Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bolovi u testisima
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 03, 2012 2:36 pm
Postovi: 3
prvi put su se bolovi pojavili pre godinu dana prvo u levom a zatim i u desnom testisu bol nije konstantan vec povremen ponekad samo kao neprijatnost a ponekad preraste u jaci tup bol.
naravno blagovremeno sam se obratio urologu u svom mestu koji je uradio ultrazvuk na kome se nije videlo nista neobicno
pa mi je bez mnogo razmisljanja odredio terapiju antibioticima (tablete i inekcije) ne mogu trenutno da se setim koje ali imam u dokumentaciji koju cuvam. medjutim stanje se pogorsavalo imao sam sve vece bolove prilikom hodanja, i sobzirom da mi je bolnica udaljena 2 km a inekcije sam primao 2 puta dnevno to je bilo pesacenje od 8 km dnevno i posle povratka iz bolnice staima sam lezao da bi umirio bolove. kada sam se sa time obratio urologu dobio sam odgovor da ne postoji mogucnost da mi bude losije i da "previse pridajem znacaja tome" dobio sam uput i uradio analize mokrace i sperme. rezultati su bili sterilni sve je bilo ok. ali bolovi nisu prestajali nisam mogao da hodam. izvadio sam uput i otisao kod urologa u negotinu koji me je pregledao i posavetovao kako da napravim suspenzor i da ga nosim mesec dana (njegovo misljenje je bilo da su te tegobe od komotne odece) inace nosim trenerke nevolim tesnu odecu. njegovo misljenje mi je delimicno pomoglo od onda nemam problema kada hodom i kad duze hodam nosim farmerke sto je ublazilo posledice ali nije resilo uzrok. bolovi se javljaju kada sam u cucecem polozaju kada radim (brusilicom, busilicom ili slicne poslove koje zahtevaju taj polozaj) ili kada sedim na stolici za kompijuterom nagnut unapred, ukratko kada god dodje do pritiska tela na testise javljaju se bolovi koji prestaju kada promenim polozaj ili ako sam tom polozaju bio izlozen vise od 10-15 minuta bolovi nakon toga ostaju kao malo jaca neprijatnost retko kad kao jaca bol. na dodir prstima na testisima sa zadnje strane na epidermisu postoje bolne tacke, nije lako pronaci ih ali kad dodirnem odredjeno mesto osetim ostar bol. vise neznam sta da radim evidentno je da je stanje lose jer bolovi ne prestaju vec godinu dana a ne odlazi mi se u bolnicu kada te posmatraju kao hipohondera i otvoreno optuzuju da izmisljas, proteklih godinu dana sam pratio forume i zalbe ljudi koji imaju isti problem skoro svi su se zalili da su u bolnici doziveli istu neprijatnost a na forumima dobijali odgovor da se najverovatnije radi o skupu vise problema pa je teze otkriti.
tako da sam resio da malo opsirnije opisem tegobe i svoja zapazanja ne bi li mozda pronaso odgovarajuci odgovor ili savet od strucne osobe koja se u svojoj praksi susrela sa ovakvom vstom problema ili mozda od nekog ko je imao ovakve tegobe a da je uspeo da ih resi.
svaki savet je dobrodosao zahvaljujem se unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 1:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Imas li ti jos nekih tegoba makar i jedva primetnih--npr, pri mokrenju pri orgazmu-pa i pri vrsenju velike nuzde--kakav ti je seksualni zivot-imas li tad problema-da li ti naticu testisi ili crvene'
KOLIKO IMAS GODINA? pokusaj sagledati sve i ako nesto od toga imas ispitaj i to-
GACE MORAJU DA BUDU UDOBNE-niti da stezu niti da vise-prakticno da pridrzavaju-
mada sve u svemu mislim da bi dobar urolog pronasao uzrok al kako sam kazes kako i gde naci dobrog urologa
srecnooo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 1:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
i jos jedno--da ne dizes tesko-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 03, 2012 2:36 pm
Postovi: 3
ne drugih tegoba nemam , sto se tice fizickog opterecenja od kada je to pocelo izbegavam svaki veci napor, sto i nije bilo bas jednostavno kad kazes prijatelju iz detinstva da ne mozes da mu pomognes sa premestanjem namestaja a da izostavis razlog zbog cega. sto se godina tice imam 35 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Ned Feb 05, 2012 2:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
na kraju mislim da ipak dobar urolog mora da pronadje uzrok-samo budi uporan al nemoj se nervirati i brinuti-samo ,mozes jos vise da pogorsas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Uto Feb 07, 2012 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 9:48 pm
Postovi: 2
Pomaze Bog ljudi. Prije neku noc sam legao skroz normalno, probudio sam se sa bolom u preponi i boljelo me je samo kada pomjeram nogu, posle nekoliko dana taj je bol je skoro prestao a poceli su da me bole testisi (tupo). nemam ideju sta to moze biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Sre Feb 08, 2012 3:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 03, 2012 2:36 pm
Postovi: 3
da li te boli nom stop ili povremeno, pogledaj simptome koje sam naveo na pocetku, prati nekoliko dana kada koliko te boli , koliko dugo i pod kojim uslovima, probaj prstima da opipas testise detaljno dali imas bolove na odredjenim mestima, pa ce mo da se cujemo naravno ako ne prestane za dan dva javi se urologu u svom mestu valjda nisi iste srece kao ja. dali si mozda imao odnose sa nekom sumnjivom osobom??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Sre Feb 08, 2012 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2012 9:48 pm
Postovi: 2
To je kod mene neki tup bol i moglo bi se reci skoro konstantan...imao sam odnos sa mozda sumljivom osobom ali prije nekih 5 mjeseci. mad ovo mene kao da prolazi...nemam nikakwih deformacija na testisima...trpjecu jos par dana pa cu ici kod doktora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Pet Feb 10, 2012 11:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
MV920,,koja je to tvoja navodno sreca? Jesi isao kod drugog urologa?Jel nesto konkretno ustanovljeno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Čet Feb 16, 2012 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 02, 2012 5:52 pm
Postovi: 8
Ja sam imao ovakav bol u preponi i testisu dosta dugo. Pojavi se i onda nakon nekog vremena prodje i tako u krug. Nisam se javljao lekaru misleci da je sve to OK. Na kraju sam ipak otisao i na osnovu ultrazvuka (samo prostate i besike) mi je utvrdjeno da imam neku bakterijsku infekciju. Uzimao sam Sumamed 500 mg 3 dana i Levomax 500 mg 10 dana. Bol se skoro skroz povukao, ali se pojavilo crvenilo na penisu. Sada sumnjam na Kandidu a urolog kaze da je u pitanju bakterija opet i prepisao mi je Dovicin.

E sad, moje glavno pitanje je da li bol u testisu moze da izazove Kandida? Ili, ako nije previse opsirno pitanje, koje sve bolesti za simptom imaju bol u testisu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi u testisima
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 10:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
tesko bas da ce kandida da izazove bol u testisu, obicno su to neke bakterijske infekcije...bol moze da bude kod infekcija (epididimitis, prostatitis, u principu generalno urogenitalne infekcije), nekad kod tumora, pa kod prosirenih vena, kod neredovnih ejakulacija, kod odlaganja ejakulacije, neudobnog vesa, postojanja kile, zatim moze da bude refleksne prirode, da potice od neceg drugog a da samo zraci u testis...mogu da budu razne stvari, samo na osnovu pregleda i analiza moze se doci do nekog zakljucka...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: