Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 07, 2009 9:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:11 am
Postovi: 20
Da, da, mislim bas na tu kremu. Posto je ipak malo skuplja dobila sam u apoteci uzorke dnevne i nocne kreme da probam. Lice mi se nakon nje nenormalno pogorsalo, cak su mi poiskakale neke sitne crvene bubuljicice na slepoocnicama, a nikada ih tu nisam imala.
I eto zbog toga je krajnje vreme bilo da odem kod dermatologa.
Moji nalazi su Acne faciei, Dermatitis rosaceiformis
Prepisao mi je Skinoren kremu i Colpoderm gel po potrebi samo na bubuljicu kada izadje.
Posto u utorak imam neki konkurs za posao u sredu pocinjem sa terapijom, pa javljam rezultate. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 29, 2008 11:11 am
Postovi: 20
Nista od tretmana do 19-tog, imam 10 god. mature, pa se bojim da ne krenem jos zbog tih propratnih pojava... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Sep 30, 2009 2:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Trazio sam malo po internetu neke nove alternative i naisao na proizvod "Oracea". citao sam malo o iskustvima ljudi i primetio da su ljudi u velikom procentu zadovoljni!!
Ima tu i sporednih efekata ali mislim da zavise i od toga da li su se korisnici pridrzavali uputstva za upotrebu.
jedino sto jos nisam skroz shvatio je da li se nakon prestanka upotrebe problemi u potpunosti vracaju. Mislim ima postova ljudi koji kazu da se vracaju, ali opet nisam siguran kako sve to tacno funkcionise. Ako druge ne mrzi Googlujte rec Oracea ili na neki drugi nacin saznajte nesto o proizvodu pa napisite svoje impresije i vidjenje stvari ......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Okt 20, 2009 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 01, 2008 9:36 am
Postovi: 15
Procitala sam sva iskustva sa rozaceom i koliko mogu da zakljucim ima raznih podvrsta, ali nisam videla da je neko naveo rozaceu zbog suve koze? Meni je tako dermatolog rekla pre nesto vise od godinu dana, da mi je to od suve koze, i da nije nista strasno, samo treba redovno da negujem da ne bih jednog dana bila ljubicasta (tim recima). E kod te nege sad nastaje problem, jer preporucila mi je tri stvari - sve Avenovo: za ujutru kremu protiv crvenila bogatu, za uvece Diroseal kremu i za ciscenje lica Micelarni losion (sapun skroz izbaciti iz upotrebe). Primecujem poboljsanje, odnosno manje crvenilo od ovih krema, nego imam problem sto za ovih godinu dana nisam uspela da skupim dovoljno para da istovremeno koristim sve tri stvari, jer su mnooogo skupe, barem za mene. Mozda bi rezultati bili jos bolji da sam uspela sve da primenjujem, tako da je moje pitanje: ima li ljudi nesto jeftinije, a barem priblizno istog efekta?
Eh, da sam se barem s rozaceom rodila u Francuskoj!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 9:59 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 14, 2007 10:12 am
Postovi: 56
Prvi put cujem za rozaceu zbog suve koze. A sta je to? Kao stalno ti se peruta lice, i crveno je, jel?
Ja sam koristila upravo tu Avenue-ovu kremu Diroseal, ali meni nije nesto narocito prijala ili mi pomogla. Ali..dobro..ne znaci da tebi nece, sigurno da imamo razlicite koze.
Inace, mislim da su gotovo sve te kreme koje su namenjene lecenju crvenila, upala, rozacee..skupe.

Postoji jedan sjajan sajt , zapravo forum, posvecen iskljucivo rozacei. Tu mozete naci i videti (jer ima ljudi koji kace slikice) sve vrste i podvrste rozacee, tacnije sve njene varijacije.
Imate naravno i gomilu saveta, kako leciti rozaceu, sta je kome pomoglo, kako ziveti sa istom..ma..svasta.
Jedina fora je sto je sajt na engleskom, pa ako ne znate engleski bice vam problem (da ne kazem nemoguce) da se snadjete.
Koga zanima da pogleda, mozda nadje nesto korisno za sebe.
Adresa sajta je http://rosaceagroup.org/The_Rosacea_Forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Nov 01, 2009 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2008 11:50 am
Postovi: 18
U Decjoj klinici (u Tirsovoj) i u salonu Epilion nalazi se v-beam (Pulse dye) laser za koji kazu da je anjbolji. Interesuje me kolika je okvirna cena tretmana, da li se tretman placa i u Tirsovoj i koliko je taj vbeam uspesan kod crvenila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Apr 13, 2011 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2011 1:16 pm
Postovi: 13
Imam rozaceu vec 7 godina,( u pocetku sam obilazila dermatologe dok mi samo dvoje nisu tacno dijagnostikovali sta je, a posle mi je bilo cudno kako i drugi nisu videli jer u to vreme sam bila tipican primer papularne rozacace kad pogledam slike drugih sa istom dijagnozom na netu) kada sam otkrila sta mi je i zasto moje bubuljice nisu klasicne i snalazim se da je drzim pod kontrolom, dosta sam naucila i na stranim forumima.
Deluju na mene i kreme koje nisu samo za crvenilo vec i one za hidrataciju koze, jer je moj tip masna dehidrirana.
Rozacea mi nije toliko izrazena kao klasicno crvenilo sem kod stresa, ili promena na toplo hladno, posebno zimi ili leti ako sam duze na suncu stanje se pogorsa, imam papule, manje, koza dosta svrbi na mestima gde su one izasle.

Metronidazol mi odlicno deluje na papule, smiri ih i nestanu skoro sasvim ali izbegavam stalno da ga koristim da se nenaviknem vec samo kad primetim da ce stanje da se pogorsa. Klindamicin nije los ali nema takvo dejstvo kao metronidazol.

Ostale kreme koje su mi se pokazale dobre su Anti rougues od Avena, Diakalnel od Avena ali ne predugo, SVR rubaline mi nista nije pomogla kao ni Uriage za rozaceu koja je cak i parfimisina. Eucerin za rozaceu nocna, dnevna ima onu groznu zelenu boju.

Od prirodne kozmetike samo kreme na bazi maslina, sve drugo mi samo pogrosa stanje, Dr. Hauska posebno i ako sam pokusala da izguram vise meseci ne bi li doslo do poboljsanja. Med i kosovo ulje bez efekta i ako ga na stranim forumima hvale. Alverde samo maslinove kreme, sve druge posebno ruzino ulje nikako. Murada nisam koristila zbog cene samo njegov gel za umivanje i jako je prijatan, ali i od Dr. Hauske mi odgovara mleko za ciscenje i tonik a ostalo ne, pogotov normalizujuce ulje, mada ja rozaceu imam samo na obrazima tako da mi na drugim delovima lica sve ove kreme koje sam rekla da nevaljaju imaju sasvim solidno dejstvo koza bude meka i nahranjena.
Napredak sam postigla od kada umesto krema za suvu kozu pocela da uzimam one za hidrataciju, (probala sam sa teorijom da ako na masnu kozu stavljas masno ona ce se zasititi i smanjiti proizovdnju sebuma ali nije mi uspelo).

Izbegavam komercijalne kreme zbog parbena i parfema, ali dve koje su me prijatno iznenadile kad nisam mogla da uzmem Avene, su nivea nova krema naturlas - anti age, i seba med viso hidratantna krema.

Veliki problem mi je predstavljalo i pokrivanje crvenila, ako bi stavila deborah, ili max factor pan stick, ili mabyelline korektor lice bi mi buknulo jos gore, cula sam da rozacea nepodnosi ulje i jos neke supstance pa sam presla na mineralni puder ali mi on skoro nista nije pokrivao.
Skoro sam otkrila Vichy koji sam dugo izbegavala i njihov tecni puder Aera pure creme mi je odlican uzela sam za suvu kozu, sledeci put cu fluid za leto, posle njega nemam bas nikakvu reakciju cak mi je i koza meksa. Jedino sto se vidi da imam puder, mozda sto sam jos uvek nova u njegovom koriscenju jer nisam cula da bilo ko ima takav problem jer ga vecina ljudi na review hvali da nije brasnajv. Uzela sam taj koji je u formi kreme jer mi malo bolje pokriva od fluida.

Sada imam jednu dilemu, dobila sam uzorak Vichy Tri Activ hidratantna krema portiv nepravilnosti, ali sadrzi salicilnu i glikonu kiselinu koja je blagi piling.
Kad sam ga stavila par veceri lice mi je ujutro savrseno. Ali sam procitala komentare lekara da je to samo prividno poboljsanje jer te kiselne skidaju gornji sloj koze i da su posle cesceg koriscenja jako iritantne za rozaceou i jos da ne treba izlaziti bez zastite na sunce kad se koriste te kiseline.

Da li je neko probao, ja sam bas u dilemi, efekat je bolji od metronidazola a opet sta ako posle bude jos losije, zato ga nisam kupila posle uzorka?

I da li je neko probao ulje cajnog drveta i Azelaci acid bas je hvaljen za rozaceu, koji proizvod kod nas ima Azelaicnu kiselinu(ako sam dobro prevela)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Apr 14, 2011 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ako ti diakneal nije pravio problem,a on ima sigurno veci postotak glikolne kiseline od vichy normaderma,onda ne bi trebao ni normaderm da ti pravi problem.U pitanju su slabe kiseline i prakticno neutralisane.Mada ja nisam siguran da je dobro davati bilo kakve kiseline kod rosacee. Preparat sa azelaicnom kiselinom je skinoren.
Verujem da si svasta naucila o rosacei i da dobro pozajes svoje lice,ali nikada neces moci da odredis terapiju kao sto bi to uradio dobar i iskusan dermatolog.
Rozacea se moze sasvim lepo drzati pod kontrolom.Obicno treba dati i neku opstu terapiju.Ovde smo pominjali preporuke za lekare koji su provereno odlicni.Pa bi neki od njih bio sigurno dobro resenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Jul 27, 2011 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 6:52 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima koji su se oglasavali po pitanju Rosacea, Ja imam slicni da nekazem isti problem sa licem jer ne postoji dva ista slucaja mogu liciti. Pojavilo se to 2007 na levom obrazu crvenilo koje mi nije bilo jasno od cega pocinje, posto je bilo letnje vreme mozda znoj prasina prljava voda itd.
Tada nisam pridavao preteranu vaznost procice samo medjutim to se pocelo siriti da bih tokom zime to postajalo sve vise i vise i po nosu i drugom obrazu. Priznacete da to nervira kad covek pogleda u ogledalo a i pitanja drugih sta je to. Ja sam krenuo od dobrog lekara da ne navodim imena iz KC jer je bila nacelnik tada. A i kasnije sam sve druge dr. koje ste spomenuli u BG posetio tu je bilo uspona i padova u lecenju svako od njih ima svoju teoriju da probamo sa ovim pa sa ovim.
- Prva terapija je krenula sa Dovicin antibioticima 21 dan
- Neki gel ali se nesecam nije Metronidazol
- I ako mozes da kupis Eucerin anti root creme posle 15 dana preporuka (i kupio sam?

I sve ovo prvo sto je dalo rezultate, Eucerin je meni zeznuo tj dodatno isusivao kozu koja je jos vise pucala jer sam se kretao i po suncu i hladnom vremenu.

Promenim doktora i dobijem cremu Vipsogal koja je mom licu dodatno doprinela susenju i stvaranju nekog filma i iritirala kozu jos vise.
Dobio sam Klindamicin losion da cistim lice i da ga jos isusujem i bebi sapun da cistom lice.
To je trajalo ponovo mesec-dva dana gde sam bio i na dijeti ali strogoj sa brdo cajeva ,semenki i jos neznam cega. Ali najgora stvar po mene je bila promena nekih crema masti koje sam koristio mazi 7 dana pa dodji.

Sledeci dermatolog kaze pa to nista nevalja sto si radio sada kupi novu terapiju da kazem da i predhodne su se placale sve plus pregledi od 3 minuta dodji za sedam dana da vidimo dalje.

Tako su godine prolazile a i lekari opste prakse su mi prepisivali neke kreme normalno iz uvoza ili koje ne idu na recept.
Nakon toga mi je jedan dr. uprivatnoj klinici rekao da to nije izleciva bolest i da moze se samo zaleciti, e to su tek posebne muke nema mi spasa.

Prosle godine sam krajem leta otisao u zavod da potrazim dr. po preporuci ali on prima samo sredom i to 10-12 pacijenata ja nisam hteo da cekam mesec dana i prihvatio sam da me pregleda divna doktorka i samnom u razgovoru provela sat i vise vremena da bih saznala sve

Citat" pa Vi ste bili kod mojih profesora i sed ste dosli kod mene da ja budem bolji djak od njih"
Posle konsultacije sa jos jednom doktorkom odlucila je da mi prepise novu terapiju.
-Vibramicin 2x1 21dan
-Ovagile 2x1
-Metonidazol gel
-Eritromicin,Ichtaniol , Zinq paste, mast uvece

Posle deset dana se vidno smanjilo crvenilo kao i nestanak gnojnih bubuljic.

Mozda je malo opsirno ali ima puno odgovora na predhodne postove pa ce neko naci svoj problem jer ja sam 4 godine lutao i slusao razne savete, mozda ce ovo nekom pomoci.
Uzdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Nov 17, 2011 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 13, 2011 1:16 pm
Postovi: 13
Shomy je napisao:
Ako ti diakneal nije pravio problem,a on ima sigurno veci postotak glikolne kiseline od vichy normaderma,onda ne bi trebao ni normaderm da ti pravi problem.U pitanju su slabe kiseline i prakticno neutralisane.Mada ja nisam siguran da je dobro davati bilo kakve kiseline kod rosacee. Preparat sa azelaicnom kiselinom je skinoren.
Verujem da si svasta naucila o rosacei i da dobro pozajes svoje lice,ali nikada neces moci da odredis terapiju kao sto bi to uradio dobar i iskusan dermatolog.
Rozacea se moze sasvim lepo drzati pod kontrolom.Obicno treba dati i neku opstu terapiju.Ovde smo pominjali preporuke za lekare koji su provereno odlicni.Pa bi neki od njih bio sigurno dobro resenje.

Upravu si za to da nevalja koristiti kiseline makar i blage kod rosace odustala sam od toga.

A od dermatologa sam davno odustala, obilazila sam ih prvih par godina kako sam i napsiala u prethodnom postu, samo jedna doktorka je pogodila sta je ali njena terapija nije delovala bila je preagresivna, a druga koje mi je preporuciala diaklanel koji ima kislenu a nije napomenula da sa njim nemoze na sunce ali su jedino njih dve bila blizu.

U medjuvremenu sam ustanovila da sunce, vrucina, vruca hrana, nagla promena temperature ili nerviranje uticu na rozaceu najvise barem meni. Celo leto sam imala problema i ovo i proslo, a cim dojde hladno vreme, lice mi je savrseno bilo koju kremu da koristim, opet nevalja ni kad je mraz jer kad posle hladnog vazduha udjem u zagrejanu prosotriju pocrvenim ali odamah mazem neku umirujucu kremu i mnogo lakse sredim problem nego leti kada mi se pojavi po nekoliko papula i ne odalzi po 10 dana.

Sledece leto cu pokusati da se jos vise sklanjam od sunca i da koristim avene od 50 + ovo leto nisam mogla da ga kupim sada stedim na vreme, pa cu javiti da li je uspelo.
Inace jos uvek bilo koja krema na bazi nevena, kamilice, ili koja ima u imenu umirujuca deluje mi kad nemam jako crvenilo. A kad imama samo avene anti rougues. Nije losa ni Academie anti redness imam uzorak ali je mnogo skupa 45e a nema toliko dobro dejstvo kao Avene koji 20e. Od jeftinih multiaktiv neven u bedem mi je odlicna, nije losa ni green line basic zelena jabuka pa cak i nivea sa arganovim uljem, jesu pune parbena i parfema ali ne iritiraju, cak neki put vise neguju nego Aven anti redness koji samo umiri ali niti omeksa niti hidrira kozu. Opet sam dobila SVR anti redness i dalje ne deluje. A ISIS farm sa metronidazolom je bio dobar u pocetku sad dobijem crvenilo od njega, ali zato zelena koncetrovana krema od isis pharama sa cinkom nesecam se tacno imena fino deluje i nije preskupa oko 15e. Ostalo mi je jos da dam sansu uriage uzorak je bio parfimisan i nije imao nikavog efekta ali verovatno treba bar par dana korisiti. Nisam nista probala ni od La Roshe Possey sledeci je na listi kad se naviknem na Avene...Natures krema za suvu kozu fino neguje a ne iritira kao ni jeftinije Alverde varijante ali imaju u sebi alkohola pa nisu dobre da se non stop koriste jer suse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 11:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
zanima me da li je neko izlijecio rosaceu ili crvenilo lica..... ako jeste da se javi , jer muku kucim vec godinu dana sa crvenilom lica dr kaze da je rosacea


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Nov 24, 2011 3:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
Leka nema, ne bi da te obezhrabrujem ali konkretan nacin kojim bi se rozacea izlecila jos uvek ne postoji ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Nov 24, 2011 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
Big je napisao:
Leka nema, ne bi da te obezhrabrujem ali konkretan nacin kojim bi se rozacea izlecila jos uvek ne postoji ....

hallo Big ja sam imala pocetak rosacee tako mi je rekao dr , crvenilo lica i kao lisaj i koza mi se perutala, nisam imala bubuljice sanirala sam na vrijeme, cini mi se, ---- laserom radila sam pet puta i mnogo mi je pomogao, sad trenutno koristim jedan melem i on je dobar... ..... ako te se ve zanima javi se napisacu ti sta sam sve koristila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 2:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 03, 2002 2:00 am
Postovi: 77
MA isao sam i ja na neki laser prvo, pa sam posle isao i na VBeam leser, isao do dosta i doktora i kozmeticara, od krema najvise sam se radovao Medic 8 serumu sa vitaminom K1, koji sam na kraju i nasao, ali nista od toga mi nije izlecilo rozaceu. Ne kazem da nije bolje nego sto je bilo, naprotiv, mnogo se bolje psihicki osecam posle svega, ali tu i dalje postoje problemi crvenila na hladnom, na prmenama , prilikom napora veceg i tako. To mogu da primetim po pitanjima nekih ljudi koji me ranije nisu poznavali a pitaju npr da li nosim naocare posto mi obrazi i nos budu crveni a oko ociju belo. NAravno da me zanima sta si koristila i sta ti pomaze, najbolje bi bilo da napises ovde kako bi svi mogli da procitaju ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Nov 25, 2011 5:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
..... kad sam ovu napast dobila nisam ni znala sta je..... a ni rosaceaa-- sta je to, lice mi je bilo uvijek cisto nikad nism imala ni bubuljice, .... crvenilo lica dobila sam od stresa i od helikobakte tako kazu doktori, ..... probala sam svasta ..... kreme i mlijeko za ciscenje lica ne smije imati alkohola preko ljeta faktor 50 obavezno, ........ ( stres sam imala to znam i to veliki) ..... lasem mi je mnogo pomogao IPL...... , krema od afrodita sa kamilicom i zelenim cajem meni jako dobra za lice, URINOTERAPIJU -( o urino terapiji naci ces na int. ja samo mazem lice) obavezno ujtru i navece, ishranu sam totalno promejnilia... bijeli hljeb sam izbacila, bjeli secer, cokoladu , svinjsko meso inace crveno meso, paradaiz
..... trenutno pijem i cajeve za ciscenje jetre i za helikobakter.... jetru treba svakako ocistiti to je na prvom mjestu
..... i sad da ti kazem neznam da li si korisstio melem od travara hadži MIROSLAVA VASICA iz BEOGRADA
..... od njega sam dobila jedno sirce i melem, zaboravio mi je poslati caj za ciscenje jetre pa sam ja kupila
..... melem je jako dobar
,,,,,,, koliko vidim da si iz Beograda mozes otici i kupiti , o njemu ces sve naci na int. i ja sam tako nasla, kako on ne salje vani svoje proizvode morala sam se snaci da mi neko kupi u BG i posalje , melem koristim dvije sedmice i prezadovoljna sam
..... i obavezno kupi C + ZINK ako ima od proizvodjaca ENCIAN jednu dnevno piti....... javi se lijepi pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: