Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Upala testisa
PostPoslato: Pet Nov 12, 2010 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 4:57 pm
Postovi: 1
Pozdrav ,

Imam 25 godina , sa 18 godina sam operisao varikocelu (sa leve strane ).U Avgustu ove godine mi se levi testis naduo i znatno uvecao , povremeno je bolelo .Urolog je konstatovao upalu testisa i prepisao injekcije gentamicin dva puta dnevno 14 komada i chymoral forte po 2 na svakih 8 sati koje sam pio oko 2 nedelje ,nakon toga sam otisao na ultrazvuk koji je pokazao da je sve uredno i da imam 150 ml vode u testisu.Prepisan mi je i ciprocinal 500 mg , 2 puta dnevno nekih 10 dana .
Testis mi se od tada nije smanjio ,iako su rekli da hoce i da mu treba vremena , a pre mesec dana je i pocelo povremeno da boli (nakon fizicke aktivnosti) , tupi bol .Otisao sam kod doktrora opste prakse , izvadio krv i dao mokracu na pregled...
nalaz mokrace :
ploc. epit. celija : malo
sluz : dosta
bakterija : malo
leukociti : redak
ostalo je u redu
nalaz krvi:
bilirubin 25.4 *granica 20.5
sedimentacija 1
mo poviseni 13.7 *granica 9.3
MO# 1.2 *granica 0.6

Da li je nomalno da mene testis i dalje boli i da se nije smanjio svo ovo vreme ?
Koliko je ovo stanje opasno ?
Da li postoji sansa da mi se upala vratila ?
Da li je mozda sada u pitanju hidrocela ?
Ako je hidrocela , sta onda ?
Da li ja mogu normalno da se bavim fizickim aktivnostima kao pre upale ili ipak moram da se pazim ?
Cuo sam da u ovakvim situacijama ima raznih komplikacija koje rezultuju cak i odstranjivanjem testisa , koliko je to istina ?

S obzirom da mi je pregled kod urologa zakazan tek za mesec dana , voleo bih bar nesto da saznam ranije ..


Unapred hvala na odgovoru !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala testisa
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 4:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Normalno je da ti je mesecima taj testis bolan, da ti je malo uvecan i tvrd. I skoro po pravilu se stvori hidrocela. Kad se sanira infekcija testisa i ako hidrocela ne nestane sama od sebe moze se uraditi punkcija tj, spricom se izvuce ta voda. Operacija se ne radi ako se ta voda vise ne vrati.
Sve to sto imas sada je normalan tok bolesti.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala testisa
PostPoslato: Uto Feb 01, 2011 1:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ima li nacina-tj dal na neki nacin mozemo doprineti da se hidrocela povuce--
Doktorka radiolog mi je objasnjavala da ne nosim bokserice a ni previse stegnute gace i da podizem mosnice kad lezim--a urolog da bi trebalo operisati..
Posto moje tegobe bas nisu velike ja sam odlucio da ne operisem--
Ima li neko preporuku sta ciniti i koliko seks ejakulacija ima veze sa tim--kakvu samopomoc mogu ciniti,moze li doci do nekog veceg problema ako ne operisem?
Posto imam i upalu prostate hronicnu-pijem cajeve protiv upale i prostamol---
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala testisa
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 7:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
hidrocela se resava samo operativno...ako ne pravi probleme onda mozes da sacekas, u principu ne bi trebalo da dodje do neke stete ukoliko se ne operise, ali ima tendenciju da se vremenom uvecava tako da samim tim sto je velika pocinje da smeta i tada je treba operisati...ne treba nista trpeti sto smeta...seks i ejakulacija nemaju veze sa tim, jedino sto tokom seksa fizicki mozes da se lakse povredjujes zbog toga, ali u principu ne treba da izbegavas te stvari...sto se tice samopomoci nosi ves koji je uz telo, ne siroke bokserice, naravno udoban ves, koji nije tesan...
ono sto svakako preporucujem je da se uradi ultrazvuk testisa da se vidi da li je sa njima sve uredu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala testisa
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ultrazvukom mi je utvrdjena hidrocela a doktorka je rekla da su testisi sasvim u redu--
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala testisa
PostPoslato: Pon Feb 07, 2011 11:48 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
dr011------hvala na izuzetnoj ljubaznosti i pomoci na ovom forumu,,,
Blao onima koji se lece kod vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala testisa
PostPoslato: Sre Mar 07, 2012 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2012 12:15 pm
Postovi: 3
dobar dan neki dan mi se uvukli oba testisa,e sada su se vratila u normalu,ali imam sada osjećaj ko da su mi testisi ledeni,ali bili su malo otekli ali sada je ok jedino što me zanima što osječam hladnoću u mošnji


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: