Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Sre Avg 25, 2010 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 25, 2010 1:07 pm
Postovi: 2
Pozdrav

E ovako vec 10 dana imam crvene tackice po telu skoro kao bubuljice koje me uzasno svrbe..i ja ti resim da odem kod doktora, kaze on meni da izbegavam sunce i dao mi je da se mazem sinodermom n i primala sam injekcije 4 dana..za ta cetri dana nije me svrbelo toliko skoro nista..i mislila sam da ce nestati kad pocele su i da mi izlaze po stomaku i grudima..i otisla sam onda opet kod doktora (drugog) ovaj mi je dao tablete Loratadin da pijem 1 na dan..i zabranio mi skoro sve da jedem meso jaja ne smem sokove gazirane da pijem..jednostavno ko na vodi da zivim..i nista ne pomaze..molim vas ako znate sta je u pitanju da mi odgovorite sto pre..jer zaista ne znam sta cu..Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Čet Avg 26, 2010 3:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 26, 2010 3:31 am
Postovi: 1
Julijana,
ja takodje imam problem kao i ti. Vec desetak dana imam sitne crvene tackice (bubuljice) po citavom telu, koje svrbe. Prvo su
izasle po ledjima, pa po stomaku, pa po rukama... Jedna do druge, kao da imam boginje. Isto sam isla kod dermatologa. Dala mi
je krec mleko da stavljam i da pijem xyzal, ali to nikako ne pomaze, jer mi tackice izlaze i dalje. Takodje mi je rekla da je to mozda od plivanja po Savi. Jesi li mozda i ti bila na Savi ovih dana?
Ako stvarno neko zna nesto, na osnovu spomenutih simptoma, bila bih jako zahvalna.
Hvala u napred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Pon Avg 30, 2010 12:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 25, 2010 1:07 pm
Postovi: 2
Meni su sad jos gore..bila sam opet kod doktora i dobila opet injekicije 2 ..i nista..i ovog puta mi je dao uput kod dermatologa jer sam bila kod lekara opste prakse..nisam se negde kupala i stvarno ne znam od cega je..:(( ako neko zna lek za ovo neka napise ...unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Pet Nov 11, 2011 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 16, 2011 2:02 pm
Postovi: 3
isti slucaj...vec 10-tak dana se drapam ...puna sam crvenih fleka koje me svrbe...doktorica mi je dala presing i sinoderm mast.....ali meni ne izgleda nista bolje :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Pet Mar 23, 2012 3:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 23, 2012 2:59 am
Postovi: 1
Ljudi nemojte da se tripujete oko gluposti kakve kreme kakva zabrana hrane nisam doktor ali nedozvoljavam da me prave idiotom, za to ti je lek da lepo odes jedan dan na suncanje, umereno i kad dodjes kuci istusiraj se i dajem glavu da ce posle 10-15 dana skroz nestati, bilo kakve bubuljice nebitno jesu li na ledjima ili na rukama, to je od znoja i isceznuce veruj mi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Ned Mar 25, 2012 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2012 8:37 pm
Postovi: 1
da nije suga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Čet Apr 05, 2012 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 05, 2012 3:59 pm
Postovi: 2
Drugarica i ja imamo isto vec duze od deset dana te simptome. Ja sam bila prvo kod doktora i rekli su mi da je to neka virusna infekcija, dali mi pressing da pijem i kao trebalo je da prodje za 7,8 dana ... Medjutim, nije proslo i juce sam bila kod dermatologa da bi mi rekli da je to na psihickoj bazi ... Sto je potpuna glupost ... Nekako mi je lakse kad vidim da nisam jedina sa ovim simptomima, ali ljudi, treba se toga resiti ... a uopste me ne tesi saznanje da niko ne zna kako ... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Sre Maj 23, 2012 12:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 23, 2012 12:27 am
Postovi: 1
molim Vas, jel neko od vas na kraju zna o cemu se radi..i meni se ovo isto pojavilo i ne smiruje se..jel neko u medjuvremenu saznao od cega je?? isto sam dobila xyzal...tecni puder i belogent..kao i inekciju..i za sada nista..:/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Sre Maj 30, 2012 1:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 30, 2012 1:28 am
Postovi: 1
Moja devojka je to imala. Najchesce joj se javljalo posle solarijuma ili pred ispit... dakle postoje dve solucije, ili je neka iritacija, ili zaista na psihichkoj bazi, jer ljudi ako postoje umishljene trudnoce, shto ne bi i ovo, ukoliko je stresno stanje, kao shto je kod nje u odredjenim situacijama bilo.... Btw ona studira stomatologiju, chitala neshto an tu temu ishla kod doktora i otprilike zakljuchak je ovo shto sam napisao, tako da samo se smejte i uzivajte.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvene tackice po telu ...
PostPoslato: Pon Jun 04, 2012 9:54 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Mozda ipak nije naodmet posetiti dermatologa. Mozda je potrebno da se uradi test na dermografizam ili test za holinergicnu urtikariju. Nedavno sam imala pacijenta kod koga se pokazalo da je alergican na hladnu vodu- nije alergican na vodu koja nije hladna, a ni samo na hladnocu, ali bi za njega bilo po zivot opasno da skoci u bazen ili reku ili more ako je voda hladna. Postoje brojni testovi koji pomazu da se dodje do dijagnoze i onda potrazi pravi lek

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: