Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ISTINA O PRIVATNIM KLINIKAMA ZA LEČENJE NEPLODNOSTI
PostPoslato: Pon Maj 29, 2006 9:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 12:06 am
Postovi: 5
zabrinuta75 je napisao:
Volela bih da na ovom mestu podelimo iskustva (i dobra i loša) o privatnim klinikama za lečenje neplodnosti.


Vec nako vreme pratimo teme iz muskog steriliteta na raznim sajtovima, ali sad, posle procitanih iskustava Zabrinute 75, zaista osecam poterbu da se ukljucim u ovu temu.
Mi smo isli kod Dr. Argirovica u Cvijicevu. To je uroloska klinika, nije usko specijalizvana za neplodnost, ali Dr. nam je pomogao sto je daleko najvaznije.
Evo kako su se kretali rezultati spermograma mog supruga, navescu samo broj, da ne prepisujem sve, a napominjem da su sa povecanjem broja i drugi parametri postali bolji.
maj 2005. - 2,0 X 10 na 9/L
avgust 2005. - 5,0 X 10 na 9/L
novembar 2005. - 90,0 X 10 na 9/L
kraj decembra 2005. - 90,0 X 10 na 9/L
Poslednji je iz aprila 2006., pa ga prepisujem u celosti :
volumen : 2,8
izgled : belicast
ph : 7,6
broj spermatozoida u L 115,0
pokretnih posle 30 min. 0, 65
slabo pokretnih : 0,20
nepokretnih : 0, 15
normalni oblici : 0,85
patoloski oblici : 0, 15
eritrociti, epitele celije, fruktoza, aglutinacija (sve O.K.)
Dakle od 2 miliona do 115 miliona i od dijagnoze :
Sterilitas. Olygoasthenoteratzoospermia gravis :( , do dijagnoze : Normozoospermia :D
Citajuci razna iskustva parova na forumima videli smo da se spermogrami sporo popravljaju i da su pomaci mali, a kod nas hvala Bogu, ogroman napredak za vrlo kratko vreme. Malo je reci da smo se obradovali :lol: :lol: i naravno zacudili, a zacudio se i doktor, jer se u praksi ovakvi primeri ne srecu cesto, ali vec 3 poslednja spermogarama su O.K., broj, pokretljivost, morfologija i drugo se ustalilo i sve je u granicama normalnog spermograma, sto govori i dijagnoza.
Od terapije suprug je uzimao Andriol (hormon testosteron), koji mu je doktor dao posle ispitivanja hormonskog statusa, sad mu je i njega ukinuo i ostao je samo na vitaminima, mineralima i oligoelementima :
vit C 2x2 tbl 0d 500 mg
vit E 3 X 1 drag od 150 mg
beviplex 3 X 1 drag
Zink 1 tbl od 100 mg
Oligogal Se 1 kaps
Na svoju ruku, nekoliko meseci je uzimao i seme piskavice, samelje se u mlinu za kafu i uzima po jedna kasicia ujutro i uvece. To smo videli da mnogi uzimaju, pa smo i mi probali. Dr. je rekao da nema naucnih dokaza da piskavica pomaze, ali u svakom slucaju nije ni naskodila.
Spermogram se radi u samoj ordinaciji , a radi ga laborantkinja iz Visegradske, koja ima veliko iskusvo, svakodnevno radi veliki broj spermograma. Doktor je sasvim O.K. pred penzijom je ( ili mozda vec u penziji), pristupacan je mozete da mu postavite pitanja.
Spermogram zajedno sa razgovorom kosta oko 1500 din.
cedo je napisao:
Nemam problem o kojem govorite (i nadam se da necu), ali poznajem ljude koji su ga imali i cini mi se da su prosli kroz granje i trnje potucajuci se po raznoraznim klinikama i davajuci novac (sto zvanicno, sto ispod ruke) raznoraznim kulovima koji se predstavljaju kao doktori i specijalisti.
Medjutim, samo zelim da kazem da je njihovim mukama konacno dosao kraj kada ih je pocela voditi Dr Vinka Vukotic koju ste pomenuli. Pokazala se kao izuzetan dijagnosticar, sto je mozda najvaznije u takvom slucaju. Da ne duzim, posto nemam iskustva u vezi teme, samo sam zeleo da vam kazem iskustva drugih....
Srecno.....



Sto se tice Dr. Vukotic suprug je isao i kod nje, pre nego kod Argirovica, jer smo i mi culi da je dobra. Obratio joj se u "Dragisi Misovicu" i odneo spermogram koji je uradio ginekoloskoj ordinaciji u koju sam ja tada isla. Sad mi je zao sto smo sve to bacili, pa ne mogu da prepisem sta je pisalo, pitala sam muza da li se seca necega iz telefonskog razgovora sa tom Dr. (ginekologom) koja mu je telefonom saopstila rezultate, to otprilike izgleda ovako :
"Strasno su losi, male su sanse da se uradi bilo sta, u uzorku ima nekoliko spermatozoida, nepokterni su, retki."
Znam da zvuci konfuzno, ali to je sve cega se setio, ne treba smetnuti s uma da je bio u soku kad je saznao za rezultate i to saopstene na ovaj nacin, dobro da mu je nesto ostalo u glavi.
Dr. Vukotic mu je u "D. Misovicu" uradila preglede : eho, poslala ga na biohemijske analize, dala da izvadi briseve i na osnovu rezultata kao terapiju predlozila Klomifen, bez vitamina i minerala. U njenu stucnost ne mogu da ulazim, kao i da odgovaram na pitanje : Sta bi bilo, da je bilo ?, odn. da je suprug prihvatio njenu terapiju.
Ono sto mogu da zamerim je to da je dijagnozu postavila na osnovu spermograma radjenog u privatnoj ginekoloskoj klinici i nije ponovila isti. Ako se sve vrti oko tog spermograma, meni izgleda savrseno logicno da se prvo uradi jos jedan da se uveri da onaj prvi mozda nije los zbog greske laboranta, ili nekog drugog razloga, a ne da se stvari uzimaju "zdravo za gotovo".
Postavljam jos jedno pitanje, da je suprug bio pacijent TTC da li bi mu bio uradjen spermogram ? Verovatno bi. Sve ovo ukazuje na razlicite arsine lecenja pacijeta u drzavnim i privatnim ustavnovama.
Nakon svega ovoga cujemo za Dr. Argirovica i odlazimo i tamo, njegov komentar u vezi sa spermogramima je : "Jedan k'o ni jedan.", odmah se radi drugi spermogram koji pokazuje 2 miliona spermatozoida, daleko od dobrog, ali daleko i od onog prvog na osnovu koga Dr. Vukotic daje terapiju. Po meni ovo jeste profesionalni propust.

I nas su ispitivali o imovinskom stanu i to u ginekoloskoj klinici..
zabrinuta75 je napisao:


E, taj veliki čovek je kao na buvljoj pijaci, formirao cenu tek kad je ispipao gde radimo. Pošto je čuo da su preduzeće u kojem radimo kupili stranci, sigurno je pomislio da imamo dobre plate i da i dalje može da nas muze. Kamo sreće da je imao pravo (mislim ovo za velike plate).


Kada se suprugu broj spermatozoida ustalio na 90 miliona, odlucili smo da ja odem kod ginekologa na razgovor. Ordinaciju smo izabrali bez konsultacija sa nekim ili raspitivanja i otisli kod Dr. Ljiljane Milasinovic u Knjegine Zorke. :evil: Usli smo zajedno ( posle se ispostavalja da se zena bavi bracnim sterilitetom, bar tako nam je rekla). Mislili smo da muz sedi u cekaonici, a da je razgovaram s njom, medjutim ona nas je oboje pozvala, sigurno misleci da kod nje dolazimo kao par radi lecenja infertiliteta. Dala nam je niz pretraga koje treba da obavimo ( ne znam sta, i to sam bacila, neke analize u laboratoriji, nesto na Torlaku), rekla da treba da pozurimo s obzirom na moje godine, nema vremena za cekanja ( podrazumeva se da bi sve moje preglede radili kod nje) a onda pocela da se ispituje gde radimo ?! U tom trenutku oboje smo bili nezaposleni, pa je Dr. isla dalje, ko nas izdrzava, roditelji ? Dakle, moj predlog : zaobilazite "Femini" u sirokom luku.

Draga Zbrinuta,
mogu da pretpostvim kako se osecate, dali ste silne pare, potrosili vreme, a situacija gora nego na pocetku. Sto je najgore izgubili ste poverenje u lekare, a i kompas, kod koga da idete, kuda dalje ?
Napisala sam ovo da bi ohrabrla tebe, supruga, a i sve druge u slicnoj situaciji. Ima i dobrih i pozitivnih iskustava kao sto je nase. Ne gubite nadu. Ako je 75 u tvom nicku godina tvog rodjenja, ima vremena.
Srecno i javite se sa boljim i lepsim vestima. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala Staso
PostPoslato: Uto Maj 30, 2006 11:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Hvala Staso! Ohrabrila si me.

Da, rodjena sam 1975. godine. Ima vremena.

Mozes li da napises koje je sve analize tvoj suprug uradio kod tog dr Argirovica i koja je adresa ili telefon te klinike u Cvijicevoj?

Hvala jos jednom!!!

Vama predlazem jedno pracenje ovulacije, moze i u drzavnoj klinici, a onda kad se odredi pravi plodni termin "u akciju". A suprug neka apstinira 2-3 dana pre toga, da rezultati budu najbolji moguci. Puno srece!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 12:06 am
Postovi: 5
Sto se biohemijskih i drugih nalaza koje je moj suprug radio, nazalost bacili smo ih, i to pre nekoliko nedelja :( , racunajuci da takvi nalazi imaju odredjeni rok, da su posle bezvredni, pa da nam se dzabe ne nakupljaju.
Srecom :P sacuvali smo sve izvestaje Dr. Argirovica i spermograme, pa mogu da ti prepisem nesto s tih papira, jer je on prepisivao sa nalaza. :wink:
Kao sto sam ti pisala, muz je krenuao kod Dr. Vukotic, ona mu je dala da uradi analize, izvrsila preglede, a onda smo sa tim otisli kod Argirovica. Posto su ti nalzi bili svezi on ih je prihvatio kao relevantne.
Evo sad prepisujem :
Bris uretre na klamidije, mikoplazme i ureaplazma urealitikum.
Hormonski status : FSH, LH, PROL, TESTO
Ukupni bilirubin, AST, ALT, GGT, LDH
EHO
St localis genitalis
Ovo je sve bilo OK, samo sto je testosteron odstupao od referentih vrednosti, valjda ga je zato i dobio kao terapiju. EHO (mokracna besika, prostata, testisi) je radila Dr. Vinka i Argirovic ga nije ponavljao, nego je prihvatio njeno misljenje da je sve OK, a St localis genitalis (valjda) znaci pregled genitalija, to je radio on, reci muzu da nije nista strasno, obican pregled, ne koriste se nikakvi instrumenti, uostalom sigurno je to vec prosao.
Ja vam savetujem da ponesete sve nalaze od pocetka lecenja i da mu ih predocite, naravno ako se odlucite za njega.
Adresa je Cvijiceva 84a, telefoni : 2788 - 498 ; 787 - 900,
mobilni : 063 / 23- 66 -59

Nije mi jasno ovo za pracenje ovulacije u klinici :o ?
Mi koristimo metode merenja bazalne temperature i racunanje plodnih dana, kupili smo i "Mejbi - bejbi", ali u njega se ne uzdam, ne kazem da spravica nije OK, nego valjda ja ne znam da nanesem uzorak, npr. ispadne super "kao sa slike", obrisem to, nanesem novi ( sve u roku od 15 - 20 min, narvno nista ne stavljam u usta) i potpuno drugacije nista se ne vidi, ili obrnuto, nista, pa super :roll:
Volela bih da mi nesto vise napises o toj metodi pracenja ovulacije, a naravno i kao je bilo kod Dr Argirovica.
Poslacu ti mejl na PP, tako da tamo mozes da mi pises o ovulaciji, ovo je ipak forum "urologija", pa da ga ne opterecujemo temama iz ginekologije.
Sve najbolje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 2:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 12:06 am
Postovi: 5
Stasa je napisao:
Poslacu ti mejl na PP, tako da tamo mozes da mi pises o ovulaciji, ovo je ipak forum "urologija", pa da ga ne opterecujemo temama iz ginekologije.
Sve najbolje :wink:


Poslala sam ti 2 PP (iste) jednu oko 11, jednu sad, ali stoje mi u folderu "Za slanje". :evil: Da li si ih dobila ? Mozda jesi, a meni samo tako pokazuje :roll: .
U svakom slucaju, javi se.
Poz. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ne brini Staso
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 10:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Ne brini Staso, dobila sam tvoje poruke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 20, 2007 12:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 4:34 pm
Postovi: 35
Imam pitanje...posto vidim da treba izbegavati Dr micica i njegovu kliniku interesuje me da li se ta klinika nalazi u ulici Kneza Milosa? Ne bih htela da slucajno uletim u nju. Pozz i hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 20, 2007 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 3:04 pm
Postovi: 174
Draga Zabrinuta75,

Pratim problem koji imate, jer smo i mi u slicnoj situaciji, tako da tacno znam kroz sta prolazite.

Naime kod MM je "problem" bio u brzini spermatozoida. Imao ih je dovoljno, ali i je broj progresivno pokretnih bio negde oko 40%. Jedno vreme pomagala mu je terapija cink, selen i vitamin E, ali kada je nakon jedne terapije rezultat spermograma bio losiji nego pre pocetka terapije promenili smo urologa. Posto je MM vojno lice isao je kod urologa na VMC (Novi Sad), koji mu je prepisivao tu vitaminsku terapiju. Kada se desilo to da terapija nije urodila plodom, on mu je preporucio Dr. Aleksica na VMA. I naglasio je da preporucuje samo njega, te ako ne moze da dodje do njega, ne vredi ni da ide na VMA.
Elem, MM je uspeo da zakaze pregled kod Dr. Aleksica koji mu je uradio pregled kakav do tada nije bio uradjen. Trazio mu je briseve na hlamidiju i miko (do tada nisam ni znala da i muskarci rade test na miko :o), analiza krvi na hormone (ne secam se tacno na koje, ali se secam da mu je prolaktin bio malo visi od normale)... Zatim mu je uradio pregled ultrazvukom, pa eho i ne znam sta sve ne. I na ultrazvuku mu je otkrivena varikocela. Nakon operacije spermogram je vec na kontrolnom pregledu bio na donjoj granici normale, da bi godinu dana kasnije bio savrsen.

U celoj prici MM je najvise bio iznenadjen time sto je uradjen detaljan pregled! A do tada mu nije trazeno ni da uradi bris na hlamidiju, jer "ako je supruga negativna, onda ste i Vi negativni i nema potrebe za tim". Znaci za dve godine "lecenja" nije mu niti jednom uradjen pregled! Samo je posmatran nalaz spermograma.

E sad, da li ce ovo nase iskustvo nekome pomoci, ili nece, ne znam. Ako nista, eto jos jedne price para koji pokusava da dobije potomstvo. :wink:

Srdacan pozdrav! :lol:

P.S.
Detaljan opis naseg problema nalazi se na http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet

_________________
Don't worry about the world coming to an end today, it's already tomorrow in Australia.

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... sterilitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 2:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Kad vec pricamo o pomenutom doktoru, da i ja nesto kazem na tu temu.

Dakle, dr Micic je sef uroloskog odeljenja pri klinickom centru Srbije, specijalnost mu je lecenje neplodnosti. Pretpostavljam da neki neuki sarlatan ne bi mogao da bude na takvom polozaju, jer se klinicki centar prilicno ceni u nasoj zemlji.

Trazio sam ovde na searchu o njemu i jedna zena na ovom forumu je rekla kako je Micic vrsni strucnjak, koji je izlecio nekog njenog poznanika.

Ajde de, neka bude da i to nije tacno, ali ovo sad je zanimljivo.
Posto se i ja patim od hronicnog manjka spermica (<1mil/ml), gledao sam da sakupim sve pozitivne informacije (u smislu izlecenja muskog steriliteta) koje sam mogao da nadjem.
Ispostavi se da je vrlo blizak rodjak od moje zene patio od nekrospermije i lose pokretljivosti. Negde se lecio, primao hormonske terapije i zena mu je ostala trudna. To je sve sto smo znali. Dobili su dete i - sada cekaju drugo!
Silno sam se obradovao, konacno da cujem da se neki muskarac izlecio od steriliteta! Dugo nam je trebalo da ga licno pitamo za neke tako intimne stvari, ali eto i to se desilo. I sta smo saznali? Covek kaze kako je dobio uput za klinicki centar i kako se lecio kod dr Micica! On ga sada dize u zvezde i prica hvalospeve o njemu! Kako i ne bi kada mu je zena po drugi put trudna!

... i tu se srecna prica zavrsava, ali pocinje MOJA.

Igrom slucaja sam preko neke veze dospeo do pomenutog dr Micica. Znajuci za ovu losu pricu o njemu sa neta, isao sam prilicno pokunjen i bez vere u njega. Ali hajde de, bar nisam imao sta da izgubim - bilo je besplatno!
I da skratim pricu: on je bio zacudjujuce drugarski (da ne kazem ortacki) raspolozen, duhovit i opusten. Medjutim, nije me odusevio.
E sad, zavisi ista sam ja ocekivao da cu zateci. S obzirom da na svoj problem gledam vrlo ozbiljno, da ne kazem, depresivno, on mi je delovao kao tip koji olako gleda na stvari - ja sam samo jedan od 1000001 pacijenata sa tim problemom.
Sa druge strane, nije da me nije ispitao i pogledao moje nalaze. Medjutim, opet mi se cini da je sve nekako brzo naskrabao (moram tako da kazem, jer ima ocajan rukopis). I na kraju je tretman sledeci: klomifen 50mg i proxeed jedan mesec, pa posle opet spermogram i kontrola.
Po njegovim recima, on hoce da vidi da li uopste reagujem na hormonsku terapiju, da vidi sta dalje. A da me ne bi cimao sa jakim stvarima, dao mi je najbezazleniju varijantu.

Problem je sto ja imam nizak FSH u odnosu na sve ostale hormone, jer su svi ostali u gornjoj granici normale. Plasim se da ce klomifen da mi povisi testoteron izvan granica - i sta sam onda ucinio?
Ja sam ga pitao "sta ako bude gore nego sto je bilo?", na sta se on osmehnuo i rekao nesto u fazonu "gore od ovoga ne moze biti". Sa cim se uopste ne slazem - jer ja sa ovim brojem mogu komotno ICSI da radim, dok sa azoospermijom mogu da se slikam!!
Usput je na uputu naskrabao adresu Uromedice (pritom, ni jednom je nije pomenuo dok smo pricali), dao svoj kucni i mobilni telefon (sto je pozitivno).

I eto, to su moja iskustva sa njim. Opet kazem, ne mogu reci da sam odusevljen, posebno ne sa adresom uromedice i salom na racun azoospermije. Sa druge strane - taj isti covek je izlecio naseg rodjaka! Ako uzmemo u obzir i tu zenu sa ovog sajta, koja ga isto hvali, to su vec dvoje ljudi koji ga hvale za uspesnu terapiju izlecenja.
Totalno sam u rebusu. Ja klomifen nisam ni poceo, jer jos razmisljam o njegovom dejstvu i trazim druga misljenja. Proxeed uopste ni ne nameravam da pijem, jer je to obican precenjeni proizvod farmaceutske mafije.
Cenim i ovo sto je zabrinuta rekla, verovatno tu ima dosta istine (definitivno mislim da je lovator), ali opet, ne mogu, a da se ne vratim na rodjaka koji se cak ponudio da krene samnom kod njega! Sa trece strane tu je i neko moje ne_bas_pozitivno iskustvo sa ovim doktorom. Ali ne mogu ga negirati u potpunosti, jer terapiju nisam ni probao! Mozda je i u pravu?!

Eto, ovaj tekst sam napisao da se cuje i ta neka druga strana. Mozda bude nekome od koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 10, 2007 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
za maboleth: za onaj deo što si napisao kada ti je rekao da gore ne može da bude nego što jeste ! Naravno da može da bude i sam znaš to !

Mislim da te shvatam, jer ja sam bio u situaciji u kojoj si ti sada ali posle sam dospeo u AZOSPERMIJU ! Ja bih ipak na tvom mestu zaledio spermu za svaki slučaj za ISCI ( ako to ima kod nas a čitao sam pre na ovom forumu da ima negde ) pa bi tek onda radio na lečenju !

A za ostale koji su se javili bih rekao :

Ne znam šta je čudno kad u hormonskom statusu neko ima manji nivo testosterona pa mu lekar da terapiju Andriola ili nešto slično pa mu se oporavi spermogram - meni je to sasvim poznato i normalno i ne vidim ništa magično u tome osim možda vremena za koje se spermogram oporavio jer to je ono individualno i u tom slučaju se postižu rezultati od AZOSPERMIJE na normalu ! Ako ste bili kod lekara koji to nije primetio sa hormonskih rezultata ( ili nije hteo eventualno zbog novca ili neke druge koristi ) ili uopšte nije uradio hormonski status onda mu treba zabraniti da se uopšte bavi medicinom i to trajno !
Nekrospermija koliko ja znam takođe se pokušava rešiti dodavanjem testosterona i to je takodje standardna terapija. Kod nekog upali, dok kod nekog ne daje rezultate i tu ništa nije čudno !
Čudno je to što niko od stručnog osoblja ne može da objasni zašto je to tako i zašto je to individualno ?
Znači, kad neko nekoga izleči na ovaj način to barem meni nije čudno jer je to standardna terapija ali bih voleo da čujem iskustva da li je neko sa normalnim hormonskim statusom i svim ostalim vezanim za sterilitet došao od Oligospermije do Normospermije ili od Azospermije do Normospermije - ako jeste onda je takav lekar za svaku pohvalu i njegovo ime treba držati uokvireno na ovom forumu !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 11:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Maboleth, tvoje iskustvo sa dr Micicem potvrdjuje ono sto sam vec znala i o cemu sam pisala. On eksperimentise. Kod svih pacijenata, bez da prethodno odradi potrebne analize, prvo proba sa hormonskom terapijom i Proxeedom, pa kod nekog odmah postigne poboljsanje i takvi pacijenti ga kuju u zvezde, a kod najveceg broja zezne stvar i totalno pokvari rezultat, te posle nemaju dovoljno ni za ICSI. Sto je najgore, ne pokaze ni da mu je barem malo zao kad vidi da je pokvario rezultat.

Dakle, pored te velike zamerke za lecenje "napamet", bez prethodnih analiza i ozbiljnog pristupa pacijentovom problemu, on po pravilu naglo izbacuje jedan lek i uvodi drugi, a zna se da se mnogi od tih lekova moraju postepeno izbacivati (polaganim smanjivanjem doza) jer u suprotnom dolazi do naglog pada broja "plivaca", cak i do azoospermije.

Takodje, to navodjenje adrese svoje privatne klinike na tako perfidan nacin, u sred Klinickog centra, je za svako gnusanje. Gadi mi se.

I dalje mislim o njemu da su mu samo pare na pameti i da nema savesti ni odgovornosti.

Da li se ikada zapita koliko je parova unesrecio tako povrsnim lecenjem, koliko njih je posle njegovog "tretmana" ostalo bez i jednog "plivaca"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Zabrinuta, ako je za utehu, ima slučajeva kojima su lekari pogrešnim terapijama zauvek upropastili telo.

U SAD više ljudi umre od lekarskih grešaka nego od svih ratova, AIDS-a i saobraćajnih nestreća zajedno.

Jedini put je: sam svoj lekar, a zvanične lekare (i to najbolje, koji ne moraju biti najskuplji) koristiti samo kao ispomoć.

Napominjem da je ovo samo moje mišljenje, nemojte shvatati kao sugestiju, a na žalost, posledica je užasa koji mi lekari naneli.

on topic:

Imao sam, na žalost, iskustva i sa Mićićem, i u potpunosti se slažem sa svim negativnim iskustvima prisutnih sagovornika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 2:20 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 12:01 am
Postovi: 96
Cekajte, polako. Hocu ipak da se trudim da budem racionalan.

Neka bude da eksperimentise, ali sta je on mogao da uradi u mom slucaju?

Iz onoga koliko sam se ja upoznao sa svojim problemom, mogao je da uradi sledece:

1) Da mi da klomifen kao najslabiju hormonsku terapiju (sto je i ucinio), koja spada u reverzibilne metode.
2) Da mi prepise FSH injekcije, koje su izuzetno skupe i zahtevnije u pogledu davanja i doziranja.
3) Da mi odma' predlozi biopsiju, koja je invazivnog karaktera.
4) Da digne ruke i kaze ti nemas nikakve sanse.

... i to je to. Jer generalno, papir i pregledi koje sam ja uradio govore da je samnom sve u redu, morfoloski i na ultrazvuku. Hormoni su mi uredu, osim sto je FSH dosta manji u odnosu na sve ostale.
Ja sam i Micica pitao da li je moja operisana kila mogla ovo da mi napravi, na sta je on odgovorio da je tako nesto verovatnije pre puberteta, ali ne i kada su polni organi oformljeni. Ali je i pored toga ustao i pregledao me i zakljucio da nemam nikakvu kilu (sto je rekao i prethodni urolog koji mi je uradio ultrazvuk).
Hocu da kazem, ovo je suvise zamrsena materija, bez nekog opipljivog stanja ili dokaza. Pa danasnja medicina ne moze da se odluci o parametrima sperme, a kamoli i da rutinski resava probleme muskog steriliteta!
Citajuci strane sajtove na internetu, velika vecina doktora radi empirijski kada su im ruke vezane, s tim sto neki odma' odustaju i predlazu 'vestaka', a neki gledaju da li ce da uspe ili ne.

Iz mog ugla i ja sam za to da se nesto proba. Ne ulazem nesto previse nade u sve, ali ipak jesam da se sa necim krene. Na zalost, ni ja ne vidim ista bolje i jednostavnije od tog klomifena. Ja bih klomifen odavno uzeo, jer on dize i FSH, sto je meni potrebno, ali je problem sto mi je testosteron u gornjim granicama normale!
Jos nesto - Micic je jedini rekao da manji FSH moze biti uzrok mog problema, dok su prethodni lekari samo odmahivali rukom, kao "nije to, vidis da je u referentnim vrednostima".

Dakle, da rezimiram, daleko da sam ja srecan Micicem, niti da cu ga slepo poslusati. U stvari, uopste nisam srecan i zadovoljan celom ovom stvari. I ne verujem da je samo kod nas tako, jer citajuci na internetu, vidim da svi oni vrte jednu te istu pesmu i mlate praznu slamu. Ali od necega moram krenuti.
Ova materija je definitivno takva da ce nekoga empirijska terapija usreciti, drugi ce ostati isti, a trecima ce biti gore. To je na zalost tako - ovo je jedna kocka! Ako nesto mogu zameriti Micicu, bar za sada, to je da bi svoje pacijente trebao da upozori na eventualne ili moguce neuspehe terapije i nuspojave (npr. da dodje do pogorsanja, pa posle do naglog povecanja spermica), ali generalno, ovo sto on predlaze predlazu i strani lekari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 12:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Maboleth, mislim da bi trebalo da potrazis dobrog endokrinologa pre nego sto krenes sa hormonskom terapijom, kao i da zamrznes "materijal" kakav je sad kako bi u slucaju pogorsanja usled terapije imao zlatnu rezervu za ICSI.

Srecno !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 1:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
zabrinuta75 je napisao:
Takodje, to navodjenje adrese svoje privatne klinike na tako perfidan nacin, u sred Klinickog centra, je za svako gnusanje. Gadi mi se.


Ne mogu da verujem da neko može to da uradi na takav način !

maboleth: u tvom slučaju je uradio ono što treba da uradi i ne znam uopšte odakle drugim lekarima ideja da FSH nije toliko bitan za spermogram kada se zna da je to foliko-stimulirajući hormon odnosno hormon koji podstiče spermatogenezu ! Nisi napisao koju vrednost imaš za FSH i koje su referente vrednosti za njega u tvojim rezultatima.

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 12, 2007 1:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 14, 2007 9:06 pm
Postovi: 427
Zaboravih da kažem još jednom da bih ja na tvom mestu zamrzao materijal kao što reče zabrinuta75 da ne bude posle: eto, to je to, ne možemo ništa više da uradimo !

_________________
Zdravlje je najveće bogatstvo !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: