Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: 12 dana krvarenja van ciklusa...i jos traje....
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 12:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Cesto na sredini ciklusa imam oskudno tamno krvarenje i staklasto providni sekret koje traje 2-3 dana. Medjutim ovog meseca, je krvarenje pocelo 12. dana i traje jos uvek (danas je 12-ti dan!!!), i moze se reci da bas i nije oskudno (svaki put kad odem u wc imam sta da vidim!!!, nekad je tamno a par dana je bilo svetlo crveno, i primetila sam da je pojacano prilikom napinjanja ili dizanja tereta!!!).

Bila sam na pregledu pre dva dana, VS je III grupa, dobila sam za terapiju vaginalete Geonistin(svako vece po jednu), i Primolut Nor 5 da pijem 5 dana pa da prekinem, i u roku od 7 dana bi trebalo da dobijem menstruaciju.

Prilikom pregleda mi je Dr rekla da imam polip, i da bi trebalo da se ukloni, al "necemo jos", dok ne stigne VS. Danas je rezultat stigao ali mi nije pominjala vise polip, nego ovu terapiju.

Samo da napomenem da sam ve 4 meseca pod velikim stresom, i da sam zadnje 3 menstruacije dobijala na 37, pa sledecu na 35, i zadnju na 33 dana!!

Da li je moguce da mi se sve poremetilo od stresova, dosta sam i oslabila, nisam nikada bila debeljuca i 46 kg, je moj maximum, takve sam i gradje (sitne), ali sada imam preterano malo, 39 kg!!!!! Jel moguce da je do ovog poremecaja sa krvarenjem doslo zbog svih tih faktora????

Imam 32 godine, nisam radjala, imam ranicu na grlicu koju pratim na 6 meseci papa testom (uvek je II grupa!!).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 12:34 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
I da....zaboravih pitanje.....da li iko od Dr moze da mi da svoje misljenje o ovom mom "slucaju", ili da mi predlozi jos neku analizu koju bih trebalo da uradim???!! :lol:

Ili da uradim ovako, pa da cekam, da vidim sta ce se desiti nakon sledece menstruacije koju inace ocekujem oko 10. maja (kazem "oko", jer ne znam da li cu dobiti na vreme), a od zadnje je 28. dan, 10 maj!!!!


Hvala :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jutros sam popila prvu tableticu i vec mi je manje krvarenje nego ovih dana....da li to znaci da su "samo" hormoni u pitanju????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 06, 2006 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 30, 2006 3:49 pm
Postovi: 10
Majo, obavezno idi na pregled kod nekog drugog, a i treceg lekara ako treba, da cujes i njihovo misljenje. To sto imas krvarenje izmedju ciklusa ne mora nista da znaci, dakle, moze da bude posledica stresa, ali moze da ukazuje na nesto mnogo ozbiljnije, posebno sto kazes da imas ranicu na grlicu materice. Da li imas bolove u predelu kicme i krsnog dela ?

Rak grlica materice je na prvom mestu kao uzrok smrtnosti zena kod nas, a i u svetu. Iz tog razloga nemoj da cekas nego u ponedeljak na pregled UZ, kolposkopija i sve sto bude bilo potrebno.

Ja nisam lekar, pa pricam na osnovu onoga sto sam imala prilike da procitam i cujem. Pre 2 nedelje sam operisana, imala sam kondilome na grlicu materice, koji takodje mogu da dovedu do nastanka karcinoma, ako se ne tretiraju blagovremeno. Naslusala sam se i nagledala u bolnici svega i svacega i jedino sto mogu da ti kazem je da skoro svi ginekoloski problemi nastaju zbog nemarnosti i neredovne posete ginekologu. Zapravo, nekad bolest ne moze da se izbegne, ali mnogo pomaze kad se postavi dijagnoza u najranijem stadijumu, mnogo su vece sanse za izlecenje, sta god bilo u pitanju.

Pozdrav i srecno !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 06, 2006 9:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Tiko, hvala ti na odgovoru, ali ja zaista redovno idem kod ginekologa (na svakih 6 meseci - redovno) i u medjuvremenu ako mi nesto zafali!!!

Jedanput odem kod privatnog, a drugi put u dom zdravlja, kod doktorke koja je specijalista za grlic i sve promene na njemu!!! I svaki put na tim redovnim kontrolama radim i papa test i kolposkopiju, a kod privatne, jednom godisnje i UZ.

Danas mi je drugi dan terapije i krvarenje se smanjilo ali je jos uvek prisutno. Zvala sam i dr i rekla je da bi do sutra trebalo da prestane!!!!


Mene samo zanima da li neko od lekara sa Foruma moze da mi preporuci jos neke dodatne analize koje bih eventualno uradila!!??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 06, 2006 9:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Draga Majo, niste napisali Vasu visinu da vidim kakav Vam je BMI, jer je jedino on da pokaze gdje se nalazite na skali uhranjenosti sa svojih cijelih 39 kg, ma koliko da ste visoki, Vas BMI je sigurno ispod normalnih vrijednosti...je l' vi imate anoreksiju ? ili ne jedete dovoljno ? ili ste na dijetama ? ili radite kao manekenka ? jeste li culi za neke nacine na koje mozete da se oslobodite stresa...setnje, yoga, trcanje, masaze, razgovor sa prijateljima...ples, muzika...bez obzira na stres ( ako se dobro sjecam Hep C i zakazano vjencanje ), VI MORATE DA ZIVITE I DA PREZIVITE SVE STO SE DESAVA I DA SACUVATE ZDRAVLJE !!!
POCNITE DA SE VOLITE I NJEGUJETE.

Promjena Vase tjelesna mase moze da dovede po poremecaja menstrualnih ciklusa i sa niskom a i sa pretjeranom tjeleosnom masom...iako ocigledan potencijalni uzrok Vasih krvaruckanja 'polyp' jos uvijek nije otklonjen zbog cekanja rezultata vaginalnog brisa ?! kao da ce to nesto promijeniti ! potrebno je prvo otkloniti polip ali prije nego se pristupi otklanjanju polipa, ja bih Vas poslala da uradite UZ sa infuzijom fizoloskog rastvora...ako imate jedan polip cervikalno, moguce je da imate jos neki polip u matericnoj duplji...koji se moze u 100 % slucajeva dijagnostikovati UZ sa infuzijom fizioloske otopine u matericnu supljinu...ako se to u Bgd ne radi, a ja pretpostavljam da se ne radi, slijedeci korak je da se uradi histeroskopija ( pregled matericne supljine pod uvecanjem ) i otklanjanje polipa, ako se nadje jos neki ( Dr. Pedja Dj ovdje na sajtu radi istu ).
Morate imati regionalnu anesteziju ili opstu...dakle moze da se radi u epiduralu / spinalu...ili opstoj.

Poslije toga je potrebno sacekati 3 mjeseca i ako Vasa krvarenja prestanu, otklonjen je problem, a ako perzistiraju onda je potrebno uraditi FSH, LS,TSH, prolaktin, estrogen 3.dana ciklusa i progesteron 21.dana.

I pocnite da jedete...to ce sigurno pomoci.
Primolut Nor, i Geonistin...bacanje para...to dr obicno daju kada ne znaju sta ce sa pacijentom...na osnovu cega je to Vama dato i na bazi kojih nalaza ???
Pa ko je taj specijalista za grlic koji ne otklanja polipe ?

Poslije urednog papa nalaza i patologije ( poslije odstranjivanje polipa ) razmisljajte sa pocinjanjem kontraceptivne pilule nakon sto Vam se uradi hormonalni profil. Uredice Vase cikluse, a Vi niste u zurbi za trudnocom, nego za stabilizacijom zdravlja.

Srecno,

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 06, 2006 10:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Hvala Vam na odgovoru!!!! :D :D :D

Za pocetak, moj BMI, je ispod svih proseka!!! :cry: "Visoka" sam 161, na ovaj 1 sam tako ponosna!!! :D :D :D Malo sale nije na odmet!!

Nisam ni na kakvim dijetama, samo nemam apetit uopste, pa sada uzimam komplex B vitamina, i malo je bolje, mada i dalje jedem na silu. Ja imam problem, da kada sam pod stresom, mogu dani da prodju a da se ja uopste NE SETIM da jedem!!! Znam da zvuci grozno, ali tako je bilo uvek!! :(

Sto se tice uklanjanja polipa, dr mi je rekla da se radi u lokalnoj anesteziji, ali ja bih ipak volela bez anestezije, ma koliki su bolovi!! Da li je to izvodljivo??!! Znam da svi zele anesteziju ne bi li se oslobodili bola, ali ja se nje toliko plasim, i toliko svaki put (npr. kod zubara) upadnem u paniku kad je primim, da je to strasno i obavezno mi je uvek muka!!! :oops:

Ovu terapiju sam dobila nakon gledanja grlica kroz kolposkop!! To sam sve radila privatno, jer kod drzavne koja je bas specijalista za grlic ne bih stigla na red, u domu zdravlja je pravi krkljanac, a meni je bas bilo hitno!!!

Volela bih da mi kazete Vase misljenje, tj. vec ste mi rekli, ali da li to znaci da ja sada samo gubim vreme uzimajuci ove hormone???!!! :o


Hvala i sve najbolje!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 06, 2006 10:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Majo procitajte jos jednom moje pismo...

Citiraj:
Ovu terapiju sam dobila nakon gledanja grlica kroz kolposkop!!
...treba pogledati supljinu matericne supljine ne samo grlica !!!

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 06, 2006 11:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ok, hvala!!!


Znaci i odgovor je da samo gubim vreme,a problem se ne resava!!!

Hvala na savetu, ne gine mi onda da odem i kod druge dr da vidim sta ce ona da mi kaze, jer ovde je jako tesko otici kod Dr i reci mu sta on treba da radi pcijentu!!! Sujeta ubija.....

Tako sam se i prosle godine "navozala" sa ranicom....Privatna mi je rekla da treba uraditi biopsiju grlica, pa sam otisla kod drzavne koja je rekla da je to "cista nebuloza" i da ona nema na osnovu cega da mi pise uput za GAK i za biopsiju, pa sam nasla vezu za GAK gde sam takodje kolposkopski pregledana (ovo se sve desava sa ranicom na grlicu materice!!!) i opet je radjen papa, i tu je opet (hvala bogu) bio II grupa (za 15 dana su mi radjena 3 papa testa na 3 razlicita mesta, svuda je bio II grupa, i 3 kolposkopska pregleda) i tu je Dr potvrdio da NE TREBA RADITI BIOPSIJU!!!

A sad ispade polip, koji opet treba da proverim na drugom mestu, a mozda i na trecem...... :o


Eeeee, da ste Vi ovdeeeeeee............... :wink: ...pa da vidim ko sta vidi i sta mi je na kraju!!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 8:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2009 8:28 pm
Postovi: 1
majo i ja imam isti problem krvarenje mi se javlja 10 og dana posle ciklusa u vidu krvavog traga ali ovaj pu to traje već 5 dana . dali si ti rešila svoj problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 4:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Hej, Majin post je od pre dve godine. Kada je kratko krvarenje to moze da bude tzv probojno krvarenje u vreme kada imas ovulaciju, sto je normalno. Ali moze npr da bude i posledica policisticnih jajnika i hormonalnog disbalansa.
Za duze krvarenje obavezno idi na pregled. Ako je obilnije verovatno ce ti ga zaustavljati Primolut Norom. Trazi uz ako nisi bila skorije.
Mene su za ponovljeno vece krvarenje slali na test opterecenja glukozom, jer ako tu nije ok situacija to moze da bude jedan od uzroka policisticnih jajnika i ovakvih poremecaja u ciklusu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: 12 dana krvarenja van ciklusa...i jos traje....
PostPoslato: Ned Apr 08, 2012 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 12, 2010 11:21 pm
Postovi: 13
molila bih za savet. imam 24 godine posledja menstruacija mi je bila 13marta protekla je normalno kao i svaka. menstruacije dobijam na 28 dana tako da bi sledeca trebala da bude tako oko 9.aprila.
31.marta posle odnosa primetila sam blago braonkasto krvarenje . sve do danas pojavljivalo se u prekidima nekad je bilo tamnije nekad svetlije nekad malo vise nekad malo manje menjala sam po 3,4 dnevna uloska na dan. Juce je krenulo dosta obilnije tako da sam stavila normalan ulozak. NE znam sta se desava, da li je ovo sad mentruacija? mada mi ne lici na menstruaciju-izvinite na detaljisanju al nekako je krv redja i nema onih ugrusaka koji su tipicni tokom prvih dana menstruacije. Zato sam i malo uplasena da nije neki problem.
ne znam da li da idem kod doktora ili da cekam da prodje 5 dana koliko mi obicno traje ciklus.
Poslednje kontrole papa,kolpskopija radila sam u oktobru i sve je bilo ok...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: