Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Loš apetit
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 1:56 pm
Postovi: 15
Dete mi ima 13 meseci.Generalno jako slabo jede.Preskoči i po dva obroka.Krvna slika i mokraća dobre, zadovoljna i smeje se se.Rođena je sa 3250, a sada ina 8.900 g.Gotovo je nemoguće nahraniti je.Ne postoji hrana koju rado jede, osim kokica i smokija, što naravno izbegavam da dajem kao obrok.Bili smo i kod stručnijih doktora,njihov savet je samo da je ne teramo da jede, a ostalo će doći samo od sebe.Da kako da ne, to će shvatiti svi koji su imali isti problem.
Help!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 2:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Draga Marija skroz te razumem posto muku mucimo kao i ti.
Stefan ima 1.5 godinu i jaaaako slabo jede. Sto god je stariji sve manje jede, a o raznolikosti da ti ne pricam! Rado pojede jedino suvo grozdje i u zadnje vreme kikiriki-Smokija nazalost ovde nemamo mozda bi i njega jeo... Svi mi kazu da se ne nerviram i da ga ne teram procice i ta faza, a ja se pojedoh ziva. Svaki dan kuvam i izmisljam neku novu kombinaciju ne bi li otkrila ono sto voli, a on samo pogleda u tanjir okrene glavu i kraj price... a ja ko izbusen balon..

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Razumes me
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 1:56 pm
Postovi: 15
Ne mogu da verujem Isto.Ja odem na pijac,sve najbolje kupim,meso sveže, sa uživanjem spremim.Aona ne otvara usta.Nikad nije gladna.Šte tebi kažu doktori?Kakva mu je krvna slika?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bas tako...
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 10:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2006 4:51 pm
Postovi: 54
i mi smo tako prosli....Moj decak ima sada 3.godinice i Bogu hvala jede kao mecava...kada je imao..tako, oko godinu i po dana...nije hteo da jede...pa sam ga vijala po dvoristu, u kupatilu...ma svugde..samo da bi jeo..ALI, drage mame...to je prolazna faza...Videcete...sve to dodje na svoje...i tacno je da ih ne treba terati na silu da jedu...pa deca nece nauditi sebi time sto ce trpeti glad.....Docice oni kad budu gladni ...

_________________
Bojan i Milan...mamine maze!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Doktor kaze da mu ne dam grickalice pa ce kad ogladni jesti sta mu ponudim.
Probala sam i tako ali onda bi ceo dan preplako odbijajuci da proba to sto mu nudim iako je sigurno bio gladan.
Na kraju sam popustila i dala mu cuveno suvo grozdje!
Nasla sam jedan interesantan tekst u vezi ogranicenog repertoara ishrane:
Mozda i nismo u stanju da zivimo na hlebu i puteru ali mnoga mala deca izgleda ne samo da zive vec i napreduju hraneci se
tim ogranicenim izborom hrane. Svi oni ce konacno jednog dana prevazici rezime koje su u ovom uzrastu sami sebi nametnuli,
zvane cerealije-mleko-sok ili puter-dzem-banana. Ponekad je trazenje iste hrane iz dana u dan povezano s tim sto deci prijaju rutina,
ritual i predvidljivost, a ne prijaju im promene.
Ponekad to ima veze i sa tim sto dete ima izuzetno osetljivo nepce;
previse osetljivo culo ukusa moze da ucini da svi ukusi osim par odabranih budu neprijatni.
Ovaj prenaglasen osecaj ukusa se obicno preraste mada ne bas uvek u ranim godinama.
Ma koliko bilo tesko ignorisati detetove ekscentricnosti u jelu,
nemojte praviti guzvu oko toga. Taktika cvrste ruke ili cak i suptilne
manipulacije samo ce doprineti tome da se ustolici detetova tvrdoglavost
i da se vreme jela pretvori u vreme borbe...itd
(iz knjige "Sta da ocekujete u drugoj itrecoj godini" - Ajzenberg, Murkof i Hetavej)
Pa draga Marija, knjige kazu da ne treba da se nerviramo, a evo i Asja svojim primerom potvrdjuje to,
samo jos ne znam kako to da sprovedemo u delo :cry:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 9:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 1:56 pm
Postovi: 15
Ne, ali nama se dešava da neće ništa da jede.U proseku ima dva obroka dnevno.Da li mislimo na isto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 12:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Ne znam da li si se meni obratila, posto mi nije bas najjasnija poruka.
Stefan je juce oko 9 pojeo par stapica, malo kasnije sok 1.5dcl, a onda do 5 popodne nista u usta nije stavio! Ponudim mu supu sa knedlicama-ni da proba, pohovanu piletinu-jok, pire-nista, place.. izvadim ga iz stolice, otvori frizider nadje virsle i Bog zna kako odusevljen trazi serpicu u kojoj ih kuvamo. Skuvam dve (50gr) pojede trecinu od jedne i par zalogaja hleba. Sta da ti kazem.. poludecu!!!!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 1:56 pm
Postovi: 15
Joj,čitam i smejem se, ali nije smešno.Isto i kod nas.Juče je samo doručkovala kačamak,a posle toga je bila borba.Sve u svemu,ručala je pola banane oko 5 sati.Jesi li probala sa nekim vitaminskim sirupom?Meni je juče stigao neki iz Nemačke,kažu da je najbolji,nešto najnovije.Zove se Kinder punkt-Multivitamin Kraft-Trunk.Mada čisto sumnjam da će i to da upali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 16, 2006 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 19, 2005 12:05 am
Postovi: 26
Lokacija: Atina
Moja Zoi je rodjena sa 4100gr.a sad je teska sa 11meseci 8500gr.Ista stvar,nece da jede!!!Ali,nasla sam joj caku pa,jede bar nesto.Dam joj cetvrtinu kivija pa,ga mulja,mulja ali,ga na kraju pojede ceo,tako isto sa bananom,kruskom,pomorandzom.Probajte i vi mozda upali!!Inace,u pravu je vmilka kad kaze da kad ogladne jedu sta god da im das,samo bez teranja.Vmilka daj neki savet da prestanemo da sikimo,mora da se radi.Nanadam se da ste mi dobro i ti tvoji deckici!!!
Cmokici svima!!!! :wink:

_________________
dragana i zoi 17.6.2005.
mamina najveca ljubav na svetu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 17, 2006 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 02, 2005 10:18 am
Postovi: 168
Lokacija: Subotica u srcu
Moj sin je sisao do 13 meseci, a prestali smo onda kad je on to odlucio.
Dve nedelje pre tog dana sam pokusala umesto sike da mu ponudim mlaku kamilicu-kako su me savetovale mame koje su kroz to prosle i on se tako uvredio da je preplakao celu noc i na kraju nisam vise mogla da ga slusam, pa sam mu dala da sisa i odlucila da vise necu pokusavti da ga odbijam jer taj plac vise ne bih izdrzala! A onda jedno vece pre spavanja sam spremila flasicu sa mlekom i isplanirala da mu je dam kad zadrema uz siku medjutim on ju je video i na moje zaprepastenje posego rukom prema njoj-ja mu je dam i decko popije 150ml i zaspe-od tada vise ne sisa. Mislim da nam je pomogla i Nuk-ova flasica koja ima oblik vrlo slican siki. Stefan sad im 19 meseci i jos uvek nocu pije mleko iz flasice..

Slika

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: