Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 2:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 24, 2007 2:06 am
Postovi: 5
ja imam gynecomastiju i nisam bio kod lekara da to proveri
inace prijemni za medicinu mi je sledceg petka 29. tako da zelim da to sredim prvo ja pa da jednog dana ja drugima pomogne,posto bih zeleo da budem plasticni hirurg
ubedio sam moje da to odradim u julu,al prvo treba hirurg da ubedi mog caleta da je to bezopasno,a ja znam da je opasnije da mi to ostane
znaci prvo se radi kontrola hormona,odnosno njihovog nivoa
punim 19 za mesec dana i imam ovaj problem,pa jedno 5 godina sigurno
bio sam punacak,ali se bavim sportom vec dugo ,sad imam 74 kg 184 sam visok i vezbam u teretani,osetim da mi je pektorijalni misic narastao,ali zlezdani/masno tkivo potpuno kvari rezultate
jako me interesuje gde cete raditi zahvat,posto to i mene ocekuje uskoro
ja bih se definitivno odlucio za lokalnu,posto me totalna plasi i ko zna sta moze da se desi,tako sam bar cuo
u privatnim klinikama kosta oko 2000e,a mene interesuje koliko se placa u drzavnim ustanovama i gd je sigurnije.odgovorite sto pre,vas buduci kolega


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 4:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 24, 2007 2:06 am
Postovi: 5
sto pre odgovorite,ima nas koji jedva cekamo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 24, 2007 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Evo ovako, za sve.
Operaciju sam uradio pre tacno godinu dana i rezultati su fenomenalni :D Prvo sam bio kod endokrinologa u Tirsovoj i radio prolaktin koji je bio normalan. Zatim sam otisao kod plasticnog hirurga isto u Tirsovoj koji je ispao skroz neprofesionalan :evil: Bio je u fazonu "jel tvoja devojka ima vece sise od tebe?" ja kazem ima a on: "onda je sve ok, dodji na kontolu za 6 meseci" :evil: Onda je doktorka (endokrinolog) koja se inace stvarno angazovala rekla da ce ona da poprica sa jednim drugim hirurgom koga zna i privatno. On je rekao da bi rado uradio operaciju ali je priznao da to nikad nije radio. Zbog toga sam se odlucio za privatnu kliniku bez obzira na cenu jer oni imaju vise iskustva sa time. U drzavnim vise rade ozbiljne probleme, urodjene deformitete i slicno. Odlucio sa se za kliniku Colic koja vazi za jednu od najboljih(i najskupljih). Cena je bila 1500e. Pre same operacije se rade jos neke analize (vreme krvarenja, faktor kagulacije i jos nesto..). Operacija se radi u totalnoj anesteziji jer je suvise bolna za lokalnu. Bila je alternativa da mi rade u loklnoj ali jos i da me omame, sto mi nije svidelo. Procedura je da se naprave dva reza, po jedan sa svake strane, od 4mm kuda se uvuku igle (kanile se valjda zovu) kojima se uradi liposukcija. Nakon toga se napravi rez kroz bradavicu (tacnije areolu) kroz koji se izvade mlecne zlezde koje su kod mene bile extremno uvecane. Da napomenem da se mlecne zlezde ne vade uvek, vec samo ako treba. To sve lepo usije i nosi se elasticni steznik. Taj steznik se nosi dve nedelje ali sam ga ja nosio malo manje, nekih 10ak dana. Taj steznik je ujedno bio i najveca neprijatnost jer steze a i na vrucini sam se znojio a nisam mogao da se lepo okupam. Bolovi nakon operacije su kao jaka upala misica. Oporavak realno traje od 4 do 6 nedelja, znaci nakon tog vremena se mozes vratiti fizickim aktivnostima. Ja sam nakon 6te nedelje poceo lagane vezbe tipa sklekova, a nakon 8 nedelja sam vec krenuo u teretanu. Rezovi se ne vide, tj. ovi od 4mm se vide ali pod lupom :wink: Ovi kroz bradavicu se ne vide jer ona tako zarasta da se ne primecuje.
@medic
Ne brini se, hirurg ce ubediti tvog oca jer bi oni sve da operisu i sve im je jednostavno i bezbedno :wink: Salim se malo ali veruj mi da je operacija vredela svakog evra. I sad ja nesto da te pitam. Planiram sledece godine da upisem medicinu pa mi napisi kako si se spremao i kakva su tvoja iskustva. Odgovori mi na PP da ne gusimo temu.
Ako imate jos pitanje i ti i Samo_u_prolazu pitajte :wink:
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
@Dejanbg

jel ti frka se slikas i stavis tu sliku?,molim te.

imam slicnu glupost sa bradavicama...nemam velike grudi,malo malo skroz ima sala i uopce ne "vise" kao kod nekih ali bradavice su mi ispupcene i uvecane,a skupe se i skroz smanje kada dodju u kontakt s hladnom vodom ili kad se najezim^^...citao sam nesto o ginekomastiji itd.,kaze da razlog moze biti pubertet u kojem ja i jesam trenutno i da se bradavice smanje oko 20-te godine...uskoro cu napunit 18 godina...ovo mi ide strasno na zivce,nemam nikakav kompleks...ono opusten sam i ne krijem se ali eto,kad mi je sve oke na tijelu hocu da i to bude...ja gledam i svi spominjete operacije itd.,ima li neko ko je imao istih problema a da nije isao na operaciju nego su problemi jednostavno nestali oko te 20-te godine itd.
^^

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 11:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Mogu ali ces da sacekas par dana jer trenutno nemam cime da slikam. A ne znam koliko ce ti znaciti kad nemam slike od pre operacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
Ma nema problema brate,znam otprilike kak je prije bilo,već me zanima sad nakon svega...možeš uploadat sliku negdje pa mi poslat link na PM ak ti je bed stavljat ovdje i sl. ;)
btw. pričao sam s par ljudi o tome i kažu da je to zbog puberteta i da se to vraća u normalu čim prestane pubertet -.-

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 9:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
E vidis to nije bas tacno... Moze to da bude u pubertetu i da se smanji ali onda ne traje dugo. Meni je to bilo dosta godina stabilno uvecano tako da nije bilo sanse za smanjenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
A da,od osobe do osobe to zavisi...budem sačekao da vidim šta će se dešavat u buduće ^^

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 09, 2008 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 19, 2006 6:00 pm
Postovi: 14
Evo, da se i ja javim... Imam isti problem kao mile90 s tim sto ja jos uvek imam problemcica sa tezinom, ali polako ih resavam. Da li neko ima neki savet za skidanje sala ili cega god u predelu grudi?

@mile90: Video sam ti slike i nije strasno. Razumljivo je da ti je neprijatno, ali nije toliko strasno. Ne znam da li si probao da nadrazis bradavice (ma koliko god to smesno zvucalo) ali pomaze da se to ne vidi, a takodje i na bazenu, pre nego sto se skines stipnes se malo, one se nadraze, onda udjes u vodu i trebalo bi da ostanu. Meni je to pomagalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako smanjiti povecane muske grudi????
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2012 8:48 pm
Postovi: 1
Evo ovako ljudi imam 17 godina malo sam deblji, onako sto se kaze sirova snaga, masa. Procito sam za neki Klinefelterov sindrom : simptomi toga su nedostatak spermatozoida, ginekomastija , penis i testisi smanjeni i JOS NESTO VAZNO VELIKA VISINA I MANJAK KILAZE. Ja imam nedostatak spermatozoida, bradavice su mi nabubrene tj ginekomastija,i penis i testisi mi nisu bas veliki onako , al nisam mrsav ni visok. PA MI NIKAKO NIJE JASNO STA MI JE /??????????? DALI IMAM ILI NEMAM TU GLUPOST????????????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako smanjiti povecane muske grudi????
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 3:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Aj da i ja pitam nesto..S obzirom da imam vecu telesnu masu imam i grudi vece.. To mi stvara neopisive probleme leti i dodje mi da se roknem..Sta da vam kazem kad ne idem ni na more ni na bazen..nigde..samo zbog toga. E sad, mozda sam ja jednostavno debeo i ne bih da se cimam i blamiram kod lekara. Zanima me da li mozda mogu samoinicijativno da vadim krv na hormone i da iz toga zakljucim da ima veze sa ginekomastijom eventualnom? Ako mogu, na koje hormone ili sta vec da se testiram?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako smanjiti povecane muske grudi????
PostPoslato: Ned Apr 15, 2012 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 15, 2012 7:06 pm
Postovi: 1
Molim Vas Pomozite Mi !!!
Recite mi sve moguce varijante da izlijecim svoje spicaste grudi imam 15 godinai to mi jako smeta jako jako jako
sve sto obucem sve se viidi kroz odjecu vjerujte mi da se stidim izaci na javnost jer me je stid pomozite mi molim vas ???
i recite mi kako to mogu rijesit ??
Bicu Vam Jako Zahvalan :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako smanjiti povecane muske grudi????
PostPoslato: Sre Jun 06, 2012 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 06, 2012 10:01 pm
Postovi: 1
Ja imam 17 kog,nemam neku preveliku kilazu (sad da kaze da imam sala)ali imam uvecane grudi , to mi se pojavilo od malih nogu tako da kazem. Isao sam kod raznih doktora ranije , svi su kao govorili to ce da se vrati,smanjice se to,ali od toga nista (prazne price) citao sam ovo sto ste pisali,ne bih da idem na te operacije,ako neko zna nesto neka mi kaze bio bi mu puno zahvala.. ;) Jako mi je neugodno kad idem na plazu sa drugovima i drugaricama ko ima takav problem zna po sebi,ali sta je tu je pravim se kao da me bas briga (ali uopste nije tako) i jako bih zelio da se rijesim tog problem ako je moguce bez operacije. Unaprijed Hvala :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako smanjiti povecane muske grudi????
PostPoslato: Ned Apr 07, 2013 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 07, 2013 1:03 am
Postovi: 1
Imam problem od 14g. i jos uvjek ga imam.

Imam povecane bradavice velicine oraha.

Evo jedan lijek za povecane muske grudi, tacnije za bradavice.

Imao sam u pocetku komplex,ali vremenom sam se pomirio sa tim i predao se.

Medjutim, nisam vise mogao da podnesem to. Imam tijelo ko Arnold, i steta je da mi to kvari izgled, nisam se skidao nikako pred ljudima,stidio sam se samog sebe.

I onda se naljutim i okrijem 2 nacina kako da prekrijem te povecane bradavice.

Prvi: Skupim prstima bradavicu,stiskajuci je malo po malo, ona se sama skupi, i kada se skupi dovoljno uzmem SUPER LJEPILO,ono malo od 0.50 feninga sto lijepi sve,sto brzo veže, i polako predjem preko bradavice ljepilom,i pusem da se sto prije ohladi. Stvrdne se za pola minute.
Stvori se tanak sloj oko bradavice, koji se ne primjeti. I onda stoji onako skupljena cijeli dan.Izgleda kao da nemam uopste problem s tim,ama bas uopste.

Preko majice mi se vise nista ne vidi, sve je normalno.

Eh jedini je problem skidanje, ako se to duze radi kao sto sam ja, tokom skidanja koza malo pecka ali pod vrelu vodu se skine lako. Ovo je extra rjesenje ko ima problem samo sa povecanim bradavicama.

Drugi nacin:

Opet ljepilo, ali ovaj put ljepljivom trakom-selotejpom,
Imaju one malo vece trake, ali mora biti bezbojna da se nevidi ispod majice.

Slican je nacin, skupite bradavicu prstima i onda odsjecete ljepljivu traku u duzini od 4cm odprilike i zalijepite preko bradavice ali tako da prvo zalijepite jednu stranu pa onda zategnete traku malo i zalijepite drugu stranu. Jednostavno ovo jos uvijek radim, i nosim sve majice i kosulje bez problema. Nije definitivno rjesenje ali pomaze extra. Ovaj nacin sa ljepljivom trakom je laksi za izvesti i nije stetak za kozu, dok je super ljepilo zestoko za kozu.

Nadam se da ce pomoci nekome ovi savjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako smanjiti povecane muske grudi????
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 23, 2013 12:22 am
Postovi: 1
Pomoć !
Imam 17 god., visok sam 190 cm , tezak 81 kg , mrsav sam ali imam izrazito velike grudi , mnogo vece od " oraha " . Ovaj problem imam vec 2 god . Da li postoji bilo kakav nacin da se rijesim ovoga a da to nije " NOŽ " ????????????


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: