Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Karlicne mere i velicina bebe
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 9:54 pm
Postovi: 2
Nadam se da ce neko moci da mi pomogne i umiri me. Trrenutno sam u 34.nedelji i sudeci po svemu beba ce biti bas krupna. S obzirom da mi je ovo druga trunoca,a da prvi put nisam bas lepo prosla jer je baba bila teska 4,5kg i da se bas napatila,zanima me koliku bebu mogu bez problema roditi -do koje kilaze ili obima glave ako su mi karlicne mere 24 27 29 17 Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karlicne mere i velicina bebe
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 2:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Hedonist021 je napisao:
Nadam se da ce neko moci da mi pomogne i umiri me. Trrenutno sam u 34.nedelji i sudeci po svemu beba ce biti bas krupna. S obzirom da mi je ovo druga trunoca,a da prvi put nisam bas lepo prosla jer je baba bila teska 4,5kg i da se bas napatila,zanima me koliku bebu mogu bez problema roditi -do koje kilaze ili obima glave ako su mi karlicne mere 24 27 29 17 Hvala unapred!

Kao iskusna drugorotka ne bi trebalo da bude problema :wink:
Ova mera 17 mi se bas i mnogo ne sviđa... :roll:
Ali ako ste rodili bebu od 4.5 kg mislim da ni ovog puta ne bi trebalo da bude mnogo problema... Radili ste test opterećenja glukozom u ovoj trudnoći? Nemate gestacijski dijabet ili intoleranciju glukoze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karlicne mere i velicina bebe
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 9:54 pm
Postovi: 2
Hvala Vam na odgovoru! Radila sam test opterecenja secerom i sve je o.k.-nemam trudnicki dijabetes koji sam imala u prvpj trudnoci. Trenutno sam u 34.nedelji i beba ima 2500g... Zaista sam u strahu da ce biti problema ako bude veca od 4,5 kg s obzirom da se na prvom porodjaju bebica bas namucila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karlicne mere i velicina bebe
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 10:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Hedonist021 je napisao:
Hvala Vam na odgovoru! Radila sam test opterecenja secerom i sve je o.k.-nemam trudnicki dijabetes koji sam imala u prvpj trudnoci. Trenutno sam u 34.nedelji i beba ima 2500g... Zaista sam u strahu da ce biti problema ako bude veca od 4,5 kg s obzirom da se na prvom porodjaju bebica bas namucila

Malkice mi je sumnjivo to da cas imate a cas nemate gestacijski dijabet... U kojoj nedelji aktuielne trudnoće ste radili OGTT sa 100 grama glukoze i ako vas ne mrzi pošaljite mi rezultate...
P.S. Izbacite slatkiše i hranu sa visokim glikemijskim indeksom (ponašajte se kao da imate gestacijski dijabetes) i biće sve u redu...
Sve drugorotke se uglavnom lakše porode... :lol:
Ako se porađate u Bg-u, da Vam nađem nekog finog doktora u nekom od porodilišta? Da se ne sekirate previše? :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: