Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Klizeca aksijalna hernija
PostPoslato: Pon Okt 31, 2005 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 31, 2005 11:12 pm
Postovi: 1
Zdravo svima
Vec 2-3 godine imam problema sa krvnim pritiskom.
Sa mojih 28 godina to je malo zabrinjavajuce.
Isao sam na preglede i na kraju je ustanovljeno da na zelucu imam klizecu aksijalnu herniju.
I kako mi je to objasnjeno ona mi pritisne dijafragmu i tada pocne da mi lupa srce,oteknu mi ruke i pocne da me gusi.
Osjecam jednostavno kao da cu da eksplodiram.
Znam da malo zvuci smjesno ali ko ima ovakvih problema zna na sto mislim.
Trenutno mi je doktor dao da pije po 5mg Amlopina i to je to.
Kazu da nema razloga za brigu al da moram da pazim na kilazu.
Imam 78 kg na visinu od 175cm sto i nije lose.
molim vas da mi pokusate pomoci kako da se borim sa ovim problemom.?
unaprijed zahvalan

3E


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dobrodosao u klub!
PostPoslato: Čet Jan 05, 2006 1:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 05, 2006 1:36 am
Postovi: 3
Ja imam 21 godinu, a kila na zeludcu mi je konstatovana pre 5 godina.Nemas pojma kakve mi je probleme stvarala i dalje ih stvara. Dacu ti par saveta koji meni pomazu. Kada ti podigne dijafragmu i ne mozes da podriges uzmi casu vode i pi gutljaj po gutljaj onako grubo da se cuje.To ce ti pomoci da podrignes vise puta a posle toga ce ti biti lakse.Odrekni se kafe,gaziranih pica i cigareta.Jedi vise puta dnevno manje obroke. Izbegavaj puno zacinjenu hranu. Kada ti srce ubrzano kuca i teze dises sedni i disi sto dublje iz stomaka. Ovo nije bolest od koje se umire ali se ne moze ni izleciti.Ne pstoje lekovi konkretno za ovaj problem ali meni je doktor prepisao cisap tablete 2x10mg 15min pre jela i dosta mi pomazu.Znam da ti ovo na prvu ruku izgleda tesko ali naviknes se vremenom.Kada je meni doktor rekao prvi put dijagnozu i ispricao sve ovo rekla sam mu da mogu odmah u penziju.
Zanima me imas li ti napade anksioznosti posto se i to desava meni.Zbog toga sto ta kila pritiska nerv parasimpatikus koji izaziva strah i nemire.
Ako si ti u medjuvremenu nesto saznao vise ili imas neku novu foru javi.
Caos! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dakon
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 8:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Evo i ja de prikljucim klubu. I ja imam nesto slicno niko nezna otprilike šta je. Ako vam nije mrsko to pogledajte pod naslovom Tegoba nepoznanikus. Uzgred i ja pijem cisap kažu da je opasan jeli to istina. Pročitah to na :cry: ovom forumu. Zaboravih imama 35 godina a tegobe.......5 godina. Ups smajli mi je na pogrešnom mjestu nije mi jasno zasto je tu ispo narodski rećeno.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 27, 2006 3:09 pm
Postovi: 27
I ja imam Heatus hernia,ili klizajuca hernija u zeludcu,na prvom snimanju zeludca je bila velicine oraha, posle mi je neka zena rekla da cedim sok iz kupusa-svezeg i da pijem 1-2 case dnevno,moze i u sokovniku, i kaze da je to njoj pomoglo i da joj se kila smanjila,lek za sada nema za to-sem operativno a to je opasno i opet moze da se povrati, jer je tu ustvari oslabljem misic u trbusnoj supljini pa zeludac se tu provlaci skuplja hranu i pritiska dijafragmu ili neku nerv .....
I meni su posto mine mogu da lece kilu a imao sam pritisak 90/130 a znao i je da bude i 100/150, pa su mi davali presolol,koji me je gusio i smetao, pa amlopin koji mi je isto smetao, i jednom pijuci taj lek a postujuci lekare da smanjim tezinu sa 85 na 80 kila a visok sam 175 ,bio sam na vocnoj dijeti, e sad dali od onog soka od kupusa ili od dijete dali od amlopina, usred noci meni je zapala muka da povracam,teske noge, i taman kad sam hteo da pijem vode,kad sam ustao pao sam i kolabrirao 1-2 min, osvestio sam se i posle 10 sek. opet kolabrirao,probudio se posle 30 sek, i samo osecao slabost ,da sedim cutim i da nepricam i da se nepomeram,kad sam otisao u hitnu,uzeli su mi krv, izmerili pritisak bio mi je 95/125,dali su mi infuziju.......
Krenuo sam na ispitivanja skener mozga,dopler krvnih sudova vrata,eeg, itd itd, hvala bogu nista mi nisu nasli, ali sam jedno 6 meseci se osecao slabo, kao da mi drhte noge, kao da nemam snagu u nogama, posle sam isao kod kardiologa interniste i dao mi je katopil koji i danas pijem-za snizavanje pritiska, i prvo ksalol, a sada rivotril za smirenje,ksalol mi nije pomogao mnogo ali me je smirivao jer sam imao napade aksioznosti i nervoze,dok rivotril hvala bogu za sada je mnogo bolji,skoro da nema aksioznosti-inace to je lek za epilepticare, ja to nisam, ali posto deluje i daje se i bebama, pijem ga i pomaze, a sto se tice kile,treba redukovati telesnu tezinu ali kazem vam mislim da kad sam prionio na dijetu, 15 dana-vocnu i posle toga je zena napravila palacinke ja jeo lepo ato testo-uvece i to sa kremom,dali se od dijete kila smanjila a ja sa palacinkama je opteretio i naduvala se neznam, samo znam to vece-ujutru kad sam pao bila mi je muka u zeludcu i stomaku i boleo me je i zeludac i stomak i eto kolabrirao sam,verovatno da je u pitanju bila kila.
Inace i ja sam imao te napade aksioznosti, pr, u pocetku usred noci probudim se osecam huku u usima i kao da se penje,pritisak u usima,lupanje srca,znoje mi se ruke i noge, a hladno mi je cak i sa tri cebeta ado tada je bilo dovoljno jedno,onda ustanem i tera me da se krecem i ja se krecem po stanu sat-dva zatim mi se ide u vc obavezno velika nuzda i mala, i posle polako prestane, i to traje sat ,dva.
Znalo je i da mi se slosi i da me oblije hladan znoj i da mi lupa srce,doktori-to ti je nervoza,hipohondra ....itd, najveca je mana sto doktori lece posledice a ne uzrok, i nisam rekao zadnji put posle tog kolapsa-posle kad sam kolabrirao i odem da snimim opet zeludac -nisam imao kilu vec neke kao naslage koje mogu da naprave siptome kao kila ali nije kila,a pre godinu dana je bila velicine oraha, i to mi kaze isti doktor,pretpostavljam da je u pitanju da se tad ispraznila ili pomerila kila i u tom pomeranju pritisla na neki nerv ili zeludac i dok se nije namestila ja sam kolabrirao, a u tom mestenju se verovatno i ispraznila posto se i ona puni hranom, pa ona je deo zeludca.
Tako stvari stoje, i meni su rekli manje jesti,vise obroka,redukovati telesnu tezinu.. a inace tu zeludacnu kilu mogu dibiti i sportisti kad ih udari lopta u stomak,teski fizicki radnici itd, e sad kako da je lecimo neznam,jer piti lekove za smirenje i za pritisak a uzrok zeludacna kila, i ostecivati zeludac lekovima,stvarno neznam sta da kazem,valjda ce pronaci nacin i to da rese pa da prestanemo da pijemo i lecimo posledice vec uzrok!
Pozdrav i probajte sa sokom od kupusa-iscedite u sokovniku!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klizeca aksijalna hernija
PostPoslato: Sub Dec 05, 2009 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 05, 2009 7:05 pm
Postovi: 2
Citam i ne verujem sve kao i kod mene.
Znaci od letos je pocelo.
Pritisak koji mi je uvek bio nesto nizi 110 /70 poceo da osciluje i to uglavnom nocu.
Legnem sve normalno i onda u sred noci se probudim, drhtim hladno mi znojim se u usima zujanje sece me ispod rebara, pomislih da je srce, trk u hitnu pomoc pritisak 180 /110.
Dobijem neku tabletu da sazvacem , jednu pod jezik injekcija za smirenje kazu idi uradi analize.
Izvadim sve moguce nalaze sve ok, visi nivo kreatina :o trk kod nefrologa vadi ponovo krv, urin ( klirens kreatina) nista.
Posle nekih sedam osam dana opet isto....sedim za kompjuterom odjednom zujanje u usima , ovog puta imam aparat za merenje pritiska merio sam pritisak tog jutra sve ok 115 / 75 a sad 160 sa 100. Opet trk na hitnu opet injekcije, tableta da se sazvace.....
Pravac internista, tamo sve zivo pregledano srce zdravo, ekg idealan.
Promenim terapiju za pritisak umesto propranola dobijem lodoz.
I teraj nazad....a problemi pocese da se sve cesce i cesce javljaju i uglavnom nocu.

Sece me ispod rebara probada me gusim se , nemam vazduha, tresem se kao prut pritisak opet 160 /110.
Podrigujem vazduh , nemam kiseline, al mi neprijatno podrignem par puta i bude mi lakse.
Usta mi suva na sredini grudnog kosa razvaljuje, tresem se sav, neki nemir i ludilo me uhvatili ne mogu da disem, gusim se, kasljem.
Sigurno je secer.....brzo ga meri, komsinica donese aparat secer 5.0... :(
Brzo u hitnu.
U hitnoj me gledaju ispod oka, misle da nisam bas svoj tvrde da umisljam, ko zna koliko puta sam vec kod njih...al gde da idem vise... lekarka me salje kod neurologa , urologa, ponovo internista Ekg ( po ko zna koji put), alergologa.....

Pisem sta jedem , pratim pritisak koji osciluje, kupio i aparat za secer, sve u granicama...a meni nije dobro i sve mi je gore.
Ironija kad setam i izlazem se fizickim naporima nista, ceo dan sam aktivan, radim i ni traga problemu, secne me po koji putispod rebara, ali nije ni prici ludilu koje imam nocu.

Ne mogu da zaspim, trzam se ,ruke mi utrnu, slaba cirkulacija,usi zuje, pritisak povisen, glava me boli na potiljku, pa sa leve , sa desne strane,prepisuju mi lekove za smirenje , ksalol , dopunjavaju mi sa nifelatom za pritisak koji treba da uzmem kad pritisak ode na 180 :o

Nista ne pomaze, menjam po ko zna koji put lekove obigravam sve lekare i nadrilekare, bioenergeticare, reikiste... vise mi se smucilo .....nemaju za cega da se uhvate odgovor je doktora....a ja vapim za pomoc.

Konacno se pronalazi helicobqacter pylory, krecem sa terapijom, za par dana idem da dobijem i holter da se definitivno srece eleiminise kao uzrok ovog ludila, ali kad citam vase simptome meni ovo moje deluje bas kao to, samo jos doktora da ubedim da mi je to i da se uhvate za nesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klizeca aksijalna hernija
PostPoslato: Sre Sep 28, 2011 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2011 12:46 am
Postovi: 2
Ja sam tri godine imao probleme sa srcanim aritmijama i skakanjem pritiska!Doktor mi je nakon EKG i krvnih pretraga koji su bili u redu propisao tablete za pritisak i smirenje,ali nista nije pomagalo,napadi su se ponavljali!Prije mjesec dana otisao sam u privatnu kardiolosku ordinaciju,uradio nalaze krvi,EKG,ultrazvuk srca i abdomena,i utvrdjena mi je zeludcana kila!Svi ostali nalazi su bili u redu!Da bih bio sto posto sigurah radio sam i holter test,koji je takodje bio normalan!Doktor mi je propisao tablete za zeludac Lansoprol,po potrebi leksilijum jer sam imao i anksiozne napade,i magnezijum 300,koji pomaze regulaciji rada srca!Moram reci da ova terapija meni pomaze,mada mi se jednom desilo da je pritisak skocio,ali je to trajalo veoma kratko!Ono sto je meni receno,i sto sam cuo od ljudi sa slicnim problemima jeste da je anksioznost vjerni pratilac ove bolesti i da najcesce pravi najvise problema!Zato svima preporucujem,da uz sve preglede,obavezno posjete i psihijatra,sto i ja planiram!Dakle,jesti cesce a manje,izbjegavati prezacinjenu hranu,prestati pusiti,i na kraju obavezan savjet psihijatra,vjerujte da ce pomoci!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klizeca aksijalna hernija
PostPoslato: Čet Dec 06, 2012 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 1:27 am
Postovi: 4
Sve ovde sto sam procitao poklapa se sa mojim problemom koji imam.Pocelo je tako sto sam jedne noci nisam mogao da zaspim lupalo mi je srce znoio sam se i tesko sam disao,otisao sam u hitnu pomoc jer sam mislio da je mozda neki infarkt ali kad sam uradio EKG i enzim krvi iz srca rezultati su bili dobri i poslali su me kuci bez i jednog leka a rekli mi da popijem bromazepam nekad kad osetim to sto po meni znaci da nisu nasli nikakav kvar a on postoji .Znaci pijem ponekad bromazepam zbog toga sto imam stresove u toku dana i mislim da je neka ankcioznost (strah) a u stvari izgleda da taj problem sa zelucem koji ne znam jos uvek sta je u pitanju jer nisam bio kod lekara u stvari ta kila ili nesto slicno koja pritiska neki nerv i pravi te strahove,siguran sam u to jer se sve vase price poklapaju sa mojom ...poseban problem imam uvece pred spavanje jer pojedem obavezno nesto (nista previse) i tada krece neprijatnost ne mogu da disem,lupanje srca,nervoza u svakom slucaju...posto sam se raspitao i citao nesto kupio sam lek NEXIUM 40mg pijem 1 dnevno medjutim kada popijem taj lek mada i sa bromazepanom sam imao slican problem mada me on umiri narednih pola sata me pravi uznemirenim i evo sada dok pisem popio sam prvi nexium danas a popio sam ga pre vise sati nemam apetita i stoji mi kao kamen da sam popio a ne lek...Zanima me vase misljenje KONKRETNO o cemu se radi i sta treba da se pije dok ne odem kod lekara jer ih ne volim ali znam da cu morati da odem jer problem mi ne deluje naivan ni malo!!!HVALA UNAPRED


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klizeca aksijalna hernija
PostPoslato: Čet Dec 06, 2012 2:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2012 1:27 am
Postovi: 4
Umalo da zaboravim,ne mogu da podrignem nikako tj retko i to mi zadaje probleme da bi se mozda osecao malo bolje...Znaci sve ovo sto sam ispricao zanima me da li je NEXIUM dobar lek za ovako nesto ili treba neki drugi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klizeca aksijalna hernija
PostPoslato: Pet Dec 07, 2012 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 28, 2011 12:46 am
Postovi: 2
Upravo to sto si na kraju napisao je i mene mucilo,ako kasno jedem aritmije su bile obavezene,takodje u pravu si,kada bi uspio podrignuti bilo bi ti lakse,upravo to i jeste glavni razlog i zbog toga treba da koristis tablete za zeludac!Sto prije pocnes rjesavati problem lakse ce ti biti,ja sam uspio,ne pijem vise nikakve lijekove,pazim da ne pretjerujem sa jelom i trudim se da ne razmisljam o tome!Jos nesto,veoma bitno,izbjegavaj paprike,il ako ih bas volis oguli onu kozicu sa njih,kiseli kupus,rotkva,sve sto je tesko za zeludac,kada ti bude bolje moci ces malo i da se opustis ne brini :).Da i jos jedan savjet,kada te snadju aritmije,pomze i setnja,tako je bar kod mene bilo.Sve najbolje,nadam se da sam ti uspio pomoci!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 88 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: