Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Glavobolja kod deteta..
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 3:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
Dal li je glavobolja kod dece,zabrinjavajuci simptom? Moje dete ima 7,5 godina i danas su me zvali iz skole da je preuzmem zato sto je imala jaku glavobolju?? :o Do sada jos nikada se nije zalila na glavobolje.bol je imala u ceonom delu glave i kapcima.Posle sat vremena kada sam je vec odvela kuci ,iscedila joj sok od pomorandze i bez davanja nekog analgetika,bol joj je prolazila da bi se na kraju sasvim povukla.Ali meni opet nije svejedno,dete od 7 godina da ima glavobolju??Ja se uvek bojim najgorih stvari,jel imate neko iskustvo slicno ilil neki odgovor

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 9:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 3:37 am
Postovi: 194
Lokacija: Beograd
Prvo pregled kod pedijatra,pa ce Vas on onda uputiti sta dalje.i ako joj bude dobo pregled ne treba preskociti nikako!Potpuno je nemogue nagadjai na ovaj nacin moze da bude bas sve od foliranja zbog skole do najozbiljnijih stanja!pozdav!

_________________
Verujem da ima entuzijasta medju nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 10, 2009 2:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Da li joj vezuješ kosu u rep i da li upotrebljavaš šnalice, rajf? To može biti uzrok tajanstvenih glavobolja.
Tako, kolegičinu ćerku kada je bila mala, predškolski uzrast, često je bolela glava. Odvela ju je kod lekara (radio je neki stariji doktor): Lek, koji joj je prepisao, uspešan, bilo je da je detetu poskidao sve šnalice i gumice iz kose i više je nikada nije zabolela glava.
A možda je u pitanju lošiji vid?.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 11:45 am
Postovi: 12
Ili klima uredjaji? Ovih dana po ovom ludom vremenu je vrlo lako prehladiti se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 9:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
Nemamo klimu, od onog dana vise mi se nije nijednom pozalila na glavobolju,super je raspolozena,nadam se da je bilo od umora! :D

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 12, 2009 10:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 11:45 am
Postovi: 12
Dovoljno da je spolja usla u prodavnicu gde je ukljucena klima, na to sam mislio. Moje detence je posle 3 dana u vrticu (a bili smo skoro 4 nedelje u karantinu) prosmrcalo - jer je neko pametan ukljucio deci klimu na +40.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 22, 2009 6:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
ima milion razloga ali i postoje tzvpedijatrijske migrene u uzrastu od 4-18god...treba te je dovesti lekaru svakako, nek vam ne bude tesko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja kod deteta..
PostPoslato: Sre Jan 20, 2010 1:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Moja cera (2 god. i 7 meseci) se jutros rasplakala jer ju je bolela glava. Ja sam bila potpuno zatecena time. Trazila mi je hladnu oblogu da stavi na celo (nije se udarila). Pozvala sam pedijtra tel. jer sem toga izgleda sasvim ok, nema nikakvih drugih simptoma (pa mi se nije cekalo u cekaonici sa drugom bolesnom decom). Rekli su mi da je to moguce i da joj dam paracetamol. To sam i uradila. Posle toga je proslo. Pre nego sto je lek poceo da deluje bacila se gladno na dorucak. Ponasa se prethodnih par dana sasvim ok (sem sto sam primetila da se vise mazi).
Da li deca u tom uzrastu mogu da imaju glavobolje (kao mi bez neke druge bolesti). Imate li iskustva s time, sta da radim? Ne bih je bez razloga u ovo vreme raznih virusa vukla kod lekara....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja kod deteta..
PostPoslato: Pet Jan 22, 2010 7:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Razlog sam nasla, sutradan je stigla i kijavica i kasalj....glavobolja je bila uvertira....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja kod deteta..
PostPoslato: Ned Jan 24, 2010 2:05 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
A danas je stigao i bol u stomaku, naduvenost, uvece povracanje, groznica i temperatura 39C.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Glavobolja kod deteta..
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 02, 2011 9:00 pm
Postovi: 1
Moj sin ima 4 godine. vec dve godine, jednom u dva meseca pozali se da ima glavobolju. Pri tome ima nagone za povracanje i kad krene da povraca to traje nekoliko sati skoro do dehidracije. Kad je prvi put imao ove simptome nismo verovali da ima glavobolju jer je imao jedva 2 godine i nije znao sta to znaci. predpostavljali smo da je cuo te reci i posto mu je tesko od gadzenja samo ih je iskoristio. Kao dodatak svemu tome patio je od treceg krajnika koji mu je skroz zatvarao disne puteve i sakupljao sekret. Sekret se sakuplau i zeludac pa je zbog toga i povracao. Otisli smo na kliniku gde su nas setali od gastro na pulmo pa na infektivno pa na ne znam jos kojem odeljenju. Konacno ga smestili na gastro dali mu jednu infuziju i nakon par sati kad se odspavao ustao je kao da nikad nije bio bolestan.

Od tada se simptomi ponavljaju povracanje nekoliko sati, spavanje nekoliko sati i sve zavrsi.

Zadnjih nekoliko puta se zali da ima strasne glavobolje cak je pominjao i vrtoglavice (nisam sigurna da ana sta to znaci), oznoji se i prebledi.
Jutros je ustao sa glavoboljom i zalio se da ne moze da otvori oci od bolova. imao je nagon za povracanje ali je samo jednom povratio. Bili smo kod lekara i dali nam uput do pedijatrijske klinike sa predpostavkom da je u pitanju migrena.

Dali dete staro 2, 3 ili 4 godina moze da pati od migrene??

Dali je moguce da je migrena ako se javlja jednom u dva meseca?

Sta mi je raditi ako je zaista migrena?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: