Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jako hitno
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 8:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 2:38 pm
Postovi: 77
Lokacija: srbija
beba mi ima tri meseca,sisa.i juce sam se cedila u hladnoj sobi i sad mi mleko manje ide,a pre je bio mlaz.sta da radim ide noc sta ako ne budem imala mleka sta da mu dam da li je bolje adaptirano mleko ili dvotrecinsko.i da li ce mi se mleko vratiti tj.imam ga jos uvek ali mnogo je manji mlaz nego juce.hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jako hitno
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 9:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Pozovite dezurni servis halo beba!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jako hitno
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 10:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 2:38 pm
Postovi: 77
Lokacija: srbija
ja sam trazila pomoc.ako ne mozete da mi pomognete ne morate mi odgovoriti.opet jos jednom hvala.pomoc za nocas bar dok ne odem kod dr sutra ,ali nema veze hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jako hitno
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Najbrze i najkonkretnije vam i mogu pomoci dezurni lekari pedijatri u servisu halo beba, ne razumem sto se ljutite kada je savet potpuno na mestu!

Pozovite ih i recite sve shto ste i ovde napisali i lekari ce vam pomoci, nema potrebe da se brinete preko noci.

U svakom sluchaju se sutra javite svom pedijatru i savetujte se po pitanju ishrane deteta!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jako hitno
PostPoslato: Uto Dec 07, 2010 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 06, 2010 10:54 pm
Postovi: 13
pokusajte sa cestim izmlazavanjem i tusiranjem toplijom vodom, a za svaki slucaj pripremite adaptirano mleko jer je zdravije nego dvotrecinsko,vecina nas jeste othranjeno na dvotrecinskom ali nije vise mleko kao sto je nekad biolo, to govorim iz iskustva jer imam malu bebu.
sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jako hitno
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 1:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Trudite se da bebi sto cesce dajete siku jer se mleko pravi po bebinoj potraznji . Ako bebu budete vise stavljali da siki bice i vise mleka. A jednu noc i da ne bude dovoljno nece bebi nista biti (mozda malo vise plakanja ali nekada se smire i kada samo budu na siki). Beba je previse mala za kravlje mleko, ako vec mislite da je neophodna dohrana onda formulu!
A pred svaki podoj popijte po solju caja (najbolje ako imate onaj za dojilje, a ako ne moze i bilo koja druga tecnost). Topla pelena preko grudi takodje pomaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jako hitno
PostPoslato: Sre Dec 08, 2010 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 4:47 pm
Postovi: 532
Lokacija: Backa Palanka
čula sam da je sprej na bazi oksitocina koji se kupuje na slobodno dobar za nadolaženje mleka. Često treba bebu dojiti i nikako ne treba cediti se u hladnoj prostoriji nego se utopljavati da ne bih došlo do gubitka mleka. Dohrana svakako je bolja ali se potrudite da što pre popravite laktaciju jer je zdravije majčino mleko. Sretno!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jako hitno
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 24, 2008 11:26 pm
Postovi: 1
biljanag je napisao:
beba mi ima tri meseca,sisa.i juce sam se cedila u hladnoj sobi i sad mi mleko manje ide,a pre je bio mlaz.sta da radim ide noc sta ako ne budem imala mleka sta da mu dam da li je bolje adaptirano mleko ili dvotrecinsko.i da li ce mi se mleko vratiti tj.imam ga jos uvek ali mnogo je manji mlaz nego juce.hvala unapred


Ja svojoj bebi od dva i po meseca dajem 2/3 mleko, a za noc Bebelac. Sa tri i po sam krenula rizine pahuljice, a sad i ukuvavam plazmu sa 2/3 mlekom. Beba mirno spava i zadovoljna je.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: