Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ca Microcellulare pulmonis l.dex.Lymphadenophatia mediastini
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 6
Ca Microcellulare pulmonis l.dex.Lymphadenophatia mediastini
Tu. gl. suprarenalis in obs.

Ovo je dijagnoza moje majke koja ima 59 godina.
Tegobe su pocele tako sto je prvolecena od virusne upale pluca i kako se senka sa snimka nije znacajno povlacila, poslata je na multi skener gde je utvrdjeno gore navedeno.

Na onkoloskom institutu su joj odradjene bronhoskopija i biopsija.
Bronhoskopija nije pokazala nista, nalaz je bio uredan i pisalo je da nema atipicnih celija.

Biopsija sa druge strane je potvrdila gornju dijagnozu. Metodi obrade: IHC, HE.
Na rezultatu tačno piše: Mikroskopski opis: U limfnom cvoru prisutna metastaza karcinoma koji je gradjen od sitnijih celija rasporedjinih u difuzna polja.
IMUNOFENOTIP (parafin): NSE+, Synaptophysin+, Chromogranin+, CK19-/+, CK18+, CEA+, CK7+, CK20-, TTF1+, EMA+.
Na osnovu morfologije i fenotipa celija najverovatnije da metastaza potice iz primarnog plucnog tumora.

Na konzilijumu su joj odredjena dva ciklusa sistemske hemioterapije po EP protokolu.
Nakon toga obaviti CT toraksa i abdomena.
Hemoterapiju je primala preko dnevnebolnice i odlicno podnela.
Ima istu kilazu kao i pre i dobro se oseca. Nije imala munine i ostale propratne stvari uz hemoterapiju.

Ono sto mene zanima i molim da mi neko razjasni posto to niko nije uradio na Onkoloskom institutu u Beogradu (jer tamo morate da jurite doktore po hodnicima i da ih molite za trenutak njihovog vremena jer su oni nadljudska bica a ne kao mi smrtnici) je izvestaj sa biopsije.
Obzirom da su u limfnom cvoru koji je izvadjen utvrdjeno da su to metastaze, zanima me da li svi ovi tumor markeri koji su potvrdjeni ukazuju da postoji jos negde metastaza osim na tim lifnim cvorovima ili bi to bilo konstatovano u nalazu ili npr u konzilijarnoj odluci? Koliko sam mogla da procitam o ovim tumor markerima, oni se koriste i radi potvrdjivanja tumora na nekim drugim organima. To me jako muci jer na izvestaju sa skenera ne pise da ima bilo gde osim na limfnim zlezdama i da ima benigni tumor na nadbubreznoj zlezdi. Ultrazvuk stomaka je isto dobar i osim zeludacne kile (koja je potvrdjena na rengenu kada je pila barium), nista nije pronadjeno sumnjivo.

Unapred se zahvaljujem

Sancho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ca Microcellulare pulmonis l.dex.Lymphadenophatia mediastini
PostPoslato: Sub Nov 26, 2011 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 6
Samo sam jos izostavila da napisem da je na amulantnoj otpusnoj listi kao sifra bolesti pisalo
C34 NM BRONCHI ET PULMO.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: