Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bubuljice
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Zujeci po netu,nadjoh na jednom forumu ovu temu.Naime,radi se o tome kako se izboriti sa onim ruznim potkoznim bubuljicama koje nam s vremena na vreme izlaze,a treba im cela vecnost da sazru i osuse se.

Dermatolog jedne diskutantkinje je predlozila mazanje na mestu gde se pojavila bubuljica mast Hronamfenikol (mast je inace za oci,i jedna je vrsta antibiotika).

Dovoljno je dva dana nekoliko puta na dan mazati ovom mascu,a kad ona sazri,na tom mestu se namaze Cinkova pasta koja bubuljicu brzo isusi.

Moja sestra je probala ovo i odusevljena je brzim rezultatima.

Pa eto,nije lose probati i ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 12:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Evo da postavim ja jedno pitanje da ne otvaram novu temu.
Meni cesto izlaze bubuljice po licu vratu grudima i ledjima. Nije to nista strasno, nema ih mnogo i to je sasvim normalno za moje godine. Ono sto mi smeta nisu same bubuljice koje uglavnom brzo prodju vec fleke koje ostaju posle njih. Sa cela i brade brzo nestanu ali na vratu stoje po mesec dana a na grudima cak i po 2-3 meseca!
Jel ima neki preparat da ubrzam njihovo susenje? Za tu cinkovu pastu prvi put cujem. Jel moze ona da pomogne i gde ima da se kupi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 3:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Cinkova pasta je dobra za isusivanje bubuljica,kosta oko 30 dinara,ima je u svakoj apoteci.

dejane,flleke od bubuljica ne bi trebalo da se pojave ukoliko se bubuljice ne diraju,ne cede..vec ostave da same sazriju i osuse se.

Mozda je tvoja koza malo osetljivijia pa reaguje flekicama.

Cini mi se da je neko ovde, sa slicnim problemom spominjao tretman AHA kiselinama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 23, 2006 8:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 12:30 am
Postovi: 63
Pozdrav svima,

sto se tice fleka mislim da je tu najefikasniji limun. Ne samo za fleke vec i za akne, narocito one potkozne debele. Utapkaj limun dobro na njih i one ce odmah puci i sasusiti se. U prvih minut-dva jako pece ali se moze izdrzati i veruj mi da vredi pokusati jer ti totalno iscisti kozu i od bubuljica i od fleka. Jedino se mora voditi racuna kad se maze limun, jer nikako ne smes posle toga izlaziti napolje na ovako toplo vreme. Najbolje je to raditi pred spavanje ili ako ne planiras za taj dan negde da izlazis. I naravno treba biti uporan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 23, 2006 9:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Za limun znam ali sam mislio da bi neki preparat specijalno za to bio jos efikasniji. Koliko ja znam kada nanesem limun ne smem na sunce. Nije valjda da uopste ne smem napolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 29, 2006 5:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 12:30 am
Postovi: 63
Dejanbg je napisao:
Za limun znam ali sam mislio da bi neki preparat specijalno za to bio jos efikasniji. Koliko ja znam kada nanesem limun ne smem na sunce. Nije valjda da uopste ne smem napolje?


Dejane,

u letnoj sezoni ne smes izlaziti napolje dok imas limun na licu. Zato je najbolje da ga stavljas uvece pred spavanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 18, 2006 2:46 pm
Postovi: 1
100% znam da bubuljice ne treba lečiti samo lokalno, odnosno gde je ona izašla već celo lice. Najbolje je obratiti se dermatologu, a najbolji proizvod sa kojim sam imala iskustva je Acne intensive formula koja se prodaje preko teleshopa. Nije jeftina ali se niko nije požalio. Moj brat je ko preporođen


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Acne vulgares
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 6:36 pm
Postovi: 19
Lokacija: Roma
Obzirom da se iz opisa promena vidi da se radi o papulo pustuloznom obliku akni, koji osim lokalne(koja je u ovom slucaju samo adjuvantna terapija), zahteva vec i sistemsku terapiju(ostavljajuci posle rezolucije akni postinflamatorni hiperpigmentaciju- mrlje koje pominjes), bilo bi najbolje da odes do dermatologakoji ce na adekvatan nacin resiti tvoj problem.
Srdacan pozdrav,
Pietro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Acne vulgares
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2006 1:58 pm
Postovi: 8
Dott.Pietro je napisao:
Obzirom da se iz opisa promena vidi da se radi o papulo pustuloznom obliku akni, koji osim lokalne(koja je u ovom slucaju samo adjuvantna terapija), zahteva vec i sistemsku terapiju(ostavljajuci posle rezolucije akni postinflamatorni hiperpigmentaciju- mrlje koje pominjes), bilo bi najbolje da odes do dermatologakoji ce na adekvatan nacin resiti tvoj problem.
Srdacan pozdrav,
Pietro


E ovako,istorijat mog lecenja akni je sledeci:

1) O8.12.2005. odlazim, po uputu, kod dermatovenerologa ovde u Nisu koji potvrdjuje dijagnozu
Acne vulgaris i prepisuje mi "DERCOME CLEAR" sa sve upustvom upotrebe i kontorla za mesec
2) 20.01.2006. doktor mi i dalje prepisuje ovaj preparat uz objasnjenje da je nalaz subjektvno
i objektvino bolji i to zato sto sam ja reko da mi je lice bolje mozda za nekih 5% (pritom me samo
povrsinski pogledao tj. moje lice),cime sam stekao utisak da me je samo tako sikanirao,tj. zeleo da
me se sto pre otarasi....no dalje
3) 24.02.2006 opet iako sam mu pre toga napomenuo da lice nije nista bitnije mrdnulo na bolje
opet on ostaje pri tome da ja nastavim sa "dercom-om" i pritom mi prepisuje i kapsule amracin radi
pojacavanja terapije...Medjutim kako sam kupio i procitao sve potanko o tim kapsulama,prosto sam se
uplasio kad sam video koliko mogucih kontraefekata ima njena upotreba,citava crevna flora moze
od tih kapsula stradati,da ne pricam o ostalom...
4) iz tog straha i razmisljanja odlazim kod dr.-a nakon tri dana,27.02.2006 obrazlazeci mu da te kapsule nisu na listi
i da ja "kao" nemam para da ih kupim.Zato on meni prepisuje "DOROSLOVAC" losion
5) nakon MESEC i nesto opet ja kod njega na kontrolu,naravno bez ikakvih rezultata,i govoreci on,kad je pregledao
moje lice "DA JE TO MOLGLO BOLJE" on meni prepisuje tad "AIROL" kremu (koja je sva na grckom,no nema veze)....
6) primetivsi u medjuvrmenu da rezultati sa "AIROL" kremom i dalje slabo dolaze i pritom dobijajuci komentar od nekih mojih drugova
kako mi je samo gore od tih silnih krema,odlucujem samovoljno da prestanem sa odlascima na "kontrole" dermatovenerologu i
prelazim na nasu narodnu "travarsku" medicinu,odnosno odlazim u biljnu apoteku jednog cuvenog doktora u Vranju (Dobrija)
koji pravi razne masti,kreme,tinkture i cajeve na bazi raznih biljaka! Koristeci jedno DVA MESECA losion od majcine dusice protiv akni,biljnu
tinkturu H-FIL protiv bubuljica i pojedinih oboljenja koze,i mast protiv bubuljica kupljena u njegovoj apoteci do rezultata na zalost nisam dosao
(iako su mi roditelji navodno govorili da mi je lice manje upaljenije) ali akne i njihovi tragovi crvenila (koji posebno dolaze do izrazaja posle brijanja) su i dalje tu :(
7)i na kraju ove moje zamorne price,u nedelju 18.06.2006.sam poceo,videvsi reklamu,sa koriscenjem ACNE INTENSIVE FORMULOM dr.Milojevica (gde idu losion i jedna mala kremica)
pa cemo videti kako ce to biti...

Zamolio bih strucna lica ovog foruma da mi kazu da li sam bar iole na nekom pravom putu u otklanjaju ovog mog pakla sa lica? Kao i to da li je
neko imao vec iskustva sa preparatom dr. Milojevica i kakvi su?I naravno sve moguce dobitne predloge koje imate!A da nisam napomenuo upust da je moja koza
neverovatno masna I da mi je SAMO DESNA STRANA LICA ZESCE UPALJENA a leva mnogo mnogo mnogo manje !Veliko hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Acne
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 6:36 pm
Postovi: 19
Lokacija: Roma
Obzirom da vidim koliko si uznemiren aknama koje imas na licu(sto je sasvim razumljivo), mozda je doslo vreme da sa dermatologom(koji ce imati vise vremena da te saslusa i proceni situaciju), porazgovaras o koriscenju capsula Roaccutane. Idu na recept. Treba uraditi neke analize pre pocetka i u toku uzimnja. Za sada je ovo najefikasniji lek za akne. Indikacije za primenu su jako snizene(konkretno ti imas indikacije koje omogucuju primenu navedenog leka).
Srdacan pozdrav,
Pietro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Acne
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2006 1:58 pm
Postovi: 8
Dott.Pietro je napisao:
Obzirom da vidim koliko si uznemiren aknama koje imas na licu(sto je sasvim razumljivo), mozda je doslo vreme da sa dermatologom(koji ce imati vise vremena da te saslusa i proceni situaciju), porazgovaras o koriscenju capsula Roaccutane. Idu na recept. Treba uraditi neke analize pre pocetka i u toku uzimnja. Za sada je ovo najefikasniji lek za akne. Indikacije za primenu su jako snizene(konkretno ti imas indikacije koje omogucuju primenu navedenog leka).
Srdacan pozdrav,
Pietro


Znaci da prestanem sa uzimanjem ove acne intesive formulom i poslusam tvoj savet?A da nisam napomenuo da imam 23 god.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav!
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 13, 2006 6:36 pm
Postovi: 19
Lokacija: Roma
Prof.Milojevic je , zajedno sa prof Milosem Nikolicem i Prof. Aleksandrom Krunicem najbolji dermatolog u ovoj zemlji.
Na tvom mestu, ja bih probao sa kremom profesora Milojevica. U slucija neuspeha, primenio bih roaccutane.
Pozdrav,
Pietro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozdrav!
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2006 1:58 pm
Postovi: 8
Dott.Pietro je napisao:
Prof.Milojevic je , zajedno sa prof Milosem Nikolicem i Prof. Aleksandrom Krunicem najbolji dermatolog u ovoj zemlji.
Na tvom mestu, ja bih probao sa kremom profesora Milojevica. U slucija neuspeha, primenio bih roaccutane.
Pozdrav,
Pietro


Za ova dva dana koliko ga koristim,posle jutarnjeg ciscenja losionom tokom citavog dana koza lica mi je neverovatno samo tako mnogo mnogo masnija ,predpostavljam da je to sastavni deo terapije....???
I jos jedno pitanje,da li se isplati otici na VMA kod tamosnjih dermatologa,posto ovi ovde u Nisu nemaju blage veze....???
Hvala i pozdrav veliki


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pozdrav!
PostPoslato: Pon Jun 19, 2006 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2006 1:58 pm
Postovi: 8
borisko je napisao:
Dott.Pietro je napisao:
Prof.Milojevic je , zajedno sa prof Milosem Nikolicem i Prof. Aleksandrom Krunicem najbolji dermatolog u ovoj zemlji.
Na tvom mestu, ja bih probao sa kremom profesora Milojevica. U slucija neuspeha, primenio bih roaccutane.
Pozdrav,
Pietro


Za ova dva dana koliko ga koristim,posle jutarnjeg ciscenja losionom tokom citavog dana koza lica mi je neverovatno samo tako mnogo mnogo masnija ,predpostavljam da je to sastavni deo terapije....???
I jos jedno pitanje,da li se isplati otici na VMA kod tamosnjih dermatologa,posto ovi ovde u Nisu nemaju blage veze....???
Hvala i pozdrav veliki


E da i jos ovo....kakvi su rezlutati kod terapije tecnim azotom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 28, 2006 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 28, 2006 1:26 am
Postovi: 1
Lokacija: Srbija
Topla preporuka - Afroditina zelena kolekcija - krema+tonik
Probala mnogo toga da rešim problem sa bubuljicama, jedino je ova kozmetika bila delotvorna. I uvek ću je koristiti :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 642 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: