Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: BUVE CE NAS POJESTI
PostPoslato: Čet Sep 01, 2011 8:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Dragi moji forumasi, pomagajte ako znate....Kucne ljubimce nemamo, zivimo na selu gde kojekakvih pasa ima svuda. Moja devojcica ima 2,5 godine i malo malo pa pokupi buvu sa ulice. Redovno spremam kucu, sve cakum pakum, ali ona ih unese sa sobom. Primetim tacno na njenom donjem vesu mrljice od buve ili na posteljinici. Redovno sve operem, cak i nasu posteljinu. Ona ima alergiju na buve, u smislu da kad je ujede njoj u narednim danima izlaze te blande crvene, velike, tvrde. Da li postoji nesto cime mogu oprskati celu kucu a da nije stetno za dete? Oprskala bih i duseke i tepihe... Place mi se....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BUVE CE NAS POJESTI
PostPoslato: Sub Sep 10, 2011 12:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Pa zar nuko nema neki savet da mi da. Evo sinoc ponovo, jednu sam ubila...doslo mi da je pojedem... Ja cu da poludim, strasno mi je jer lucu oduvek drzim toliko cistom, nikad u zivotu nisam imala slobodno vreme, jer ako nisam sa detetom ja onda nesto spremam...a buve eto ih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BUVE CE NAS POJESTI
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 11:35 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 04, 2006 8:57 pm
Postovi: 70
Jao, tako je na selu. Ja sam kao mala bila skoro stalno na selu kod babe i dede i bio je isti problem sa buvama. Ne verujem da je alergija nego jednostavno ujedi buva se manifestuju tako, meni se desavalo da imam npr na jednoj nozi po 20 ujeda, takvih kao sto ti opisujes. Nazalost, ne znam za lek...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BUVE CE NAS POJESTI
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 9:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Buve na zalost nisu samo problem na selu vec i u gradu , moji roditelji drye dva psa u dvoristu kuce koji verovatno pokupe buve u setnji i skoro svakog leta dodje do najezde, psi se redovno kupaju primaju inekcije protiv buva, nose ogrlicu protiv buva i opet nista.Majka je pokusala sa obicnim prahom protiv buva da posipa tepihe i ostalo al ne pomaze jedino sto pomaze jeste kada pozove ciklonizaciju pa oni poprskaju sa nekim otrovom ali to mora redovno da se radi.Sto se tice tih ujeda na malenoj u apoteci moze da se kupi fenistil gel koji pomaze kod ujeda insekata i kod alergije i sme da se koristi na maloj deci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: