Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PH pre i posle konizacije-za dr i sve na forumu
PostPoslato: Sre Feb 22, 2012 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:26 pm
Postovi: 29
Pozzzz..
U decembru prosle godine bila sam na sistematskom pregledu
kolposkopski nalaz: povrsina ektoceviksa prekrivena skvamoznim epitelom sa zrelom zonom transformacije sa pojacanom vaskularnom sarom,na donjoj usni brojni krvni sudovi,bojenje jodom lako oslabljeno na povrsini zone transformacije
Papa test: IIIb HSIL
UZ: b.o Duglas prazan
Cervikalni bris: patogene bakterije nisu izolovane,Candida negativna
Laboratorija: b.o.
Krajem decembra odlazim na Narodni front,gde mi se ponavlja Papa test i radi biopsija. 16.01. stizu rezultati: Diskarioza skvamoznih celija teskog stepena, PH nalaz:Uzeta dva isecka tkiva precnika do 10 mm i HSIL CIN III cervicis uteri.
Istog dana dogovaram konizaciju..Ja bukvalno u soku a dr mi to predstavlja kao "rutinsku intervencijicu koja ce mi resiti problem pa da onda na miru radjam jednu devojcicu" (posto vec imam sina...) Priznajem,te reci su me malo smirile ali ipak...
Elem,konizacija radio-nozem odradjena je 14.02.(Uzgred budi receno,nista strasno...) Fino sam je podnela,oporavak ide odlicno...i sad cekam rezultate ph..
Znam ja da je u principu najvaznije da li je sve odseceno "do u zdravo" ali strah me...uh,tesko mi i da izgovorim...Da li je moguce da sad taj ph bude mnogo gori pa da pokaze (NE DAJ BOZE) mikroinvazivni... (na biopsiji u januaru nije bilo tih malignih celija,ali sta znam...)
Pretpostavljam da zvucim kao paranoik,ali razumite me...
Sve mi se to desilo,tako odjednom,na sistematskom pregledu...
Mnogo sam se raspitivala od kako me sve to snaslo i svima je konizacija resavala problem...
MOLIM SVE VAS KOJI IMATE ISKUSTVA SA TIM DA MI SE JAVITE...
MOLIM I LEKARE DA MI ODGOVORE...
Ja sam,malo je reci,uspanicena....
Hvala na razumevanju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH pre i posle konizacije-za dr i sve na forumu
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Rosso tesko da ce se neki dr javiti ovde znam iz iskustva visila sam na ovom forumu prosle godine kad sam imala operaciju.

Ja cu ti opet reci sta su meni rekli doktori i moje iskustvo.
Tesko da imas bilo kakav karcinom jer bi ti papa test vec pokazao IV grupu a da napricam biopsija koja bi ti pokazala da li je carcinom u pitanju.

U 99% slucajeva bude manji CIN nego sto je bio biopsijom. Oni nakon konizacije na kraju operacije koliko ja znam opet te premazuju jodom i gledaju da li se sve prebojava.
Isecak sa konizacije se sece u 22 ili 16 slojeva da se vidi do kog sloja su ti dosle premaligne celije ali oni odstranjuju sigurno do zdravog jer se sa tim ne kocka.
Koliko ja znam klasicna konizacija je uvek i zadnja stavka do ozdravljenja.

Ja sam svoj ph nalaz cekala 6 nedelja i nisam ga ni docekala ali ja sam specificni maler po tom pitanju tako da se naoruzas strpljenjem dok stigne a stici ce dobar sigurno.

Samnom u sobi su bile dve devojke sa CIN III i obe su dobile dobar nalaz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH pre i posle konizacije-za dr i sve na forumu
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 9:26 pm
Postovi: 29
Hvaaaaaaalaaaaa ti punooooo...Znam ja da niko ne moza da mi kaze "e bice dobro" ili "neće biti"...Čisto sam tražila neko iskustvo,mišljenje,savet,zapažanje...ma bilo šta...Naravno,tek kad dobijem sve crno belo znaću šta i kako dalje...U međuvremenu,znači mi bilo kakva informacija...samo da malo smanjim tenziju..Hvala ti puno..Hvala što si se javila..Hvala!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PH pre i posle konizacije-za dr i sve na forumu
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 12:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Pazi ne odstranjuju oni lose tkivo odokativnom metodom ili slucajnim izborom koliko ce da odsece .
Bas da nebi doslo do toga da nesto ostane oni odstrane malo vise. U suprotnom bi pola zena radilo rekonizaciju ako dr ne pogode prvi put.

Kad ocekujes rezultate?

Ja u sledecu sredu idem na razgovor da vidim da li cu ponovo na konizaciju :cry:
poludecu do srede a i bolnice mi je preko glave .


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: