Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Pet Jan 08, 2010 1:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2010 3:29 pm
Postovi: 22
Po kolicini odusevljenja sam pretpostavljao da je u pitanju doktor Mijovic. Za njega znam jedino po cuvenju a i imao sam prilike da vidim neke njegove slucajeve. Prilicno impresivno. Ideja korekcije jeste veoma jednostavna (kao i svaka briliijantna ideja), ali precizna egzekucija iste nije nimalo prosta. Jedan je nivo to resiti kao medicinski problem a sasvim je druga stvar ostvariti uz to i odlican kozmeticki resultat. Za ovo poslednje je potrebno uzasno veliko iskustvo. Ako pratite inostrane forume, u mogucnosti ste da vidite neiscrpan broj nacina kako neiskusan hirurg moze da dobije jako lose resultate.

Inace, ja sam taj problem imao (davno proslo vreme). Medjutim, jos uvek sam zainteresovan za mala, cisto kozmeticka poboljsanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Sub Jan 09, 2010 1:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 7:42 pm
Postovi: 32
Jesi operisan i ako jesi ko je tebe operisao?Kakva poboljshanja?
Ja sam sa operacijom izgubila samo grudi,ali da budem iskrena,nikada nisam imala neku ZAVIDNU VELICHINU,ali posle operacije su mi se smanjile na jedinicu,ali sam i dalje zadovoljna...silikone uvijek mogu staviti,imam 2 godine da razmisljam i vidim zelim li to ili ne...
Prije operacije sam prvo posjetila sve moguce strane sajtove i naravno chula mishljenja drugih ljudi koji su to proshli i nisam se plashila nicheg...najstrasnjij dio mi je bio-budjenje iz anesezije,mislila sam da cu se ugushiti jer nisam mogla da udahnem...i naravno cijeli taj dan...dva dana lezanja...mislila sam da nikad nece proci,pa prvo ustajanje,vrtoglavica...bol kod kuce,tablete,inekcije...ali sve je to normalno,ja imam jako nizak prag boli,ali rezultati su sad tu...i svima bih preporuchila da se "rijeshe toga"...i ja sam chekala 25godina,ali vrijedilo je. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 8:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2010 3:29 pm
Postovi: 22
Vec je prosla je skoro nedelja dana od moje kozmeticke korekcije lipofilingom. Uglavnom je gornji deo grudi radjen. Ovu proceduru obicno treba ponoviti da bi se postigao zeljeni resultat. Najveci problem je da je ova regija nezahvalna za transfer masti posto se najveci deo masti resorbuje, tako mi preostaje par meseci cekanja da vidim da li sam 'pogodan' za ovu metodu.

Meni je radjena i Ravitch operacija u vojnoj bolnici u Splitu, neposredno pre nego sto se stara drzava raspala. Na zalost, moj PE je zahvatio i gornji deo grudi, sto je izvan domena sta Ravitch popravlja. Rekao bih da je kozmeticki resultat bio dobar, racunajuci sta Ravitch moze da pruzi, ali korekcija u celini nije bila potpuna. Jedna od retkih ali poznatih posledica stare metode, koja me nije mimoisla,je i da grudni kos postane krut i disanje otezano. Trcanje je bilo od izuzetne pomoci za ovaj problem, medjutim to treba raditi celog zivota. Ja vec nekoliko godina to ne cinim i vec mi osecaj stalnog nedostatka vazduha biva vrlo neprijatan. Ipak, nikad nisam pozalio sto sam ovo radio jer je na psihickom planu korist ogromna. Prosto je neverovatno da je ova strana problema totalno ignorisana od mnogih doktora, iako je to mozda i najvaznija komponenta.

Vama jos jednom zelim brz opravak i rekao bih da nema potrebe da se zuri sa dodatnim intervencujama. Vec ste dosta ucinili mnogo i treba da uzivate u tome. Licno bih bio oprezan jer koliko znam implante posle nekog vremena treba zameniti, prvenstveno zato sto se samo telo s vremenom menja pa su i potrebe drugacije. Tako da to nije odluka o jednoj operaciji vec zapravo o nekoliko njih. Drugi vazan podatak, koji sam cuo u jenoj emisisji o plasticnoj hirurgiji, da 50 % zena smatra da je pogresilo u izboru velicine implanta, a to zna se kako se koriguje. No siguran sam da imate i lepsih stvari od ovih da se njima bavite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Sub Apr 17, 2010 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 7:42 pm
Postovi: 32
Proslo je tacno 8 mjeseci od moje operacije,prezadovoljna sam sad 100%,uzivam u svemu,sad me odlazak na plazu veseli,kupovina vesha... :lol:
Interesuje me da li mi se preporuchuje plivanje,da li trebam neke vjezbe da radim?

Htjela sam krenuti u teretanu,ali opet me strah...ne znam da li smijem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 4:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2010 3:29 pm
Postovi: 22
Armani, ja mogu odgovoriti na tvoja pitanja mada nisam bas najpozvaniji. Jos jednom preporucujem 'pectus board' forum na kojem mozez pronaci prakticno sve sto te interesuje. Tamo ima i nekoliko clanova iz bivse Jugoslavije. Tako je jedan clan iz Beograda pisao da je nedavno isao na skijanje i da mu cak padanje nije smetalo. Sto se tice plivanja, znam da u najboljim centrima teraju pacijente u bazen odmah posle operacije. Dosta veliki pacijenata pocinje trening u teretani vec posle par meseci, u pocetku polako naravno. Rakcije su individualne, u principu, starijim pacijentima je teze i ponekad imaju malo bolne periode. Ne secam se da sam procitao da se nekom sipka pomerila tokom vezbanja (kazu da to veoma boli), mada bih oprez svakako preporucio. Posto ti vrlo verovatno imas stabilizator, poznato je da on ume da uzrokuje bolove. Treba izbegavati vezbe koje ukljucuju 'uvrtanja'.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Uto Apr 27, 2010 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 7:42 pm
Postovi: 32
Hvala ti na odgovoru,jedva chekam da krenem sa plivanjem i nekim vjezbama jer sam se od neaktivnosti ugojila na mjestima gdje ne treba :roll:
Kako si ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Sre Avg 04, 2010 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 4:59 pm
Postovi: 2
Pozdrav narode!

Imam i ja malih problema sa grudnim kosem... Zapravo nisu one prave kokosije grudi, nego mi je leva strana malo vise izbacena od desne...
Jedan doktor kaze "nema spasa", drugi mi da da nosim neki aparat koji ne daje nikakav napredak... Jel ima neko savet?

Bio bih Vam zahvalan ukoliko bi ste mi preporucili nekog doktora u Beogradu ili neku privatnu kliniku.
Novac u sustini nije problem, hocu da se lepo osecan, ovo bas pocinje da me nervira... Kada radim skelekove ono me zboli, itd.
Ako je pomenuti Doktor iz Podgorice dobar, necu zaliti i u PG da odem.

Unapred zahvalan na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Čet Avg 05, 2010 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 7:42 pm
Postovi: 32
Pomenuti doktor je divannnnn,obavzno se javi njemu...za pochetak na mail,pa da ti on kazhe moze li se to ispraviti iako ja mislim da moze...Ja sam prezadovoljna ishodom operacije,osjecam se kao nova osoba...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Ned Avg 08, 2010 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 4:59 pm
Postovi: 2
Jel mozes molim te da mi posaljes kako da ga kontakiram preko privatne poruke (ne znam da li je protiv pravila foruma da objavis ovde).

Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Sub Nov 12, 2011 1:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 12, 2011 1:37 am
Postovi: 1
ljudi, posto planiram da operisem svoj deformitet, da li moze neko da mi predlozi nekog hirurga ili kliniku u Beogradu, a da stvarno dobro rade svoj posao?
ja sam cuo za Radivoja Brdara, pa ne znam da li iko zna nesto o njemu?
unapred hvala na odgovoru...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Deformacija grudnog kosa
PostPoslato: Sub Mar 31, 2012 1:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 13, 2005 11:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: bg
a koji problem ti imas?
da nemas sliku?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: