Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ultrazvuk kukova bebe
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 9:51 am
Postovi: 46
Iz neznanja, kasno sam otisao (1 mesec od rodjenja) da zakazem UZ kukova u Institut za majku i dete i dobio odgovor da ne moze da se uradi jer prvi slobodan termin je u oktobru, a to je kasno navodno do 2 meseca. Odem u Tirsovu i zakazu mi za 18.9, to je kao 2,5 meseca bebi, a gospodja-ica na call centru (ne znam njenu strucnost) mi rece da je to pravo vreme izmedju 2 i 3 meseca.
Da li slobodno mogu da cekam ovaj termin 2,5 meseci (ne kasnim) ili je neljubazna sestra iz Institutu za majku i dete upravu da sam zakasnio.
Beba je normalno rodjena

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 1:10 pm
Postovi: 20
Ja sam dobila uput za zakazivanje UZ kad sam vodila bebu sa 2 meseca na kontrolu. Zakazali su mi snimanje na 3 dana pre njenog 3. meseca. To je valjda i uobičajen termin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 3:35 pm
Postovi: 171
Lokacija: Beograd
Evo , opet ja da se umesam !


Idealno vreme za prvu kontrolu bebinih kukova bilo bi sa navrsenih mesec dana . To ce Vam reci svaki ortoped . U tom uzrastu moguce je otkriti deformitete i na vreme krenuti sa eventualnim vezbanjem odnosno korekcijom problema u zavisnosti od tezine istog . Vecina beba , naravno nema nekih vecih problema , pa i ako se ode kasnije na pregled ne ce se nista znacajno dogoditi . Mi smo recimo imali problem i dobro je sto smo otisli na kontrolu bas sa mesec dana , jer je doktorka otkrila obostrani vagus , tacnije nogice su nam bile potpuno krive ispod kolena i trebalo nam je oko 3 meseca svakodnevnog vezbanja da saniramo problem . Znaci , po kalendaru ortopeda kontrola bi trebalo da se obavi u uzrastu od mesec dana (idealno) , pa dva-dva i po , i onda u uzrastu izmedju petog i sestog meseca .

P.S. Mi smo inaci isli privatno kod Dr. Agnice Petkovic , sa ortopedske klinike na Banjici .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 8:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 11:12 pm
Postovi: 71
Lokacija: beograd
Mi smo takodje isli sa mesec dana, pa oko tri i poslednji sa punih pet. Isli smo privatno kod prof. Brdara.
Mi smo tako hteli, mada obicno zakazuju prvi ultra zvuk oko treceg meseca na institutu, tako da niste zakasnili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: KUKOVI
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 7:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 03, 2006 6:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: beograd
Niste zakasnili, jer u KBC Zvezdara kazu da treba snimati kukove sa dva meseca od rodjnja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Prvo snimanje isto tako zakazano telefonski sa 2.5 meseca, i isto sam mislila da je kasno, ali kazu nemaju termina, sta da se radi, drugo je bilo sa 4.5 meseca ujedno i poslednje za Alex, a trece snimanje za Kicu je bilo sa 6 meseci

_________________
double trouble is my life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk kukova bebe
PostPoslato: Čet Sep 01, 2011 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:56 pm
Postovi: 2
@natasino
molim te mi reci gde radi ta doktorka za privatno snimanje kukova. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk kukova bebe
PostPoslato: Čet Sep 01, 2011 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 01, 2011 1:56 pm
Postovi: 2
zakazala uz ! u risticu 1700 od 1 do 7 svakog meseca! za te pare da se ne mlatim po klinikama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ultrazvuk kukova bebe
PostPoslato: Čet Sep 01, 2011 9:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
U NS vam ginekolog i školica savetuje zakazivanje još u trudnoći ja sam termin za bebana zakazala pre navršenog osmog i taman smo išli po ps-u na pregled u prvom mesecu .Ultrazvuk bi trebalo da se radi u navršenom prvom mesecu mada koliko čujem praktično nigde nije moguće zakazati te termine pa su eto naši Novosadski lekari smislili lep fazon zakažeš pregled još nerođenoj bebi :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: