me i nije mu se gadilo.....nista se nije desilo....grozno, dapace dozivela upravo zbog svih emocija prema mom muskarcu i zbog hormnalnog statusa u tim danima krunu seksualnog cina, prvi orgazam, posle je sve islo lako. :wink: Nikada bas nijedan jedini put u mom celom zivotu nisam imala vaginalnu infekciju, a vodili smo ljubav kad nam je doslo pa i u te dane jer smo prosto videli da ni meni ni njemu ista ne smeta.....Tamara je sve ostalo rekla...ja samo kazem da je moje iskustvo pokazuje da nista ne smeta....


Ako imate potrebu i nemate nikakav problem vezan za UG trakt svakako da mozete imati odnose tokom ciklusa, a samo je na Vama kao na svakoj osobi na ovom svetu da odluci da li zeli i li ne, sta zeli ili ne!

Nisam ja neko ko bilo kome, pa ni Vama reci Da, mozete, Slobodno, Navalite. Nisam ja svevishnji :) Vi ste jedina osoba koja moze doneti odluku kada je ovo u pitanju!

Potpis!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pet Jul 08, 2011 12:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
:P

Vrlo je bitno znati uzivati u svemu u zivotu :) Znanja nikad dosta :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Sep 07, 2011 12:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Tamara, interesira me vaše mišljenje o lokalnoj primeni estrogenski krema.
Da li je i koliko je i da li je štetna? Vrlo sam zbunjena čini se da su mišljenja i tu podeljena. Imam strašnu dilemu nakon dva različita mišljenja ginekologa.
Od kad sam ušla u menopauzu imam povremeno ali ipak prečesto blagi osećaj suvoće, i blago crvenilo ali samo vanjskog dela rodnice. Ostalo je u redu, nemam bolne odnose tu je još uvek vlaženje normalno. Ipak me vrlo nervira taj čest osećaj da nešto nije kako valja, prosto sam uvek bila "tamo dole" bez ikakvih osećaja sličnih kao da nisam recimo oprala ili tako nešto. Ginekolog kaže da je blaga iritacuja ali nemam nikakvih većih bakterijskih ispada da se tako izrazim...
Ne koristim agresivne sapune ali možda mi smeta često tuširanje za koje koristom redovan gel za tuširanje pri tom ne perući se s njim i dole....Ne znam.
Napominjem da sam ciklus imala ove godine u januaru pa do 7 mesece ništa, a u 8 ponovo tačno nakon 30 dana....i sad iduća kad ce biti to je teško pogoditi i da li će uopšte biti. Da li je moguće da mi je i u ovakoj već treću godinu zaredom neuredne menstruacije da li je moguće da mi je estrogen do te mere pao da imam ove male neugodnosti....Za sad mi još metabolizam nije usporen, nemam problem s povećanom tezinom, nemam toplotne udare, ni napade neraspoloženja (bar ne veće nego što je kod mene to "normalno") ...... :)))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Ned Okt 30, 2011 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 30, 2011 11:10 pm
Postovi: 1
Bravo!!!!!!!!ja sam ovdje nova,ali nikad nije kasno da se neke stvari nauce,zar ne!? :)
Imam problem sa Bartolinijevom zlijezdom-moj ginekolog mi je radio drenazu,ali se ponovo uvecala i sad je velicine oraha,povremeno me boli,tj.kad vozim bicikl mi smeta,boli me,tacnije zulja me,a ponekad mi se cini kao da se sama cijedi-pojavi se iscjedak kao gnoj i neprijatnog je mirisa...sta dalje? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Ned Dec 04, 2011 10:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Nema univerzalnog i ekspresnog resenja za tu boljku, redovna higijena, kreme koje dobijete od svog ginekologa i naravno drenaze kada je potrebno!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 1:26 am
Postovi: 2
tamaraft je napisao:
Nema univerzalnog i ekspresnog resenja za tu boljku, redovna higijena, kreme koje dobijete od svog ginekologa i naravno drenaze kada je potrebno!

cao svima, nova sam ovde i veoma mi se svidja tema! poucno nema sta! sto se tice te dosadne zlezde, imala sam iskustvo pre vise godina. prvo jedna upala koja je lecena genitalnom kremom, zatim druga upala - radjena mi je incizija (najbolnije iskustvo u mom zivotu, a rodila sam tri deteta), pa onda ponovo upala i opet krema. onda mi je babica u domu zdravlja stidljivo rekla za "bapski lek". skuvala sam krompir u ljusci, i kada je skuvan oljustila ga i izgnjecila i stavila sto toplijeg preko obicnog uloska u gacice i drzala dokle god je bilo toplo. nakon toga sam se istusilara, zlezda se iscistila tokom tusiranja i nikada se vise nije upalila, niti se pojavila neka cista.
ovo je samo moje iskustvo, nije lek koji se dobija od lekara, ali je meni pomoglo. od tada je proslo skoro dvadeset godina.
pozdrav svima! :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 11:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 11:07 am
Postovi: 2
Evo još jednog novog člana. :oops:
Prvo bih htjela da pohvalim temu, BRAVO! :wink:

Mene interesuje mišljenje o konstantnoj upotrebi tampona?
Naime, preležala sam kandidu (8 mjeseci pakla) i od tada koristim isključivo higijenske uloške i tampone, ništa treće ne dolazi u obzir jer mi se odma stvara haos... Ja već godinama tako funkcionišem, danju tamponi - noću higijenski ulošci, redovne kontrole, i nemam ama baš nikakvih problema, ali sam u par postova ovdje pročitala kako su tamponi štetni, pa me interesuju još neka iskustva i mišljenja.

Hvala :)

_________________
"I still read fairy-tales and I like them best of all."
Audrey Hepburn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Ned Jul 15, 2012 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 15, 2012 6:24 pm
Postovi: 2
Imam jedno pitanje.. Imam 16 godina i nemam redovnu menstruaciju. Nekada zna da mi kasni od 3 do 6 meseci.. zavisi, a nekada imam dva meseca za redom i posle imam pauzu. Da li to ima neke veze sa masturbacijom i da li se masturbacijom ostecuje himen? Nisam jos bila kod ginekologa jer me je strah.. Hvala vam unapred! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Pon Jul 16, 2012 11:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
@Kiki_84 [i]Dobronamdosla!
Ja sam takodje protivnik tampona i njihovo koriscenje smatram neophodnim samo u odredjenim prilikama kao sto je recimo menzes koji te stigne na godisnjem osmoru, plaza ovo ono...ali za svakodnevnu upotrebu, nikad ga ne bih preporucila...zadrzava u kanalu ono sto nase telo izbacuje i moja logika mi govori da to ne treba sprecavati i zadrzavati u vaginalnom kanalu..uvecava rizik upravo zbog infekcije..Takodjer sam protivnik i to zesci onih dnevnih [b]nepropusnih
ulozaka. Stari dobri ulosci on mrezasti ili komadic vate pokupit ce vag. iscedak, nece ga potparivati i stimulisati gljivice, bakterije na bujanje. Ok u dane jaceg krvarenja ispod vate ili mrezastog uloska staviti i taj, zbog sugurnosti ali nikako direktno....Sto se tampona tice, ako ti ne smeta, ok.
@Sanja12345
Sanja jos si u pubertetu i tada menzes nije redovan u vecini slucajeva. Tako je meni bilo do 20-te. Zasto se plasis ginekoloskog? Nema razloga sad nevine devojke pregledaju bez diranja, samo vulvu ako ima peckanja ili nekih problema. UZ pregled je vrlo konforan. Treba svaka devojka da ga pregleda, poslusat ce te i pregledom utvrditi treba li uraditi hormonalni status...Cisto da ne razbijas glavu je li ili nije normalno..
Manstrubacija ne utice na redovnu ili neredovnu menstruaciju. Himen je prilicno rastezljiv :wink: kod nekih devojaka, kod nekih manje..Da li ces ga "ostetiti" zavisi od tenike pri manstrubaciji o dubini penetracije. Najbitnije je da pri koriscenju "igracaka" ili ruku, moraju da budu dobro oprane Jedino necistim predmetima mozes da si odmognes da navuces kakvu infekciju..ostalo manje vazno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Šta svaka žena MORA da zna!
PostPoslato: Sre Jul 25, 2012 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 15, 2012 6:24 pm
Postovi: 2
Hvala vam mnogo,Angelika,na pomoci! (:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 300 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: