Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sta mi je?!?
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 9:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2011 12:06 pm
Postovi: 9
Imam 20 godina. Prije dva mjeseca je sve pocelo sa mucninom i povremenom vrtoglavicom. Nakon par dana sam prvi put otisao doktoru koji me je poslao da izvadim krv. Nalaz krvi je bar po meni vise nego dobar jer su svi parametri u granicama. Poslije toga je pocela misicna slabost i kao neka ukocenost, susenje usta, povremeni ubrzani rad srca, budim se po noci. Tada sam bio kod interniste-kardiologa (nalaz uredan), gastroenterologa (nalaz uredan), ORL (nalaz uredan). Poslat sam neurologu koji mi je rekao da uradim rentgen vratnog dijela kicme i ustanovljena je blaga spondiloza. Iz predostroznosti mi je rekao da uradim magnet glave zbog sumnji na MS jer sam imao probleme sa vidom. Nisam mogao da fokusiram sliku. Magnet glave mi je bio uredan. Ipak meni nije bolje. Osjecam se mrzovoljno, umorno konstantno, suse mi se usta, zatezanja u vratu, bolna ramena i lopatice i probadanje kroz lopatice. Da napomenem, ne znam da li je bitno ali ja citav zivot imam neku osjetljivost na pritisak rebara, cesto boli na dodir. Bio sam i kod kiroprakticara koji sve ove tegobe pripisuje povecanoj elasticnosti vezivnih tkiva. Da napomenem da sam prije svih ovih tegoba radio 3 mjeseca konstantno za racunarom i da sam tada stizao i gradivo za kolokvijum, u tom periodu sam raskinuo sa curom (kasnije se pomirio :D). Dakle bilo je stresno. Inace, ja msm da je veliki dio stvari psiholoski.

Pomagajte ljudi, ima li iko ikakvu predstavu sta mi je. Tacno cu izluditi ovako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
Nemoj da me shvatis pogresno, ali ... imas li neki hobi? Sport? Devojku? Studiras? Imas li posao?

Lici mi da je sve ok sa tobom, ali da preterano vreme provodis posmatrajuci i proucavajuci sam sebe. I da onda pronalazis stvari tipa "ovde kad pritisnem, onda me zaboli i zacrveni se".

Nadji hobi. Sve je ok sa tobom. Uzivaj u zivotu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2011 12:06 pm
Postovi: 9
apsolutno te razumijem, mnogi mi to pitanju. Svi misle da umisljam. A studiram i imam djevojku vec dugo. Tacno je da sam pomalo anksiozan i strasljiv sto se toga tice ali nikad kao do sada. Bas sam mislio da ne umisljam. Vjerovatno si u pravu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Čet Dec 22, 2011 11:57 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
moje misljenje je da odes i kod neuropsihijatra-vidim bio si kod mnogih, zar ni jedan nije preporucio i njega---mada sam dosta stariji imao sam slicne probleme pa i sad u manjoj meri od kad pijem lekove i idem redovno kod neuropsihijatra. Takodje pijem i SAlazopirin za kolitis koji je dobar i za reumatske tegobe koje ja imam.
A prethodno sam obisao sve lekare i isao na tretmane kod fizijatra al nikako me nije prolazilo a sad mi i ne treba fizijatar-ne mogu reci da su sasvim nestali problemi al su u sasvim podnosljivim granicama.
Pokusaj barem jedan period piti caj od kantariona--on je dobar za nervni sistem a i za probavu-mada nisam procitao da imas tih smetnji al ako neces lekove makar caj mada moras raditi dosta na sebi da ne strahujes da je ko zna sta ako te nesto zaboli.Opusti se i pokusaj neki period nesto promeniti u svakodnevnici-makar neki duzi godisnji odmor da vidis kakve su reakcije-ako je tad bolje onda je verovatno psihosomatika u pitanju..
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Čet Dec 22, 2011 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2011 12:06 pm
Postovi: 9
Tacne rijeci doktora su "mani se coravog posla" ili ces u ludaru. Pored svega sto sam uradio nemam razloga da sumnjam. Mada sam ja takav po prirodi. :( Vrlo je moguce i da je dosta toga poslijedica neaktivnosti fizicke jer se ne bavim apsolutno nikakvim sportom a nabacio sam koju kilu vise. I plus sjedenje i lezanje konstantno. Nisam napisao da osjecam i trnjene misica povremeno i slabost u zglobovima, recimo kad stojim imam osjecaj da ce se nesto iskriviti u koljenu i da cu da padnem.
Nema sta, psiha je cudo. Spominjali su mi neuropsihijatra kao poslednji korak koji mi je ostao ako nastavim ovako. Tim rijecima. Pokusacu sa fizioterapijom - trebao bih uskoro da krenem ali i sa teretanom, cisto rekreativno, lagane tezine i trcanje. Pa cemo da vidimo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Sub Dec 24, 2011 4:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 22, 2011 12:28 pm
Postovi: 11
bio si kod kiroprakticara nece ti on mnogo pomoci, oni su specijalisti za sve prsljenje osim za prvi.
idi kod atlas specijaliste da ti izmere iscasenje i rotaciju prvog.
imas slicne simptome kao ja pre nego sto sam resi kod AtlasPro.
u proslosti si imao neki udarac u gornjem delu tela i onda je doslo do veceg iscasenja tu ti ova medicina nece pomoci.
zato sto u ovoj normalnoj medicini to resavaju sedativima i antidepresivima ceo zivot.

meni je bila uzasna rotacija atlasa, 10 godina je proslo ziveo sam sa time kako su mi lekari rekli, da nije bilo nikakvih posledica udara. medjutim 10 godina kasnije sam shvatio da je bilo. samo sto se medicina time ne bavi.
posto si bio kod kiroprakticara onda sigurno znas o cemu mislim. mada mogu i kiroprakticari da vrate Atlas ali nije bezbedno i nije trajno. zato ti trebaju ljudi koji su specijalizovani samo za taj prsljen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Ned Dec 25, 2011 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2011 12:06 pm
Postovi: 9
Tacno tako. Doduse imao sam tada jedno 7 godina. Pokusavajuci da napravim salto, pao sam sa 2 metra na vrat. Nisam se mogao pomjeriti jedno 5 minuta. Zar to moze biti od toga sada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Pon Dec 26, 2011 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 22, 2011 12:28 pm
Postovi: 11
veruj mi da si povredio vrat i sa pola godine zivota to je verovatno od toga, posto si bio kod kiroprakticara ovo ce mi biti lakse objasniti ti.
sta se tu desava. posto covek ima tu malu gresku da je skoro svima taj prvi malo iscasen jos po rodjenju, svaki udarac bio jaci ili slabiji, neko cimanje glave npr. sudar u auticima iz luna parka, padovi, nepravilno spavanje, bukvalno svi udarci u gornjem delu i cimanje glave, ga pomeraju za malo iscasenje. Udarac u predelu glave ili vrata ga vise pomera sto stvara dodatne zdravstvene psihicke ili fizicke probleme. i svaki sledeci udarac pomera ga malo za malo.
moze biti nakrivljen samo levo ili desno, ako je krenuo na levo onda ce non-stop ici samo levo, ako je na desno onda ide non-stop samo na desno. meni je bilo na levo. otisao mi je zbog rotacije i pod vilicu. ako sam dobro razumeo. hvala bogu sada je pravo.

ja sam negde pre deset godina imao gadan udarac u predeo vrata, secam se sutradan nisam mogao da jedem. isao sam kod lekara i lekari mi rekli da sam 100% zdrav da udarac nije imao nikakve posledice, posle nekoliko godina javilo mi se krivljenje kicme, bol u glavi, bol u kicmi, veoma cesto lose disanje, padanje u nesvest iz cista mira i ne mogu se sad ja svega setim posto vise toga nemam.
evo kad sam saznao da ustvari udar jeste imao posledice, ispravio sam ga momentalno. i ono sto sam primetio cim sam ispravio jeste da glavu okrecem lakse (to se naglo desilo cim sam ispravio pa mi je bilo zanimljivo, mislim da sam deset dana samo mlatio glavom gore-dole, levo-desno), da bolje vidim (za ovo tvrde da se popravi 1 prema 50, znaci nije sigurno), da me ne hvata nesvestica kad brzo okrecem glavi ili kad naglo ustanem, nemam problema sa glavoboljom, kicmom, neki od simptoma su prosli odmah istog momenta a drugi posle nekog vremena.

vidis posto je atlas prvi prsljen kod ljudi dolazi od blazih do tezih posledica naravno kod osobe sa 60 godina su teze posledice nego kod nas mladjih. zbog cega evo objasnjenja.
1) kada je iscasen svi ostali prsljenovi prate njegovo iscasenje pa se javlja taj bol u kicmi bol u zglobovima itd. svima je manje ili vise kriva kicma nekima ne primetno a nekima uzasno mnogo primetno. najlakse se vidi dal je kriva kicma po duzinu nogu i po ramenima jedno rame je spustenije bas malo od drugog, a jedna noga je manja od druge isto uzasno malo jedva primetno. to je zbog krive kicme... vremenom dolazi do pritiskanja nervi u predelu kicme, ostecenje diskova, glavobolja, vrtoglavice, migrene, itd, itd, a pritisak nervi moze da steti i ostalim organima.
2) pritiska kicmenu mozdinu, sto znaci da slabo informacije dolaze do organa u telu pa je i regeneracija slabija.
3)pritiska arterije i vene koje dovode i odvode krv do/od mozga. to je ono kad vrtis glavom hvata te vrtoglavica, pri naglom ustajanju takodje, veoma cesto i uzrok glavobolja......kod starijih ljudi i mozdani udar.
4) on je odmah do produzene mozdine ili u narodu cvora zivota. i u medicini je poznato da produzena mozdina kontrolise, krvni pritisak, rad srca, disanje.. mislim da ovde ne treba vise pricati o br. 4.

npr. mozda nisi primetio pre. okreni glavu maksimum levo pa posle maksimum desno, reci mi na koju stranu ti je manja i teza pokretljivost ?
uzmi svoje rame da izmeris. na koju stranu mozes vise da okrenes glavu.

ne mora ovo da te plasio ovo njegovo iscasenje je vec vekovima mozda i milenijumima kod coveka, a pre 15 godina je okriveno i nacin kako da se ispravi.
Medicina u Nemackoj je ispitivala da li je stvarno iskrivljen ili nije to ispitivanje je trajalo od 2005 do 2009 godine i tu je dokazano da se stvarno radi o iscasenju. njegovo iscesenje u medicini je tek moglo da se vidi nastankom MRI tehnologije (Magnetne Rezonance). pa je pomocu MRI medicina ispitivala da li je kriv ili nije. posto je vec cula u novinama da je kriv :) i da je uglavnom na levo.
http://www.atlasprofilax.hr/pdf/Seibel% ... ivanje.pdf
evo ga i istrazivanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Pon Dec 26, 2011 2:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 22, 2011 12:28 pm
Postovi: 11
Ali i pored ovoga, ne iskljucujem to da bi se trebalo javiti lekaru.
mene je medicina vise puta izneverila, mada moram da priznam da veliki broj bolesti moze da otkrije (imaju tehnologiju za takve stvari ali ne bas toliko dobru za lecenje).prvi prsljen nisu otkrili zato sto nisu obracali paznju, nema diskove pa su mislili da nije bitan i nema potrebe da se dira.
Ali za svaki slucaj trebalo bi se javiti i lekaru.
u ostalom jedino ti medicina moze uraditi analizu krvi, biohemiju, urinokulturu. i tako te stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Pon Dec 26, 2011 11:15 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Voleo bih cuti gde si namestao taj prsljen-atlas-citao sam o tome i da je jako skupo..
Jel ti dijagnostikovao isti taj koji ti je namestao ili si snimao rendgenom ili kako si ustanovio da je tu problem?
Moze i na PVT da ne bude da nekoga reklamiras..hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Pon Dec 26, 2011 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 22, 2011 12:28 pm
Postovi: 11
poslao sam ti PVT.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Pon Dec 26, 2011 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2011 12:06 pm
Postovi: 9
posalji i meni na pvt da procitam malo vise o tome...

a tacno je da na desnu stranu malo teze okrecem glavu. Ma ja cu izluditi, mozda sam samo anksiozan i depresivan, ne znam. Vise ne znam sta da ganjam. Svi nalazi koje sam vadio su maltene za astronauta. Od krvne slike do snimaka glava, srca itd. A misici upaljeni, probadanja...svakakve gluposti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta mi je?!?
PostPoslato: Pet Jan 06, 2012 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 3:17 pm
Postovi: 1
pozz za sve na forumu!evo vec 6 meseci se razvlacim od ordinacije do ordinacije,fizikalne terapije ali napretka nema.htedoh da me posavetujete,date predlog sta i kako dalje.imam 37 god,fizicki aktivan,tj instruktor fizickog a kicma mi se nalazi u sledecem stanju posle magn rezonance. MR PREGLED CERVIKALNOG SEGMENTA KICM STUBA pregled je ucinjen presecima u sagitalnoj ravni u T1FSE sekvenci a sagitalno i aksialno u visini i.v.prostora od c4 do c6 u T2FRFSE sekvenci.Pocetno ispravljena fizioloska lordoza cervikalnog segmenta kic stuba uz ocuvan visinski promer prikazanih korpusa i intezitet signala kostane srzi u njima.Incpijentne spondiloticne promene se uocavaju u nivou c5 nesto naglasenije sa desne strane,postoje znaci spondilartroze.umerene su degenerativno izmenjeni prikazani i.v. diskusi.u nivou c6 baldzing i.v. diskusa koji uocavaju i u nivou c4 bez znacajnih reperkusija na duralnu vrecu i spinalne korenove.u nivou c5 centralna protruzija i.v.disklusa sa kompresijom duralne vrece suzenjem prednjeg likvorskog prostora,AP dijametar duralne vrece u ovom nivou iznosi 10 mm.Ne vidim sigurne znake MR foraminostenoza. Ne vide se MR znaci izmene inteziteta signala u cervikalnom segmentu medule spinalis. Evo ovo je nalaz sa magnetne imam i nalaz l/s egmenta kicmenog stuba koji isto tako nije zlatan.STA RADITI?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: