Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nadbubrezna Zlezda
PostPoslato: Ned Avg 07, 2011 7:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 6:53 am
Postovi: 53
molio bi vas da mi objasnite sta je to Nadbubrezna zlezda ,,funkcija i sve ostalo...hvala vam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadbubrezna Zlezda
PostPoslato: Ned Avg 07, 2011 6:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
to je zlezda sa unutrasnjim lucenjem, nalazi se na gornjem polu bubrega, a glavna uloga je da luci odredjene hormone i adrenalin koji su veoma bitni coveku...najjednostavnije, a koja je bolest u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadbubrezna Zlezda
PostPoslato: Pon Avg 08, 2011 6:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 6:53 am
Postovi: 53
Slavko_slavko je napisao:
to je zlezda sa unutrasnjim lucenjem, nalazi se na gornjem polu bubrega, a glavna uloga je da luci odredjene hormone i adrenalin koji su veoma bitni coveku...najjednostavnije, a koja je bolest u pitanju?



Slavko mojoj supruzi su dijagnosticirali karcinom pankreasa sa menastazom na jetri i nadbubreznoj zlezdi,,operaciju nismo radili,,primamo hemo terapiju svaki ponedeljak ,,,danas idemo na 5 terapiju,,oseca se malo bolje,,,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadbubrezna Zlezda
PostPoslato: Uto Avg 09, 2011 10:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zao mi je sto je vasa supruga obolela...kako se inace ona oseca, poreg toga sto je bolje, kakvo je opste stanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadbubrezna Zlezda
PostPoslato: Sre Avg 10, 2011 8:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2011 6:53 am
Postovi: 53
Slavko_slavko je napisao:
zao mi je sto je vasa supruga obolela...kako se inace ona oseca, poreg toga sto je bolje, kakvo je opste stanje?




SlAVKO BAS MI JE DRAGO STO SI SE JAVIO I STO SE INTERESUJES,,PA ISKRENO NEZNAM STA DA TI KAZEM PROSLJE CELE NEDELJE BILA JE SUPER NIJE IMALA BOLOVE SVAKO VECE IZLAZILI SMO U STENJU BILO JE DOBRO,ALI U NEDELJU SE ISPOVRACALA I POCELI SU JOJ OPET BOLOVI ,U PONEDELJAK SMO PRIMILI 5 HEMO TERAPIJU I BILA JE BEZ BOLOVE,,ALI JUCE I DANAS IMA OPET BOLOVE, TO SU NEPODNOSLJIVI BOLOVI,,PIJEMO METADON KAPI PROTIV BOLOVA ALI NE POMAZU MNOGO,,,
VECERAS IDEM ZA TIRANU DA UZMEM TE KAPI,Vidatoxu ,VALJDA CE OD NIH DA JOJ SE NESTANU BOLOVI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nadbubrezna Zlezda
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Nadbubrežna žlezda, kako joj samo ime kaže, se nalazi na gornjem polu bubrega. Sastoji se iz kore i srži. Kora stvara kortizol (kojeg nazivaju i hormonom stresa), aldosteron koji reguliše pritisak tako što reguliše promet vode i natrijuma kroz bubrege i androgene hormone (hormone vezane za pol). Srž lući adrenalin.
Obzirom da jse radi o malignom procesu tj. o meta promeni na žlezdi, jedino što može da se desi je smanjena sinteza ovih hormona pošto tumor praktično uništava žlezdu. Međutim to i nije toliko bitno, koliko to da je ta meta promena posledica karcinoma pankreasa koji nažalost ima izuzetno lošu prognozu.
Žao mi je što tumačenje nije toliko vedro...
Pozdrav i svako dobro vam želim...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: