Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol prilikom gutanja slatkog
PostPoslato: Sre Avg 24, 2011 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 8:57 pm
Postovi: 4
Prilikom gutanja slatke hrane osecam kratak bol u predelu gornjeg stomaka (ispod grudi) sa leve strane.Ovaj problem mi se prvi put pojavio pre mesec dana i danas sam shvatila da se bol pojavi samo kada progutam nesto slatko.Osecaj je kao da mi zalogaj nazulji nesto kada ga progutam ili kao onaj poznati bol koji probada u predelu rebara posle nekog napora.Prilikom gutanja ostale hrane ili tecnosti nemam nikakvih problema.Ne osecam nikakve bolove kada pritisnem to mesto niti bilo kakve druge smetnje.
Da li je neko upoznat sa ovakvim problemom :( Pocinjem veoma da se plasim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol prilikom gutanja slatkog
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Moze da se desi da imas Candidu u jednjaku.Ona reaguje na slatko,nekad cak vrlo brzo po uzimanju.Zavisi gde je najvise ima.Kod nekoga na jeziku i grlu,kod nekoga u zelucu,crevima.

Da li si skoro uzimala neke antibiotike? Da li osecas kiselost u ustima? Imas li jos neke simptome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol prilikom gutanja slatkog
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 8:57 pm
Postovi: 4
Hvala na tako brzom odgovoru.Nisam uzimala nikakve antibiotike u poslednjih bar dve godine a simptome druge vrste zaista ne primecujem.Kiselost u ustima osetim posle cokolade npr.Neverovatna mi je cinjenica da uzmem zalogaj sira i nista ne osetim a odmah zatim uzmem zalogaj cokolade i u momentu kad je progutam zaboli me malo sa leve strane :o Da li si siguran da Candida moze tako momentalno da reaguje na slatko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol prilikom gutanja slatkog
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 12:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Sigurna sam,jer je lecim vec 2 god.Ali,to je kod onih koji je zaista imaju.

Trebalo bi da uradis gastroskopiju da se vidi da li ima necega.Skoro mi je jedna zena pricala da je pocelo cesto da je gusi u grlu,pa da joj zastaje hrana.Jednom zamalo da se nije udavila,zastao joj je zalogaj u dusniku.Kad je otisla na gastroskopiju,nasli su joj Candidu u jednjaku.

Ne mora da znaci da je to bas od Candide,ali mi je cudno sto navodis da je posle slatkog.Mozda je problem u necem drugom.Mozda sa stitnom zlezdom imas problem.

Za pocetak idi kod ORL,zamoli da ti urade bris grla i jezika na Candidu i ako mozes uradi UZ stitne zlezde.

Da li ti je beo jezik?
Mozda si alergicna na nesto cega ima u slatkisima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol prilikom gutanja slatkog
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 8:57 pm
Postovi: 4
Mislim da mi je jezk belji malo vise prema korenu tj. prema grlu ali ne jako.Alergija nije sigurno jer bilo sta slatko da progutam isto je.Ako je Candida znaci da treba da se spremim na visegodisnju borbu sa njom ? :cry:
kakve veze ima stitna zlezda sa tim bolom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol prilikom gutanja slatkog
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 9:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Pozdrav,

najbolje je da odes kod gastroenterologa, po simptomima moze da bude GREB (sluzokoza jednjaka ti je nadrazena od kiseline, pa osces bol od hrane koja "iritira"). Da li te boli recimo kada jedes kiselo, jako slano, od hladne vode? Po meni, najbolje je da odes do doktora i zamolis za uput kod gastroenterologa, a ako ti ne da uput, odes privatno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol prilikom gutanja slatkog
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 24, 2011 8:57 pm
Postovi: 4
Pozdrav,
Bol se javlja samo i iskljucivo kada progutam slatku hranu.Na ostale ukuse ne osecam nikakve tegobe.
Cini mi se da je i jezik beo vise nego je bio.Pocinjem da panicim.Probacu danas da konsultujem bar lekara opste prakse.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: