Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem govora
PostPoslato: Pet Sep 30, 2011 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 11:19 pm
Postovi: 1
Molim Vas za pomoc, savet, bilo sta.....imam dva sina, stariji je 3.6 god
a mladji 1.6, imam problem sa starijim sinom, dete jos uvek ne govori i ima kako to vec neki
lekari kazu asocijalno ponasanje, razvojnu disfaziju, intoleranciju na hranu mleko , mlecne pro-
izvode, jaja, a uskoro smo i saznali da je alergican na gluten, pa smo na smo na strogoj dijeti bez svih ovih namirnica....ovo su rezultati ispitivanja od njegovih 2.5g, mi jos lutamo za dijagnozom i svako nam kaze drugacije....dete je nervozno sto nemoze da kaze sta zeli a inace po ceo dan brblja na svom nekom jeziku a sa 1.5god je govorio mama, ajde, daj.i prestao...ima stereotipne pokrete rukama i stereotipne igre /redja igracke i sve sto mu padne pod ruku u nizu, igra se sam iako je sa 1.5 krenuo u vrtic,vriskom i placem reaguje ako neko od nas dvoje /roditelja/ izadje iz kuce, naglo promeni pravac prilikom setnje i to uz vrisku......ima kontakt ocima i jako je umiljat kad on to hoce....Inace u vrticu je jako poslusan a i sa drugim osobama koje ga cuvaju /baka, komsinica/ kod njih nema izlive besa i histerije. obraca se samo meni kad nesto hoce ili kad negoduje i to je obicno vrisak a nekad i bacanje na zemlju i zabacivanje glave unazad i tesko se umiri posle toga...
U drzavnim institucijama kod logopeda i psihologa ide ali zbog prebukiranosti njegovi termini su jednom u 2 nedelje sto nikako nije dovoljno, znam da mora najmanje 3-5 puta nedeljno, pokusali smo i sa privatnim ali on ni da cuje, place 45min i tako danima...a i cene su zabrinjavajuce...
Dok je mladji sin potpuno drugaciji, non stop brblja i pokusava da komunicira sa bratom ali na zalost on ga samo odgurne, retki su trenutci neznosti ....KOME DA SE OBRATIM ZA ADEKVATNU POMOC, DA NE LUTAMO VISE NI MI NI NASE DETE......HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: