Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Fibromialgija?
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 11:16 pm
Postovi: 7
Imam 29god. bavim se sportom rekreativno vec nekih 12 godina - idem u teretanu redovno. U januaru 2007 sam napravio pauzu od nekih mesec dana, i nakon ponovnog povratka treninzima povredio sam medjurebarne misice, osecao sam jak bol (tup) u grudima, posle toga sam se nekih 10ak dana osecao bas lose, zadihao bih se pri najmanjem naporu. Isao sam na EKG i sve je bilo ok, krvna slika takodje. Nakon toga sam mesecima pokusavao da se lagano vratim trenizima ali bezuspesno, svaki veci napor rezultovao je bolu u predelu rebara. Od letos su se bolovi u misicima i zglobovima prosirili prvo na predeo ledja i vrata a zatim i na noge i ruke.
Budim se umoran, ne mogu da se naspavam, sve cesce imam nesanice...
Jedan doktor u nekoj privatnoj ordinaciji je konstaovao fibromialgiju... to ne moze da se izleci.... uzroci nisu poznati... (mogu biti virusne, bakterijske infekcije, stres, povrede....)... potrebne su masaze, lagan trening itd.
Na internetu sam pronasao da uzrok mogu biti i tragovi zive u krvi koji poticu od amalgamsih plombi, toksini koji poticu od odumiranja gljivica Candida al. itd, itd,
Mene zanima da li moze da se javi neki doktor koji je imao slicne slucajeve (posto me doktorka opste prakse "izbaci" iz ordinacije i kaze mi da idem DA PLIVAM ) da ozbiljno prouci moj slucaj. Ili mozda neko ko je imao slicne simptome, da me uputi sta dalje, jer ovo stvarno IZLUDJUJE,?

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibromialgija?
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 10:30 am
Postovi: 39
Zekiyu je napisao:
Imam 29god. bavim se sportom rekreativno vec nekih 12 godina - idem u teretanu redovno. U januaru 2007 sam napravio pauzu od nekih mesec dana, i nakon ponovnog povratka treninzima povredio sam medjurebarne misice, osecao sam jak bol (tup) u grudima, posle toga sam se nekih 10ak dana osecao bas lose, zadihao bih se pri najmanjem naporu. Isao sam na EKG i sve je bilo ok, krvna slika takodje. Nakon toga sam mesecima pokusavao da se lagano vratim trenizima ali bezuspesno, svaki veci napor rezultovao je bolu u predelu rebara. Od letos su se bolovi u misicima i zglobovima prosirili prvo na predeo ledja i vrata a zatim i na noge i ruke.
Budim se umoran, ne mogu da se naspavam, sve cesce imam nesanice...
Jedan doktor u nekoj privatnoj ordinaciji je konstaovao fibromialgiju... to ne moze da se izleci.... uzroci nisu poznati... (mogu biti virusne, bakterijske infekcije, stres, povrede....)... potrebne su masaze, lagan trening itd.
Na internetu sam pronasao da uzrok mogu biti i tragovi zive u krvi koji poticu od amalgamsih plombi, toksini koji poticu od odumiranja gljivica Candida al. itd, itd,
Mene zanima da li moze da se javi neki doktor koji je imao slicne slucajeve (posto me doktorka opste prakse "izbaci" iz ordinacije i kaze mi da idem DA PLIVAM ) da ozbiljno prouci moj slucaj. Ili mozda neko ko je imao slicne simptome, da me uputi sta dalje, jer ovo stvarno IZLUDJUJE,?

Veliki pozdrav


Odlicno pitanje, bas mi je drago da je postavljeno u forumu.
Fibromialgija ili fibromiozitis spada u vanzglobni reumatizam, i moguce je dijagnosticirati samo ako simptomi postoje 3 mjeseca, u vidu tih bolova, i preosjetljivosti na bol.
Ne poznatog je uzroka, ne moze se izleciti, ali se moze zalecivati, i najbolje rezultate pokazala je fizkalna terapija.
Sto se tice lekova, nema specifican lek za to stanje, mozes uzimati analgetike , ili antireumatske kreme, Deep Relief krema je super.
Zdravo se hrani, vjezbaj (najbolje aerobne vjezbe), odmaraj se pravilno i nemoj piti kafu i konzumirati cigare.
I imaj na umu da ce te to pratiti kroz celi zivot, ali ti nece uticati na duzinu zivota.
I ukoliko uklopis sve ovo u svoj zivot, imaces daleko manje tegoba...
Od srca ti zelim sve najbolje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 11:16 pm
Postovi: 7
Kako je diktorima lepo i lako da kazu: 'ne moze se izleciti', a pogotovo kad jos i ne utice na duzinu zivota. A da ne pricam o cinjenici tipa - idi ceo zivot na fizilkalne terapije, "to nije skupo" :)).

Mislim da cu morati sam i uz pomoc googla da se borim sa ovom nevoljom, jer "Until there is a greater awareness, most Fibromyalgia patients will be condemned to suffer unnecessarily."

Koga interesuje problematika neka procita jedan fin clanak: http://www.icnr.com/Fibromyalgia.htm

Evo nekome dobra tema za doktorat, a moguce i dobar pokusni kunic :)

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 1:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Miorelaksansi, edukacija pacijenta, savet za pravilne vezbe (nikako jacanje misica), redovna masazna terapija od strane ukucana (prostim metodama, oje se lako uce, a sve ne kosta nista), pravilno koriscenje antireumatika - i bolest se moze kupirati i leciti.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 11:16 pm
Postovi: 7
Nije mi jasno to da medicinu kod vecine bolesti NE Interesuje uzrok. Ajde da vidimo sta je dovelo do fibromialgije (mozda neka bakterijska, gljivicna (kod zene je pronadjena Candida a. u crevima, a simtopmi kandidaze mogu biti istovetni simptomima fibromialgije), virusna infekcija), hormonski poremecaji... tj. da izvrsimo detaljne analize, pa da eventualno eliminisemo te uzroke.....
Ima li neko da moze da pomogne....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 9:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Etioloski, fibromijalgija je patoloska reakcija tkiva na napor, kod koje se pogresno repariraju osteceni miociti i bivaju zamenjeni fibroznim vlaknima, uz posledicno narusavanje kako strukture celog misica, tako i sistema dovodjenja hranljivih materija i uklanjanja metabolita. Obzirom da je fibromijalgija (pravilnije - miofibroza - jer se radi o neupalnom degenerativnom procesu - pa ni miofibrozITIS nije pravilan naziv) nije opste prisutna kod svih ljudi koji imaju prevelik zamor, niti se pojavljuje u svim misicima koji se preterano naprezu, jasno je da je u uzrozno-posledicnoj vezi zamor-miofibroza prisutan jos neki faktor, koji je lokalno ogranicen (nije infektiovni, jer bi delovao sistemski i davao bi tragove u pretragama krvi). Licno mislim da statika ima veliku ulogu i da je tesko, prakticno nemoguce predvideti ko ce imati miofibrozne tegobe u zivotu.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 11:16 pm
Postovi: 7
Mislim da niste u pravu kad kazete da ne treba jacati misice (http://www.drwong.us/ArchivedFibroRealArt.html); koje su to vezbe koje ih ne jacaju?
Istrazivanja su pokazala da 50% bolji ucinak na oporavak i izlecenje fibromialgije imaju aerobne vezbe od vezbi relaksacije i istezanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 12:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 10:30 am
Postovi: 39
Zekiyu je napisao:
Mislim da niste u pravu kad kazete da ne treba jacati misice (http://www.drwong.us/ArchivedFibroRealArt.html); koje su to vezbe koje ih ne jacaju?
Istrazivanja su pokazala da 50% bolji ucinak na oporavak i izlecenje fibromialgije imaju aerobne vezbe od vezbi relaksacije i istezanja.


Nemoj da te mnogo brine sta je uzrok, jer je jos uvek ne poznat , moze se samo predpostavljati i nagadjati. Usredoci se na to da radis na tome da ti bude bolje.
Ako citas neki clanak na internetu, proveri ko je napisao, kako je napisan i koja je kuca (jer je to jako bitno).
Ja bi iskreno volio da ti kazem da se moze izleciti, ali zaista ne moze, i budi zadovoljan sto te nije potrefilo neko mnogo teze stanje (uvek postoji gore od goreg).
Nije ceo zivot ˝skupa˝ fizikalna terapija, fizikalni agens ti je i plivanje u bazenu, i lagani jogging, i vezbe u kucnim uslovima.
Do tebe je...potrudi se..
svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 21, 2007 11:16 pm
Postovi: 7
Hvala na odgovorima.
Moze li neko da mi kaze zbog cega mi je kolicina Magnezijuma 0.2 a minimalno je 0.7 na nalazma radjenim pre 2 nedelje. Od tada ga dodatno unosim tabletama.
A pre nekih 10 ak dana je pocelo da mi se "vrti u glavi" a donji pritisak je prilicno nizak oko 60 (gornji je oko 130). Kakve veze to ima sa fibromialgijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fibromialgija?
PostPoslato: Ned Jun 17, 2012 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2012 8:06 pm
Postovi: 22
Ja imam hronicne bolove vec duze vreme... sve je pocelo pre dve godine posle bolova u stomaku i mog samoinicijativnog uzimanja jakih antibiotika u nekom idiotskom rezimu (azitromici po 1g odjednom, ciprofloksacin, doksiciklin, pancef). Ne znam sta se sve iskomplikovalo, ali da skratim pricu, pocelo je sa zatezanjem tetiva aduktora i tetiva u ingvinalnom delu, potom je nastupilo zamaranje misica listova (gastrocnemius, soleus etc.), osecaj toplote na pleckama, da bi se osecaj prosirio na butine i potkolenice... pocelo je da mi stalno treperi pred ocima (24h dnevno... svi kontrastni predmeti, sare sa prugastim motivima, sto ukljucuje pesacke prelaze, boldirana slova, redove teksta...) uz osecaj nestabilnosti pri hodu, a potom i pri sedenju. Ovu nestabilnost sam imao i pre deset godina kao i to treperenje slika, i nakon ispitivanja i slikanja glave utvrdjeno je da imam urodjenu veliku arahnoidalnu cistu u predelu cerebeluma i da to moze da uzrokuje date tegobe. Na tegobe sam se navikao, stavio ih pod neku kontrolu (treperenje ivica je uvek bilo manje u zamracenoj prostoriji - pa sam tako ucio i spremao ispite), a osecaj ljuljkanja pri hodu sam prihvatio kao sastavni deo zivota. Nakon par godina simptomi su jenjavali i poptpuno prosli. U svakom slucaju, kako sam bio bez tih simptoma (treperenje slika, zanosenje pri hodu) nekih sedam godina, nije mi bilo ni na kraj pameti da ce se ponoviti. Kad je sve pocelo da se ponavlja zamalo se nisam slognuo. Vrtoglavica nije bila toliko jaka kao prosli put... ali treperenje slika je bilo uzasno! Pokusao sam to da smirim sedativom, ali bezuspesno, stanje se pogorsavalo. Javio sam se neurologu koji nista nije mogao da dijagnostikuje. Zbog bolova sma se javio reumatologu, koja takodje nista nije nasla... ja sam poceo da padam polako u depresiju... na kraju su bolovi postali toliko jaki da su me zakocili... cela koza me je jako pekla svuda skoro i stalno, po ceo bogovetni dan. Da sam mogao da iskocim iz koze to bih najradije uradio... takodje nakon proliva i temp prosle godine dobio sam i bolove u kolenu... a krajem prosle godine na sve to me dohvatio jak svrabez svuda po telu. Tada vec nisam mogao da hodam koliko su me kocili listovi pri hodu, a kolena su me ubijala pri silasku niz stepenice. IgE je bio oko 500 (normalno je 100), tada su AST i ALT bile pet puta povisene, CK oko 2 puta... EMNG je ukazivao na neke jake do umereno jake radikulopatije. MRI kicme sve uredno osim lake protruzije diska na vratu C4C5 i degenrativne promene na kicmiu vidu spondioartroze osteofita i sl... Torakalna kicma do devetog prsljena polidskopatije bez kompresije.. LS kicma pocetne degenrativne promene L4. Na poslednjoj kontroli kod urologa uvecana prostata, dokazana hlamidija, klacifikati u istoj i sl...
Da budem iskren... bolje da sam otisao kuci i crkao kao normalno ljudsko bice... nego sto sam pare dao tolikim lekarima... a i ja sam kriv sto na vreme neke stvari nisam resavao... sada je verovatno kasno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: