Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Oduzimanje nogu i ruku
PostPoslato: Uto Jun 19, 2012 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 9:30 pm
Postovi: 3
Zdravo. Ja sam prvi put na ovom forumu i nadam se da cu dobiti bar priblizno odgovor na ono sto me muci. Sada sam u drugom mesecu trudnoce sa drugim detetom i ono sto se meni po prvi put desava jeste da mi se tokom dana oduzimaju noge iruke, trapava sam i osecam malaksalost u njima. U prvoj trudnoci nisam imala takvih problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oduzimanje nogu i ruku
PostPoslato: Pet Jun 22, 2012 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2012 8:06 pm
Postovi: 22
Pod hitno kod neurologa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oduzimanje nogu i ruku
PostPoslato: Pon Jun 25, 2012 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 9:30 pm
Postovi: 3
Da, ja sam se toga i plasila da je i nesto ozbiljnije. Bila sam kod neurologa jos pre dva meseca i receno mi je da moram da uradim MG ali s obzirom da sam sad trudna sada je to neizvodljivo. Sumnja pada na multiple sklerozu sto je meni bas tesko palo. Tako da cu morati da sacekam sledecu godinu a i zvala sam centar u Kragujevcu gde su slobodni termini u martu 2013. Pa videcemo. Hvala vam najlepse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oduzimanje nogu i ruku
PostPoslato: Pon Jun 25, 2012 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2012 8:06 pm
Postovi: 22
Moj najiskreniji savet da se manete neurologa po Kragujevcu. Otidjite u Beograd. Na VMA mozete da zakazate i da platite pregled, nije ni skupo a nije ni jeftino sve zavisi... pozovite pa pitajte http://www.vma.mod.gov.rs/sr/specijalno ... -i0sRc1KIk

Takodje, imate profesora Apostolskog (Slobodan Apostolski) on radi privatno (http://www.systempro.rs/www/apostol/index_3.htm). Cena pregleda kod njega je 8000 dinara. Veoma skupo, ali on ce Vas najdetaljnije pregledati (na osnovu mog licnog iskustva). Na zalost svaki neuroloski pregled bi trebalo da izgleda kao sto ga on izvodi, ali valjda lekari nemaju toliko vremena niti isksutva. Verujte mi, on je ekstremno detaljan i izuzetno isksuan i veoma inteligentan lekar! Nemojte da se zezate! Ako profesor nesto pronadje, moze Vam dati preporuku da Vas prime na Institut za neuorologiju u Beogradu! Ovo je veoma vazno jer ste u drugom stanju... A institut za neurologiju u Beogradu je najbolji i oni najbolje znaju kakve terapije i dijagnosticke metode mogu da primene, zbog vaseg stanja. Molim Vas, ne prepustajte nista slucaju. Ako se sumnja na MS moze mnogo toga da se ucini ako se uhvati na vreme. Zato i nekih 70 evra vredi dati i otici kod najboljeg neurologa koji ce Vam sa ispravnom dijagnozom dalje uputiti. Javite sta ste uradili!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oduzimanje nogu i ruku
PostPoslato: Uto Jun 26, 2012 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 23, 2012 9:30 pm
Postovi: 3
Hvala najlepse na informacijama i datom savetu. Poslusacu vas! Razumem ozbiljnost situacije narocito sada kada sam u drugom stanju. Cim uradim ove preglede javicu se zasigurno. Hvala vam najlepse!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: