Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Pa da je sve ok jedino su ona i ortoped smatrali da je trebao vec da sedi ali dali nam neke vezbice i seo je. Ja kazem nije mu bilo vreme pa kad on smisli onda ce no uredu neljutim se ja. Ali svako mora priznati i uvideti da je lako popovati nekom drugom ali se zaboravlja da je ovo ipak forum gde se medjusobno savetujemo razmenjujemo iskustva i ok svako ima pravo na svoje misljenje ali ne i popovanje.
Glupo!

By


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re cipelice
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 6:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
brizna-mama je napisao:
Terapeut,molim vas, posto ste vi ipak najkompetentniji da odgovorite.Znaci, moja beba jos nije prohodala, ne dize se ni sam na nogice.Znaci, po kuci da bude sto vise bos, i kada ga vodim napolje, to mi je najbitnije, znaci, mogu da mu obuvam lagane sandalice,samo da su malo dublje.Jos nesto, imam kuci duboke cipelice za njega ali su od platna, da li to sme da obuva dok ne prohoda?

Ja se izvinjavam sto ponovo pitam, i ako sam ispala glupa,ali mi je jako bitno.



Slobodno pitajte,mame imaju puno nedoumica oko ove teme.Prohodavanje je finale motornog razvoja i ako je dete puzalo pre prohodavanja ucvrstilo je karlicu i rameni pojas te ce i hod lako usvojiti.
Ali...... i odraslom coveku koji je hod usvojio davno neudobne i krute cipele otezavaju hod,a zamislite detence koje svoje nezno stopalce treba da prilagodi podlozi,da odrzi ravnotezu i pobedi urodjeni strah od nepoznatog.
Kada je u pitanju zdravo dete bez nekih deformiteta stopala:
1.Djon mora da bude mek i savitljiv
2.Cipelica moze biti platnena sa otvorenim prstima,ali bi lub trebalo da bude ojacan.
3.Po kuci dete treba da bude sto vise boso,a kad izlazite napolje (ako ste u fazi prohodavanja)obujte mu cipelice.
I ne zaboravite nase prababe nisu imale ravne tabane-zato sto su hodale u mekim opancima :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re cipelice
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 6:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Dete koje ne prohodava kada ga vodite napolje-zavisi od vaseg osecaja i vremenskih prilika.Moze biti boso,u carapicama ili bilo kakvim cipelicama nema neke ralike jer je bitno u cemu je samo kad se oslanja na noge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: re cipelice
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
terapeut je napisao:
brizna-mama je napisao:
Terapeut,molim vas, posto ste vi ipak najkompetentniji da odgovorite.Znaci, moja beba jos nije prohodala, ne dize se ni sam na nogice.Znaci, po kuci da bude sto vise bos, i kada ga vodim napolje, to mi je najbitnije, znaci, mogu da mu obuvam lagane sandalice,samo da su malo dublje.Jos nesto, imam kuci duboke cipelice za njega ali su od platna, da li to sme da obuva dok ne prohoda?

Ja se izvinjavam sto ponovo pitam, i ako sam ispala glupa,ali mi je jako bitno.



Slobodno pitajte,mame imaju puno nedoumica oko ove teme.Prohodavanje je finale motornog razvoja i ako je dete puzalo pre prohodavanja ucvrstilo je karlicu i rameni pojas te ce i hod lako usvojiti.
Ali...... i odraslom coveku koji je hod usvojio davno neudobne i krute cipele otezavaju hod,a zamislite detence koje svoje nezno stopalce treba da prilagodi podlozi,da odrzi ravnotezu i pobedi urodjeni strah od nepoznatog.
Kada je u pitanju zdravo dete bez nekih deformiteta stopala:
1.Djon mora da bude mek i savitljiv
2.Cipelica moze biti platnena sa otvorenim prstima,ali bi lub trebalo da bude ojacan.
3.Po kuci dete treba da bude sto vise boso,a kad izlazite napolje (ako ste u fazi prohodavanja)obujte mu cipelice.
I ne zaboravite nase prababe nisu imale ravne tabane-zato sto su hodale u mekim opancima :lol:




Kathy Ovo je savet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 1:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Kako kod kupovine cipelica znati da li su one detetu udobne??? Mi imamo veliko(17 meseci 14,5 cm) a usko stopalo... kada joj uzmem "knap" cipele dobre su u širini, a ako joj uzmem veće njoj su široke i noga joj se pomera pri hodu pa ima naboje na prstićima...Šta raditi??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Mora da udje mali prst iza stopala, i to je onda knap, nema druge.Znaci, obujte joj cipelice i gurnite malo nogicu, ako pozadi staje jedan prst, onda je to to.Nema dileme :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 2:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 5:58 pm
Postovi: 137
Tako sam i uradila pre mesec dana kad smo kupovali cipelice... sada su joj već male jer joj se odcrta šav čarapice na prstićima i na palcu ima crvenilo sa strane... Jel moguće da joj je porasla nogica toliko za samo mesec dana???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 4:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pa, ako ne kze da stane prst,onda su joj male, ja sam negde citala da budemo spremne na to da svake cetiri nedelje kupujemo cipelice :-? Ja ponekad obuvam mojoj ebbici cipelice od njenog bate od tetke, to svi rade, ne moze valjda to toliko da naskodi.Sad sam mu kupila duboke sandalice jer je stao na nogice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 11:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 1:56 pm
Postovi: 234
Mi smo bili kod ortopeda na pregledu posto smo prohodali vec davno i sve je ok.
Sada koristimo sanadle sa uloskom ... ili smo biosi sto nam je i ortoped preporucio!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
dejan27 je napisao:
Mi smo bili kod ortopeda na pregledu posto smo prohodali vec davno i sve je ok.
Sada koristimo sanadle sa uloskom ... ili smo biosi sto nam je i ortoped preporucio!


:D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cipelice za bebu
PostPoslato: Pet Dec 02, 2011 11:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 10, 2009 2:12 pm
Postovi: 154
Poštovanje svim koleginicama i kolegama,

Mene i moju suprugu interesuje da li se cipelice "za prohodavanje" bebe kupuju kada beba prohoda, ili možda pre toga, kada beba počne da pravi prve korake pridržavajući se za pomoćne predmete u svojoj okolini (kauč, fotelja, itd). Odnosno da li da sačekamo da beba napravi svoje prve korake samostalno, pa da joj onda kupimo te cipelice?

_________________
Nije dobro, ali trudimo se.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: