Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Visok nivo secera u krvi
PostPoslato: Ned Apr 22, 2012 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 22, 2012 12:41 pm
Postovi: 1
Moze li netko objasniti ove razine secera u krvi ?
Imam 24 godine, u zadnje vrijeme sam poda malo vecim stresom, ali puno se i krecem. na prijedlog ineterniste dobila sam da mjerim 5 puta u toku jednog dana secer, nakon izvrsenih mjerenja dobila sam ove iznose secera u krvi...

u 8h - 6,6 mmol/L
u 13h - 4,7 mmol/L
u 18h - 8,2 mmol/L
u 22h - 6,8 mmol/L
u 04h - 7,2 mmol/L

znace li ove razine secera da ima predispozicije da dobijem secer???

bila bi veoma zahvalna kad bi netko ovo pojasnio.... Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok nivo secera u krvi
PostPoslato: Ned Maj 06, 2012 10:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 06, 2012 9:35 am
Postovi: 3
Tvoj nivo glukoze je malo povisen,nije razlog za brigu i to naravno,nije znak da imas Diabetes.
Ukoliko zelis da definitivno utvrdis da li imas Diabetes,oticices do internog lekara i
zamoliti ga da te posalje kod Lekara Specijaliste za Endokrine bolesti,sto ti ja savetujem.
Lekar specijalista ce uraditi Test opterećenja glukozom i utvrditi da li imas Diabetes ili ne.
Vise o Testu opterecenja glukozom
http://www.doktor.rs/forum/lab-dijagnostika/secer-krvi-t4530.html
Mislim da je savet o merenju secera,koji ti je dao lekar internista,suvise neozbiljan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok nivo secera u krvi
PostPoslato: Ned Maj 06, 2012 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 2:42 am
Postovi: 16
Lokacija: beograd
ovi rezultati ne znače ništa ukoliko nema podataka šta je mereno PRE jela a šta POSLE obroka! probajte ponovo: ujutru pre doručka, neposredno pre ručka, pa 2h posle ručka, sve isto tako za večeru, pa oko 3-4h ujutru. tek tada ćete imati vrlo relevantne podatke. najtačniji test je HbA1C. može se uraditi i privatno u specijalizovanim laboratorijama i u bg je oko 800-1000 din. test pokazuje PROSEK šećera u proteklih tri meseca i tada će vam sve biti jasno. pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visok nivo secera u krvi
PostPoslato: Pet Jun 01, 2012 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 01, 2012 11:04 pm
Postovi: 1
Prvo dobro vece :)
Nadam se da ce neko procitati i odgovoriti na moje pitanje.
Izvinjavam se ako sam trebala na nekoj drugoj temi postaviti pitanje,tek sam se registrovala i slabo se snalazim.
Dakle, moje pitanje je sledece..Merenje secera u kucnoj varijanti, tj .neki dnevni profil kod osobe koja ima Dijabetis tipa II i koristi terapiju da li se ujutru radi pre ili posle uzimanja leka?
Moja mama je u pitanju , do sad je secer merila uglavnom u domu zdravlja.Secer nije nesto mnog povecan i dugo vremena ga drzi pod kontrolom.
Aparat sam joj kupila odavno jos, medjutim ona ga je koristila samo par puta do sad.
U zadnje vreme cesto ima jutarnje drhtavice, a obzirom da sam je , takodje uzadnje vreme, malo vise "bombardovala" sa raznim dodacima ishrani koji navodno pomazu regulaciji secera (sok od aronije, ulje crnog kumina, zelena magma, aloja, razne mesavine cajeva i sl)korigovala je tezinu, ishranu, fizicki je aktivna dosta i plasim se da nije doslo do pada secera i da mozda terapija treba da se koriguje, pa sam htela da joj uradim taj dnevni profil.
Izvinjavam se, sad oduzih sa postom..dakle, pitanje je bilo da li ujutru merenje secera sprovesti pre ili posle uzimanja terapije

Hvala unapred i nadam se da ce mi neko odgovoriti na pitanje

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: