Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 12, 2006 9:50 pm
Postovi: 1
Desava mi se povremeno da mi se pojavi crvenilo na penisu, sa nekim sitnim bubuljicama na glavicu i ispod glavica.izaziva svrab,nema nikakvih neuobicajenih sekreta vec deluje kao standardna infekcija.Nekoliko sam puta bio kod dermatologa, dobio sam neke masti kao sto su hloramfenikol i canesten da mazem u intervalima i da stavljam obloge rastvora borske kiseline.Problem je u tome sto se to povuce ali se dosta cesto vraca iako sam nivo higjene pojacao, perem se posle svakog odnosa neutralnim sapunom i dosta cesce uopste u odnosu na ranije.Imam stalnu partnerku vec 4 godine i od kako se to prvi put pojavilo neprestano koristim kondom ali sve vise mislim da to uopste ne utice jer se to pojavljuje nezavisno.Ako neko ima razlog ili resenje mog problema bio bih izuzetno zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 4:18 pm
Postovi: 6
imam slicne probleme kao i ti vec par godina.meni se crvenilo javilo kao reakcija na antibiotike-tako je bar doktor rekao.tada smo radili bris,analizu mokrace i sve je bilo u redu.Koristio sam Daktanol i crvenilo se povuklo ali se javilo opet i opet i opet....pa sam batalio da idem.Medjutim skoro sam dobio jos izrazenije crvenilo.Dermatolog mi je prepisao Sinoderm i Daktanol.sada mi je promenio terapiju pa koristim samo Daktanol....za sada dobro ide crvenilo se povuklo...
Za neko vreme se opet javljam da vidimo sta smo uradili i da li je ovo trajno resenje.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 01, 2006 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2005 2:49 am
Postovi: 9
I ja imam slicne probleme,vec tri godine. Stim sto se meni pojavljuje i sekret (belicast i lepljiv) svakih 7-8 dana. Daktanol je najbolji ali nemoze da potpuno otkloni crvrnilo. I Sinoderm N je odlican ali polako sa njim,meni je poceo da lepi kozicu. Sada cu probati jedan tretman pa ako mi uspe ili bar ima rezultata javljam vam. Ja takodje ispiram svakog dana sa rastvorom hipermangana. A,da, pogledajte i temu 'crvenilo na penisu' i tamo ima zanimljivih odgovaora. aAko ima nesto novo,javite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 8:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 13, 2006 8:35 am
Postovi: 2
Onda je ok. Ja se bas poplasio, jer sam mislio da sam ko zna sta zaradio iako sam sa devojkom 3godine, ali sam mislio da sam mozda pokupio nesto na fakuletu u wc-ima.
Jel neko zna uzrok svemu ovome?
Kod mene se javlja samo jedan deo crven, kao zrno pasulja (velicina povrsine). Moze te mi reci tacno naziv daktanola tj koja vrsta (krem, gel.. ?)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 13, 2006 8:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 13, 2006 8:35 am
Postovi: 2
Onda je ok. Ja se bas poplasio, jer sam mislio da sam ko zna sta zaradio iako sam sa devojkom 3godine, ali sam mislio da sam mozda pokupio nesto na fakuletu u wc-ima.
Jel neko zna uzrok svemu ovome?
Kod mene se javlja samo jedan deo crven, kao zrno pasulja (velicina povrsine). Moze te mi reci tacno naziv daktanola tj koja vrsta (krem, gel.. ?)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 18, 2006 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2005 2:49 am
Postovi: 9
Daktanol (KREMA) je izgleda bas dobro protiv ovoga (sta god da je). Neko kaze da je to posledica prevelike upotrebe antibiotika pa se time narusi prirodno stanje organizma, celokupna flora itd. To se isplji infekcijom ili gljivicnim oboljenjima. Mada neko kaze da je posledica lose licne higijene. Ko bi ga znao? Ono sto sam siguran je da se tesko leci,a lecenje podrazumeva svakohnevu higijenu i prepisanu terapiju. Ja sada koristim neko kozmeticko sredstvo,nesto kao neutralni sapun a zove se 'Phenocid liquid'.To je odlicno sredstvo,uvozimo ga iz Grcke, a cena mu je oko 800 din. Treba probati! Ali obavezno se obratiti lekaru. A sto se tice povrsine crvenila i kod mene je tako nilo u pocetku, samo na jednu stranu glansa, upravo te povrsine ali sam odugovlacio odlazak lekaru pa se sirilo.Dakle,prvo lekaru( i to sto pre) pa sve ostalo.Ako ima novosti javite(narocito one dobre).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 4:18 pm
Postovi: 6
Evo i mene posle duzeg vremena.Sad koristim Borogal-mast i 3% hidrogen.Bas sam danas bio na kontrolu.Produzio mi je terapiju ali sada koristim Borogal samo jednom dnevno(a ne dva puta kao do sad).Inace vidim da se neko raspituje za Daktanol-oprezno sa njim.Prvo se javi dermatologu pa tada koristi jer on hoce da zalepi kozicu kad sa duze koristi.Pozdrav svima pa se cujemo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Crvenilo na glansu
PostPoslato: Pet Maj 26, 2006 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 26, 2006 11:14 am
Postovi: 1
Definitivno je potvrđeno da se radi najčešće usled pada imuniteta i uzimanja antibiotika.Meni se to dešava kad uzimam bactrim ili multivitamin u nekim većim količinama (jedna tableta 7 dana).Doktori nemaju još objašnjenje zbog čega to nastupa.Lično meni kad se desi ne koristim ništa izuzev redovnog pranja.Poslije par dana prođe samo od sebe.Doktor mi je preporučijo Bivacin sprej i meni dijeluje,nema svraba i prođe poslije par dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 28, 2006 1:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2005 2:49 am
Postovi: 9
Zanimljivo je to za Daktanol; ja ga koristim vec vise od godinu i nisam imao vecih problema. Ali mi se zato kada sam koristio Sinoderm N to obavezno desavalo (povlacenje i lepljenje kozice). Mada razliciti medikamenti razlicito deluju na pojedine osobe.Zanima me pojavljuje li se nekom bilo kakav sekret?Kao i to da li se svrab i crvenilo bar privremeno povuce,bez obzira da li koristite navedene masti i sl?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 13, 2006 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 4:18 pm
Postovi: 6
Pa znas kako, svaki organizam je prica za sebe.masti razlicito reaguju..ja trenutno koristim Borogal i mogu ti reci da mi najvise odgovara...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 12:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 1:10 am
Postovi: 91
Jel to crvenilo vrsta neke bolesti ili je to kod nekih muskaraca normalno, i da li moze da se prenese neka infekcija devojci zbog toga???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 8:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 06, 2006 1:10 am
Postovi: 91
Ja imam to crvenilo(blago - oko meatusa(otvora) i na donjem delu glansa) vec godinu dana, ne znam kako da se izborim sa tim, sad sam kotistio sol.acidi borici povuce se ali se opet pojavi... Primetio sam da se nakon masturbacije poveca intenzitet crvenila? Jel neko uspeo da se izleci od ovog crvenila? Da li moze uopste da se izleci, jer koliko sam ja shvatio to nije nikakva bolest vec samo iritacija...??! Mozda moze da bude iritacija od donjeg vesa....? ne znam, pisite....!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 07, 2007 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2007 1:24 am
Postovi: 1
Imam problem u poslednjih 2-3 meseca iskljucivo posle odnosa mi se javlja crvenilo na penisu u obliku tackica (5-6) na glavicu i ispod takodje kao tackice i kratke linijice. Nema bola niti svraba. Crvenilo je prolazno i nestaje za nekoliko sati. Zanimljivo da se crvene tackice javljaju na istim mestima, nekada ih ima 2-3 a nekada i do desetak. Higijena je maksimalna kod oboje.

Bio bih zahvalan ako neko ima savet

_________________
Zozon


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: eeeeeee
PostPoslato: Sre Dec 19, 2007 4:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 19, 2007 4:32 am
Postovi: 1
E ljudi i ja imam isti problem samo sto kod mene nema svraba vec povecan sekret belicaste boje i cudnog mirisa mazao sam raznim kremama al ni jedna ne pomaze (Canesten i Daktanol) malo ublaze crvenilo ali nema 100% izlecenjna? Ako je neko od vas definitivno resio taj problem neka mi molim ga kaze formulu za uspeh jel me ovo nervira jako dugo vremena mozda cak i par godina....
Hvala unapre...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo na glansu
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 12:55 pm
Postovi: 1
Jesenjin je napisao:
Definitivno je potvrđeno da se radi najčešće usled pada imuniteta i uzimanja antibiotika.Meni se to dešava kad uzimam bactrim ili multivitamin u nekim većim količinama (jedna tableta 7 dana).Doktori nemaju još objašnjenje zbog čega to nastupa.Lično meni kad se desi ne koristim ništa izuzev redovnog pranja.Poslije par dana prođe samo od sebe.Doktor mi je preporučijo Bivacin sprej i meni dijeluje,nema svraba i prođe poslije par dana.

Zanima me dali ti se posle natrag vratilo crvenilo...ja sam bio kod doktora dobio sam belogent kremu i neku vodicu neznam kako se zove i proslo mi je...kada sam se vratio doma sa curom sam imao ponovo odnos i danas ujutro mi se vratilo crvenilo, svrab ne tolko kolko prije...iprva sam mislio da su mravi jer sam spaao gol a drugi dan smo vidjeli da su nam mravi ispod kreveta no sad sam se razuvjerio...molim odgovor...hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: